Jump to content

Moto Zajednica

I bi svetlo...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Zajecar(centar grada)

ma ja mislim da ce te zadovoljiti auto balonka 12v40/45w....e sad ta prepravka unutra,to je vec drugo...ja imam 90w struje pa mogu da se igram sa svetlima...imam napred sada onu plavu halogenku H4 12v60/65w i svi me mrze,hahahaha....postavicu neki dan sliku kako svetli...a inace evo update izgleda motora,....

 

 

 

1.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Zajecar(centar grada)

ma ovo moje plavo svetli ko majka,a najvise volim to sto smetam drugima koji voze kola a kurce se i podignu farove nagore i kratikim svetlima smetaju....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

ostao sam duzan slike kutije fara neko mi je to trazio pa evo.. jbg ostala samo kutija, ne ide da skidam farove da slikam komplet ;D ;D ;D

post-4589-12879031839847_thumb.jpg

post-4589-12879031842026_thumb.jpg

post-4589-12879031844233_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

ilustracije kako svetli obican far, a kako se vidi sa upaljenim halogenkama...tj samo jedna ova druga mi otkazala poslusnost, nisam imao vremena da petljam danas da vidim gde je izgubila kontakt- praznikom ne radim

post-4589-12879031846624_thumb.jpg

post-4589-12879031849017_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ponavljam jos jednom da se far sa kineskog kruzera u sraf slaze sa socivom i staklom traktora ! marke ferguson (dorat ;D )

Samo ti ponavljaj, ali ne mora da naci da je na svakom kinezu far isti. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

ma hocu, to nije problem, stavicu h4 nightbraker ali moram naci socivo koje je metalno, tj da vidim tog famoznog fergusona ili nesto drugo da ubacim  posto je moj far ceo plastican pa ce zbog radne temperature da halogenka istopi plastiku

 

Naravno postoji i opcija da se naruci neki drugi far od motora ali to onda izadje papreno....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Drugu se na orginalnom faru od Yamahe zbog tih jakih sijalica oljustilo citavo sjenilo a i akumulator mu je malo prso. Bitnija vam je dobra struja i kvalitetno socivo/sjenilo nego jacina sijalice. Svjedok sam mnogih pokusaja ubacivanja jacih sijalica, na motore i automobile bez nekog efekta. Za drugarov Piaggio Typhoon sam poslje jedne havarije napravio cjeli far od obicnog stakla i ogledala, posto je ostalo samo grlo od prednje pozicije u njega sam nakalemio sijalicu od zadnjeg pozicionog svjetla i radilo je bolje nego kad je bio citav. Ta mala sijalica vuce mozda 5-10W i zbog toga bljesti punom snagom, na tom malom krsu koji jedva ide 50km/h radila je svoj posao odlicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Zajecar(centar grada)

ja imam far od yuga,stavio sam tu plavu H4...struja mi ej 12v90w elektronsko paljenje...i imam stabilizator napona...za sada je ok...e ako ti je plastican far,nemoj ni da pokusavas tu halogenu,otopice ti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

pa znam to je i muka sa tom plastikom, slazem se i sa arnymanom da ne treba preterivata sa snagom nego naci najbolji odnos potrosnja snaga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free Rider, 126 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki En 500

Ne morate stavljati farove od traktora. Stavite samo sijalicu od traktora (12V 40/45W) nema nikakvih prepravki,  jeftinija je 50 - 70 din od automobilskih balonki 12V 35/35W, znači košta 150 din, proizvodnja je Nemačka, nije tolilo jaka da topi plastiku, ne treba joj relej, a daje  jače svetlo. Jednu od prodavnica imate u Zemunu, ul. Kupreška, okretnica autobusa 45 i 15.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Ne morate stavljati farove od traktora. Stavite samo sijalicu od traktora (12V 40/45W) nema nikakvih prepravki,  jeftinija je 50 - 70 din od automobilskih balonki 12V 35/35W, znači košta 150 din, proizvodnja je Nemačka, nije tolilo jaka da topi plastiku, ne treba joj relej, a daje  jače svetlo. Jednu od prodavnica imate u Zemunu, ul. Kupreška, okretnica autobusa 45 i 15.

 

vec uradjeno, efekat nikakav, jbg samo socivo je konstruisano tako da idealno rasprsuje sijalicu od 35w inace one imaju onaj kruskasti oblik sa siljatijim vrhom od obicnih balonki, tako da kada se upali dugo svetlo svetli jedva vidljivo jer mnogo rasipa a kratko kolko tolko zavrsava posao... pazario sam novi far od jawe 350 za 1500din sutra cu da izgrunfujem montazu i da nakacim slike kako izgleda sve to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free Rider, 126 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki En 500

Jbg, kod mene je malo poboljšalo, ali ovo sa Jawom je ipak trajno rešenje. Stavi samo relej, zbog tankih preseka žica na Kinezima i zbog prekidača.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

naravno, relej se podrazumeva, da zastiti instalaciju i prekidac, popodne kad malo zaladi resavam to i kacim slike izrade

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Resen problem sa svetlom, far od jawe 350 se hvata ko da je pravljen za kineza, samo sam prenizao socivo i staklo u moj nosac, stavio halogenku, dva releja, po jedan za kratko i dugo svetlo i radi, ne svidja mi se samo kako rasprsuje dugo svetlo, ali preobacu sa drugom sijalicom-balonkom da vidim ima li razlike

nisam stigo sinoc da slikam, ali cu slikati veceras pa cu postaviti

Inace ransplantacija kosta

1500din za novi far u kutiji, neraspakovan, +

200din za osramovu sijalicu +

2x180din za relej svetla +

2x 55din za pivo

i 1,5h vremena ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Imam jedno pitanje na ovu temu, a to je pošto sam rešio da kupim dotične maglenke na buvljaku plaši me jedino činjenica da li će moj skuter

 

(Malaguti Ciak 100cc) moći da izdrži tu dodatnu amperažu!!???

 

Tj kako da znam da li će mi alternator to izdržati ili ne pre moguće havarije???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja