Jump to content

Moto Zajednica

Gadjao me radnik na naplatnoj rampi !?

Recommended Posts

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Neznam za vas ali ja bas volim da placam putarinu

Evo par dana se nisam vozio pa sam danas nadoknadio platim, prebacim motor preko bakine pa se vratim nazad i platim opet i tako nekoliko puta  ;D

Ti si moj idol! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Iz ove teme sam dobio korisnu informaciju da mogu da popijem tvrd predmet u glavu kad ne plaćam putarinu. Sad, pošto je tema otišla u off, pitao bih za još jednu korisnu informaciju- da li na neki način maskirate tablicu, zbog kamera? Do sada nisam imao zadovoljstvo da dobijem kaznu zbog neplaćanja, i bilo bi lepo da tako i ostane... Da li je iko do sada kažnjen?

 

Edit: Hvala  ;D  ;D 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

      Nemojte ljudi offovati i ispadati iz teme u svakodnevnu Oblačnu politizaciju. Nemojte je pretvarati u ''Još jednu temu o...''.

Ako ima neko nešto još da kaže, ili predloži, a da nije izjednačavanje fizičkog napada sa par stotina dinara utaje (naspram miliona koje su nabrali ''malo kraduckajući'').

 

Imenjače, nemoj mi reći da si poverovao u ''Tužnu priču o keruši i 7 malih...'' jadnika na naplatnoj rampi, pa to ni u Africi nema, da radnici nadoknadjuju ''opuštene'' prolaske! Molim te!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Ime moje, niam poveovao zato sam i napisao:

Da li je ovo tacno ili ne je nebitno

 

Ma neradi se o tome jer nadoknadjuju ili ne, ili dal' kradu ili ne,  o tome mi nismo merodavni.  po meni se ovde radi o nasoj dvolicnosti.  Te smeta nam saobracajna nekultura a ovamo smo mi sami nekulturni i krsimo pravila.  O tome se radi. 

 

I sam znas koliko puta dnevno sam dolazio iz Vrcina za BG i stalno moram da im dam po 20 dinara, to nije puno meni, ali se nakupi kad mora moj otac svaki dan u grad. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12323 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Iz ove teme sam dobio korisnu informaciju da mogu da popijem tvrd predmet u glavu kad ne plaćam putarinu. Sad, pošto je tema otišla u off, pitao bih za još jednu korisnu informaciju- da li na neki način maskirate tablicu, zbog kamera? Do sada nisam imao zadovoljstvo da dobijem kaznu zbog neplaćanja, i bilo bi lepo da tako i ostane... Da li je iko do sada kažnjen?

 

Edit: Hvala  ;D  ;D 8)

 

Za drugu korisnu informaciju imaš informaciju da su kamere tako postavljene da snimaju prednji kraj automobila, kao i lice vozača (lica sa poternica i slično...). straga ništa.

Prema tome, dabome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Ime moje, niam poveovao zato sam i napisao:

Da li je ovo tacno ili ne je nebitno

 

Ma neradi se o tome jer nadoknadjuju ili ne, ili dal' kradu ili ne,  o tome mi nismo merodavni.  po meni se ovde radi o nasoj dvolicnosti.  Te smeta nam saobracajna nekultura a ovamo smo mi sami nekulturni i krsimo pravila.  O tome se radi. 

 

Nije ovde rec o nasoj dvolicnosti vec o drzavi koja nas pljacka vec skoro 20 godina (da se ne vracam na ono pre toga). NJIMA treba! E treba i meni i svima nama. Dobijaju debele dnevnice sto ni ne dolaze u skupstinu i za te pare (nase) samo debljaju svoje ionako debele guzice i sta mi treba da radimo? Da se povinujemo zakonu? Dok ga oni koji treba da ga sprovode krse? To neplacanje putarine je svojevrsni oblik gradjanske neposlusnosti jer ja eto NECU da platim za maglu. Taj "autoput" neretko ima kolotrage u koje kad uletis sa 120 (koliko je ogranicenje na nasem autoputu) mozes glat da slomis vrat. I onda pise da si poginuo zato sto nisi prilagodio brzinu stanju i uslovima puta!!! A ko onda brine o uslovima puta koji placamo i gde te pare idu? Svi kad dodju ovde cude se kolike su nam putarine a put ni za k***. Da platim za to? Ne hvala, neposlusan jesam ali dvolican nisam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ja sam svoj pravnicki deo detaljno i precizno obrazlozio, a sad bih presao na drugi deo price, jako me zanima cime ga je zaista gadjao, jer i od toga moze ponesto zavisiti. Tj bacanje pune  konzerve ananasa, ili keramicke solje sa vrelom  kafom na motocikl u pokretu je na granici ozbiljnog krivicnog dela i prekrsaja da ne elaboriramo dalje.

 

Drugo, kao i carinici, ti likovi na naplatnim rampama imaju razradjene kombinacije sa kamiondzijama i strancima itd, koje verujem sada manje upraznjavaju zbog kamera  i kontrole. Ima i normalnih ljudi kojima je to samo posao i jedva cekaju da dodju kuci zeni i deci.

 

Trece, putarine pune budzet i pomazu isplatu penzija, ali i pomazu da se neki Idiot iz tog i tog javnog preduzeca obogati za 5 godina dajuci sebi platu od 1.000.000 dinara mesecno  (sumnjivo je uvek finansiranje JP iz sopstvenih izvora nasuprot finansiranju iz budzeta....)..

 

Dakle sve ima svoje  lice i nalicje.

 

Svi su razliciti i lepo je da tako ostane jer je to bogatstvo naroda. Neki nek prolaze kroz rampu, drugi nek plate. Tako ce uvek i biti.

 

Ali nema smisla da se bilo ko gadja ili napada ovako ozbiljno, kao sto je slucaj sa momkom koji je postavio post, narocito ako je to uradio  samo radnik u tudjoj firmi - radnik u kucici na naplatnoj rampi. Da je u svom dragstoru pa da ga razumem... Ili je mozda IPAK U SVOM DRAGSTORU?

 

I na kraju, nikad mi nisu bili jasni komentari kao jedan od ovih iznad puni mrznje i prekora i nipodastavanja.... To je odlika frustracije, nametati nekome svoje misljenje ili ga svrstavati u nekakvu kategoriju, ili mu dokazivati da nije ni za K.., da zna ili ne zna da vozi i slicno....

 

Ovaj forum neguje normalnu komunikaciju, i razlicita misljenja, pa nek tako i ostane...

 

Ajd uzdravlje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Tj bacanje pune  konzerve ananasa, ili keramicke solje sa vrelom  kafom na motocikl u pokretu je na granici ozbiljnog krivicnog dela i prekrsaja da ne elaboriramo dalje.
Upravo bi to trebali da elaboriramo dalje, da se podvuče jasna crta izmedju ''gradjanske neposlušnosti'' od par stotina din i uvoda u ''teško krivično delo protiv bezbednosti u saobraćaju'', a ne opet o (ne)plaćanju putarine zbog dede i unuka!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12323 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

I još jedna korisna informacija:

 

On tebe kroz onaj šalter može da gađa čime hoće i ako te slučajno pogodi odgovaraće za pokušaj ubistva.

Ti njemu ne možeš ništa, zato što je u toj kućici zaštićen jakom konstrukcijom, zaključanim vratima i debelim staklom, tako da samo možeš da ga mrziš.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

@.Vilis ,Tockovi i Rsv milenijum,vi u sutini ne kazete nista pametno sem sto pokusavate da se pravite pametni i da prosipate mudrost svima nama kao vi ste legaliste za pravnu drzavu postovanje propisa bla bla bla trice i kucine.Aj i das razumem ovog rsv milenijuma covek ima onaj emigrantski trip pa bi hteo da pomogne majcici Srbiji makar i sa 20 kinti koje revnosno plati kad ide kolima zato sto ne placa kad ide motorom ??? ???,ali vas dvojica mi niste jasni ili ste zesci kontrasi ili sa vama dvojicom nesto debelo nije u redu,u svakom slucaju vodite racuna kad nekoga prozivatye i nazivate lopovom ovo je mala zemlja mozemo i da se sretnemo negde i pogledamo u oci i sta onda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

u svakom slucaju vodite racuna kad nekoga prozivatye i nazivate lopovom ovo je mala zemlja mozemo i da se sretnemo negde i pogledamo u oci i sta onda?

...i ondak ti priznaš da si lopov ;) i svi srećni  :D :D :D . Može lopta dole, samo lagano. Ti si 100 puta rekao nekome za nešto (što je rekao/napisao) da je glupo, pa ti niko nikad nije ni vratio post, a kamoli nešto jače, tako da.... Samo opušteno. Izvrće ova tastatura, opasno, uopšte joj nije za verovati! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

u svakom slucaju vodite racuna kad nekoga prozivatye i nazivate lopovom ovo je mala zemlja mozemo i da se sretnemo negde i pogledamo u oci i sta onda?

...i ondak ti priznaš da si lopov ;) i svi srećni  :D :D :D . Može lopta dole, samo lagano. Ti si 100 puta rekao nekome za nešto (što je rekao/napisao) da je glupo, pa ti niko nikad nije ni vratio post, a kamoli nešto jače, tako da.... Samo opušteno. Izvrće ova tastatura, opasno, uopšte joj nije za verovati! :D

 

 

 

 

 

Ja ne dizem loptu .ali ne moze neko da kaze ako ti je skupa ovde drumarina idi u Bugarsku ili u Evropu pa se tamo vozi.E pa ja ocu ovde da se vozim i da platim drumarinu realno koliko treba i registraciju kolko treba itd.Jeste off ali moram da primetim da da je iskljuciva krivica drzave za ovakvu situaciju i zato mi konstacije tipa prvo pometimo svoje dvoriste ili mi moramo da damo primer i da se ponsamo kulturno deluju skroz nebulozno jer drzava upravo i trazi takve primerke gradjana da ne kazem ovce koje ce da bleje pasu travu i cekaju sisanje ili klanje.Ja nikakao sebe ne smatram ovcom a ko se prepoznao u toj ulozi i oce da bude revnosan gradjanin tj ovca slobodno neka izvoli samo nemoj da mene vuce u svoje stado.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: smederevo

ajde ljudi nema mesta za raspravu.

ok gadjao ga,kroz salter...................

ja evo javno kazem nikad nisam i necu da placam putarinu

pa nek me gadja......................

kroz onaj salter moze samo ruku da polomi :D :D :D :D

 

drugo primetio sam da ima dosta dusebriznika,nedao bog da me savetuju ili brane

verovatno se voze ljudi kilometrima po auto putu pa savesno placaju......neka i treba :P

mi kriminalci koji se vozimo malo po ulici ,neplacamo prelazak,.... :D :D :D

stacemo kad smo nevaspitani,ali ok niko nije savrsen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Ma ovde se radi o klasicnom srpskom sistemu gde svako voli da uzme dirigentsku palicu u ruke i glumi vlas'. Hajde recimo da su nam putevi super i da je putarina svedena na razumnu meru i ljudi je placaju. Naravno da ce se naci neko ko ni tada nece hteti da je plati. Pretpostavimo da se provuce pored rampe i vidi ga radnik. Posao tog radnika je da prijavi da je NN lice sa motociklom proslo bez placanja, kamera ga je snimila ili nije, radnik napise izvestaj na kraju smene, obavesti muriju i to je to. Puls mu ne prelazi 85.Te psrceparajuce price da oni moraju da iz svog dzepa nadoknade... ne piju vodu ili ako je to slucaj, to SIGURNO nije po zakonu. A ovaj retos je uzeo zakon u svoje ruke i odlucio da kazni prekrsioca tako sto ga je gadjao soljom ili vec cime  :o Tu se vidi da je on bio licno pogodjen tim cinom, cak i revoltiran?!?!? WTF?!?! Sta da ocekujem sledece, da me salterski sluzbenik gadja upijacem za mastilo ako nemam sve papire? Ja se takvoj drzavi povinovati necu nikad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

drugo primetio sam da ima dosta dusebriznika,nedao bog da me savetuju ili brane

verovatno se voze ljudi kilometrima po auto putu pa savesno placaju......neka i treba :P

mi kriminalci koji se vozimo malo po ulici ,neplacamo prelazak,.... :D :D :D

stacemo kad smo nevaspitani,ali ok niko nije savrsen

 

Nek' si im rekao...  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 674 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

ko hoće neka plaća, ja ću lično prolaziti pored dok god može!!! A liku sa naplatne treba .... >:( >:(

 

Taj rad  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Dok sam cekao da prodjem paralelno sa nekim autom, sluzbenik je izasao iz kucice i poceo nesto da vice. Prvo nisam ukapirao da misli na mene. E onda sam lagano projezdio pored rampe. Ko je on da vice na mene? Na mene ni roditelji nisu vikali, pa necu ni njega da slusam. Ako mu se ne svidja, neka postupa u skladu sa procedurama propisanim za tu situaciju.

 

@DL4E, nije mi jasno kako te promasi  ;D

Naravno, salim se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Da je mali Perica imitirao prikolicu nekih kola ili autobusa, ništa se ne bi desilo... 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 719 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM ima

@.Vilis ... ovo je mala zemlja mozemo i da se sretnemo negde i pogledamo u oci i sta onda?

 

  Mene je lako naci, samo da osmislimo zanimljiv sadrzaj i to moze da bude lepo druzenje. Ja predlazem teme kao sto su putovanja, ljubav, bogatstvo razlicitosti. I, mozda, da se osnuje podforum kung-fu i tako to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Чарли Брауне, Чарли Брауне! Луција и Снупи се туку!  :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja