Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha R1 2010 MotoGP replika

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

kako sam ja procitao, u pitanju se samo sara...

 

Naravno, proizvođači obično izbacuju na tržište nove superbike i supersport modele svake dve godine, a Yamaha je ove godine napravila ovaj R1, tako da su izmene za narednu godinu tek kozmetičke prirode. Otud je i razlika između ovogodišnje i Rossi replike za narednu godinu samo kozmetička. Uprkos tome, mislim da fantastično izgleda, odnosno još bolje nego prošle godine :D

 

Razlika je i da će ova nova biti šire dostupna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR600RR

i ove godine kada su izbacili gp repliku bila je i pitanju samo sara...a cena 19000e ,zar toliko veca cena zbog sare? voleo bi da me neko ispravi ako gresim,ja sam tako procitao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6473 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ova crna sa slike je sada vec "stari" model R1 i nov (neprodane zalihe) moze da se pazari za 10900 evara (u Jevropi)

Svaka cast Bingo-Bangu,ali 9 soma nije za baciti.A kazu da je i uzitak jaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2721 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Ova crna sa slike je sada vec "stari" model R1 i nov (neprodane zalihe) moze da se pazari za 10900 evara (u Jevropi)

Svaka cast Bingo-Bangu,ali 9 soma nije za baciti.A kazu da je i uzitak jaci.

Mene je raspametio BigBang. Toliko snage na malim obrtajima, yvuk na velikim obrtajima, ukupna lakoca - nesto skroz posebno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

E, ovo je prava stvar za ljubitelje Yamahe i fanove Valentina Rossija i Jorge Lorenza. Znači, kit za novije modele R1 i R6 koji će pretvoriti vaše mezimče u MotoGP repliku. Nažalost, cena je prilično visoka, 2520€, ali obuhvata kompletan oklop, prednji i zadnji branik, rezervoar, vizir i rep.

 

big_yamaha_m1_kit_per_r1_r6_01.jpg

 

yamaha_m1_kit_per_r1_r6_02.jpg

 

02.jpg

 

big_yamaha_m1_kit_per_r1_r6_03.jpg

 

big_yamaha_m1_kit_per_r1_r6_04.jpg

 

big_yamaha_m1_kit_per_r1_r6_05.jpg

 

yamaha_m1_kit_per_r1_r6_06.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Plava krivulja su performanse bez Akrapovica, a crvena performanse sa Akrapovicem izduvom. Prvo je postavio za R1 pa onda za Fireblade-a. Evo u malo vecoj rez.(uzeto sa Akrapovic sajta, naravno).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Koliko znam samo boja i kaciga i nista drugo(nekom je i to dovoljno).Kao sto je vec napisano pravi se u Francuskoj i prodavace se samo u Francuskoj,a 1.000 eura od cene ide kao donacija "Riders for Healts" organizaciji.Voleo bih R1 u ovim bojama li sa znatno nizom cenom.

 

Kupis R1, odneses kod Farbacha i dobijes isti motor  ;D ;D

i izadjete otprilike isto kad uracunas cene Farbachovih usluga ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Honda???

dane,objasni malo o cemu se radi.Vidim da je u pitanju Akrapovic komlet izduv,ali na cemu???

 

Pa pogledaj kakva je kriva kod Honde, kako isporucuje snagu, da kazem ravnomerno, a pogledaj graf od Yamahe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Sto se tice Fireblade-ove krive - nisam znao da se u WSBK takmice sa ulicnim (stock) motorciklima. Acime, bez uvrede ali to nije ista stvar, niti su to isti motorcikli i ti to vrlo dobro znas, i zaista ne znam zasto si tako nesto napisao. 

Boka 92 - Nisam primetio da neke opasne rezultate ima Yamaha u WSBK. U WSBK sampionatu Honda je osvojila 4 (druga na listi), a Yamaha samo jednu titulu konstruktora (Ducati je ovde baja, naravno).  ;D  U SSP Honda prva sa 6 titula, Yamaha druga sa 3. 

U MotoGP /500cc klasi Honda ima 17 titula (najvise u istoriji), MV Agusta ima 16x500cc titula, dok Yamaha 12. Znaci Honda najbolja (a uvek bolja od Yamaha-e). Rezultat je za Yamahu porazavajuci ako se racunaju sve klase i onda bi bilo Honda 59 titula (opet najvise u istoriji), druga MV Agusta 37 (koja se ne takmici godinama), pa tek onda Yamaha sa 35. Ima Yamaha jos dosta (ali zaista dosta) da gura...

Umalo da zaboravim Boka 92 - Noriyuki Haga je sada u Ducati-ju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Nisam primetio da neke opasne rezultate ima Yamaha u WSBK. U WSBK sampionatu Honda je osvojila 4 (druga na listi), a Yamaha samo jednu titulu konstruktora (Ducati je ovde baja, naravno)

 

Tema je nova R1 (2009-2010), tako da bih se zadržao na ovogodišnjem modelu na kome su i Spies i proizvođač ispred vozača i tima Honde. To ne znači da Honda neće napraviti bolji motor sledeće ili neke naredne godine i normalno je da se najbolji smenjuju, tako da ne znam zašto te odmah uvredi kada neko stavi Hondu na drugo ili treće mesto :)

 

Dakle, moja tvrdnja je da je ovogodišnja R1 bolja od Firebladea, bolji je i Suzuki. Prošle godine je Fireblade bio bolji od R1, ali ponovo nije bio bolji od Suzukija. To je moje mišljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Slazem se da je tema nova R1, ali R1 koji moze da se kupi u prodavnici ne vozi Ben Spies. Iz tvog posta se da tako zakljuciti!!!Ne pricamo o WSBK masini ili tom sampionatu. To nisu iste masine i ne vidim kako kriva Blade-a ima veze sa tim.

Nemam nista protiv tvog misljenja, zaista. Neki casopisi su proglasili kao br.1 GSX-R, najvevci broj casopisa Yamaha-u R1 (sledeci MCN), bilo je njih koji su izabrali Ninja-u ili Blade-a, znaci sareno... Ali nismo pricali o WSBK masinama, niti je tema o tome...Ja sam postavio krive normalnih masina, a ne trkackih iz WSBK-a i ne znam zasto bi to nekog vredjalo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Jadan Boka, bas nema srece, uvjek neku glupost provali.

A ljudi koji kupuju hiljadarku, nije im bitna ni ta sekunda, ni ta kriva i ne znam zasto se osvrcete na  uspjeh u motogp-u, wsbku... Onda bi svi trebali kupovati jedne te iste motore kad ko pobjedi. Valjda svi znamo da se motor kupuje srcem (naravno ako je i novcanik sirok kao srce).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja