Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Бела Црква-Нови Сад
  • Motocikl: ExHonda Transalp XL600V, Suzuki V Strom 650XT

e ljudi da li je neko stavljao KN filter na princezu, ako jeste recite mi koj bi tu isao jer ih ima riaznih dimenzija???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Ako hoces da stavljas KN filter, trebalo bi da imas otvoren izduv tj. da nadjes nesto bez katalizatora ili da ga izvadis. I trebalo bi da se poveca usis goriva zato sto ce mnogo vise vazduha primati pa samim tim ce brze i da sagoreva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Бела Црква-Нови Сад
  • Motocikl: ExHonda Transalp XL600V, Suzuki V Strom 650XT

Ako hoces da stavljas KN filter, trebalo bi da imas otvoren izduv tj. da nadjes nesto bez katalizatora ili da ga izvadis. I trebalo bi da se poveca usis goriva zato sto ce mnogo vise vazduha primati pa samim tim ce brze i da sagoreva.

 

izvadjeni katalizatori odavno.. :D inace znam to sve.. nije bito sto ce vise da trosi... meni je bitno koiji pase tj. od koliko FI da kupim filter...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Бела Црква-Нови Сад
  • Motocikl: ExHonda Transalp XL600V, Suzuki V Strom 650XT

post-14376-0-53193800-1399217214_thumb.jpg

Jutros sam bas gledao kada pustim kvacilo kako lanac povuce tako se cimne u levu stranu i verovatno je to , a ima malo lufta u lancaniku kada ga drmam levo desno. Sad moram da da skinem polako pa da vidim sta cu uraditi... Hvala druze pozz :D

 

 

eto istu muku mucimo :) ja cu novu viljusku da kupim jer stavljanje samo silen blokova je stvarno veliki problem jer se moraju pod presu nabijati i iziskuje dosta posla.. plus ruke majstora sto ima presu sto mu dodje hiljadarka, tako da novu narucujem.. :)

 

Ja cu da vidim sa nekim majstorom sta mi on preporucuje i da utvrdim dal je stvarno to , pa cu da vidim sta ce mi se vise isplatiti dal ovu da radim ili novu da uzimam... pozzz javi sta si uradio :) :)

 

e ja sredio sve!! sta si ti uradio?

 

 

 

post-14376-0-21956600-1399217084_thumb.jpg

post-14376-0-51296800-1399217097_thumb.jpg

post-14376-0-92889700-1399217111_thumb.jpg

post-14376-0-97972000-1399217126_thumb.jpg

post-14376-0-68945400-1399217142_thumb.jpg

post-14376-0-13540200-1399217159_thumb.jpg

post-14376-0-24621900-1399217170_thumb.jpg

post-14376-0-76847000-1399217185_thumb.jpg

post-14376-0-34449100-1399217198_thumb.jpg

post-14376-0-89786700-1399217276_thumb.jpg

post-14376-0-08010900-1399217294_thumb.jpg

post-14376-0-53972300-1399217310_thumb.jpg

post-14376-0-20990800-1399217330_thumb.jpg

post-14376-0-62898600-1399217352_thumb.jpg

post-14376-0-61725300-1399217367_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

svaka cast, sve pohvale..

ja na mom jos oko onih blokova nisam pipao nista, imao sam drugi problem sa biracom menjaca i sad sam se oko toga malo zajebavao.. a sad cu da mu sredjivam one blokove i komplet zadnji deo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Dobro vece!

Da li je neko od Vas pravio caure od poliamida(bela tvrda plastika), a da ima fotografije o tom poduhvatu ili jos bolje, mere istih.

Ako je verovati satu i prethodnom vlasniku, moj JL125 je presao 6k, i vec su krepali blokovi zadnje viljuske.

Kao dobro resenje, pokazale su se caure od plastike...

Ponavljam se, ali...ako neko ima mere, slike...neka okaci!

Hvala unapred!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Što se tiče tih biksni ,ako su propale skineš viljušku i odeš do nekog ko ima strug izbije stare i napasuje nove to svaki strugar može da ti uradi samo nisam siguran da plastika može dugo da traje jer je teško naći kvalitetnu plastiku kod nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Da li neko zna gde mogu da nabavim prednju unutrasnju gumu, dimenzije spoljne su 100/90 R16

Hitno mi je potrebna, hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Lapovo
  • Motocikl: Honda CX 500

Dobro vece!

Da li je neko od Vas pravio caure od poliamida(bela tvrda plastika), a da ima fotografije o tom poduhvatu ili jos bolje, mere istih.

Ako je verovati satu i prethodnom vlasniku, moj JL125 je presao 6k, i vec su krepali blokovi zadnje viljuske.

Kao dobro resenje, pokazale su se caure od plastike...

Ponavljam se, ali...ako neko ima mere, slike...neka okaci!

Hvala unapred!!

 

koliko sam ja video tu biksne i nepostoje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

pozz...

Kada idem uz neki malo veci uspon motor gubi snagu i gusi se, desavalo mi se na par mesta da ne moze da izvuce... po ravni motor ide normalno vuce sve extra, ali kako oseti uspona nastaje gusenje...

u cemu li moze da bude problem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Colibri T12/Sprint Phantom,Knight Adams 125,T 14 TLS,APN4,APN6 ECO,Automatic a3ms,

Nisam siguran da li je neko ovo vec opisivao ali eto da napisem par recenica mog zapazanja u vezi voznje odrzavanja i opstih karakteristika Knight Adams 125-11.

Naime ja sam mog kindzosa kupio prosle godine polovnog slabo odrzavanog ma tuga i cemer ali koliko para sam imao dobro da sam ga uzeo uopste,mnogo vremena truda i zivaca sam potrosio dok ga nisam doveo u neko zadovoljavajuce stanje,radio sam na njemu sve i svja od struje do masine preko rama i guma sam bez icije pomoci i bez ikakvih majstora.Da ne tupim mnogo nego da pocnem.

Opste karakteristike:Drugari dva ista princa ne postoje vozao sam ih oko 10 ak i ni jedan nije isti...mladji model moze biti gori od onog prvog vozenog po njivi od cega to zavisi nebih znao reci...do odrzavanja nije odma da kazem jer sam vozao polutrule hrdoline kad ih vidis strah te sjesti al motor ko bmw a vozio sam i novi iz prodavnice 125ccm 2014 god i pomislio leb te jebo sta je ovo...ko produvala vjeverica...pa cu konkretno pricati o mom motoru za kojeg ja smatram da nije ni uberkul ni totalni trofac nego nesto izmedju...

Mane:tragicna farba na ramu,jako osjetljiv hrom,auspusi od niklovanog lima 0.3 tj papirni,elektro instalacija kao da su se djeca igrala na tehnickom 5 razred,footpegs od lima sa oluka tanki samo sto ne otpadnu,losa sinhronizacija kvacila i mjenjaca obavezan skljoc i krrraaak krr pri ubacivanju u prvu...plasticni poklopci bocni kofera cvokocu ko na igmanskom marsu na svakoj manjoj rupici...nikako motor za pocetnike malog budzeta ili malog poznavanja opste mehanike i elektronike...u slucaju da ste jedan od takvih za par godina voznje potrosicete para za jos jedan takav popravljajuci servisirajuci otklanjajuci najgluplje kvarove u istoriji motocikala tipa 500km puce mi kontrolno staklo prednje kocnice i uk ulje mi zasra i pantalone i posra se po rezervoaru i blatobranu pojede naljepnice i nagrize plast lak kojim je rezervoar "zasticen"...padoh vozeci 30 kmh na zebri jer mi kineska plastikanerka prokliza...po meni za pocetnike treba nesto sto mozes da mucis i deres dok ne uhvatis osjecaj za motor a to Adams ne trpi bas puno...

Vrline:Udoban motor jedan od najudobnijih koje sam ikad probao ili imao,fin polozaj sjedenja za moju visinu od 180cm i tezinu od 70 kg,vrlo stabilan jako fino drzi pravac cak i na putevima u mojoj okolini koji su vise kaldrma nego cesta,nema tesku guzicu lako se naginje i fino izvlaci pod nagibom mali countersteer,max brzina 115 kmh cruise najbolji na 80 kmh masina prede nije previse glasna a potrosnja 3l...i ono sto me najvise odusevljava i sto nisam zapazio na mnogo kineskih motocikala...Knight adams 125 ne proizvodi apsolutno nikakve vibracije...cak ni pri turazi ni pri najvisim obrtajima motor je miran na volanu na sedistu se ne osjecaju nikakve vibracije kao da sjedis na fotelji ispred tv-a,pri downshiftovanju i na najvecim obrtajima motor ne cima mnogo to mi se mnogo svidja,pri naglom dodavanju gasa predni kraj je zalepljen na asfalt vrlo dobar ugao prednjih vila nema odskakivanja cimanja ni woblovanja...motor cak za mene i nije mnogo trom kao neki kindzosi moze da se salta sportski ili da se vozi klasicno sa malim obaranjem obrtaja pri mjenjanju brzina razlika u udobnosti ne postoji...zadovoljan sam i sa 125 ccm 11hp jer mene i zenu vuce 30 kmh u trecoj skoro bez gasa bez cimanja i namjere da padne u stranu skoro pa na leru sa malim vrlo malim gasom a na dodavanje gasa u takvoj situaciji reaguje kao da sam u drugoj poteze bez ikakvih problema...ipak bi pomenuo da preporucujem svima koji su u mogucnosti da se dokopaju 250 ke...bolja je za nijansu od 125 usudio bi se ocjeniti tu prednost 250 ke sa 30% bolja od 125ce a nikako 100% sto bi se ocekivalo od duplo jaceg agregata ipak razlika je samo u 4 konja a to malo znaci...sto se tice zvuka na mom motoru su fabricki auspusi od CERRO prince 250-11 koji imaju 5mm veci fi izduva od originalnog 125 auspuha takodje su i kraci pa je zvuk mnogo dublji i jaci za razliku od otvorenih ili izbacenih prigusivaca koje cesto vidjam na princevima..nadam se da nisam smorio POZ

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Na komad jedino kod nekog ko je razbio levu pa prodaje desnu :D . Nazoves Sprint, pitas da li oni mozda prodaju na komad ili pocnes da listas kupujem-prodajem oglase i siguran sam da ces naleteti, jer pre neki dan su bile 2 crne sa nosacima za 3-4000din i neke narandzaste. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Prince 125

Ćao društvo, imam Princa 125 i primetio sam da mi je potrošnja pojačana, otišao sam do majstora i on mi reče kako mi jedan cilindar radi mnogo loše, ima mnogo lošu kompresiju, i kao jbg dok ga ne rasturim ne znam šta je... e sad moje pitanje zna li neko kakve su cene novih delova, tipa klip, karike, dihtunzi, ventili i sve što mi treba kad ga rasturim... mada mislim da nije ništa ozbiljno, obzirom da je prešao samo 8 hiljada, ja sam prvi vlasnik....

najviše bi se obradovao da je ventil :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

ja restauriram jednog princa, vidim stavio si 140 ku. da li ti kaci lanac i da li bi bilo prostora za 160-170 ku ?

pozz

 

Ja sam imao problem da nadjem gume, dimenzija je prilicno teska za nalazenje... a da nisu Michelin (oko stotke svaka). Na kraju sam stavio Heidenau, prednju 110/70/16 i zadnju 140/90/15.

Rezultat: psovao sam kineske kume nedelju dana jer sam shvatio koje su g****. Zaostavni put mi je dobrano kraci i mnogo sigurnije ulazim u krivine jer osecam da mnogo bolje drzi grip.

 

Gde si kupio te gume? Ne izgleda lose sa tim gumama motor. To nove kostaju po 100e?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
I koliko si presao sa tim lancem???? Ja sam nasao taj u masstehniku od 3000 i u suzukiju neki 4500 isti korak, covek mi garantuje 15000 km da najmanje mora da predje, za razliku od ovog kineskog na koji se svi zale?

Znas li koji je korak, dimenzija lanca?

 

Lanac je dosta kvalitetniji od kineskog, samim tim sto je jawin i sto je pravljen za malo jace agregate nego sto su nasi.

Ne znam tacno koliko sam sa ninj presao, jer sam u medjuvremenu prodao motor, ali par hiljada jesam, a koliko znam

taj lanac je jos uvek na mom bivsem Princu.

Korak je 428 , a zadnji lancanik ima 42 zuba.

 

Zdravo ja sam Dragan , od skora imam sprint princa 125ccm ... iskustva sa njim nemam mnogo ali posto zelim da stavim novi lanac i lancanike i usput uradim servis citao sam sta cenjene kolege pisu na forumu o tim stvarima... ne znam da li ovo sto sam nasao na ebay-u moze nekom da posluzi pa i meni eventualno... ida li to uopste odgovara za moj motor? sa Vozdovca sam inace ako je to uopste bitno za ovu temu... http://www.ebay.de/itm/Kettensatz-RK-428-H-Honda-CBR-125-R-CBR125-JC34-JC39-Bj-04-10-Kettenkit-/151244407981?pt=DE_Motorradteile&hash=item2336de84ad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Pozdrav!

Korak 428 H i broj zuba odgovaraju, ali ima jedan mali problem. :

Morao bi da ti strugar po uzoru na stari lančanik (nikakav problem i intervencija) da u krug oko rupa za šrafljenje ureže kanal. Naime šrafovi koji imaju ''kapu'' su zarezani sa obe strane(''kapa'') i oni prilikom šrafljenja naležu u taj kanal da bi sam lančanik se lepo ''priljubio'' do glavčine točka (inače od trzaja spada lančanik, jer je odaljen od točka).

Ako ti nije jasno pogledaj stari lančanik(bez skidanja) kako stoje šrafovi. Leže u kanalu koji ide u krug oko rupa na lančaniku.

Znači može uz malu intervenciju.

Ako ti nije jasno o čemu pričam nacrtaću ti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozz svima skoro sam uzeo Sprint Prince 125cc i dosao mu je red na menjanje ulja,pa sam hteo pitati koja ulja koristite?

 

-Primetio sam da motor u vecim obrtajima malo zatriza ali to se desava na kratko,u mestu kada ga turiram isto.

-Da li je ko imao ovakvih problema.??

 

Hvala unapred...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Kawasaki er6n

Pozdrav svima!:-) Prvo da kazem da sam procitao celu temu i mnogo caka pokupio i naucio, ovo je prava riznica zlata vredna!

Zanima me jos kako moze da se resi obrtomer na princu 125,to je ostalo nedoreceno

Da li je neko radio, ili zna kako? :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja