Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

jel ima neko sliku tih katalizatora kod princa, ko je vadio? Moze li neka shema komplet auspuha, posto kad pocnem da busim vole o bih da znam sta busim, odnosno sta to ima unutra!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

Ljudi ja sam jedino cepao auspuh od yuga sa 2 komore i cevi se uopste ne "gadjaju", znaci da sam gurao bilo sta udario bi u zid komore. Kod mopeda su cevi u komorama u istoj osi? ako ide samo jedna cev kroz komore izbusena onda ima logike da se buse zidovi komora, ne samo onaj prvi, da bi se dobio bolji zvuk. ako je kao kod yuga, onda to nije pametno zbog turbulentnog i laminarnog kretanja fluida koje utice na smanjenje buke , pritisaka u komorama i sagorevanja.....

Jel neko zna i mozda ima slike ili da se na leto raspitam kod ljudi koji su to radili, ali ne na princu. bitan mi je princip, ali bi bilo bolje konkretan primer!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Na princu sigurno katalizator nije tu, otvarao pa znam.

@ Kod mopeda su cevi u komorama u istoj osi?

ovo si pitao i odgovor je da nisu! svaka komora ima svoju kratku cev i ne gadja se sa sledecom ni odokativno! toliko od mene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

bilo mi je nelogicno, sad sam tek video da je covek prvo otvorio lonac pa gurao zicu, ok

treca smena je cudo, pa nisam lepo video

Pitanje je onda sta se dobija ( zvuk sigurno), a sta gubi busenjem komora, a ne samo pozadi par rupa na izlazu?

Koliko sam citao po forumima dobija se zvuk, a malo se gubi na perfomansama motora otvaranjem auspuha

Kako utice zatvaranje onih eko creva na temperaturu i rad auspuha?

Ja sam zatvorio i oseca se kad se malo zagreje, mozda prvih par km voznje neki miris kao na paljevinu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Drugari, Vampir je promasio temu, a motor koji on ima je Kinroad XT-250, pa imajte na umu to, da neko ne bi sekao auspuh bez potrebe.

 

Na princu se katalizator nalazi na drugom mestu, tj. sastavu izduvne grane i pocetka lonca.

 

Ovo je slika sa drugog motora, ali je na princu postavljen na istom mestu, pretpostavljam na isti nacin.

catalyser.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Danas sam poceo da sredjujem Princa i spremam za sezonu. Malo sam zafarbao srebrnim sprejem nosace kofera gde su poceli da rdjaju, i sve spojeve kablova ispod sedista presvukao novim buzirom. Dotegao sam dosta srafova i podesio jos neke sitnice.

Vlasnike Princeva obicno muci sauh, pretvrd je i pucaju sajle. Kod mene je isao tesko i mislim sam da je do sajle ali nije. Same one iglice na karbu idu tesko. Naprskao sam ih sa wd40, podmazao i sajlu sa wd40 i sad ide odlicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

ja sam mojega kresno iz cetvrtog pokusaja, provozao se malo izvario drzac za naslon i montirao, tako da sad imam i naslon za vozaca! treba jos malo farbe ( da lici) pa kacim slike, ali sa obzirom na smene, to ce potrajati

Pozdravi svim princevima i onima koji se osecaju tako! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova

Princ danas konacno ugledao sunce, upalio iz druge, zagrejao se, pa na put 20 km. Teret 106 kg i da vidimo kako se ponasa posle zimskog sna. Do 80m na sat lepo  ubrzava, do 100 tke jos neko vreme i dodje do 110 i deluje a krece i ka 120 ali nisam hteo da ga mucim cisto da malo prodise.Sada sledi servis pa onda punim plucima. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: kawasaki el-250

Sinisa  i ja planiream da stavim naslon za vozaca na mom princu  te stoga stavljaj slike da vidimo kako si to uradio. ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

ideja mu je super, a i motor na prodaju, koliko se secam!

Juce se vozio sa drugarom i poneo aparat da se slikujemo, ali nisam se setio, sve kao kasnije i jbg

Ako stignem sutra posle posla slikam i kacim, mada je sad moped opet garaziran! Ceo dan i noc bio napolju i setio se da slikam, ali kad sam video 2 prsta blata na izduvima dovatio krpu, pa crevo....pao sam u krevet od umora, nisam ni prebrisao kad se osusio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

evo slika, naslon je od yuga za glavu i placen je polovan 200 din, eko koza je kupljena na kvadrat ali trebalo mi je samo parcence, sivenje, varenje, dzabe, a materijal sam nasao odmah pored motora u supi, haha

Ima slika sa naslonom, bez njega, samo drzac i kad je izvucen ili nije, posto se izvlaci!

Razmisljam dal da ostavim ovako ili da nalijem silikonom da se ne skida tako lako, nego tek kad se odsrafe 2 srafa koji drze zadnje sediste

post-8203-12879066806922_thumb.jpg

post-8203-12879066807592_thumb.jpg

post-8203-1287906680823_thumb.jpg

post-8203-1287906680871_thumb.jpg

post-8203-1287906680917_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

ma nista spektakularno, bitno da mi sluzi. drzi se na parcicima cevi koje drze bubanj u novoj masini, a vareni su za parce gromobrana jer drugo nisam imao, a niko ne prodaje na tako malo koliko mi treba! probuseno i usrafljeno sa 2 srafa ispodsuvozacevog tako da moze da se skida,a i za sad se vadi jos. planiram taj metal da oblozim eko kozom da na guli plastiku i kozu sa sedista, ionako se ne vidi taj deo. ne znam samo sipke od drzaca dal da farbam u crno ili da ostanu ovakve, ne bi trebalo da rdja, mislim da je kvalitetan materijal

jedino me cale iznervirao kad je sio eko kozu, na kraju smo se dogovorili da lepi umesto da sije donji deo, a ja sam hteo na "cicak traku" ali mu je to bilo bezveze zezanje i pojma nemam odakle ove falte sa strane, kad sam video nisam mogao da verujem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: kawasaki el-250

sinisa dali mozes skinuti sediste od vozaca i slikati kako si naslon pricvrstio.ostalo mi je jasno i dosta je jednostavno i povoljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: kawasaki el-250

Inace pokusao sam da napravim  naslon po onome kako je to namestio blue rider ali to ne pije vodu na princa jer jednostavno zadnje sediste je fiksnou donjoj zoni do glavnog sedista te se nemoze izdizati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

haha pa ima neku sarku valjda od sifonjera!

napisao sam u prethodnom postu, a nisam poneo kljuc da skinem sediste, a bilo je ladno i zurio sam! bili su u opciji parce onoga za uzmljenje i obruc od bureta i na kraju zavario cevke, bilo sta, samo sto mora da se malo iskrivi jer se srafi pod uglom blatobrana. izbusio 2 rupe na razdaljini postojecih srafova za sediste i stavio ispod lima koji drzi suvozacevo sediste. a uzeo sam naslon za glavu za auto jer moze da se krivi kako ti odgovara, nije fiksno pod uglom jer s obzirom na moju pedantnost bi nesto zezno! a na leto kad prodje garancija je u planu komplet sediste sa naslonom jer imam neki sundjer viska.... a i hteo bih sve da odaljim za neki cm, odnosno da sediste bude malo dize, a suvozacevo pomereno malo pozadi, ali otom potom. imam viska sundjera i te koze, pa videcemo. mozda i malo spustanje sedista, ali kad budem mogao da produzim komande, a za to mi smeta garancija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

Drugari i ja sam resio da pravim naslon za vozaca doduse drugaciji od Sinisinog, ali sad kad sam video Sinisin mi se po prilicno svideo tako da sam u nedoumici sta da radim...

Utvrdio sam neke stvari na Princu koje ce mnogim vozacima istog biti od znacaja, razlog zasto motor kad ujutru startujete radi na jednom cilindru je taj sto motor "presisa". Resenje problema je da pre nego zavrsite sa voznjom i ugasite motor, (znaci nekih 1 kilometar do kuce) zatvorite slavinicu za benzin i potrosite gorivo iz loncica karburatora, sledece jutarnje paljenje ili ne bitno posle koliko vremena je mnogo lakse nego kad ostane goriva u karburatoru (oba cilindra pocinju da rade odjednom - ni jedan ne presisa), napominjem da ovo vazi samo za prvo startovanje motora ujutru ili posle duzeg vremenskog perioda ne paljenja...

Sledeca stvar koju sam primetio do sad na nekoliko Princeva kao problem je merac benzina u rezervoaru. Naime napunis ga do vrha a on stano pokazuje da je prazan  :o . Problem je u osiguracu na plovku u rezervoaru, resava se prosto i nije nikakav kvar. Moj savet je da potrosite sto je vise moguce benzina iz rezervoara jer ce vam biti problem da presipate po kojekakvim posudama, osim ako imate dobro crevo za tu namenu (koje ja nisam imao). Skinete rezervoar (CITAJ: pazite da otkacite crevo koje vodi do karburatora i da raskacite instalaciju za pokazivac nivoa goriva) i izvadite polako plovak sa donje strane rezervoara, na plovku cete primetiti da na zici na kojoj je plovak ima mali osigurac, taj osigurac pritegnite tako da kontakti pridju dovoljno blizu onih staticnih kontakata na plastici a opet da provak moze neometano da radi. Pre nego sto vratite plovak u rezervoar isprobajte samo na instalaciji kako ce da radi, a zatim ponovo vratite plovak u rezervoar i zapamtite, srafove koji drze plovak nemojte mnogo da pretezete jer gumica koja dihtuje moze da pukne i da vam posle tu pusta benzin iz rezervoara...

P.S. Ugradio sam na mog Princa Joskin gadget i Insis, isprobao sam i u sustini sam zadovoljan kako radi, za pocetak sam potrosio malo vise ulja ali nisam ustelovao otvaranje i zatvaranje ventila dobro tako da je prosipalo mnogo vise nego sto treba pa mi je mastilo bocnu stranu gume, sad to vise nebi trebalo da se desava, postavicu slike ugradnje malo kasnije samo da ih malo uljudim...

Izvinjavam se na ovako opsirnom postu ali nadam se da ce mnogima biti od koristi... 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

drugari, evo i slicica ugradjenog Insisa

 

5KJ7M_45073091.jpg

 

elektro ventil sam postavio odmah ispod filtera za vazduh

 

x1qLU_55134550.jpg

 

za bocicu za ulje sam iskoristio Ladinu bocicu za ulje za kvacilo i postavio sam je ispod sedista

 

I9gq1_65372900.jpg

 

za kapalicu sam iskoristio kapalicu sa neke motorne testere za lanac a creva su za vagres (mada planiram da ih zamenim cim nadjem adekvatnu zamenu...

 

gXuBp_23746380.jpg

 

otprilike to bi otprilike bilo to  ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12303 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Napravio si grešku sa ugradnjom kapalice zato ti i prska okolo i prlja točak.

 

Kapalicu - cevčicu moraš da postaviš još desno, uz sam lančanik. Tako ulje klizi niz lančanik u vožnji i lepo se razlije po lancu. Ovako kako si ti postavio imaš dve greške: ulje po nekad ne dođe do lanca, oduva ga vetar :D ili ode pored lanca na gumu i druga je kada kap padne na lanac od brzine pomeranja lanca prosto se rasprši levo - desno i ne može dobro da podmaže ono što treba.

 

Sredi to i biće super ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

interesantna ideja!

Ni ja nisam pedantan, ali tebi se bas zurilo? Nisi mogao crne pertlice da stavis, nego bele na crno hahaha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

Napravio si grešku sa ugradnjom kapalice zato ti i prska okolo i prlja točak.

 

Kapalicu - cevčicu moraš da postaviš još desno, uz sam lančanik. Tako ulje klizi niz lančanik u vožnji i lepo se razlije po lancu. Ovako kako si ti postavio imaš dve greške: ulje po nekad ne dođe do lanca, oduva ga vetar :D ili ode pored lanca na gumu i druga je kada kap padne na lanac od brzine pomeranja lanca prosto se rasprši levo - desno i ne može dobro da podmaže ono što treba.

 

Sredi to i biće super ;)

 

Ova kapalica je za sad samo privremeno resenje, pokusavam da nadjem "kapilaru" kod frizedera se tako zove, i nju da dovedem skroz do lancanika. Ovo mi je bilo samo resenje da sto pre pustim podmazivac u pogon jer sam trebao da idem na voznju pa sam pokupio u garazi delova sta se naslo. Inace cim nadjem tanku bakarnu cevcicu (kapilaru) i adekvatno crevo koje bih mogao da koristim  od ventila do kapilare prepravicu podmazivac i naravno postaviti crne vezice i sve ovo malo bolje sakriti (ne volim kad se vidi da je budzeno, volim da bude sto diskretnije)...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: kawasaki el-250

Razlicita su shvatanja na podmazivanje lanaca i sad mi nije jasno dali je bolje napraviti ovako nesto kao Zoran i da ti stalno lanac bude pomazan i u ulju ili koristiti sprej za lance koji koji ga drze relativno suvim i koji se [rska na svakih 500-600 km . ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja