Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

e ovih dana mi se konstatno pojavljuje pucanje auspuha na niskim obrtajima, npr priblizavam se semaforu, usporavam, onda se upali zeleno, ja dam gas, i prvo se zacuje pucanje auspuha, pa onda povuce... inace, ovih par dana mi se desava da motor mnogo lepo vuce, onda ga parkiram, upalim posle pola sata i onda vidno slabije vuce... jel neko imao iskustva s takvim problemima  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Meni se na skuteru desavalo tako nesto slicno ali je uzrok bio glup, bar to kod tebe nije sigurno. Kod mene se od vibracija iskidala zica od reglera i prestao je skroz da puni. Motor je uzimao struju za varnicu iz akumulatora i kad se ovaj isprazni onda motor pocne da secka pri jacem gasu i da puca, a nekad i slabije da vuce bez seckanja po onda pocne i da secka.

Meni tu mirise na neki problem sa strujom. Koliko si presao? Jesi li menja svecice? Mozda je u njima problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

ma sta sam presao 4000km, svecice su menjane pre nekih 3000km... gledao sam svecice, dobre su... mislim, znam da je glupo poredjenje, ali meni se to desavalo na kolima, cesto, a uzrok su bile lose platine i los razvodnik... buduci da princ nema platine, nista mi pametno ne pada na pamet...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Pogledaj one kapice sto idu preko svecica da ne probijaju mozda. Cuo sam da neke serije Princa imaju problem sa tim kapicama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Pogledaj one kapice sto idu preko svecica da ne probijaju mozda. Cuo sam da neke serije Princa imaju problem sa tim kapicama.

Ziko, kupis kablove za stojadina, 4 komada ili 5 ide u kompletu za tricavih 200-300din. Meni u mangulani jos uvek stoji par komada i zamenis i kapice i kablove i mirna backa  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Zile ali sa tim kablovima ti trbaju one kapice na svecicama posto su ove nase male a kablovi su za normalne! a za drugi kraj ni ja nisam gledao!? Pa nam javi!? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Mozes kljestima da malo pritegnes kapice posto su sire ali bolje ti je da kupis kablove na komad imas po ovim radnjama auto delova za Zastavu i te sa uzom kapicom.Prodaju na komad a cena zavisi od duzine ti pomenutoga kabla.Bilo je oko 150din za 30-40cm duzine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Konjce popravljeno! Bilo je fals vaduha na starom difuzoru a i karburator je zahtevao rasklapanje! Ali sada ideeeeeeee ;) 200

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Konjce popravljeno! Bilo je fals vaduha na starom difuzoru a i karburator je zahtevao rasklapanje! Ali sada ideeeeeeee ;) 200

 

Extra!!!

 

Eto i sam bas skinuo karb,ocistio ga i sinhronizovao.Bio je pomeren za oko 0.5mm pa cemo da vidimo sad sta kaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Resio sam problem sa desnim zmigavcem i osiguracem. Posto mi je kabal ispod sedista za desni zmigavac bio blizu lanca ja sam ga vezicom pritegao za ram i provodio je na masu. Tako da je zato izgoreo osigurac. Juce sam uzeo u radnji, 20 dinara komad.

@zoltan

Na kom je to difuzoru uvlacio fals vazduh? Da li mislis na usisnu lulicu ili?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Levi difuzor ili ti lula karba! Ona mi je  pokla odavno (isekla je selna) ali je nisam menjao nego obmotao nekom zaptivnom gumom a rezervnu sam kupio odavno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

I ako je potrosnja bila veca ja je nisam primetio, sipaj i vozi na svakih 250km, litar dva tamo vamo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Pozarevac

Pozdrav svima!

posto sam nov na forumu da i ja dodam svoja iskustva.Imam Princa 125 koga sam kupio jos 2007. odmah posle BG sajma jer sam bio odusevljen odnosom cene i izgleda 1300e (sad je jos jeftiniji) ali se ispostavilo da je ona narodna u pravu:,,koliko para...''.

Posle par dana su mi crkla svetla i uz visednevne muke nisam mogao da se snadjem i pronadjem kvar u svim onim kablovima.Srecom da na njemu ima poprilicno zica koje nisu prikljucene nigde pa sam iskoristi jednu od njih i doveo napon na svetla,od tad je OK.O podesavanju karburatora da ne pricam jer vidim da je vecina imala slicne probleme.Sto se tice hromiranih delova ?Tu je pitanje kvaliteta i to sam resio uz pomoc krpice i neke tecnosti za poliranje hroma.

  Pre mesec dana sam primetio da ispod gornjeg auspuha(kod srafa koji drzi isti) kaplje neka tecnost,sagnem se da pogledam ,kad ono istruleo auspuh i napravila se rupica.Kad sam istu malo procackao stvorila se rupetina i to ne jedna vec vise njih,probam donji ista stvar.Odem do drugara da zavarimo to i covek konstatuje da su oba otisla u k.....Tu na scenu stupa brusilica i kracenje.Da vam ne opisujem sta sam sve izvadio iz njih,sve one cevcice i prigusivaci su jednostavno istrulele (verovatno od kondenzacije).Ako nista drugo sad bar zvuci mocnije nego pre.

  U sustini sam zadovoljan jer od takve masine i ne ocekujem nesto vise.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

znas kako, za 1300 jevreja nov motor i da mu nista ne fali  ??? nemoguce... ja imam isti model, samo novije proizvodnje i nisam imao toliko problema, valjda su se naucili kinezi za 2, 3 god  ;D znas kako, da nije bas dobar, tu si u pravu, ali da je los, nije... neko je rekao dobru recenicu za kineske motore, a ide valjda ovako: ako ga (motor) redovno odrzavas i ako od njega ne ocekujes previse, neces se nikada razocarati  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

...

Posle par dana su mi crkla svetla i uz visednevne muke nisam mogao da se snadjem i pronadjem kvar u svim onim kablovima.Srecom da na njemu ima poprilicno zica koje nisu prikljucene nigde pa sam iskoristi jednu od njih i doveo napon na svetla,od tad je OK.O podesavanju karburatora da ne pricam jer vidim da je vecina imala slicne probleme.....

   

 

a mogao si biti i elektricar a ne masinac, ali ko bi to znao sa svojih 14 :)

 

Dobrodosao nam na forum i nemoj se stideti ako se razocaras, ima to svojih prednosti itekako. Jeftine popravke, ostaje samo nerviranje, da je motor skuplji, bilo bi i sve uz njega skuplje. Ovako, stavis stagod hoces na njega i sve izgleda lepo, na skupom motoru sve osim najskupljeg deluje bas jeftino i bode oci. Na nekom Dragstaru bi adekvatan vizir, komplet bisaga/sissy bag sa nosacima za njih, rol-barovi i eventualno neka ukrasna sitnica mogli kostati otprilike koliko i citav Prince danas...a na njega stavis Louis opremu i sve izgleda skuplje nego sto jeste :)

Gde god ga ostavis, tu ces ga i naci izjutra, sa skupljim ekvivalentom se to ne zna bas uvek (mada chopper i nije neka kradljiva stvar, ali...), servisi vise nerviraju nego sto kostaju ali to uglavnom mozes i sam, a kad jednom savladas lekciju o njihovim prirodnim boljkama, preventiraces to izmenom srafova i detaljnijim pregledom kontakata i uopste zavrsne obrade na motociklu. Naravno, tada moras biti zadovoljan jer protiv jednocilindrasa na toj kubikazi i ne mozes nista drugo nego da budes zadovoljan. Objektivno, iako po premerenim performansama moze da se stekne i drugaciji utisak, tek relativno kvalitetnih 250 ccm u dva cilindra ima smisla i nudi odredjen komfor u voznji. Steta je samo sto to ljudi ne znaju pre zaletanja u 300-400 eura jeftinije masine jer posle je razlika dosta veca osim ako ne kupujes polovno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

da se malo nadovezem da bih i ja svakom preporucio pre 250cc, naravno ako moze da bira!

E ovako, danas sam malo pritegao zadnje amortizere za 2 zuba jer su bili na najmekse, a to je za kineza od oko ~45kg, a najtvrdje sam racunao da je za ~150kg, ja sa mojih 95 sam na sredini i tako sam i namestio. sednem na motor, a ono tvrdooo, nije lego vise od 1-2cm, neprimetno u odnosu na ono pre, zaklatim ga a ono nista. mislim se ja da je to sigurno pretvrdo i da vratim za 1 zub, ali mi logika nije dala. sednem da ga provozam do kostolca putem koji je sav iskrpljen, posle sam se izgubio kod ostrva pa sam isao nekim njivama... dok nisam izasao na put ponovo.... ali iznenadilo me je kako se motor ponasa! jeste mi bila meksa zadnja guma, ali to ne utice toliko, na tim zakrpama je pre skakao, lupao, treso se, i veverovali ili ne sad mi se cini mnogo udobniji, kao da ima i manje vibracija na vecim brzinama/obrtajima. jedino kad sednem je tvrd, kad krenem super je.

Hteo sam da podelim sa vama iskustva od malopre, pre nego sto odem na posao

Pozdrav svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

pa cini mi se da je motor udobniji sa tvrdjim amortizerima, iako je na prvo sedanje tvrd ko k... ( kamen), ali je nekako u voznji sasvim drugacije. Namestio sam na srednji zub zadnje amortizere... ako opet ne razumes posalji na pp. motor je ok i na asfaltu i po njivi odnosno njivskom putu.

razlog stelovanja amortizera na tvdje je taj sto je iza mene seo moj bivsi sef sa oko 100kg i amortizeri su legli do kraja, osetio je kad je seo kako je lupilo.

jos jedna razlika u odnosu na ono pre je sto se sad kad ga ljuljam napred-nazad cuje sasvim drugaciji zvuk amortizera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Pozarevac

Pozdrav braci

 

Ma nisam ja nezadovoljan svojom masinom,malo mi smeta zavrsna obrada i rdja ali to je to.Vecim delom zivota sam vozio neke krseve od automobila pa sam bio prinudjen da ih sam popravljam tako da sam poprilicno savladao i mehaniku i elektriku.Kada sam kupio Princa oni od 250 su bili po 1000e skupli ,da ssam znao da ce cene pasti sacekao bijednu godinu,ovako sam izgleda malo pogresio,satisfakcija mi je sto sam ga prvi imao u PO.

Interesuje me ako neko zna ,postoji li mogucnost kupovine agregata od 250 i koja mu je odprilike cena.Koliko sam gledao sve ostalo je isto na oba pa pretpostavljam da taj motor staje na ovaj ram.

  Ja sam moj bajk malo ulepsao i ovako izgleda

post-8817-12879055340646_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

e ja jos nisam cuo ni video da je neko zaista stavio masinu sa vecom kubikazom na "kineza"....zapravo, i prethodne prepravke "japanaca" su se pre svodile da se menjao oblik i namena motocikla nego da se menjao agregat. To su vrlo slozene stvari za izvesti. Naravno da ima i da je bilo i takvih prerada u smislu zamene agregata ali veoma malo u odnosu na permanentno nezadovoljstvo vlasnika svojim standardnim agregatima, a cak su uglavnom radjene na nekim drugim motociklima, mahom ne dalekoistocnim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja