Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Pozdrav,

Nisam siguran da li je ovo pravo mesto za moju ''molbu'' , ali ...

Pošto sinoć za malo ne ubi auto ( normalno tuđ), otkazala prednja kočnica koja mi je uvek primarna.

Posuda za koćionu tečnost je naprasno pukla ( mislim na kontrolno staklo) i ulje je iscurelo a pritisak je ...

Pitanje šta sada?

Da li postoji način da se ovaj moj problem reši, ili još konkretnije da li neko od kolega ima na prodaju ovaj deo jer čuveni ''Masstehnik'' , ma neću više da me lažu ( dobili ste zastupnika za bip..., i tako do besvesti pod uslovom da im delovi nisu na carini i samo što nisu).

Pozdrav a dotle ''vidi bez zuba''

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav,

Nisam siguran da li je ovo pravo mesto za moju ''molbu'' , ali ...

Pošto sinoć za malo ne ubi auto ( normalno tuđ), otkazala prednja kočnica koja mi je uvek primarna.

Posuda za koćionu tečnost je naprasno pukla ( mislim na kontrolno staklo) i ulje je iscurelo a pritisak je ...

Pitanje šta sada?

Da li postoji način da se ovaj moj problem reši, ili još konkretnije da li neko od kolega ima na prodaju ovaj deo jer čuveni ''Masstehnik'' , ma neću više da me lažu ( dobili ste zastupnika za bip..., i tako do besvesti pod uslovom da im delovi nisu na carini i samo što nisu).

Pozdrav a dotle ''vidi bez zuba''

Ja sam imao isti problem na mom princu,pa dok ne kupis novi deo mozes uraditi sledece:ocisti lepo mesto gde je bilo slomljeno staklo,naravno pre toka rezervoar treba biti bez ulja,ne moras ispustati ulje iz creva da ne bi povukao vazduh u koc.cilindar,zatim napravi malu punu sajbnu od bakra ili limenke uglavi lepo unutra a zatim zalij kalajem,neces videti nivo ulja ali ce da sluzi,ja evo guram drugu godinu.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Hvala, na savetu, uradio sam nešto slično samo sa gumicom kao čepom i crvenim silikonom za dihtunge.

Interesantno funkcioniše , a dokle će neznamo. Još veće iznenađenje je kada su juče na moj poziv iz ''Masstehnika'' ljubazno odgovorili da mi odmah šalju i da mi stiže danas.

Mada neverujem , i na kraju ko zna šta će poslati ''greškom''.Cena 2500 rsd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Da ne poveruješ, upravo mi je stigao kočioni cilindar ( 2 500 rsd ide u kompletu sa ručkom, mikroprekidačem...).

Moraću da menjam mišljenje o prodavcu,

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

E pa ovako, posto me letos nije htelo, prvo snimim jednu Yamahu TZR 125, pozovem coveka, ona se pokvari dan pre nego sto sam zvao, onda nadjem Suzuki RG 125 krenem da se dogovaram sa covekom i kad je skoro sve bilo reseno, on odluci da ga ne proda, i juce je cale neplanirao kupio motor.. :D

U pitanju je Sprint Princ 250 , ali ne planiram da se dugo zadrzim na njemu, planiram da uzmem Suzuki GS 500 ili Yamahu XJ 600, zbog toga sto uskoro treba da polazem voznju za A2 kategoriju, e sad me zanima, ako bi neko mog'o da mi kaze koje je godiste ovo moje cudo, ukoliko moze da se vidi sa slike, posto u saobracajnoj ne pise, a ne znam gde mu stoji ona plocica na ramu?

 

Evo slika

 

jd8v.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Colibri T12/Sprint Phantom,Knight Adams 125,T 14 TLS,APN4,APN6 ECO,Automatic a3ms,

Braco kinezi mala pomoc mi treba.Naime Adams 125...pali na 1 cilindar na drugom vrlo mala varnica iz kabla osim kad mu dam jak gas onda kao da probiije i proradi na nekih 2 min i opet cvrc...menjani kablovi menjana mesta bobinama svecice obe nove...na voznju se to odrazava tako sto iz mesta jedva krenem i to kao voz pod obrtajima brusilice par metara kilavi onda dobije struju i ko metak...kad npr skrecem nemogu ni drugom da skrenem nejak je...kad ga razvucem dodjem do 115 bez problema je stuca ne davi se nista.Takodje imam 2 CDI.menjao sam im mesta isto se ponasa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Colibri T12/Sprint Phantom,Knight Adams 125,T 14 TLS,APN4,APN6 ECO,Automatic a3ms,

Takodje ako smem da dodam ne rade mi migavci uopste...citajuci ovu temu nasao sam el semu od 250 ke..na kojoj je navedeno da automat migavaca nosi sivi zeleni i crni kabl ako sam dobro pogodio...e sad sta je ono crno slicno izgledom kao automat migavaca pored automata alnasera sto na sebi ima crni i 3 zelena kabla na sebi?to kad otkacim nista ne dobijam niti gubim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

Takodje ako smem da dodam ne rade mi migavci uopste...citajuci ovu temu nasao sam el semu od 250 ke..na kojoj je navedeno da automat migavaca nosi sivi zeleni i crni kabl ako sam dobro pogodio...e sad sta je ono crno slicno izgledom kao automat migavaca pored automata alnasera sto na sebi ima crni i 3 zelena kabla na sebi?to kad otkacim nista ne dobijam niti gubim

 

 

 

za to stucanje proveri da ti nisu istopljene usisne lule od karburatora sto vode u cilindar.... ako ne vidis dok ga lagano vozis daj mu saug ako bolje krece to ti je sigurno.... ja sam imao jedan takav slucaj identican, cak se i kada primaknes kabl cilindru videla plava struja ne znam zasto. skini kabl sa svecica i sa leve stavi na desnu i kontra ili skini samo jedan dok motor radi da vidis sa kojim je cilindrom problem. ako se sa zamjenom kabla problem prebacuje na drugi cilindar ili je kabl ili cdi. one kapice od kablova sto idu na svecicu dobro osusi fenom ako je bio na kisi. sto se migavaca tice to ti je lako bar za zadnje kod kineza i 100 din ti je ispitivac za 12 v i kreni od grla sijalice da gledas ima li struje pa prati kablove. kada uh ukljucis da li zelena lampica kod volana pokazuje da rade?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Colibri T12/Sprint Phantom,Knight Adams 125,T 14 TLS,APN4,APN6 ECO,Automatic a3ms,

Prijatelji ja sam Prince sredio komplet...znaci stopostotno ispravan sve sam popravio prestelovao i zapamtio ako zelite da vam opisem sta sam i kako radio od prednje kocnice do zadnjeg fara stojim na raspolaganju...jedini problem mog motora je bio sto ga je vlasnik kupio 2007 vozio ga 6000km bez ikakvih ulaganja i radova...nemojte me pogresno shvatiti to je jedan dobar i ekstra lik covek od reci ali je bio toliko lenj ili neupucen da mu cak ni lanac nikad nije podmazao...prema tome ja sam motor kompletno rastavio do zadnjeg sarafa i krenuo od samog pocetka...sada motor na 1 cilindar radi 10 sekundi odma proradi drugi...nema cimanja kad ubacujes u prvu iz mjesta...pali u roku 1 sekunde verglanja...Sve sto mogu pomoci bilo kome od vas da se ne mucite kao ja i da ne idete "majstorima"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Jel treba nekome potpuno otvoren auspuh?

 

Na mom motoru je (tako sam ga kupio) potpuno otvoren auspuh i mnogo je galsan za moj ukus, tako da bih ga zamenio za fabricki, glava za glavu. Ako neko hoce da mu se motor cuje kao isterivac djavolja, evo mu prilike da resi problem samo odvrtanjem i zavrtanjem 4 strafa.

 

Prethodni vlasnik je bio jako ponasan na zvuk, covek voli kada motor arlauce, ali ja nisam uspeo da se naviknem...

 

Motor koji vozim je od 250ccm, ali mislim da kod kineza nema razlike izmedju auspuha na motorima od 150 i 250ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Бела Црква-Нови Сад
  • Motocikl: ExHonda Transalp XL600V, Suzuki V Strom 650XT

e ljudi zna li neko da li zadnja felna pase od princa 250 na 125? posto ima malih razlika.. da li je neko mozda menjao ili tako nesto, neka iskustva slicna??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Drugari, molim za pomoč. Pre nekoliko dana, Princ 125 otkazao mi na putu i to od jednom, ponestalo struje. Počeo sam tražiti grešku i pronašao izgoren glavni osigurač, onaj stakleni ispod sedala, to sam zamenio i odmah izgori i taj, tražim grešku dalje i pronađem oguljeni snop od 8 žica, nekako ispale na pogonski lanac i to se glodalo, dok nije došlo do kratkog spoja i posledično do izgaranja osigurača. Ja sada tražim dalje, gdje ti vodovi dolaze i nije se primečivalo, kuda bi to trebalo iči, tako, da sam sve izolirao sa trakom, upalio motorče i odvezao se kuči nekih 70 km, bez problema,napominjem još, da mi je sve radilo kako treba, svetla, migavci, stop svetla...

Kuči sam onako, smirenije, počeo tražiti, gdje bi to trebalo doći i nikako ne mogu pronači, nema naznaka, da bi se pokidao i prekinuo neki dovod, tako da sam došao do zaključka, da nije na tim žicama bio neki konektor, onako u smislu radioničkog prikljućka, možda za diagnostiku ili čak možda kao rezerva....a ne sečam se, da bi to primetio nekada ranije, to se nalazi ispod sedala, odnosno ispod pvc pretinca za alat, kada se izvadi, sa leve strane, iznad pogonskog lanca...

A sada pitanje, dali znate čemu to služi, dali stoji ta moja teorija, da je na njemu konektor, ili još bolje, ako mi može koji to pogledati na svojoj makini.

Obratio sam sam se i na dva avto električarska servisa, ni njima se ne sanja, o čemu se radi, a ovlaštenih servisa kod nas u Slo nema, a nema ni puno tih motora, na kojima bih sam mogao pogledati... tako, da mi ostajete samo vi, zato vas stvarno molim, ako mi može tko pomoči. Hvala u napred i pozdrav.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Бела Црква-Нови Сад
  • Motocikl: ExHonda Transalp XL600V, Suzuki V Strom 650XT

e dziga, mozda je problem u Silen bloku u zadnjoj viljusci sto je kod mene problem, ili u silen blokovima na zadnjem lancaniku i taj problem sam imao.. i sada kao sto rekoh u predhodnom postu moram da menjam ceo tocak zadnji i viljusku sve da bi neutralisao tre trzaje..

isto se desavaju kada kreces tj bas u trenutku kada pustas kvacilo??

e da ja sam prevalio preko 20000 hiljada pa je to kao normalno kod njih da se desi tako su mi rekli iz servisa..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Drugari, molim za pomoč. Pre nekoliko dana, Princ 125 otkazao mi na putu i to od jednom, ponestalo struje. Počeo sam tražiti grešku i pronašao izgoren glavni osigurač, onaj stakleni ispod sedala, to sam zamenio i odmah izgori i taj, tražim grešku dalje i pronađem oguljeni snop od 8 žica, nekako ispale na pogonski lanac i to se glodalo, dok nije došlo do kratkog spoja i posledično do izgaranja osigurača. Ja sada tražim dalje, gdje ti vodovi dolaze i nije se primečivalo, kuda bi to trebalo iči, tako, da sam sve izolirao sa trakom, upalio motorče i odvezao se kuči nekih 70 km, bez problema,napominjem još, da mi je sve radilo kako treba, svetla, migavci, stop svetla...

Kuči sam onako, smirenije, počeo tražiti, gdje bi to trebalo doći i nikako ne mogu pronači, nema naznaka, da bi se pokidao i prekinuo neki dovod, tako da sam došao do zaključka, da nije na tim žicama bio neki konektor, onako u smislu radioničkog prikljućka, možda za diagnostiku ili čak možda kao rezerva....a ne sečam se, da bi to primetio nekada ranije, to se nalazi ispod sedala, odnosno ispod pvc pretinca za alat, kada se izvadi, sa leve strane, iznad pogonskog lanca...

A sada pitanje, dali znate čemu to služi, dali stoji ta moja teorija, da je na njemu konektor, ili još bolje, ako mi može koji to pogledati na svojoj makini.

Obratio sam sam se i na dva avto električarska servisa, ni njima se ne sanja, o čemu se radi, a ovlaštenih servisa kod nas u Slo nema, a nema ni puno tih motora, na kojima bih sam mogao pogledati... tako, da mi ostajete samo vi, zato vas stvarno molim, ako mi može tko pomoči. Hvala u napred i pozdrav.

 

 

 

Taj konektor ispod sedišta je priključak za alarm. Da bi motor radio u tom konektoru treba da bude uboden muški konektor sa prespojenim žicama. Ne znam tačno koje dve žice treba da budu prespojene jel odavno nemam taj motor, ali verovatno neko od kolega koji ga imaju mogu da ti pomognu. Samo znam kada sam hteo da prodam motor demontirao sam alarm i motor nije hteo da upalu dok nisam vratio taj konektor koje je fabrički bio uboden.

Valjda sam dobro objasnio, ako ti nešto nije jasno slobodno pitaj.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Imam problem kod ovog motora kada krecem zadnji tocak se trzne, u cemu moze da bude problem i kad krenem posle ide sve normalno... pozz

 

I ja sam imao takav problem sa mojim princom 250. Problem je bio što su mi ispala dva šrafa koja učvršćuju ram. Nalaze se sa leve strane ispod poluge menjača i sa desne strane ispod poluge kočnice. Tu se spaja ram koji ide od kormana i spušta se ispod motora. Postaviću sliku da vidiš gde se tačno nalazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Imam problem kod ovog motora kada krecem zadnji tocak se trzne, u cemu moze da bude problem i kad krenem posle ide sve normalno... pozz

 

I ja sam imao takav problem sa mojim princom 250. Problem je bio što su mi ispala dva šrafa koja učvršćuju ram. Nalaze se sa leve strane ispod poluge menjača i sa desne strane ispod poluge kočnice. Tu se spaja ram koji ide od kormana i spušta se ispod motora. Postaviću sliku da vidiš gde se tačno nalazi.

 

Hvala puno, moram pogledati pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

e dziga, mozda je problem u Silen bloku u zadnjoj viljusci sto je kod mene problem, ili u silen blokovima na zadnjem lancaniku i taj problem sam imao.. i sada kao sto rekoh u predhodnom postu moram da menjam ceo tocak zadnji i viljusku sve da bi neutralisao tre trzaje..

isto se desavaju kada kreces tj bas u trenutku kada pustas kvacilo??

e da ja sam prevalio preko 20000 hiljada pa je to kao normalno kod njih da se desi tako su mi rekli iz servisa..

 

Jesi li zamenio to i koliko ce otprilike da bude opravka, moj je presao tek 6000, uzeo sam ga pred zimu prosle god nisam ga vozio ni 700 km..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Бела Црква-Нови Сад
  • Motocikl: ExHonda Transalp XL600V, Suzuki V Strom 650XT

e dziga, mozda je problem u Silen bloku u zadnjoj viljusci sto je kod mene problem, ili u silen blokovima na zadnjem lancaniku i taj problem sam imao.. i sada kao sto rekoh u predhodnom postu moram da menjam ceo tocak zadnji i viljusku sve da bi neutralisao tre trzaje..

isto se desavaju kada kreces tj bas u trenutku kada pustas kvacilo??

e da ja sam prevalio preko 20000 hiljada pa je to kao normalno kod njih da se desi tako su mi rekli iz servisa..

 

Jesi li zamenio to i koliko ce otprilike da bude opravka, moj je presao tek 6000, uzeo sam ga pred zimu prosle god nisam ga vozio ni 700 km..

 

e ovako prijatelju, menjao sam samo silen blokove na zadnjoj felni tj oni amortizuju zadnji lancanik i oni kostaju 600din komad a ima ih 4.. to mi je stvarno resilo problem jedno vreme ali sada su mi otisli oni u zadnjoj viljusci tu ima dva komada ista je cena sto mu dodje 1200dindzi e cela komplet nova viljuska sa blokovima 2200 :)

medjutim i jos sto jedan problem koji ima jer prilikom skidanja lancanika kada sam menjao silen blokove koji su inace otisli skroz zeznuo sam seger osigurac i tu podlosku koja ima, sto mi je rezultiralo da mi zeznulo felnu na mestu gde je seger tj poceo da je jede i tako da sada moram novu felnu staviti da bi neutralisao trzaje i igranje lancanika i kada ulazim u krivnu hoce neki put malo lanac da preskoci :)

e da za felnu nesmen ni da pomislim jer zvao ove iz servisa nova je 9200 tako da nova nema sanse... neka polovna ima da cucne samo tako..

posto ima predjeno 6000 mislim da bi samo tre selen blokove trebao pregledati, ove u viljusci probaj da pustas kvacilo i da obratis paznju da li se komplet cela viljuska sa tockom pomera u stranu ako je to onda je tu problem ( u stranu tj kada lanac povuce pa vuce sve zajedno ) a one sto drze lancanik probaj da drmas lancanik levo desno napred nazat mada je to naj bolje da skines i bacis pogled... aj javi sta si uradio.. poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

e ovako prijatelju, menjao sam samo silen blokove na zadnjoj felni tj oni amortizuju zadnji lancanik i oni kostaju 600din komad a ima ih 4.. to mi je stvarno resilo problem jedno vreme ali sada su mi otisli oni u zadnjoj viljusci tu ima dva komada ista je cena sto mu dodje 1200dindzi e cela komplet nova viljuska sa blokovima 2200 :)

medjutim i jos sto jedan problem koji ima jer prilikom skidanja lancanika kada sam menjao silen blokove koji su inace otisli skroz zeznuo sam seger osigurac i tu podlosku koja ima, sto mi je rezultiralo da mi zeznulo felnu na mestu gde je seger tj poceo da je jede i tako da sada moram novu felnu staviti da bi neutralisao trzaje i igranje lancanika i kada ulazim u krivnu hoce neki put malo lanac da preskoci :)

e da za felnu nesmen ni da pomislim jer zvao ove iz servisa nova je 9200 tako da nova nema sanse... neka polovna ima da cucne samo tako..

posto ima predjeno 6000 mislim da bi samo tre selen blokove trebao pregledati, ove u viljusci probaj da pustas kvacilo i da obratis paznju da li se komplet cela viljuska sa tockom pomera u stranu ako je to onda je tu problem ( u stranu tj kada lanac povuce pa vuce sve zajedno ) a one sto drze lancanik probaj da drmas lancanik levo desno napred nazat mada je to naj bolje da skines i bacis pogled... aj javi sta si uradio.. poz

Jutros sam bas gledao kada pustim kvacilo kako lanac povuce tako se cimne u levu stranu i verovatno je to , a ima malo lufta u lancaniku kada ga drmam levo desno. Sad moram da da skinem polako pa da vidim sta cu uraditi... Hvala druze pozz :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Бела Црква-Нови Сад
  • Motocikl: ExHonda Transalp XL600V, Suzuki V Strom 650XT

Jutros sam bas gledao kada pustim kvacilo kako lanac povuce tako se cimne u levu stranu i verovatno je to , a ima malo lufta u lancaniku kada ga drmam levo desno. Sad moram da da skinem polako pa da vidim sta cu uraditi... Hvala druze pozz :D

 

eto istu muku mucimo :) ja cu novu viljusku da kupim jer stavljanje samo silen blokova je stvarno veliki problem jer se moraju pod presu nabijati i iziskuje dosta posla.. plus ruke majstora sto ima presu sto mu dodje hiljadarka, tako da novu narucujem.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Jutros sam bas gledao kada pustim kvacilo kako lanac povuce tako se cimne u levu stranu i verovatno je to , a ima malo lufta u lancaniku kada ga drmam levo desno. Sad moram da da skinem polako pa da vidim sta cu uraditi... Hvala druze pozz :D

 

 

eto istu muku mucimo :) ja cu novu viljusku da kupim jer stavljanje samo silen blokova je stvarno veliki problem jer se moraju pod presu nabijati i iziskuje dosta posla.. plus ruke majstora sto ima presu sto mu dodje hiljadarka, tako da novu narucujem.. :)

 

Ja cu da vidim sa nekim majstorom sta mi on preporucuje i da utvrdim dal je stvarno to , pa cu da vidim sta ce mi se vise isplatiti dal ovu da radim ili novu da uzimam... pozzz javi sta si uradio :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja