Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Prince, Liberty

Ako dotegnes ko sivonja ima da ti pukne sraf ko meni i onda glavobolja. Ja sam lepo posle toga razbusio, isekao deo za maticu, stavio imbus sraf i nikada vise mi se nije otpustio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

За шрафове који се отпуштају помаће "Локтајт", али на деловима где нема већег загревања, сасвим лепо може да послучи и обична "масна фарба", "Дурлин" или какогод се зове. Просто се навој одмасти, мацне са фарбом, оставио мало да се просуши, па завије шраф. Кад се фарба осуши, требало би да шраф стоји где јесте.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Можда су спале са опруга. После неког времена опруге умеју да се сабију, па се проклизавање привремено решава стављањем подлошки. Међутим, уколико је нов мотор, то тешко да ће фабрички да буде урађено.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Princ Sprint 125

Zna li neko zasto mi motor nece da udje u ler kad je vruc i kada stojim u mestu? Dok je hladan radi savrseno, i dok sam jos u pokretu, pre nego sto stanem hoce. Ali kad stanem nema sanse. Sipao sam mu ipon ulje 10 40. Da nije do ulja?

 

K`o sto kazu drugari, malo napred ili nazad i N lampica se pali, tj upada u ler, mada je bas taj ler 'jogunast', a i indikator, cesto sam i bio u leru a N lampica nije svetlela? inace radi, ima masu itd, elem kad mi se desi da ne pogodim na semaforu ili pre lerku, do zutog drzim rucicu kvacila, MADA NIJE PREPORUCLJIVO, pa posto zbog nezelenog svetla "ne znam gde sam", da bih lepo i brzo :moto3: startovao sa prvom, dodam malo gasa, i energicno, ne nasilno, stisnem pedalu na dole, tacno se cuje kada udje u 1., provera pre kretanja, malo gasa i malo otpustanja kvacila, ako "poskace" he he u 1. je sigurno.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Мени се дешава да кад неће у брзину или лер, стиснем квачило и мало заврнем гас, не много, без икаквог мрдања, дрмусања и слично. После тога је све ок.

Изгледа да после неког времена ове машине развијају неки проблем са квачилом. Мени се за квачило и сам агрегат, барем до сада, најбоље показао Бардахл 15-50. Више се не дешава да се угреје, па крене да се гаси кад је у леру.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

U neutral tesko upada ako ti kvačilo nije dobro naštelovano (monogo praznog hoda u ručici kvačila ili u sajli kvačila). Možda do ulja... Nije svako Ipon ulje za princa. R4000 Ipon u gradaciji 10W40 može uprinca. Ako je sve u redu od onog što sam naveo, onda rasturaj kvačilo... Negde se glevi lamela... Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

ponovo ja...

Letos sam pazario slupanog Princa 250. Sredio sam ga i pošto sam Vlasnik jedinstvenog Raptora Spider 300, Princa bih prodao.

Ako je neko zainteresovan može se javiti.

 

0638004409

 

Ako treba okačiću slike koje sam slikao dok sam ga nameštao (pošto je sad uzimljen pa mu nemogu prići da ga lepo slikam).

ima malo prepravki, ali se nadam da će vam se svideti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

ako budes rasturao kvacilo obrati paznju na 2 velike podloske meni je neko u garazi sutnuo korpu sa lamelama i ne znam gde su bile, podloske su tanke crne precnika pribliznog lamelama..... pa ako ih vidis javi gdje stoje pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400 K7

Ja sam umesto cr7hsa stavio Iridium NGK i od tad uvak pali iz prve i nikad ne presisa. Do tad sam bar jedanput nedeljno vadi svecice, cistio, susio, vracao. Ali su i 3x skuplje. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Žabljane, Vucje, Srbija
  • Motocikl: Sprint Prince 125 i Kawasaki GPZ 500s

pozdrav ljudi. sezona je na pragu pa da pitam jer sam danas uso u nedoumicu.

na sprint prince-u postoji li filter ulja jer mi jedan lik kaze da je na hondi menjao ulje i filter ulja/

ima li toga na nasim masinama i ako ima gde da ga pronadjem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja