Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Sid
  • Motocikl: Princ sprint 125

ja sam menjala semering,kostao me samo 130 dinara,jednostavno sam procitala brojke na starom i narucila novi u radnji u Novom Sadu...nikakav problem od tad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Prince, Liberty

Zna li neko zasto mi motor nece da udje u ler kad je vruc i kada stojim u mestu? Dok je hladan radi savrseno, i dok sam jos u pokretu, pre nego sto stanem hoce. Ali kad stanem nema sanse. Sipao sam mu ipon ulje 10 40. Da nije do ulja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Највероватније јесте до уља. Имао сам сличан проблем док сам користио ту градацију (неко ђубре које је овлашћени сервис сипао из бурета). Променио сам на 15-50 полусинтетику, сад је мало тврђи док је хладан, ал чим се угреје иде као змај. Оно што је занимљиво је и да ми више квачило не проклизава, а и потрошња ми се смањила, не драстично, али приметно.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Kad staneš, probaj malo ga pomeri u napred ili u nazad , pa onda traži neutral.

Kad samo stojiš , teško ćeš uspeti da ga ubodeš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Prince, Liberty

Nema sanse, sve sam probao. Kad je bas vreo motor onda i teze ulazi u prvu ponekad. Desi se nekad slucajno da mi se vruc ugasi, i onda nastaje haos jer nece u ler i nemogu da ga upalim >:(. Probacu 15 50 ulje pa da vidimo, samo mi je zao da bacam ovaj ipon, al nema veze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Sid
  • Motocikl: Princ sprint 125

Kad staneš, probaj malo ga pomeri u napred ili u nazad , pa onda traži neutral.

Kad samo stojiš , teško ćeš uspeti da ga ubodeš.

 

pa jedino tako hoce,i bas bas nezno vratis nozicu...u pocetku sam se nervirala strasno kao kreten ne mogu da ubodem i udaram po menjacu,,,a njegovo velicanstvo princ trazi samo mali cim napred nazad i lagano po menjacu 1nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Prince, Liberty

Nebih rekao da je neresivo. kad sam ga kupio radilo je super. Ali sam posle menjao nogostop sa polugom jer su gumice stradale. Sad sam ga nastelovao da na prednju polugu menjaca menjam brzine a kada hocu u ler samo zgazim zadnju jer sam je namestio na pola hoda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Nema sanse, sve sam probao. Kad je bas vreo motor onda i teze ulazi u prvu ponekad. Desi se nekad slucajno da mi se vruc ugasi, i onda nastaje haos jer nece u ler i nemogu da ga upalim >:(. Probacu 15 50 ulje pa da vidimo, samo mi je zao da bacam ovaj ipon, al nema veze.

 

 

Da bi iz prve ubacio u ler kad je vruc moras malo da krenes napred i onda ga ubodes. A desavalo se i meni da se ugasi motor na semaforu na primer al nikakav problem, stisnes kvacilo i palis motor i samo gas. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Prince, Liberty

Da bi iz prve ubacio u ler kad je vruc moras malo da krenes napred i onda ga ubodes. A desavalo se i meni da se ugasi motor na semaforu na primer al nikakav problem, stisnes kvacilo i palis motor i samo gas. :moto3:

 

Ovo deluje kao dobra ideja da krenem malo napred. Nece da upali ako nije u leru.

 

Evo i jedne fotkice

post-23859-0-53731800-1340190280_thumb.jpg

post-23859-0-65268800-1340190300_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Prince, Liberty

Nece kod mene. Mada sam provalio da imaju dva otkacena kabla kod kvacila, samo nisam nasao gde da ih vratim. Verovatno je tu caka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Pozdrav ljudi. Probavam da resim par stvari u vezi zica na princezi 125

 

1. ne radi neutral lampica. Zna li neko koji od dva kabla iz menjaca je zaduzen za to? Video sam da se jedan racva u dva dela. Jedan deo vodi u CDI (ako se ne varam) a drugi nisam uspeo da ispratim jos. Drugi kabl se spaja sa necim sto jos ne znam sta je.

Obzirom da moram da drzim kvacilo kad palim, ukapirao sam da nema sta kompjuteru da daje signal da nisam u brzini. Tako sam resio da vidim sta to kvacilo radi pa kompjuter dopusta paljenje, i ispada da jedna zica ima struju neki malu, a kad pritegnewm kvacilo ono isece struju. E sad, samo kad bih nasao zice od neutrala pa da probam isto

 

2. copava ne daje nikakav kontakt, tako da mogu da vozim opusteno sa njom. Da li je kabel ili mikroprekidac nisam jos siguran

 

3. zadnja kocnica ne okida stop svetlo

 

e sad, ja sumnjam na zice svuda, ali cu jos sutra isproveravati.

 

Ima li ko semu zica princa 125? gde se nalaze osiguraci?

 

 

 

Imam ja od 250cc ali mislim da je jako slicno ako ne i isto

 

post-8206-0-65896300-1340205497_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Prince, Liberty

@vosti: ta dva otkacena kabla seku struju i govore kompjuteru da je kvacilo stisnuto. Da li vise kablici tu negde? Otvori far pa ih potrazi. Karakteristicni su, jer odgovaraju onim muskim vilama koje izlaze iz kvacila

 

ta dva kabla vise bas pored kvacila, samo nemogu da nadjem gde oko rucice kvacila treba da se vrate, mozda je prethodni vlasnik menjao rucicu neznam, ako moze neko da slika gde se kace kod poluge kvacila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Beograd

ljudi, ostala su mi viska 2 silen bloka zadnje viljuske za sprint princ 125, ako nekome treba neka se javi na pp. cena je jedna mala moka kafa u grinetu, a ne mora ni to :)

 

edit: silen blokovi su novi i neupotrebljavani

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: KULA
  • Motocikl: Kinroad 250

 

 

 

 

 

ljudi, ostala su mi viska 2 silen bloka zadnje viljuske za sprint princ 125, ako nekome treba neka se javi na pp. cena je jedna mala moka kafa u grinetu, a ne mora ni to :)

 

edit: silen blokovi su novi i neupotrebljavani

 

Nezban kako izgledaju ti silent blokovi (jesi ih menjao i zasto..mozda neka fotka) ali ja te nebi stavljao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Beograd

uzeti su sa idejom da se zamene ali nije bilo potrebe, problem je bio na drugom mestu. meni ne trebaju a stvarno mi je glupo da ih prodajem jer i nije neka lova, zato ih menjam za najmanju moku iz grineta ili za jedno hvala, koliko ko ima :) prvi kome zatrebaju njegovi su. a koliko su kvalitetni nemam pojma, narucio sam ih u masstehnic-u.

slike cu zakaciti veceras, kad dodjem kuci, ne mogu iz firme.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Moj ti je savet da ih ipak zadržiš, jer vodjen prethodnim iskustvima sa Prinčevima, stradaće kad tad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Beograd

oni mi vise nikad nece trebati, umesto njih je u zadnju viljusku ubacena "modifikacija", metalne cev prezicno uradjene u dimenzijama SB-ai, bez gume izmedju .... to vise smrti nema :)

 

+ produzena je osovina zadnje viljuske, dodate dve metalne biksne na krajevima i sad nema sansi da se ista razdrnda na spoju rama i viljuske :)

 

a evo i slika koje sam obecao ...

post-20601-0-87284800-1340973617_thumb.jpg

post-20601-0-85194300-1340973625_thumb.jpg

post-20601-0-13495200-1340973631_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Citajuci vase postove naucio sam dosta toga i danas sam postao zvanicno vlasnik jednog Princa 125 :D , polovnog sam uzeo ali verujte mi kao nov presao 1500 km vozen jedno leto i bio garaziran godinu ( jos mu nije odradjena 1 registracija :D lik odvozio 1 sezonu i garazirao i po dao ga glava za glavu ja imao skuter Peda Gatto star 10 dana :D , kad ga lik izveze iz garaze kao iz prodavnice, nije mu radio ni jedan servis pa planiram da ga u roku od 15 dana odvezem kod Milana u Nisu da mu odradi servis tj stelovanje svega sto je potrebno, jedino sto na njemu ne radi jeste da na jednoj izduvnoj grani tj auspuhu ne izbacuje nista, ja okrenuo Milana pre nego sto ga kupio on kaze elektrika ili ventil ili bobina, napravice ga u svakom slucaju kad ga odvezem do njega. Jako sam zadovoljan prvim danom. Voleo bih vase misljenje sta preporucujete da jos prisredim na njemu ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja