Jump to content

Moto Zajednica

Jednog neradnog utorka

Recommended Posts

  • Skuteras, 3634 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Blagovesti, konacno jedan neradan radni dan, utorak...Malo duze spavanje, jutarnja kafica, pravac pumpa. Tamo ceka Drndar, sipamo gorivo i pravac preko Guce u Lucane. To je vise puta izvozana relacija pa nije bilo nikakvih stajanja ni slikanja. Mali aparat na popravci, a veliki nije bas praktican za slikanje u voznji, ali je bilo i toga. U Lucanima resimo da idemo na Markovicu pa odatle na vrh "Ovcara i Kablara." Malo seoskog asfalta pa pocinje veliki uspon sa makadamom. Nikakav problem, tu se Leonardo GS ADV i Pegaso osecaju kao kod kuce

bjb5.jpg

 

Put do vrha i nazad je bio ovakav

 

bjb6.jpg

 

Ja sam isao prvi i Drndara sam ubio kamenicama, pa je morao malo da se izmakne. Posle malo muke stigosmo i do vrha. Dve masine ispred nove zgrade RTS-a, MTS-a, Pinka i  ostalih mocnih kuca

 

bjb-1.jpg

 

bjb1.jpg

 

Mnogo visoka antena(104m), kazu da je pogled sa vrha neverovatan. Treba jedno 10-15 min da se popenje gore i vrh se ljulja jedno metar, ali vredi izaci. To su nam obecali za neki od sledecih obilazaka.

 

bjb2.jpg

 

Leonardo na vrhu

 

bjb4.jpg

 

Ove male zivotinje se gore vode kao domace. Krsan, kamenit, suncan kraj i to im valjda bas odgovara. Nisam video vise na jednom mestu.

Malo smo razgledali, bacili jos jedan pogled dole

 

bjb3.jpg

 

i krenuli nazad

 

bjb7.jpg

 

bjb8.jpg

 

Malo smo se jurili po krivudavim putevima i po nekom kratkom pravcu

 

bjb9.jpg

 

i onda malo do Cacka da se preuzme neki paketic.

 

bjb10.jpg

 

Ovde se vidi da smo malo i postovali ogranicenja, samo 10 iznad onog propisanog.

Dokaz da smo bili u Cacku

 

bjb11.jpg

 

Dogovorili se da idemo u Ovcar banju na kafu i onda pun gas u tom pravcu.

 

bjb12.jpg

 

Drndar njegovu gumu obrijao do kraja, a ja moju probao, ali ne vredi. Na ovoj deonici puta nece vise od ovoliko.

 

bjb16.jpg

 

Popili kaficu, porazgovarali, malo odmorili i resili da idemo u Kosijeric da obidjemo neko vrelo. Tamo nas zaustavi gospoda u plavom, dokumenta na pregled, malo rositeljskih saveta i info da motorim ne mozemo doci do tog mesta. Mi se onda odlucimo da produzimo malo preko na Divcibare. Put do Divcibara gori nego onaj makadam na Ovcaru. Sve rupa do rupe i rizla na sve strane. Preziveli smo nekako i to i dosli do vrha. 

 

bjb17.jpg

 

Opet Leonardo na vrhu.

Masine malo poziraju

 

bjb14.jpg

 

bjb13.jpg

 

I ova dva junaka

 

bjb15.jpg

 

preko Tometnog polja, Jezevice, Pozege i Arilja dodjose nazad kuci, zivi i zdravi, uz predjenih 260km. 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ah, blago vama na tim planinama, mi ovde ni brdo nemamo  >:(

 

::)

 

Aj shto vi brda nemate nego ovi u Holandiji nemaju ni krivinu  ( imam prijatelje u Holandiji kazu da je tamo voznja dosadna do bola)

 

 

On Topic: Voznja vam je bila Extra!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3634 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

...Kraljeva preko Kaone do Guce, pa Cacak pa KV.

Ja mozda budem danas malo do Kraljeva, samo Ivanjica-Guca-Kaona-Kraljevo-Raska-Studenica-Pridvorica-Ivanjica

Dali sam razumeo dobro: planina se zove Markovica, a reka ispod je Zapadna Morava? Ništa nisi rekao o nadmorskoj visini.

Markovica nije bas planina, to je jedno brdovito selo u lucanskoj opstini. Nadmorska visina na vrhu ovoga gde smo mi bili je oko 850metara. Reka jeste Zapadna Morava.

 

Ah, blago vama na tim planinama, mi ovde ni brdo nemamo  >:(

::)

Aj shto vi brda nemate nego ovi u Holandiji nemaju ni krivinu   ( imam prijatelje u Holandiji kazu da je tamo voznja dosadna do bola)

On Topic: Voznja vam je bila Extra!

Vrata su vam sirom otvorena, dodjite pa se vozite. Mi ovde imamo malo problem sa pravcima, tek po neki se nadje, cisto da vam se ne zavrti u glavi od krivudanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

 

Dali sam razumeo dobro: planina se zove Markovica, a reka ispod je Zapadna Morava? Ništa nisi rekao o nadmorskoj visini.

Markovica nije bas planina, to je jedno brdovito selo u lucanskoj opstini. Nadmorska visina na vrhu ovoga gde smo mi bili je oko 850metara. Reka jeste Zapadna Morava.

 

 

Pa koja je onda planina?

 

Ej ok, našao sam je na karti, hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5497 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
Citat: doktor  danas u 09:45

...Kraljeva preko Kaone do Guce, pa Cacak pa KV.

Ja mozda budem danas malo do Kraljeva, samo Ivanjica-Guca-Kaona-Kraljevo-Raska-Studenica-Pridvorica-Ivanjica

 

Ako budes u prolazu, javi se da pijemo pice! 063/466403

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3634 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Lepa priroda za voznju ,jos ti samo jedan XT fali da ne mucis tu Apriliju :);)

Ma kakvo mucenje, na ovakvom je k'o riba u vodi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja