Jump to content

Moto Zajednica

YZ 250 LC

Recommended Posts

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Zapala mi je za oko ova mazga:

 

46122226497024205451.jpg

 

U pitanju je Yamaha YZ 250 LC iz 1993 godine ali nisam našao nešto više podataka o njoj na internetu, samo za mlađe modele od 2001 pa do 2009 i par komentara ljudi koji su posedovali model iz 93 godine...

 

Da li je neko imao iskustva sa ovim motorom? Neke tehničke karakteristike, snaga, na koliko obrtaja, održavanje, potrošnja i slično?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Dobanovci

Ja sam vozio vecinu dvotaktnih 250etica i po mojim kriterijumima takvi motori nisu za pocetnike u sportu za koji su namenjeni, vecina nas cuvsi zapreminu od 250cm pomisli pa sta je to voze malo veca deca i to je taman da ja probam za pocetak ali se tu zeznemo jer voziti ovakav takmicarac onako kako on ume da ide je veoma zahteven posao. Po meni je bolje prvo voziti 125cm ili 250cm4t i ako se to usavrsi onda preci na 450cm4t ili 250 2t. doduse za koliko para toliko muzike ali preporuka glasi kao sto sam vec napisao. mozda sam jedan od vecine nas koji hocemo da probamo kros pa se nisam bas najbolje snasao, neznam dodjite na jazak ili u pancevo, deliblato !pa da posle probe pomenutih motora cujem vase komentare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Moram da se malo umesam, nemoj krivo da me shvatis.....

Nebitno, ali CROSS dvotakni nije za ENDURO!!!

(mislim da ne planiras motocross ako ne gresim)

Moze ali da se teraaaa..... :o :o :o

Duga prva polako samo na kvacilu, snaga tek gore, kad provali hoce da skine sa motora....

(izuzetak bas 2T enduro kao EXC, koji su malo upeglani, 6 brzina i namenski doterani za HARD enduro)

Mislim da ti nije dobar izbor, pogotovo tako stara cvaja....

Koje uz to kod nas imaju bolesne cene!!!! ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Vozio sam se u petak po nekom kamenolomu i penjeo na Straževicu uz neke bolesne strmine i XT mi je bio pretežak na tako zahtevnom terenu... a neke su mi se kockice složile za ovaj motor (povoljna cena) pa se žestoko razmišljam da uzmem neki lakši motor i da napravimo nekakvu stazu na padini jednog brdašceta ovde... al prvenstveno bih uzeo lakši motor za zahtevniji - hard enduro, ako mi se svidi, što da ne i vikend vožnje po improvizovanim stazama... XT bi sigurno ostao da se koristi za duže vožnje po asfaltu i prirodi a ovaj ili neki sličan kross za ispunjavanje dečačkih fantazija...

 

Edit:

Šta je otprilike bolesna cena?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 554 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

      Dvotaktni motori iz vremena '90-ih vec imaju resen problem eksplozija snage,  Kawa KX 250 iz '91 je vukla "odozdo' kao čudoviste!

      Ako resis da preskocis 125 i odma' uzmes 250 2T, moras imati respekta prema snazi od 53-58 konja na svega 96-98 kg tezine ... to ide kao ludo, taj motor ne ubrzava - on katapultira!

      Puno srece sa kupovinom i dobru zabavu zelim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Postujem tvoju zelju za 250 cvaju i takodje komenter rbobana i mog prijatelja zozona - ali zaboravi yz 250. Ipak su je izmorile godine, a posto vozis xt znam da si naviko da kad god sednes na nju ona upali i odradi voznju koju si zamislio bez da stucne. Ful cross su ipak zahtevniji motori i sto se tice voznje i sto se tice odrzavanja. Silne pare ces dati da ti yz uvek bude u top formi. I ne prija im enduro voznja - samo staza gde se zavrti 30 sekundi, minut max, pa kocenje. Sve duze peglanje po gasu kolje cvaje iz tog vremena. I meni je zelja laksi motor od 90 - 100 kg. ali mislim da treba sacekati priliku - skupiti lovu za noviji 4t kros. A cene polako padaju na nasem prebukiranom trzistu. A sto kaze rboban za yz 250 1993 sve preko 800 , 1000 e je bolesna cena. RAZMISLI dobro i provozaj i ovu sezonu na xt pa ces videti posle

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5523 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

I sam sam imao slicnu dilemu...Kod nas vec dosta ljudi vozi po planini, u sustini je to vise hard enduro nego pravi cross...

Ja sam se dvoumio da li da uzmem neki enduro tipa TTR, XR, KLX, ali svi su isuvise teski. Probao sam CR250 i video sve ovo sto je Stronser napisao. Obzirom da bez obzira na dugogodisnju voznju motora nemam iskustvo na off-u, taj motor mi se cinio kao lud. Eksplozija snage, sve vreme sam stegnut u stomaku dok ga vozim. Tako sam odlucio da kupim cross 2T, ali 125. Naravno sa tendencijom da ga zamenim za neki lagani hard enduro kad za to dodje vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja