Jump to content

Moto Zajednica

HONDA XL 600 ,500,350,250,125 ...

Recommended Posts

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

E, pa ovako...

 

Danas sam se slatko ispričao sa čovekom koji prodaje ovu hondicu ... Kaže da ju je pre par godina dobio bukvalno na poklon, jer nije bila u voznom stanju ...Kaže bio se otkačio ventil pa probio klip  :o 

 

Bila je na servisu u Kruševcu kod nekog Saleta ... I sve je sređeno, valjda klip nov, naravno i ventil ... i sve šta već uz to ide , ne bih da ponavljam ovde da ne izvalim neku glupost pa da se smejete  :)

 

Onda je zamenio gume, jer su bile kaže neke opasne kross sa ultra kramponima i stavio obične ,enduro . Zatim je ofarbao u njene originalne boje ...

 

Kod njega je dve godine ... a hoće da je menja jer su mu deca porasla ,pa ima više vremena i hoće da uzme nešto veće da sa gospođom malo krstari po Srbijici ...

 

I najlepša stvar na kraju, hoće da dođe ovde, u Sokobanju da je pogleda jedan moj drug koji servisira motore ... naravno ,bez obaveze da je kupim, ako on kaže da ne valja !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Куд не виде од Окрада икселку 500 што је средио...  :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ma video sam je ... sve ja vidim, ne znam mnogo, ali znam dobro da gledam  ;D

 

Al, evo da ponovim po ko zna koji put, ne treba mi velika kubikaža ... Nemam puno vremena za neke duge vožnje, voziću je samo u lokalu ..

 

Glupo mi je da kupujem veći motor za ture do 15 do 20 km max !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ja samo da javim da sam pazario hondu xl 125 , onu o kojoj sam pričao, od Slaviše iz Jagodine !

 

Došo čovek kod mene i dovezo mi motor na vrata ,home delivery  :D

 

Ja seo, provozao se, došo majstor, seo provozao se ... Dao sam čoveku pare, ostao mi motor  ;D I tako ... Rekoh samo da se pohvalim ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Hvala Laki ! Slike postavljam popodne ... A hondicu sam odvezao kod majstor Srkija da je pročešlja  ;D

 

I onako ne mogu da je vozim jer čekam da mi Slaviša pošalje papire, odneo je tablice da je odjavi ...

 

A što je leeeepa  :D

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Hvala drugari, hvalaaa ...

 

Nemam nikakvo iskustvo sa motorima, ovo mi je prvi ... Vozio sam bratovljevu xl 200 ,al 1996. i to 2x 10 min  ;D I nikad nisam imao priliku da vozim apn ,mz ,jawu dakle motore sa menjačem ...

 

Tako daa ... meni je ovo fenomenalno iskustvo ... posle sto metra sam imao utisak da je vozim 20 godina ! Motor je preudoban, i baš lepo ide ... ne mogu da shvatim kad se ljudi žale da su im slabi motori od 125ccm  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ja kupio šta mi je trebalo ... prevozno sredstvo  :D Mala zapremina, mala potrošnja, jeftina registracija i održavanje ...

 

Mogu da shvatim ljude koji putuju na dalje relacije kad kupe jači motor, ali ovde u banji ,po lokalu ,po ovim preoranim putevima voziti neku zver na dva točka ...  ::) To može samo lud ili zaljubljen  ;D ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Vreme je za još jedno glupo pitanje  ;D

 

Da li može bezolovni umesto supera ? Ja bi da manje zagađujem  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Evo i glupog odgovora. Meni je na isto pitanje, odgovoreno:

"Sipaj bezolovni, ne mozes da pogresis, jer to je isto!"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Evo sad nove informacije, revolution kaže na PP :

 

Nije isto i nemoze biti isto. Na motorima koji se voze na bezolovni benzin su ventili i sicevi ventila napravljni od materijala koji ne zahtevaju podmazivanje, do se kod motora stare generacije to mora mazati, a ulogu podmazivanja vr[i olovo iz goriva. Moze da se uradi konverzija u bezolovni, ali zahteva vadjenje motora iz rama i obradu glave.

 

Ja se stvarno ne razumem, ali verujem da čovek zna šta priča ... a njegovu poruku sam prekopirao ovde da bi drugima koji nisu sigurni bilo jasno zbog čega nije svejedno ,sa ili bez olova !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Juuu jadan ja ... Danas sam hteo da u auto školi uzmem potvrdu da bi mi izdali L tablicu ,naravno jedinoj koja ima licencu za A kategoriju ... kad ono otišo instruktor na more !

 

I sad ,šta ću siroma' , moraću da vozim bez L tablice dok se čovek ne vrati sa mora  ;D ;D ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Idi u SUP i trazi tamo! Mozda mozes da dobijes. U Bgd-u mozes da uzmes i u policiji, doduse samo u upravi za saobracaj. Placa se 7000 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ovde kod nas traže potvrdu iz auto škole da si uplatio za obuku za A ... Kao što rekoh, instruktor koji ima jedini licencu za A je na moru ...

 

E sad, moje mesto je jako malo, zna bukvalno svako svakog, tako da mi sigurno neće niko praviti problem dok se čovek ne vrati sa od(mora)  :)

 

Ne bežim ja od toga da platim za te L table i polaganje ... al' nema šanse da sad ,nakon sveg ovog vremena i traženja motora, isti trune dok instruktor ladi jajca negde na moru  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

??? Dakle toga samo kd nas ima. Pa jel ti upisujes obuku u auto skoli ili kod instruktora? Pa zar ti mudraci iz AS ne mogu da ti daju potvrdu da si upisao, a kad dodje gosn. Instruktor da "obuka" i pocne. Samo cekaj ovo, cekaj ono zivoti nam prodjose u nekom cekanju. Ne znam, nisam siguran ni koliko ima smisla polagati u manjim mestima, ja ne verujem da dozvolu imaju i svi vozaci automobila, barem je u mom kraju (ne u BGD) poprilican broj onih koji teraju bez dozvole!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Hahaha Boki, druže ,ti nikad nisi  bio u Sokobanji ? Ovo ti je jedno preraslo selo  ;D

 

Al je lepo selo, i brdovito ...

 

LM, imamo mi nekoliko A Š ,ali samo "Rtanj" ima licencu za A  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja