Jump to content

Moto Zajednica

HONDA XL 600 ,500,350,250,125 ...

Recommended Posts

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Daklem, to bi mi bio prvi motor, treba mi jer volim da fotografišem a nemam vremena da šipčim peške ...

 

Znači ,radijus kretanja bi mi bio oko 30-40 km, teren brdsko-planinski , ture do 20 km u jednom pravcu. Tako daaa... meni bi u stvari služio ko teleport  ;D

 

Može li taj posao da obavi xl sa dvaes ljeta ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Tih godina su stizali Dakar  ;D ;D ;D , šta reći.

XL 250  je usavršena kopija agregata tadašnje BSA...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

... video sam ovde na forumu uff ov oglas za xl500 ,koliko može od prilike da izađe trošak da se takav motor sredi ?

 

Nije mi budžet baš neki, drma SEKA  :) A biće i troškova oko registracije ,pa za opremu ... Pa reko da se ne zalićem dok se ne raspitam ...

 

 

Hvala unapred Cope, i naravno , Pozdrav !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Ех, да, има(ло) нас на форуму таквим кршабама  ::) са мање или више среће, потражи нас и наше постове, само ће ти се ка'сти  ;)...

 

ПС Мислим да је Уффов продат...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

http://refoto.co.yu/g/thumbnails.php?album=lastupby&uid=558

 

ovo  sam usliko pre desetak godina ... bio sam malko mladji ,i bez obaveza pa sam mogao pjehe ...

 

sad slabo  idem da slikam, jednostavno nemam vremena ... zato mi i treba motor (teleport ;D) 

 

Dakle, drugovi i drugarice, POMAGAJTE ! Nek je ružan ko đavo, nek je zarđalo beo sa roze štrafticama .. bruka i sramota na koju ni jedan pravi bajker ne bi ni pomislio da sedne, samo nek radi i da može da se registruje ... Javite !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Iksel , poslušao sam te i malko koristio pretragu ... Prvo sam nailazio samo na kuku i lele  :-[  , aposle i na pozitivne komentare  :)

 

vidim da se greje leti po gradu ... Moje mesto teško može da prođe i kao varoš, tako da sam sa te strane bezbedan  ;D A kako ću u glavnom da je vozim okolo po stazama i bogazama i to u glavnom ujutru ,onda sam dabl bezbeda ... jel tako ?

 

E sad, smejte se koliko hoćete, ali ja sam već mator čovek tako da mi je bitan i ekološki momenat. Drugim rečima ,ja bih radije manje kubika, ali ako ne nađem, jbg onda može i 500 (ili600).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

I da, video sam par zeljkosrbovih postova ... ali se još ne snalazim ovde na forumu ... a oglas i snimak na tubu sam snimio odavno .

 

Željko ,šta se dešava sa tvojom hondom ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Pošteno, ja se slabo razumem u motore, zato sam se skoncentrisao na jedan koji mi se činio solidan, iako je star ... (jevtin) . Jer ne bih puno para davao ... znam dobro za ono koliko para, toliko i muzike, ali jbg ... nemam puno na raspolaganju .

 

Dakle, ne mora da bude honda ... samo ne bih želeo 2t ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Neki konkretan predlog ? Nisam razmišljao o xt600 jer je 600ccm ... al kako vidim, ovde kod nas slabo dolaze starije endurke manje kubikaže...

 

Ponavljam, ja mislim da bi meni odradila poso i neka od oko 125, 250 kubika ...Ne planiram da se trkam , a lagan sam nemam ni 80kg na 180cm visine... Ima dosta zahtevnih terena ovde kod mene gde planiram da idem, ali mislim da ni motor od 125 kubika ne bi imao problem da me tamo odnese ... ma koliko bio mator ...

 

Ima na oglasima motoberze jedna xl 125, ali je bez papira. A ja sam suviše mator da se jurim sa policijom  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free rider, 814 postova
  • Lokacija: Beograd/Borca
  • Motocikl: 2014 BMW R1200RT

XL je sjajan motor, imam ga oko mesec i 1/2 , nisam imao problema. Sipaj ivozi, uzeo ga od Zeljka sa foruma.Alo te interesuje ima moj drugar Mikelevw NX 250 Domiinator 1996god.

Posalji pp ako si zainteresovan.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

Gledaj jel ima negde po oglasima kawasaki klr 250 ja sam ga imao jednu sezonu jako lep i izdrzljiv motor nikakvih problema nisam imao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ima jedan u komšiluku (Aleksinac) 85 od 900 jura, jel on 2t?

 

A lepa je ova Mikeleova honda, al mi je van dometa  :-\ , dobacio bih do pola ... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Vidim na bikez ... dobro su ga ocenili ... baš ! Jel vredi nešto taj sajt ? A ovaj u Aleksincu je stranac, znači još carina ...pa porez pa prenos ...uh !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

suzuki dr 350 je extra motor samo tesko se nalazi za male pare,taj klr je skup ja sam mojeg 93 godiste prodao za 1500evra registrovan u extra stanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

  Ima jedna aprilia '91, 125ccm , za 900 ... Pegaso, 2t. Jel može to da se vozi na nižim obrtajima ,ili mora da se stalno zavija gas ?

 

Ne volim 2t motore, ali kako vidim, ovde kod nas mahom uvoze baš njih ,retki su 4t sa manjim kubikažama ... Sve mi se čini da ni ove godine neće biti novih slika ...

 

Pa ništa,ukoliko ništa ne iskrsne, makar ću da kupim kacigu i da pozajmim neki motor da položim za A ...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Uhh ... našo mi rodja yamahu dt 125 za normalne pare ... Kaže dobra ,a nije ni mnogo matora ... jedino što je strankinja  :)

 

Da uznem ?  ;D  Nije ono što sam hteo , al ne ispušta mi se ... dobra cena !

 

Al će da dimiiiii ... Bruka ...

 

Neko iskustvo ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ja samo da se javim ... Da sam još tu  ;)

 

Onu Yamahu DT nisam uzeo ... To jednostavno nije motor za mene ! Zet ,koji ju je našao kod svog poznanika mi je preporučio da uzmem qingki od 200, onu "enduro" varijantu ... Kaže ,jeste kinez ,ali nije loš ... a ipak novo je novo ...

 

E sad, neću da kažem da nemam predrasuda prema kinezima , ali nisam u tim godinama da kad čovek ima želju da se puva  :) tj. da mi znači šta na motoru piše ... tako da sam i o tome razmislio ... Ali bih ipak ,pre nego što se konačno odlučim ,hteo da čujem i vaš savet ...

 

Dakle ... sam agregat ,a to je valjda na motociklu najbitnije , mi se čini ok ... kopija suzukija ,right ?

 

Ali šta je sa ostatkom ? Jel može to stvarno da siđe sa puta, mislim ,koliko je to solidna mehanika ?

 

Napominjem da nemam kaskaderske ambicije i da ne nameravam da izvodim poljoprivredne radove  ;) Dakle, normalni off road, teren dosta brdovit, malo kolski put, malo staze .... malo asvalt ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ja samo da se javim ... Da sam još tu  ;)

 

Onu Yamahu DT nisam uzeo ... To jednostavno nije motor za mene ! Zet ,koji ju je našao kod svog poznanika mi je preporučio da uzmem qingki od 200, onu "enduro" varijantu ... Kaže ,jeste kinez ,ali nije loš ... a ipak novo je novo ...

 

E sad, neću da kažem da nemam predrasuda prema kinezima , ali nisam u tim godinama da kad čovek ima želju da se puva  :) tj. da mi znači šta na motoru piše ... tako da sam i o tome razmislio ... Ali bih ipak ,pre nego što se konačno odlučim ,hteo da čujem i vaš savet ...

 

Dakle ... sam agregat ,a to je valjda na motociklu najbitnije , mi se čini ok ... kopija suzukija ,right ?

 

Ali šta je sa ostatkom ? Jel može to stvarno da siđe sa puta, mislim ,koliko je to solidna mehanika ?

 

Napominjem da nemam kaskaderske ambicije i da ne nameravam da izvodim poljoprivredne radove  ;) Dakle, normalni off road, teren dosta brdovit, malo kolski put, malo staze .... malo asvalt ...

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolega sa kinezom (cast izuzecima koji su veoma retki) je uspeh kretati se i asfaltom a ako odes u off ne verujem da ces se sa njijm vratiti na asfalt.Jedini konez koji po mom misljenju nije los je ustvari austrijanac koji se proizvodi u Kini ,verzija od 125 ccm super moto ali kosta oko 2000 e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Uh, toliko su loši ? Pa ništa, onda zbogom kinezi  :-\

 

Jedan poznanik mi je skrenuo pažnju na Bugarski sajt mobileN.bg ... Pa sam malko gledao ... Ja ne znam stvarno šta je to sa ovim našim "uvoznicima" , mnogo malo ima endura 4t ispod 500ccm ,a da ne koštaju papreno .Kao da nisu stari po 20 godina !

U Bugarskoj možeš da biraš do preksutra ...  i kad se doda pdv i carina ispadne mnogo manje nego ovde , pa sledi  pitanje : Da li znate da neko uvozi iz Bugarske i da li je uopšte pametno uvesti motor odande ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Mani se uvoza, sve to na kraju ispadne preskupo ( vreme, novac, zivci ). Ne kudim XL, KLR, ali retki su dobri primerci. I sve je to matoro i izlomljeno - ZAMOR MATERJALA. Najbolje resenje ti je XT isto su matore, ali su najizdrzljivije ( ne zbog tebe, ali su najbolje izdrzale predhodne ????? vlasnike )  125-ce zaboravi, to je za klince koji imaju volje da ih mlate po gasu - drugacije neide-.  Cetvorotaktni tebi treba, snjim mozes i da vozis lagano i da przis. I 4t ispod 600 ccm ces tesko naci - malo ih ima i bezobrazno su skupi. Ne gubi vreme, pazari XT sezona brzo prodje. SRECNO !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja