Jump to content

Moto Zajednica

748 S

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Ducati 748 S biposto

 

748_Red_RHF_700p.JPG

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motorcikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Mladenovac

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1999.

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Imam ga godinu dana, presao sam oko 5000 km.

 

 

3. Sta mi se dopada:

Sve mi se dopada... Kocnice, obrtni moment (ne mora da se vraca nekoliko brzina nize da bi povukao)  ;D , mono viljuska, izgled, zvuk, ...

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Sve je ok. Jedina mana, ako se to moze nazvati manom, malo brze trosi zadnju gumu. Ali s obzirom da kad god se malo stisne gas u nizim stepenima prenosa on proklizava..., to i nije mana vec cudo zvano DUCATI.  :)

 

 

5. Moj utisak:

Za ovaj motor mogu reci sve najbolje, utisak je odlican. Jer ko jednom sedne na Ducati, uvek vozi Ducati...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: suzuki gsxr 1000

1.Godiste motocikla koji ste vozili:

2002

 

2.Vrijeme provedeno na motociklu:

proveo sam 3  meseca na ovom motoru

 

3.Sta mi se dopada:

dopada mi se sto je svaki detalj na motoru uradjen i dizajniran na poseban nacin,

npr

instrument tabla bez crvenog polja,stabilizator gore vidljiv,mono zadnja  viljuska,ravnomerna snaga u svim obrtajima(nema da pukne na nekom odredjeno broju obrtaja pa da poludi),karakteristican " ducati"zvuk,itd,itd

 

4.Sta je  moglo biti bolje:

tvrd je u voznji, neudobno sedenje,ali kao i svakom ducati fanu mi to i nije bas mnogo smetalo...

ako mi nesto smeta i ako bi nesto morao da navedem kao manu to bi bilo cena rezervnih delova,slaba zastupljenost delova kod nas...

 

5.Moj utisak

motor mi se mnogo svidja,ima dusu,vrlo rado bih ga posedovao ponovo

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati 848evo

1.Godiste motocikla koji ste vozili:

2002

 

2.Vreme provedeno na motociklu:

za sad 2 srecna meseca :D

 

3.Sta mi se dopada:

Dizajn, ogibljenje,ZVUK, kocnice, snaga, polozaj sedenja, DIZAJN!

 

4.Sta je moglo biti bolje:

Za sada ne mogu da uvidim ni jednu jedinu manu ovom motoru. Mozda sto nema pokazivac goriva.

 

5.Moj utisak:

Osmeh koji izmami prilikom startovanja i zvuk iz 2 otvorena kompletna titanium Termignoni-a je zaista neprocenjiv.

Polozaj sedenja jednostavno trazi jos gasa i zavrtanje rucice jer u uspravljenom polozaju bole ledja, ruke, noge ali zato spustanjem u pravi polozaj sav bol nestaje i jednostavno se shvati za sta je ovaj motor pravljen. Suvo kvacilo je prica za sebe...prilikom spustanja u brzinu nize cak i na velikim obrtajima ne postoji nikakvo proklizavanje. Kocenje motorom je, garantujem, jace nego kod nekih motora kocnicom. O samim kocnicama ne treba trositi reci. Potrosnja je od 8-11L, zavisi kako se vozi sto je meni u granicama normale jer mi je prethodni raptor trosio 8-10L. Sto se tice potrosnog materijala i rezervnih delova, ima ih cak i kod nas u Srbiji samo treba znati gde traziti. Povlaci iz niskih obrtaja ali snaga traje do kraja skale posto jelte nema crveno polje :D Ono sto mene zaista odusevljava pored svega navedenog je dostupnost custom delova i dodataka za 998/748 gamu pa cete samim tim u narednom periodu videti razne dodatke sa moje strane :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

1.Godiste motocikla koji ste vozili:

2002

 

2.Vreme provedeno na motociklu:

za sad 2 srecna meseca :D

 

3.Sta mi se dopada:

Dizajn, ogibljenje,ZVUK, kocnice, snaga, polozaj sedenja, DIZAJN!

 

4.Sta je moglo biti bolje:

Za sada ne mogu da uvidim ni jednu jedinu manu ovom motoru. Mozda sto nema pokazivac goriva.

 

5.Moj utisak:

Osmeh koji izmami prilikom startovanja i zvuk iz 2 otvorena kompletna titanium Termignoni-a je zaista neprocenjiv.

Polozaj sedenja jednostavno trazi jos gasa i zavrtanje rucice jer u uspravljenom polozaju bole ledja, ruke, noge ali zato spustanjem u pravi polozaj sav bol nestaje i jednostavno se shvati za sta je ovaj motor pravljen. Suvo kvacilo je prica za sebe...prilikom spustanja u brzinu nize cak i na velikim obrtajima ne postoji nikakvo proklizavanje. Kocenje motorom je, garantujem, jace nego kod nekih motora kocnicom. O samim kocnicama ne treba trositi reci. Potrosnja je od 8-11L, zavisi kako se vozi sto je meni u granicama normale jer mi je prethodni raptor trosio 8-10L. Sto se tice potrosnog materijala i rezervnih delova, ima ih cak i kod nas u Srbiji samo treba znati gde traziti. Povlaci iz niskih obrtaja ali snaga traje do kraja skale posto jelte nema crveno polje :D Ono sto mene zaista odusevljava pored svega navedenog je dostupnost custom delova i dodataka za 998/748 gamu pa cete samim tim u narednom periodu videti razne dodatke sa moje strane :D

 

A slika brate ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

ndSma_dscn2091copy.jpg

 

 

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

1998.

 

916 SPS (996 ccm/ 98X66/ 11,8:1 ; 123 ks@9500 o/min; 96Nm/8800 o/min; suha masa 190 kg)

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

zadnjih mjesec dana (cca 1000 km)

 

 

3. Sta mi se dopada:

 

Napokon sam ostvario san iz mladosti i kupio ga :jee: .

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Kad ostvariš snove, onda se ne gledaju mane :lol2:

 

 

5. Moj utisak:

 

Dakle, motor je tvrd i po neravnoj cesti skakuće kao koza, kad je hladan teže pali zbog malo poddimenzioniranog anlasera(jedva okreće).

Kad upali zemlja se trese, ali mora malo raditi na mjestu jer inače crkava kod kretanja.

Kad se malo zagrije(tj. kad je vrelo pod dupetom) prilikom kretanja treba ga duže voziti na kvačilu jer ima racing getribu i prva je dugačka pa se mora kuplat' dok ne krene kako treba.

A kad krene :moto3: , dakle ideee, ležiiiiiiiii, kočiiiiiiii i grrrrmiiiiii.

 

Prvo mi se je činilo da koči slabije od M900 :stabre: , a onda kada sam pogledao na brzinomjer sam shvatio zašto mi se kočnice čine slabijima, naime dok se na M900 voziš 100-120 km/h i čini ti se normalno, na SPS-u takav osjećaj imaš tek na 160-170 km/h u četvrtoj na pol' gasa, a usporiti i kočiti na 120 i na 170 nije isto , zar ne :hej:

 

Mnogi se žale na položaj(bole ruke,tvrd sic,savinute noge,tvrdo kvačilo) iskreno ništa ja to ne osjetim, najvažnije je da ga samo tjeraš jer čim usporiš upozorava te paklenim grijanjem za dupe i noge.

 

Prvo i osnovno ovim se motorom ne može vozikati po gradu jer je to samo u prvoj i na kvačilu, a onda se grije kao furuna i nemo'š sjedit' na sicu.

 

Dakle otvorena cesta, zavoji i gledaj daleko pred sebe da se negdje ne zaljepiš.

 

Poruka svima - ako nemaš motor za svaki dan, ne kupuj Ducati superbike modele motora, ako ti je po danu sex nedostupan, kupi pravu zamjenu - Ducati superbike model (bilo koji :aha: )

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

Nadopuna, evo isproban i na stazi, ide kao lokomotiva, a leži kao na šinama

 

URL=http://imageshack.us/photo/my-images/31/zimg0331copy.jpg/]zimg0331copy.jpg[/url]

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja