Jump to content

Moto Zajednica

Proizvodjaci akumulatora-vasa iskustva

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 317 postova
  • Lokacija: Topola
  • Motocikl: Honda vfr 750

Crkao mi akumulator(nista novo).Imao sam "Unibat".O ovom proizvodjacu vec ima otvorena tema.Sada bi promenio marku,ali nemam nikakva saznanja za druge proizvodjace.Sta vi koristite i kakva su vasa iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja Bosch koristim i vise sam nego zadovoljan. Zimus mi je stajao motor u otvorenoj garazi, nisam skidao akumulator, probao sam na -15 da upalim i okrece bez problema. Ako nije punjen lepo to odraditi i kontrolisati stanje vode tj. kiseline i nema problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ja Bosch koristim i vise sam nego zadovoljan. Zimus mi je stajao motor u otvorenoj garazi, nisam skidao akumulator, probao sam na -15 da upalim i okrece bez problema. Ako nije punjen lepo to odraditi i kontrolisati stanje vode tj. kiseline i nema problema.

Palio isto na -15 sa unibatom i nije bilo problema. Nije tako veselo upalio kao u sezoni, ali nije bio nikakav problem.

 

Izgleda da je veca razlika od primerka do primerka, ili serije nego do proizvodjaca. Koliko vidim ima sarenih iskustava pa otud ovaj zakljucak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Dok sam bio mlad i zelen (oko motora) nisam znao da skinem akumulator sa mog bivsheg motora(neka zajebana plastika mora se skine pomocu sile a ne alata), pa sam ga stalno dopunjavao bez skidanja onako na mashini (skinute kleme). Kada sam ga posle godinu dana konachno skinuo bio je PRAZAN. Znachi nije imalo ni kap technosti. NI KAP. A leti je radio superishka, zimi malo slabije ali je opet vrteo. Motor mi je u shupi koja naravno nema grejanje tako da kao da je napolju (hladno). U akumulator sam dosipao vodu do potrebnog nivoa i opa eto novog akumulatora. Znachi ja sam sa tim akumulatorom vozio 1.5 godinu, ko zna kolko je on stojao u balosavi i tamo u nemachkoj. Mozda je josh uvek na njemu :o Moja TOPLA PREPORUKA

 

 

[move] 8) BOSCH 8) [/move]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125

ja imam neko sranje mgm valjda i hladno ga ne preporucujem opet se ispraznio i opet sam morao da ga guram jer motor nema kurblu. bruka danas. evo sad ga dopunjavam punjacem.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Sa " unibatom " - sa gelom sam prezadovoljan ( vec sam pisao o tome ) .

@bigbad86 -sve si lepo napisao, samo nisi napisao o kom akumulatoru se radi  ???  ???  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: GSXR K5

mani se unibata, predji na Exide www.andreja.co.rs italijanska marka nas predstavnik je u Temerinu, mozes i poruciti a verovatno imas negde u okolini ovlasceni servis za njih. ja sam uzo nov dobio godinu dana garancije, oni ti formiraju i brinu o njemu svaku promenu odnesem kod njih(toga jos nije bilo) reko mi prodavac kad sam kupio da kad zahladi kad nebude bilo pogodno za voznju odnesem njima da ga provere i kad pocne sledece sezona opet im odnesem da ga prekontrolisu. pali kawa ko mina. cene su od 2400 do 3500 zavisi od velicine i amperaze, moj je bio 3100 12v 8Ah

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

EXIDE i Unibat; imam odlična iskustva s oba proizvodjača, što ne mogu da kažem za Banner.

Unibat sam kupio  Decembra 2006. , stajao napolju skoro celu sezonu, nikad ni jauknuo. Pali k'o mina svaki put, i dalje je u top formi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

mani se unibata, predji na Exide www.andreja.co.rs italijanska marka nas predstavnik je u Temerinu, mozes i poruciti a verovatno imas negde u okolini ovlasceni servis za njih. ja sam uzo nov dobio godinu dana garancije, oni ti formiraju i brinu o njemu svaku promenu odnesem kod njih(toga jos nije bilo) reko mi prodavac kad sam kupio da kad zahladi kad nebude bilo pogodno za voznju odnesem njima da ga provere i kad pocne sledece sezona opet im odnesem da ga prekontrolisu. pali kawa ko mina. cene su od 2400 do 3500 zavisi od velicine i amperaze, moj je bio 3100 12v 8Ah

Zasto ga nositi na provere na pocetku i kraju sezone. Jedino ako si dokon ili ti to predstavlja zadovoljstvo. Ako treba da se dolije voda, zasto bi to bio problem, a to svako moze da proveri. Ako pak mislis da je zaginuo, onda ga odnesi na proveru u slucaju da ima zivota u njemu, ako ne onda kupi novi (mada koliko je verovati prodavcu i da ce biti iskren ako jos i ti verujes da je mrtav).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 317 postova
  • Lokacija: Topola
  • Motocikl: Honda vfr 750

Ja sam imao Unibat 12V 10Ah sa gelomPalio celu zimu i cim je granulo sunce on crko.Kao da je znao! Ovde u Topoli imam samo Exidu i Vartu,a za Unibat moram u Bg i skuplji je dkoro 1.000 din.Iz tih razloga sam mislio da promenim marku.

P.S.Gde ima Bosh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4263 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

ja koristim smao Yuasa akumulatore i mogu vam reci da oni koji su 12Ah i vise traju do 6 godina.Ovo je moje licno iskustvo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Banner jedini ima 2 god garancije.

 

Nije istina, svi jaci proizvodjaci daju garanciju 2 godine, ali trgovci istu krate na  6 mjeseci ili 1 godinu.Ne znam zasto. ??? ??? ???

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Pa jel to po zakonu?

 

To je u domenu Trzisne inspekcije i Udruzenja za zastitu potrosaca. ;) Samo sto mi jos idemo linijom manjega otpora, aj da se ne zamjeramo. Ja sam kupio 2004. VARTA akumulator 12V-14A za CBR 1000 F u Bijeljini i prodavac mi kaze da je garancija 6 mjeseci. :o >:(  Meni ne bude mrsko i zovnem Uvoznika u Sarajevo ciji je broj telefona bio na kutiji ( ambalazi ) i pitam kolika je garancija na akumulator. Covjek mi hladno rece 2 godine, onda mu ja ispricam sta mi je rekao prodavac cija  je Trgovine bila ovlasteni prodavac VARTA akumulatorana.I sta se dogodilo, od toga dana prodavac je davao garanciju 2 godine jer u protivnom vise nebi prodavao VARTA akumulatore. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Pa jel to po zakonu?

 

To je u domenu Trzisne inspekcije i Udruzenja za zastitu potrosaca. ;) Samo sto mi jos idemo linijom manjega otpora, aj da se ne zamjeramo. Ja sam kupio 2004. VARTA akumulator 12V-14A za CBR 1000 F u Bijeljini i prodavac mi kaze da je garancija 6 mjeseci. :o >:(  Meni ne bude mrsko i zovnem Uvoznika u Sarajevo ciji je broj telefona bio na kutiji ( ambalazi ) i pitam kolika je garancija na akumulator. Covjek mi hladno rece 2 godine, onda mu ja ispricam sta mi je rekao prodavac cija  je Trgovine bila ovlasteni prodavac VARTA akumulatorana.I sta se dogodilo, od toga dana prodavac je davao garanciju 2 godine jer u protivnom vise nebi prodavao VARTA akumulatore. ;)

 

Ja sam vishe puta pretio i zvao inspekciju kada nisu hteli da mi zamene artikal koji sam kupio kome je istekao rok. Nikad mu ne bih zvao zato shto je rok istekao(ko radi taj i greshi) al da mi u lice kaze "taknuto maknuto" i da ne moze da mi zameni jer mu je komplikovano da stornira ili tkao neshto... Aaaaa pa necesh ga majci. I ja cu traziti  2 god garancije kad budem kupovao akumulator...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Pa jel to po zakonu?

 

Aaaaa pa necesh ga majci. I ja cu traziti  2 god garancije kad budem kupovao akumulator...

 

Samo trazis Garantni list od proizvoda i na njemu sve pise, datum proizvodnje i vrijeme (duzina) Garancije, a onda da je prodavac uredno popuni i ovjeri.Moze prodavac da prica sta hoce, ali je mjerodavno ono sto pise u Garanciji  za Trgovca, a i za Inspekciju. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

U sto vas volim kad tako filozofirate,te ovaj je dobar,ne nije nego onaj itd.Od prilike poenta price je,da se mete bakterija,da se plati malo ili nista i da se NE PIPA UOPSTE i da traje 10 godina,minimum.I njemu nesretniku (akumulatoru) treba paznje.Naj toplije preporucujem investiciju u ove nove "inteligentne" punjace.Na kraju sezone ga zakacis i kad ti se prohte,okrenes kljuc i palis.Naravno da ima boljih i losijih,ali malo paznje nije na odmet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja