Jump to content

Moto Zajednica

Ubacivanje ispred vozila na semaforu - 7 BAMBIJA

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

Koliko sam video u diskusiji učestvuju motordžije koji NE nerviraju automobiliste a nema ni jednog objašnjenja od vozača čiji motocikli nemaju dovoljno snage za njhovu težinu.

 

Iako sam motociklista, definitivno me nervira kada se "biciklista sa pomoćnim motorom" provuče napred i onda glavinja ispred kolone pokušavajući da se pomeri sa mesta.  Onda ga posle par desetina metara svi obilaze, pa na sledećem semaforu isto sranje ispočetka. Ako to obilaženje posle svakog semafora nije opasno, neznam šta je, plus podiže opšti nivo stresa u saobraćaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Ovaj zakon i služi da podigne novo stresa kod učesnika u saobraćaju i da nervira vozače. To je konačno ostvarenje davnašnjeg plana, još sa kraja '70 i početka '80  da se saobraćaj u Beogradu organizuje tako da nervira vozače da bi se manje vozili. Suština je u tome da država zarađuje na svakom prekršaju i na svakoj nesreći te joj iz tog razloga bezbednost u bukvalnom smislu nije cilj. Taman posla kad bi saobraćaj bio bezbedan. Šta bi radili policajci? Ista stvar je i sa parkiranjem. Zašto ga urediti kad pauk dnevno zarađuje oko milion dinara samo na teritoriji Beograda. Ovakvim zakonom se stvara klima u kojoj će se učesnici u saobraćaju nervirati i biti pod stresom pa će praviti više grešaka a to znači i više para u kasi ove nezamislivo gramzive nazovi države.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Koliko sam video u diskusiji učestvuju motordžije koji NE nerviraju automobiliste a nema ni jednog objašnjenja od vozača čiji motocikli nemaju dovoljno snage za njhovu težinu.

 

Iako sam motociklista, definitivno me nervira kada se "biciklista sa pomoćnim motorom" provuče napred i onda glavinja ispred kolone pokušavajući da se pomeri sa mesta.  Onda ga posle par desetina metara svi obilaze, pa na sledećem semaforu isto sranje ispočetka. Ako to obilaženje posle svakog semafora nije opasno, neznam šta je, plus podiže opšti nivo stresa u saobraćaju.

 

Znači misliš da je to provlačenje do semafora gore od prolaska kroz crveno svetlo i neispravnih pneumatika i kočnica i da je u rangu prekršaja kao što je 100% prekoračenje brzine i vožnje pod uticajem alkohola i narkotika?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Strujo ,Scubo ,Misa pei i ostali pametni i normaolni nemojmo gubiti vreme sa budalama dokazujuci im nesto sto oni ne mogu da shvate.Vise od novog kvazi zakona me nerviraju forumasi koji se prave pametni i izigravaju nevinasca koja postuju propise.Licemerje je jedna od najgorih ljudskih osobina.Citiracu mog cenjenog koleku Farbacha''drago mi je sto neke od vas necu nikad upoznati''

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova

Strujo ,Scubo ,Misa pei i ostali pametni i normaolni nemojmo gubiti vreme sa budalama dokazujuci im nesto sto oni ne mogu da shvate.Vise od novog kvazi zakona me nerviraju forumasi koji se prave pametni i izigravaju nevinasca koja postuju propise.Licemerje je jedna od najgorih ljudskih osobina.Citiracu mog cenjenog koleku Farbacha''drago mi je sto neke od vas necu nikad upoznati''

 

svaka ti na mestu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Eto odlične ideje za protestnu vožnju i prezentaciju budalaštine apropo provlačenja izmedju automobila, i novog ZOBS-a.

Dakle, predlog je da jedan dan u špicu svi sednemo na motore i onda da držimo propisna rastojanja izmedju motorcikala od dve dužine, pa kad se na raskrsnici Narodnog Fronda i Kn. Miloša upali zeleno, a onda lepo jedan po jedan propisano brzinom od 3km/h krenemo a sve to slika B-92 i studio-B, a drugovima mozgovima koji su to smislili neka rastu magareće uši kada vide... I onako se gradjani žale da je zakon represivan i sl...  >:( >:(>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

e jbt sad sam procitao temu i ovo je haos...sta oni pokusavaju da urade? da se potrude da ponestane vozaca na putevima?

mislim ovo je stvarno sramota od drzave, umesto da gledaju na vazne stvari i da popravljaju ono sto moze pomoci oni samo smisljaju nacin da izmuzu jos para od vozaca...sad bi dobro dosao jedan moto skup ispred zgrade vlade jer kako su poceli ima svi da se poubijaju u saobracaju od zabune od silnih promena zakona i slicnih sema za muznju para od gradjana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Strujo ,Scubo ,Misa pei i ostali pametni i normaolni nemojmo gubiti vreme sa budalama dokazujuci im nesto sto oni ne mogu da shvate.Vise od novog kvazi zakona me nerviraju forumasi koji se prave pametni i izigravaju nevinasca koja postuju propise.Licemerje je jedna od najgorih ljudskih osobina.Citiracu mog cenjenog koleku Farbacha''drago mi je sto neke od vas necu nikad upoznati''

 

Ja nisam jedan od ovih ??? ;D Jes da smo se upoznali.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Ja bih voleo da je tako kao što ti kažeš... al nešto nisam siguran...

 

...naravno po novom zakonu policijski zapisnik NEOBORIV dokaz na sudu po novom ZOBSu...

 

Uriniram ja na takvu drzavu i zakon gde moze da te hebe kako hoce neki priuceni kursadzija bez dva razreda osnovne i tri sive celije!  :-X

 

Kadija te tuzi, kadija ti sudi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ne znam da li je u tom vasem ZOBSu predvidjeno nesto slicno, ali mi ovdje imamo takozvani "clan 5"  (artikel 5) koji slobodno preveden znaci "opasno ponasanje na putu" i to je potpuno na policajcu da ocijeni i protumaci.

Ako nemaju sta, onda ti prikace 5-icu, pa se ti koprcaj.

 

Ali mogu samo da pretpostavim sta sve onim pilecim mozgovima moze da bude "opasno ponasanje na putu".

Ako pipnes koljenom put > 5-ica. Jer to je opasnije od bilo kojeg (veceg) nagiba i brzine. (po procjeni policijskog "sigurnost" gurua)

Daj lovu i unatoc svemu, prijatan dan vam zelim. To je ono da te ubije, pored novcanika i u pojam.

A ako mu slucajno kazes "ja vama zelim uzasan dan" onda se vracate na pocetak, samo drugi neki clan, pa onda opet "unatoc svemu ....".

 

Znaci mora se izdrzati bez skripanja zubi, jeftinije je.... ;D

 

Isti ti 'cuvari nase sigurnosti', specijalno trenirani pa smiju da voze 200 po gradu (jer su eto specijalno istrenirani), zaustave motor i prikace mu 5-icu jer je kocio u krivini. To je po njima totalno suludo  ;D...i to jos na TV-u prikazu.  :o

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

A jel dobijate i Bambije?

 

Bambi je pretpostavljam kazneni bod. TO dobijaju vozaci pocetnici (< 3 godine vozacke dozvole).

Za nas stare kuke nema jos, ali se raspravlja o tome.

 

Kod nas ima i tzv. "Mulderovo pravilo", a to je da sva prekoracenja brzine do 30 kmh preko, mogu da se plate i cao.

Nema istorije / teftera.

Preko 30 kmh ides u tefter, pa ti visina kazne zavisi od frekvencije. Znaci vozis 80 po gradu, platis 200 eura i tjeras dalje.

To je izmisljeno radi rasterecenja sudstva, a pokazalo se odlicno na auto-putevima kao krava muzara.

 

Ova naajveca kolona je brzina, a ostale su "manje bitne" kategorije kao alkohol i crveno.

Vertikalno je broj kazni u 2005.

 

Foto-VTYKJURU.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

Koliko sam video u diskusiji učestvuju motordžije koji NE nerviraju automobiliste a nema ni jednog objašnjenja od vozača čiji motocikli nemaju dovoljno snage za njhovu težinu.

 

Iako sam motociklista, definitivno me nervira kada se "biciklista sa pomoćnim motorom" provuče napred i onda glavinja ispred kolone pokušavajući da se pomeri sa mesta.  Onda ga posle par desetina metara svi obilaze, pa na sledećem semaforu isto sranje ispočetka. Ako to obilaženje posle svakog semafora nije opasno, neznam šta je, plus podiže opšti nivo stresa u saobraćaju.

 

Znači misliš da je to provlačenje do semafora gore od prolaska kroz crveno svetlo i neispravnih pneumatika i kočnica i da je u rangu prekršaja kao što je 100% prekoračenje brzine i vožnje pod uticajem alkohola i narkotika?

 

Možda ne. Ali.

 

Definitivno zaslužuje nekoliko bambija, ali od mene nećeš čuti cenkanje.

 

Za sistem koji treba da vaspita vozače treba da se pitaju saobraćajni psiholozi, i jedino oni mogu da daju međusobne odnose kazni prema politici saobraćaja. To što u izradi zakona nije učestvovao ni jedan saobraćajni psiholog - E TO JE NAJVEĆA MANA. Nije ni čudo da upadaju u oči gluposti kada pomislim ko je prerađivao predlog zakona. I baš zbog toga nemam nameru da se cenjkam sa bambijima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R

citat profesor Vujanić:

Svaki upisani poen važi 24 meseca, nakon čega se briše iz evidencije, a prema broju poena koje je stekao tokom dve godine, vozači se svrstavaju u jednu od četiri grupe: vozač sa 1- 7 poena spada u grupu nepažljivih vozača, od 8-13 u grupu rizičnih, od 14 do 17 opasnih, a sa 18 i više postajete nepodobni za upravljanje motornim vozilom.

 

Pošto cilj poena nije kažnjavanje, već korigovanje ponašanja, to je Nacrtom zakona predviđeno da Agencija za bezbednost saobraćaja za nepažljive vozače organizuje pohađanje seminara za vaspitavanje i obrazovanje vozača. Ako pohađa i uspešno završi seminar, nepažljivi vozač koji ima 4 i manje poena, biće nagrađen njihovim brisanjem.

 

Rizičnog vozača pismeno će upozoriti Agencija za bezbednost i pozvati na razgovor. Međutim, i taj vozač će biti nagrađen ako završi seminar, ali brisanjem svega dva poena. Opasnim vozačem će se, osim policije koja će mu oduzeti vozačku dozvolu, pozabaviti i psihijatri, jer će morati da se podvrgne pregledu, a biće obavezan i da pohađa seminar.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R

Vidim ja da će, ako ovo bude kako si napisao, dobar broj nekih odavde u ludaru :D :D :D  ;D ;D ;D

i meni se cini!  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 477 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GS 1150

Vidim ja da će, ako ovo bude kako si napisao, dobar broj nekih odavde u ludaru :D :D :D  ;D ;D ;D

Vidim ja da će, ako ovo bude kako si napisao, dobar broj nekih odavde u ludaru :D :D :D  ;D ;D ;D

 

Nemaju mesta da sve prime,  ;D  ;D  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci

Mozda je glupo pitanje sa moje strane, ali sta je sad Agencija za bezbednost!?  ??? Jel to jos jedna 'krava muzara' koju placamo iz svog dzepa. Mozda je OFF, ali do sad nisam cuo za to. S'obzirom koliko agencija, agencijica, ministarstava i ne znam ti cega sve jos imamo ocigledno sam prilicno neobavesten.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R

Mozda je glupo pitanje sa moje strane, ali sta je sad Agencija za bezbednost!?  ??? Jel to jos jedna 'krava muzara' koju placamo iz svog dzepa. Mozda je OFF, ali do sad nisam cuo za to. S'obzirom koliko agencija, agencijica, ministarstava i ne znam ti cega sve jos imamo ocigledno sam prilicno neobavesten.

zaboravio si i na agente!  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Pošto ministarstva nemaju vremena (zbogveeeelikih obaveza) da se bave svojim poslom u praksi, osnovane su razne državne agencije za koješta. Tako imaš agenciju za privredne registre, agenciju za frekvencije (usput to je i cenzura), agenciju za bezbednost saobraćaja... Sve te agencije čine sive eminencije, bogovi iz tame koje retko ko poznaje. To su najčešće "stručnjaci" iz određenih oblasti a posao im je da smišljaju kako da jebu običan svet i pune državnu kasu. Ti izmišljaju kojekakve takse, propise, dozvole, pravila i sve ono što treba da ti otme pare i tobože omogući što bolji i normalniji rad ili dobijanje usluge ili već nešto treće. Mangupska posla, drugim rečima. Zapravo, naša nazovi država je najviši oblik organizovanog kriminala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

citat profesor Vujanić:

Svaki upisani poen važi 24 meseca, nakon čega se briše iz evidencije, a prema broju poena koje je stekao tokom dve godine, vozači se svrstavaju u jednu od četiri grupe: vozač sa 1- 7 poena spada u grupu nepažljivih vozača, od 8-13 u grupu rizičnih, od 14 do 17 opasnih, a sa 18 i više postajete nepodobni za upravljanje motornim vozilom.

 

Pošto cilj poena nije kažnjavanje, već korigovanje ponašanja, to je Nacrtom zakona predviđeno da Agencija za bezbednost saobraćaja za nepažljive vozače organizuje pohađanje seminara za vaspitavanje i obrazovanje vozača. Ako pohađa i uspešno završi seminar, nepažljivi vozač koji ima 4 i manje poena, biće nagrađen njihovim brisanjem.

 

Rizičnog vozača pismeno će upozoriti Agencija za bezbednost i pozvati na razgovor. Međutim, i taj vozač će biti nagrađen ako završi seminar, ali brisanjem svega dva poena. Opasnim vozačem će se, osim policije koja će mu oduzeti vozačku dozvolu, pozabaviti i psihijatri, jer će morati da se podvrgne pregledu, a biće obavezan i da pohađa seminar.

 

Znači ako se nepropisno parkiram moram da idem na seminar prevaspitavanja i ako ga uspešno završim briše mi se taj jedan bambi zarađen nepropisnim parkiranjem? Ili je to prisustvovanje tim kursevima mandatorno? Da li mogu da izostanem iz škole, posla, vojske i slično da bih prisustvovao tim seminarima?

 

Imao sam situaciju autom da sam u Nišu stao ispred pekare, kupio hleb i kad sam izašai iz iste pisali mi kaznu za nepropisno parkiranje... Pokušavao sam da ih ubedim da sam se samo zaustavio i da nisam tu ni 5 minuta a kamoli 15 (do 15 minuta je zaustavljanje - preko toga je parkiranje) ali bezuspešno, platio sam kaznu za nepropisno parkiranje!

 

Sledeća stvar je 2 bambija za nepropuštanje pešaka na pešačkom prelazu: Znam za slučaj gde su drugaru taksisti napisali kaznu za nepropuštanje pešaka na pešačkom prelazu. Bilo je to na Novom Beogradu bulevar sa tri ili četiri trake, on u krajnjoj desnoj a pešak u krajnjoj levoj, znači 15 metara između njih... ja prvi ne bih stao, posebno ne u Beogradu da pravim gužvu ali je dobio kaznu koju je morao da plati.

 

Takođe se dva bambija dobija za naglo smanjivanje brzine bez osnovanog razloga... Šta se karakteriše kao osnovani razlog? Ko je kompetentan da odluči koji je razlog osnovan a koji ne? Da li je osnovan razlog da mi je upao trun u oko i sam stao da ga izvadim? Da li je osnovan razlog grču stomaku ili nozi zbog opšte bezbednosti sam stao dok ne prođe? Šta ako imam dijareju? Ako meje zub zaboleo pa ne vidim na oči od bola, nisam u stanju da vozim? Šta ako sam dobio napad kijavice? Čovek ne može da kine sa otvorenim očima niti da kotroliše konvulzije mišića tokom kijanja... Šta je naglo u tom slučaju? Ko je kompetentan da razluči šta je naglo a šta nije naglo? Da li SVI saobraćajci imaju posebnu obuku kako bi mogli da razlikuju osnovane i neosnovane razloge i naglo i nenaglo zaustavljanje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Policajci i agencija za bezbednost saobraćaja sve znaju bolje od tebe i oni služe da te opljačkaju kad god mogu i na bilo koji mogući način. To će konačno dovesti do toga da se ljudi odreknu voćnje i tako će se smanjiti gućve, zagađenje, potrošnja derivata itd, itd... Zakon ne služi da bi nam bilo bolje nego da bi svi išli peške i plaćali kazne što su nam pertle vezane na jednu a ne na dve mašne. Mi treba da platimo sve troškove koji se traže za registraciju vozila, zatim da platimo parkiranje i da uopšte ne sedamo u ili na vozila a zatim da platimo taksu za nekorišćenje vozila pa zatim taksu za eventualno korišćenje... kako vam bre nije jasno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R

Eto odlične ideje za protestnu vožnju i prezentaciju budalaštine apropo provlačenja izmedju automobila, i novog ZOBS-a.

Dakle, predlog je da jedan dan u špicu svi sednemo na motore i onda da držimo propisna rastojanja izmedju motorcikala od dve dužine, pa kad se na raskrsnici Narodnog Fronda i Kn. Miloša upali zeleno, a onda lepo jedan po jedan propisano brzinom od 3km/h krenemo a sve to slika B-92 i studio-B, a drugovima mozgovima koji su to smislili neka rastu magareće uši kada vide... I onako se gradjani žale da je zakon represivan i sl...  >:( >:(>:(

+1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja