Jump to content

Moto Zajednica

Ubacivanje ispred vozila na semaforu - 7 BAMBIJA

Recommended Posts

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Gledam ove odredbe novog ZOBSa

 

Bodovi za nesavesne vozače

 

Jedan bod - nepropisno parkiranje, nekorišćenje migavca, kretanje žutom trakom, nepoštovanje prvenstva prolaza...

Dva boda - nepropuštanje pešaka na pešačkom prelazu, naglo smanjivanje brzine bez osnovanog razloga...

Tri boda - nezaustavljanje pored vozila za prevoz dece, kada mališani ulaze ili izlaze iz vozila...

Četiri boda - neprilagođena brzina, nebezbedno preticanje, neprekidna vožnja trakom za preticanje, nepropisno zaustavljanje na autoputu...

Pet bodova - upotreba mobilnog telefona u toku vožnje, neispravni pneumatici i uređaji za zaustavljanje i upravljanje...

Šest bodova - prolazak kroz crveno svetlo

Sedam bodova - nasilnička vožnja, prekoračenje brzine za 100 odsto, ubacivanje ispred vozila na semaforu, izazivanje neposredne opasnosti ili nezgode neodgovarajuće učvršćenim ili vangabaritnim teretom, vožnja pod uticajem narkotika ili alkohola...

 

i ne mogu da verujem da je ubacivanje ispred vozila na semaforu rangirano kao najgori prekršaj, zajedno sa 100% prekoračenjem brzine i vožnjom u pijanom i drogiranom stanju!

 

Da li to znači da kada motorom naiđem na semafor i polako se provučem između kolone automobila da bih došao do semafora i izbegao gužvu, istog trenutka činim tako težak prekršaj koji je u rangu sa vožnjom pod uticajem alkohola?

 

U pojedinim zemljama razvijenog zapada na koje su se ugledali u pravljenju ovog ZOBSa je to legalno, čak se dozvoljava i paralelna vožnja, tj preticanje automobila motociklom između traka a ovamo ovakav zakon! Ili ja to možda ne tumačim kako treba?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: XL 1000V

Strujo,

 

Meni se cini da to neke vozace automobila JAAAKKKKOOOO nervira. Pogotovo ove pod pratnjom, pa su zato stavili takvu zabranu. A u pravi si da je u vecini evropskih drzava to dozvoljeno, cak vozaci automobila u pojedinim zemljama "moraju" da se sklone i omoguce nesmetan prolaz motociklu ako se provlaci!

Nazalost daleko smo mi od toga  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ok ljudi ima ovde rupa kolko ja vidim... lepo pishe "ubacivanje ISPRED vozila na semaforu", to bi znachilo da mozete na semaforu da preteknete kolonu i stanete paralelno sa prvim vozilom i onda na zeleno kada krenete date zmigavac i polako se ubacite... ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

provuces se i stanes pored prvog auta  ;D

 

Pa to sam i ja rekao?

 

Ne preostaje nista drugo nego preklopna tablica i gaaaaas.

 

Izgleda da ce morati ::)8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

provuces se i stanes pored prvog auta  ;D

 

Po toj logici, ako hoćemo da budemo dosledni, smo stali ispred vozila koje je iza vozila pored kojeg smo stali! Tako da ako na taj način pokušaš da saobraćajcu objasniš da si ti stao pored ovoga, on će ti reći da si stao ispred onoga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

provuces se i stanes pored prvog auta  ;D

 

on će ti reći da si stao ispred onoga...

 

Pa opet nije ispred nego "ukoso". A po definiciji, ispred je na njegovoj putanji kretanja zar ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Ja bih voleo da je tako kao što ti kažeš... al nešto nisam siguran...

 

Bajdvej, vidim da je zakonom predviđeno da se STALNO vozi sa upaljenim kratkim svetlima pa se setih priče sa foruma od pre godinu-dve gde su jednom forumašu pisali kaznu zato što je preko dana vozio sa upaljenim svetlima! Tako da će njegovo ispred biti za svetlosnu godinu starije od tvog ukoso ukoliko ne želiš da platiš kaznu već odete na sud jer je naravno po novom zakonu policijski zapisnik NEOBORIV dokaz na sudu po novom ZOBSu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Naravno da jeste tachno ovo shto kazem ali naravno da tako nece da bude. Oni su do sad mogli da ti pishu za shta hoce kaznu da su hteli, a tek ce sad da pishu sam da puca. Ja kazem da kupimo kroserice pa na asvalt da ne izlazimo ili na bicikle ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Ne preostaje nista drugo nego preklopna tablica i gaaaaas.

 

Nisu zasluzili ni da im se plati ta tablica,kao ni carina i porezi,jer preteruju,ali definitivno se sve svodi na gaaaaaas...

 

I opet ce naXebati oni najposteniji,posto su se na takvima uvek i izivljavali,a one bahate obilazili...

 

Bice zanimljivo sa tim poenima.Nego,da li dobijamo po tefter,pa da sami vodimo evidenciju o bodovima? Kakav bezobrazluk...Poslednjih godina se osecam kao da zivim u shablonu,i to ne samo zbog Zakona o bezbednosti saobracaja...

 

Inace,po meni je nebezbedno preticanje mnogo vise zasluzilo tih 7 bodova,umesto 4,a ne ubacivanje ispred vozila na semaforu. I nikako mi nije jasno kako se u istu grupu mogu staviti upotreba mobilnog telefona u toku voznje i neispravni uredjaji za zaustavljanje i upravljanje!?! Nemam reci,ali stvarno... Imam utisak da ne kaznjavaju vise za ono sto je stvarno rizicno,nego za ono sto im je najprofitabilnije,za greske koje ljudi svakodnevno prave u saobracaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ja bih voleo da je tako kao što ti kažeš... al nešto nisam siguran...

 

Bajdvej, vidim da je zakonom predviđeno da se STALNO vozi sa upaljenim kratkim svetlima pa se setih priče sa foruma od pre godinu-dve gde su jednom forumašu pisali kaznu zato što je preko dana vozio sa upaljenim svetlima! Tako da će njegovo ispred biti za svetlosnu godinu starije od tvog ukoso ukoliko ne želiš da platiš kaznu već odete na sud jer je naravno po novom zakonu policijski zapisnik NEOBORIV dokaz na sudu po novom ZOBSu...

 

 

 

 

 

Data su prevelika ovlascenja ljudima od kojih vecina pati od balkanskog sindroma malog penisa tako da smo nagrabusili u svakom slucaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Ima u jednom delu, čini mi se da je Nitro Circuis al nisam siguran, skeč gde "policajac" zaustavlja lika na asfaltu sa kross mašinom i piše mu kaznu jer motor nije street legal.. za to vreme  njih nekoliko preleće preko puta sa kross mašinama i na primedbu zaustavljenog kako oni mogu, policajac mu da opasku kako nisu dodirnuli asfalt... taj jedan preleće preko asfalta i naravno ne dodirne asfalt jer je put uzdignut a okolo je neka pustinja ili pustara... i policajac mu kaže "Vidiš da nije na asfaltu!"

 

Tako da možemo i to da probamo, nije problem...

 

Ali bih te podsetio da u starom ZOBSu piše da motorista mora nositi kacigu, neigde ne piše gde, samo da mora nositi... i neki su probali da ne plate kaznu objašnjavajući da su nosili kacigu na laktu npr... Dobili su samo smeh od sudije i komentar da mnogo gleda američke filmove i da se zna gde treba da se nosi kaciga, naravno dobio je kaznu + sudski troškovi...

 

Ja bih stvarno voleo da me neko ubedi da se ovo neće odnositi na motoriste jer je ovo stvarno VELIKI ali VELIKI hendikep!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: GSXR K5

to us ljubomotni ovi sto voze kola i zuri im se i onda kad ti prodjes motorom pored kolone on poludi, oni ljubomorni sto nemaju motor ili oni koji smatraju da je motor opasno voziti :S

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

Ok ljudi ima ovde rupa kolko ja vidim... lepo pishe "ubacivanje ISPRED vozila na semaforu", to bi znachilo da mozete na semaforu da preteknete kolonu i stanete paralelno sa prvim vozilom i onda na zeleno kada krenete date zmigavac i polako se ubacite... ???

A kako ti planiras panduru da objasnis da nisi prekrsio tako zakon...  ;)

Tablica pod rep pa pun gas... mislim stvarno je dosta ovih gluposti... traktori i kamioni poubijase pola bajkera u Srbiji i umesto neko time da se pozabavi oni napisu ovakav zakon...  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Sad gledam, kaže za prolazak na crveno 6 poena, dok je umetanje 7 kao što rekoh! Ja ću lepo sutradan ako me uniformisano lice zaustavi dok se provlačim kroz kolonu na semaforu lepo da produžim i prođem na crveno ili ako me zaustavi pre prolaska na crveno, reći ći mu da nisam hteo da se ubacim ispred vozila već da prođem na crveno, manje je negativnih bambija!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Koliko ja razumem, ovaj zakon ce biti veoma fleksibilan, moci ce svaki policajac da nas kaznjava koiko mu se svidja, za sta mu se svidja i da je njegova rec presudna. Znaci, bicemo /svi vozaci/ na milost i nemilost "sluzbenog lica", koji moze i da nam izmisli ili pogresno vidi neki prekrsaj. Policijska drzava? Ma ne, cini mi se. Izgleda da cemo morati da nosimo sa sobom i veliku tubu Vazelina, da nas manje boli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ok ljudi ima ovde rupa kolko ja vidim... lepo pishe "ubacivanje ISPRED vozila na semaforu", to bi znachilo da mozete na semaforu da preteknete kolonu i stanete paralelno sa prvim vozilom i onda na zeleno kada krenete date zmigavac i polako se ubacite... ???

A kako ti planiras panduru da objasnis da nisi prekrsio tako zakon...  ;)

Tablica pod rep pa pun gas... mislim stvarno je dosta ovih gluposti... traktori i kamioni poubijase pola bajkera u Srbiji i umesto neko time da se pozabavi oni napisu ovakav zakon...  ???

 

 

 

 

 

 

 

 

Gde ti mislis da zivis ja ne znam al da dozvolim da me pandur jebava kako oce to sigurno necu da dozvolim a ti slobodno cekaj novi zakon a u medjuvremenu neka te ...... ko kako hoce tvoj problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Jedno pitanje u vezi ovog zakona. Posto predpostavljam da cemo morati menjati vozacke dozvole, jer pise do kad se to mora uraditi, i jel zna neko kako izgledaju?

Izvinjavam se za OT!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja