Jump to content

Moto Zajednica

GPS navigacija + radar detektor?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Gledajući oglasnik, naleteo sam na GPS navigator koji ima i radar detektor, što mi je upalilo lampicu... Novi zakon o bezb. saobraćaja kuca na vrata a sa njim i ograničenje na 50 u naseljenom mestu i nezaobilazni kazneni poeni. Nekih postulata se uvek pridržavam, između ostalog i da stajem kad me policija zaustavlja, bilo da sam nešto zaj...o ili ne, a pošto nameravam da na motor nakalemim i GPS, opcija radar detektora bi bila veliki plus.

 

Da li neko poseduje, ima iskustva ili je upućen koji od navigatora imaju i ovu opciju? Takođe bih zamolio i za savet za trenutni best-buy u rangu do 150-200 jura (što manje to bolje naravno), ono što mi je bitno je da me sprava dovede gde sam krenuo kod nas i u Evropi. Znam da postoji hipertrofirana tema o GPS-ovima, i glava me je zabolela već kod 5. strane, pa reših da direktno pitam šta mi treba, jer nemam energije da doktoriram navigatore, samo bih da koristim spravu. Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

Koliko je meni poznato, problem sa radar detektorima je u tome sto kad on pocne da pisti tj. javlja postojanje radara to znaci da ti je vec uveliko ocitana brzina kretanja posto su svi noviji radari na principu lasera tako da i nema neke koristi od njega. Za to sto ti hoces postoje ometaci tj. jammer-i ali zbog svoje robusnosti ih te tesko koristiti na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

..... Za to sto ti hoces postoje ometaci tj. jammer-i ali zbog svoje robusnosti ih te tesko koristiti na motoru.

 

i cena im je 250 - 300 evropskih min.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Za to sto ti hoces postoje ometaci tj. jammer-i ali zbog svoje robusnosti ih te tesko koristiti na motoru.

 

Znam dva coveka u ZR koji imaju jammere na motorima, a i KAWA sa foruma (doduse, on je kupio motor bas od jednog on njih) isto ima jammer i kaze da sluzi svrsi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

..... Za to sto ti hoces postoje ometaci tj. jammer-i ali zbog svoje robusnosti ih te tesko koristiti na motoru.

 

i cena im je 250 - 300 evropskih min.

 

sto i nije strasno u odnosu na kazne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Odlutali ste sa teme koja je GPS + radar detektor. Ja iskreno nisam cuo za takve uredjaje. Ono sto znam da za skoro svaku zemlju u Evropi na iGo i Garmin mapama postoje datoteke u kojima su upisane lokacije fiksnih radara i da GPS pri dolasku na takvu tacku upozorava vozaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Mislim da mozete zaboraviti na taj uredjaj u Srbiji >:( >:(

Po novom ZOBS-u stogo je zabranjena upotreba radar detektora >:(

Tako da lepo kupi GPS i vozi ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Odlutali ste sa teme koja je GPS + radar detektor. Ja iskreno nisam cuo za takve uredjaje. Ono sto znam da za skoro svaku zemlju u Evropi na iGo i Garmin mapama postoje datoteke u kojima su upisane lokacije fiksnih radara i da GPS pri dolasku na takvu tacku upozorava vozaca.

 

Plus zna ogranicenje brzine na svakoj deonici, saopstava ti i nista drugo. Mozes i sam dda upises max brzinu i cim prekoracis on ce da svira, jer znna kojom se ti brzinom kreces, prosto!

;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: NOVI SAD
  • Motocikl: trenutno bez

Koliko je meni poznato, problem sa radar detektorima je u tome sto kad on pocne da pisti tj. javlja postojanje radara to znaci da ti je vec uveliko ocitana brzina kretanja posto su svi noviji radari na principu lasera tako da i nema neke koristi od njega.

Za ovo gresis. Ja proverio, doduse kolima. U jednom danu, na putu NS-SU 2 radara + presretac kojeg sam "nanjusio" po oznaci V6 3.2 FSI i posle par minuta video na delu kad je sirotog svabu izveo sa puta. Ali, koliko vidim, radar-detektori ce stvrano biti zabranjeni po novom ZOBS-u. >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Cuo sam skoro dobru foru za radar detektor. Ne znam u kojoj je to zemlji (dal severna Evropa ili Engleska, ne znam), ali kazu da je tamo dozvoljen radar detektor. A onda se drzava lepo setila da na razna mesta (citaj: svuda redom) postavi emitere signala koje radar detektori hvataju. I lepo, ti vozis auto i stalno ti pisti radar detektor.... Pa ti proceni gde je stvarno radar, a gde je blef. ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: NOVI SAD
  • Motocikl: trenutno bez

Cuo sam skoro dobru foru za radar detektor. Ne znam u kojoj je to zemlji (dal severna Evropa ili Engleska, ne znam), ali kazu da je tamo dozvoljen radar detektor. A onda se drzava lepo setila da na razna mesta (citaj: svuda redom) postavi emitere signala koje radar detektori hvataju. I lepo, ti vozis auto i stalno ti pisti radar detektor.... Pa ti proceni gde je stvarno radar, a gde je blef. ;)

I kod nas reaguje na koje-kakve signale koji stvarno iritiraju. Lako se, bar kod nas cuje razlika izmedju pravog i laznog signala. Ali, prica skroz ima smisla!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Cuo sam skoro dobru foru za radar detektor. Ne znam u kojoj je to zemlji (dal severna Evropa ili Engleska, ne znam), ali kazu da je tamo dozvoljen radar detektor. A onda se drzava lepo setila da na razna mesta (citaj: svuda redom) postavi emitere signala koje radar detektori hvataju. I lepo, ti vozis auto i stalno ti pisti radar detektor.... Pa ti proceni gde je stvarno radar, a gde je blef. ;)

 

 

U vise zemalja zapadne Evrope je ova praksa, ali kod nas to ne igra ulogu jer u tom slucaju nece moci da se pojedinci opare preko mita ;)

Ovako lepo zabranice se zakonom upotreba detektora i moci ce na miru da zaustavljaju vozila sa "upucanom" brzinom od pre 5 dana ;D ;D

Za ometace u redu, to je svuda zabranjeno, ali detektori....

Opet cu se ponoviti, sve vise razmisljam da odem iz ovr zemlje Dembelije >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 357 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000

Igor NS

Pitanje za tebe:

Zanima me koju marku i model Radar detektora posedujes?

 

Ja imam  Kobru 94.. ne znam tacno koji koje je pre koju godinu bio kao top model sa sve glasovnim opomenama i nije mi se nesto pokazala

Uletao sam vise puta u radar iako sam vozio oko 20-tak km-ova preko ogranicenja i sve zivo izvrno u kolima posle signala..  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: NOVI SAD
  • Motocikl: trenutno bez

Igor NS

Pitanje za tebe:

Zanima me koju marku i model Radar detektora posedujes?

Ja imam  Kobru 94.. ne znam tacno koji koje je pre koju godinu bio kao top model sa sve glasovnim opomenama i nije mi se nesto pokazala

Uletao sam vise puta u radar iako sam vozio oko 20-tak km-ova preko ogranicenja i sve zivo izvrno u kolima posle signala..  ???

Trenutno ne znam koji je model, pošto ga u firmi selimo iz kola u kola. Znam da je pre 2-3 meseca, kad je kupljan bio najskuplji u ponudi "Ramino"-a i da je koštao oko 240-250 eur. Ispravka, malo sam se potrudio pa sam našao oznaku sa profakture: XRS9940. Samo to piše, a proizvođač je, mislim, Cobra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 357 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000

Moje model isto kobra samo model mislim 9420 i kanda su mi uvalili  neki krs... U doba kupovine i on je bio oko 200 evrica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

radar detektor vam kod laserskog merača Trafipatrol ili presretača sa kamerom (Provida)ne pomaže.....radar detektori vam pomažu kod fiksnih radara (stacionarnih) i radara montiranih u kolima (multanova)....postoji ometač od laserskih merača ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Pa posto ce biti zabranjeni, jedno od resenja je da se postave u tank torbu, koju treba malo prilagoditi i za tu upotrebu i resen problem. Ne verujem da ce policija da ti zaviruje u tank torbu da bi nasla detektor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Pa posto ce biti zabranjeni, jedno od resenja je da se postave u tank torbu, koju treba malo prilagoditi i za tu upotrebu i resen problem. Ne verujem da ce policija da ti zaviruje u tank torbu da bi nasla detektor.

 

I kad te zaustavi uljuci radar i tvoja torba, "pisti", naravno ti za to imas objasjenje, "'krci joj stomak - prazna je"!!!

;-)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Pa posto ce biti zabranjeni, jedno od resenja je da se postave u tank torbu, koju treba malo prilagoditi i za tu upotrebu i resen problem. Ne verujem da ce policija da ti zaviruje u tank torbu da bi nasla detektor.

 

I kad te zaustavi uljuci radar i tvoja torba, "pisti", naravno ti za to imas objasjenje, "'krci joj stomak - prazna je"!!!

;-)

 

 

a jedino ako ti je tesko da pocupas napajanje za radar detektor iz uticnice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Moje model isto kobra samo model mislim 9420 i kanda su mi uvalili  neki krs... U doba kupovine i on je bio oko 200 evrica...

Imam isto Cobru koja prica i imao sam iste probleme, nije upozoravala uopste. Onda sam je prebacio u drugo auto i umjesto tik iznad instrument table kako oni preporucuju, montirao sam je kod unutrasnjeg retrovizora, pod sam plafon. I radi!  ;D Probaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 357 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000

Da, vidis, nije ti losa ideja... Ja vozim BMW koji je spusten, a radar detektor mi stoji  tik iznad table, zalepljen na soferku... obavestava on mene ali kasno i kada sam prvi na nisanu...

Probacu drugo mesto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Malo da citiram novi Zakon:

 

"Novčana kazna od 15.000-30.000 dinara, ili 30 dana zatvora, predviđena je za korišćenje antiradar uređaja, vožnju deteta mlađeg od 12 godina na prednjem sedištu, vožnja neregistrovanog vozila, ili ako je vozačka dozvola istekla pre više od šest meseci. Ukoliko je izazvana saobraćajna nesreća, u tim slučajevima kazne su od 30.000-50.000 dinara, ili 60 dana zatvora."

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 357 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000

U kojo drzavi jos policija pise Zakon o bezbednosti saobracaja?

Moze da saradjuje prilikom pisanja, a ne da...

 

I jos nesto, hocemo u Evropu, jel, a svuda u Evropi radr detektori nisu zabranjeni, da li to znaci da cemo da ogulimo sve stranger-e sa radar detektorima?  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Malo da citiram novi Zakon:

 

"Novčana kazna od 15.000-30.000 dinara, ili 30 dana zatvora, predviđena je za korišćenje antiradar uređaja, vožnju deteta mlađeg od 12 godina na prednjem sedištu, vožnja neregistrovanog vozila, ili ako je vozačka dozvola istekla pre više od šest meseci. Ukoliko je izazvana saobraćajna nesreća, u tim slučajevima kazne su od 30.000-50.000 dinara, ili 60 dana zatvora."

 

;)

 

Cekaj malo, antiradar uredjaj je jammer, to se nikako ne odnosi na detektor ???

Jammer je zakonom zabranjen u mate ne svim drzavam sveta, i to je OK, ali koliko sam ja cuo kod nas ce i detektor biti zabranjen >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja