Jump to content

Moto Zajednica

GS500F 2004 i noviji

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Suzuki GS500F 2004 i noviji

 

2006_GS500F_sn-r_500.jpg

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motocikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2006

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Godinu dana-10000 km

 

3. Sta mi se dopada:

Lak za voznju, ne umara vozaca.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Kocnice i mozda jaci agregat.

 

5. Moj utisak:

Odlican pocetnicki motor, malo izgleda glomazno sa tim oklopima ali ga to razlikuje od ostalih. Odlicanza grad i mali potrosac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2004,ujedno i prva godina proizvodnje Gs 500 u oklopljenoj verziji.

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Za sada 1000 km,ali posto sam vozio desetak motora,i posedovao dva,i presao 15000 km na njima,mislim da mogu da ocenim vrline i mane,pogotovu za ovu vrstu motora.

 

3. Sta mi se dopada:

Na ovom motoru mi se dopada sto je kao stvoren za pocetnike,veoma je stabilan,lako se upravlja,polozaj vozaca je dobar,ne umara cak i posle duge voznje,zastita od vetra je solidna,nije slab,ali nije ni prejak,sto je izuzetno vazno za neiskusne vozace.Mali je potrosac,jeftino mu je odrzavanje.Agregat je bukvalno vecan uz normalnu brigu i servis.Jednostavno motor za sve.Stvarno sam zadovoljan ovim motorom.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Naravno kao i svaki motor i ovaj nije savrsen,i ima svojih mana.Kao prvo naveo bih suvise mekano podesene prednje viljuske,pogotovu za ostru voznju po krivinama,i nagla kocenja.To mu nikako nije nedosatak sa obzirom za sta je motor namenjen.Kocnice su mu mekse nego na r modelima i imam utisak da bi mogle da budu jace za ljude koji ga voze na limitu.

 

5. Moj utisak:

Moj utisak je da je ovo jedan izuzetan motor.Snaga mu je oko 50 konja,sto je dovoljno za grad i putovanja brzinama oko 140 km/h kojom moze da ide ceo dan bez ikakvih problema.Maksimalna brzina mu je  nekih 185.Nikakav problem mu nije ni voznja u dvoje sa putnicima ukupne tezine 180 kg.Vozi se kao bicikla i jeftine su mu i gume i odrzavanje.Jedino sto bi mu ja zamerio je sto nema 20tak konja vise i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2004 godiste

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Za sada oko  1000 km jel sam ga uzeo pre oko mesec dana!

 

3. Sta mi se dopada:

Na motoru mi se dopada polozaj sedenja i polozaj volana u odnosu na telo. Motor je i za pocetnike a i za iskusnije vozace.Lako se vozi,solidan je i za neke malo duze relacije mada sam za sada najvise vozio u jednom pravcu 130km ali bice prilike za duze vozlje ovog leta

4. Sta je moglo biti bolje:

Cini mi se da bi zastita od vetra fabricki mozda trebala da bude malo bolje izvedena ali to je samo neko moje misljenje.I mozda bi mu dobro doslo jos jedno dodatnih 10do20 konja i dva diska napred

5. Moj utisak:

Moj utisak je za sada da je to motor za sva vremena,naravno ako se redovno servisira i preporucio bih ga svakome ko zeli da ne jurca,vec ko zeli udobnu i sigurnu voznju kracu ili duzu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Backa Topola ili tu negde
  • Motocikl: Honda cbf600s

Procitala sam sve sto su ostali komentarisali pa moram napisati moje iskustvo, jer imam ozbiljan problem koji

vidim da bas niko drugi nema, naprotiv, pa me zanima resenje !

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]

 

2004

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]

 

oko 1000km

 

 

3. Sta mi se dopada:[/b]

 

lak je za upravljanje,solidno ubrzanje

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:[/b]

 

nema oznaku za temperaturu motora a posto je vazdusno hladjenje, malo je bez veze sto nema barem neka lampica

da te upozori kada stojis na svakom semaforu u gradu dok se penjes uzbrdo...

 

 

5. Moj utisak:[/b]

 

ovo je tek treci motor koji sam vozila - imam veliki problem sa volanom koji je za mene presirok,

na kawasakiju 500 i fazeru 600 kada sedenem, malo se pogrbim napred,podlaktice su mi paralelne sa telom i sve je ok.ovde moram rasiriti ruke pa rucke hvatam pod uglom, tako da mi se lomi zgob na spolja i posle 15min voznje

pocne da mi trne vrat i zglobovi sake i uglavnom mi utrnu i prsti na ruci jer je sve pod nekim nenormalnim uglom,

tesko mi je povlaciti kvacilo, davati gas...znaci, extra neudobno

 

necu ga menjati jer mi inace sve ostalo odgovara, dopada mi se sam motor ali ovo moram resiti pa me zanima sta mislite, da li mogu staviti neki polovni volan na njega koji je uzi, da li je neko to vec radio,ne znam kako to narusava balans svega ostaloga - sta mi preporucujete, kako i gde to da resim ?

 

pokusala sam sve ostalo, od pomeranja volana napred i nazad u nekoliko polozaja, priblizavanja rucke za kvacilo,

promene nagiba tela u voznji, nista ne pomaze jer je hvat presirok za mene i to je to

 

pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Ducati Crveniiiiii

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

2004

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

3 godine

 

3. Sta mi se dopada:

Kupio nov 0 km. Nikad nisam imao problema .Presao 30000km,bez zamena lanca sa normalnom voznjom.Pravi motor za pocetak ,svidja mi se dizajn ,udoban dok se ne sedne na bolji veci i udobniji ,putovao tri godine zaredom na more prvo sa bisagama, pa sa koferima bocnim i gornjim .Kad je covek sam u gradu za prevoz super,kad je dvoje sa torbama,tesko obilazi i slabo koci.napred ima samo jedan disk sto je malo za dvoje i prtljag.Sme covek da zavrne gas u pocetnickom zaru a da ne olupa glavu.Malo trosi i lako se vozi.

4. Sta je moglo biti bolje:

Posto je motor pocetnicki svasta je moglo biti bolje ali onda bi vise kostao. Polozaj nogu moze mnogo bolje ali na vecem motoru,posle dosta kilometara od Jadranskog mora do BGa noge se ukocile i pored dosta odmaranja usput.Sediste je iz jednog dela pa suvozac kliza lagano na vozaca.Preporucujem za kratke ture i gradsku voznju za jednu osobu sasvim dovoljno.

 

5. Moj utisak:

Idealan za prvi motor ,sve preporuke od upravljivosti,potrosnje i odrzavanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 249 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500

Presao sam oko 300 km tako da je malo za neki rezime.Jedino sto mogu da kazem da je lak za voznju s obzirom da sam pocetnik i to matori.Ako se neko premislja za prvi motor ovaj model je za preporuku

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja