Jump to content

Moto Zajednica

TEMA ZA VLASNIKE BMW-a

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: beograd

Na osnovu čega tvrdi da je dihtun glave??? Da li je dihtun produvao napolje ili u vodeni prostor. Ako je napolje vidi se i čuje da "ćufka" i/ili izbacuje ulje, ako je u vodeni prostor rashladna tečnost treba da je zaprljana uljem ili da se javljaju mehurići zbog eksplozije goriva "kao da je priključen kompresor u sistem za hlađenje". Proveri i ulje da li je normalno ili se javila neka bela pena. Ne diži glavu bez veze dok ne ustanovi 100%. Da li si ga pregrevao i koliko imaš KM na satu???

          kad upalim motor on ne curi cim postigne temperaturu tek onda pocinje da curi ulje...imam 51000 na KM a da posle nekog vremena gubi vodu inace motor mi je isti kao tvoj samo sto ne radi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: beograd

 

Aj' malo detaljnije  ;) 

 

- Jel' štucanje/cimanje stalno na istom broju obrtaja? Kojem?

- Jel' se dešava retko/često/uvek?

- Štucanje predpostavljam misliš da motor za trenutak izgubi snagu... Šta podrazumevaš pod cimanjem?

- Jel' se gasio u pokretu                                                                                                                                                                                                                                     da kada se zagreje na 3-4000,desava se non stop gubi snagu i nece da prima gas samo se zagusi i pocne da cima stuca i naravno  da se gasi.moracu da ga slepam do majstora posto ne smem tako da ga vozim...struja nije jel sam ga i sam rasturao vise puta..ide danas kod majstora pa javljam sta sam uradio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: beograd

@Lazovic,

a da ti ne trokiraju svecice?

                                                                                                                                                                                                                            stavio sam nove tako da sam siguran da nije to...rasturio sam ga u delove pa cemo sutra videti sta se desava....hvala na sugestiji javljam sta sam uradio ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: beograd

evo i ja da vam se  javim i pozdravim vas sve...konacno smo ustanovili kvar kod majstora joce... dihtung glave je pustao ulje van agregata a bela emulzija je bila na cepu hladnjaka, motor mi nije ni jedanput prokuvao i sad cekam da to majstor sredi. A sto se tice struje to sam ja nasao sto stuca u toku voznje, KABLOVI cim ih poprskam VD sprejem motror radi kao bmw  ;D inace motor ce biti zavrsen tek za 15 dana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: Honda VFR 800 VTEC

Ako nekog zanima sajt sa originalnim kataloskim brojevima svih mogucih delova Vaseg BMW-a evo linka:

 

http://www.maxbmwmotorcycles.com/fiche/fiche.asp

 

Na osnovu ovih podataka, mozete se obratiti bilo kom zastupniku BMW-a svuda u svetu i naruciti delove.

Sve sto treba da uradite je da zapisete serijski broj artikla koji Vam treba i date ga zastupniku.

Cene koje su izrazene na sajtu vaze za USA.

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Kikinda, sada Dornbirn
  • Motocikl: Honda Shadow 750, SYM Fiddle II 50(u kvaru), BMW R1200RT

Dolazi li neko od Vas vlasnika BMW-a u Vrsac 22.08.?

 

Dali je to neka vrsta specijalke za BMW motore, ako jeste javi obavezno dolazim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda CX 500C

Dolazi li neko od Vas vlasnika BMW-a u Vrsac 22.08.?

 

Dali je to neka vrsta specijalke za BMW motore, ako jeste javi obavezno dolazim.

Imas flajer u rublici Moto Klubovi KNM BMW Vrsac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda CX 500C

Dolazi li neko od Vas vlasnika BMW-a u Vrsac 22.08.?

 

Dali je to neka vrsta specijalke za BMW motore, ako jeste javi obavezno dolazim!

Necemo te izbaciti ako dodjes sa EN500 :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Kikinda, sada Dornbirn
  • Motocikl: Honda Shadow 750, SYM Fiddle II 50(u kvaru), BMW R1200RT

Dolazim sigurno, ove godine sa vernim EN-om, a dogodine sa K 75 rt.

To sam sebi zacrtao i to ću ostvariti!

Vidimo se............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12250 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Da li neko ima ili dobro poznaje R1100GS? Mnogo mi se sviđa ta makina, ima li nekih utisaka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Kikinda, sada Dornbirn
  • Motocikl: Honda Shadow 750, SYM Fiddle II 50(u kvaru), BMW R1200RT

Da li neko ima ili dobro poznaje R1100GS? Mnogo mi se sviđa ta makina, ima li nekih utisaka?

 

Oho ho....

Visoko pucaš!

 

Ajmo u subotu u Vršac, možda se pojavi jedan primerak i eto ti informacije iz prve ruke!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12250 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Joj ne mogu, imam neki celodnevni rođendan baš u subotu, uz jagnje, pivo a i šire ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12094 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Da li neko ima ili dobro poznaje R1100GS? Mnogo mi se sviđa ta makina, ima li nekih utisaka?

 

http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=34291.0

http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=17173.0

 

Dodji do mene na kafu, ispricacu ti sve o njemu! :) Jedino sokocalo koje zelim pored Afrike!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Prociteh od prve strane, malo se informisah o svemu pa reko da se zapljunem i predstavim.

Ponosni vlasnik F650 od kolege spettacolla za sad izuzetno zadovoljan , presam=o sam samo 700km za ova dva dana

i sto bi rekli radi ko BMW 

pitanja ima milion a i dobio sam neke diskove. Kad procesljam diskove onda c pitati sta mi bude nejasno.

Veliki pozdrav

 

p.s. Jel ima neko iz NS ili okoline sa ovakvim primerkom pa da se malo vidimo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

Prociteh od prve strane, malo se informisah o svemu pa reko da se zapljunem i predstavim.

Ponosni vlasnik F650 od kolege spettacolla za sad izuzetno zadovoljan , presam=o sam samo 700km za ova dva dana

i sto bi rekli radi ko BMW 

pitanja ima milion a i dobio sam neke diskove. Kad procesljam diskove onda c pitati sta mi bude nejasno.

Veliki pozdrav

 

p.s. Jel ima neko iz NS ili okoline sa ovakvim primerkom pa da se malo vidimo...

 

Ima, ali na zalost trenutno ceka u garazi, dok se natezem sa osiguravajucim drustvom. Nadam se da ce se ubrzo i to zavrsiti. Cim ga opravim javljam.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Split-Dalmacija
  • Motocikl: BMW R 80 RT

Imam problem a neznam kako da ga rješim pa molim vas za pomoč. BMW R80 rt, lampica ispod koje piše GEN (pokazuje da li alternator puni bateriju) lagano tinja bez obzira na koliko okretaja motor radi. Po danu nakon 1500 okretaja ona se gasi ali kad vozim noču vidim da se ustvari ona ne gasi već da i dalje lagano tinja. Pomozite. U čemu je problem, šta da pogledam??

 

p.s.

nemam problema sa baterijom, pretpostavljam da je puni ali možda manjim intenzitetom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja