Jump to content

Moto Zajednica

Kinezom po sremu

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

I pored svih onih mnogobrojnih nezgoda koja su se juce desavale motoristima u saobracaju sirom zemlje ja sam sa svojim kinezom uspeo da napravim jednu solidnu turu (236 km) po Sremu bez ikakvih problema.

Lep dan, ja na redovnom i naravno moralo se negde voziti a Srem obozavam zato sto ima dosta zanimljivih stvari za videti (za razliku od moje Backe) i dosta malih seoskih putevi kojima retko ko prolazi. Nisam bas neki ljubitelj velikih gradova i gustog saobracaja.

Znaci plan puta je bio ovakav:

Backa Palanka - Novi Sad - Rakovac - Vrdnik - Jazak - Ruma - Indjija - Stari Slankamen - Beska - Novi Sad - Backa Palanka

Sve zajedno lepih 236 km

Ja naravno u full opremi malo sam se kuvao al bilo je podnosljivo. Ovo mi je do sada najlepsa voznja u ovoj godini. Vozio sam nekom optimalnom brzinom da ne opterecujem previse masinu a i da mogu uzivati uz put (80-90 kmh). Motor mi nije pravio problema ali sediste mu je strasno neudobno za duze ture i moram to nekako resiti pravljenjem dodatne podloge.

Ono sto mi je bilo u planu da obidjem sam i obisao a to su motocross staza Jazak, RHCP poljance kod Indjije (bio sam sprecen da idem na koncert i to nikad necu prezaliti), Stari Slankamen, Carda kod Beske.

Cross staza Jazak izgleda fantasticno ali ja se nisam smeo usuditi probati je sa mojim kinezom jer je staza malo extremnija i imao sam osecaj da bi se motor mogao raspasti prilikom nekog skoka. 

 

Vec pravim planove za neku narednu voznju zapadnim Sremom sad pocetkom nedelje jer koliko vidim vreme ce biti idealno.

 

PS

Givi koferce RULES !!!!

Stala je u njega gomila korisnih i nekorisnih stvari  :D a ima samo 30L

 

Pozdrav

Bane

Backa Palanka

post-1350-12879027512454_thumb.jpg

post-1350-12879027513306_thumb.jpg

post-1350-12879027514193_thumb.jpg

post-1350-12879027514754_thumb.jpg

post-1350-12879027515286_thumb.jpg

post-1350-12879027516014_thumb.jpg

post-1350-12879027516565_thumb.jpg

post-1350-12879027517106_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Lepa voznjica, neka slicna je meni u planu za koju nedelju, reci mi gde je uslikana slika br. 3?

Kamenolom na putu Vrdnik - Jazak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Lepa voznja ali zasto nije jos neko krenuo s tobom?

 

Preslab sam ja za ove jace motore (imam samo 200cc) jer oni vole da peglaju 120-150kmh na otvorenom putu a ja to naravno ne mogu pratiti.

A sa druge strane nazalost ne poznajem nikoga ko vozi motor mog ranga a da voli malo neobicnije ture.

Ponekad se provozam sa komsijom koji ima gsxr600 k8 ali tu se onda celo vreme ja osecam kao idiot jer njegova masina ni ne oseti 110kmh dok se moja bukvalno raspada. Glupo mi da trazim od njega da vozi ture ~100 km brzinom od 80-90kmh

Solo putovanja imaju svoje prednosti ali i mane. Meni je uvek samo cilj da se provedem fenomenalno i citav vratim kuci a ostalo me bas puno i neinteresuje.

Naravno uvek sam raspolozen za neke predloge i sugestije  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

Lep sremacki krug, mogao si iz Beske produziti preko Chortanovaca put je odlican, izbegao bi tako bar deo ocajnog puta izmedju Indjije i Sremskih Karlovaca...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: SUBOTICA
  • Motocikl: Ferdinand

Lepa vožnja. Ove sezone nameravamo da obiđemo ove krajeve. Do sada smo samo prolazili, a stvarno vredi stati i videti.

Savršeno te razumem što ideš sam. Ja sa svojim od 50 cc idem samo sa mužem. On me sačeka šta će samnom, a drugi sigurno nebi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Lep sremacki krug, mogao si iz Beske produziti preko Chortanovaca put je odlican, izbegao bi tako bar deo ocajnog puta izmedju Indjije i Sremskih Karlovaca...  ;)

 

E bas tim putem sam i isao samo pogresno sam ucrtao taj deo rute u PlanPlus-u. Dobra deonica, nema saobracaja a okolo sve sami vinogradi i vikendice  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

Lep sremacki krug, mogao si iz Beske produziti preko Chortanovaca put je odlican, izbegao bi tako bar deo ocajnog puta izmedju Indjije i Sremskih Karlovaca...  ;)

 

E bas tim putem sam i isao samo pogresno sam ucrtao taj deo rute u PlanPlus-u. Dobra deonica, nema saobracaja a okolo sve sami vinogradi i vikendice  :)

 

Prelepi pejsazi, a put savrsen, odmor za dusu i telu u odnosu na onu dzadu.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Krivo mi je jos samo sto sam nisam imao vremena da prodjem putem od Slankamena gore brdom do Slankamenackih vinograda i dalje uz dunav do Krcedina. Odozgo je sigirno pogled jos lepsi jer se odande bas dobro vide Srem, Banat i Backa.

To cu odvoziti sa zadovoljstvom sledeci put  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

Krivo mi je jos samo sto sam nisam imao vremena da prodjem putem od Slankamena gore brdom do Slankamenackih vinograda i dalje uz dunav do Krcedina. Odozgo je sigirno pogled jos lepsi jer se odande bas dobro vide Srem, Banat i Backa.

To cu odvoziti sa zadovoljstvom sledeci put  8)

 

Uff, steta sto se nisi gore popeo, mislim da imam negde fotku, doduse uslikanu telefonom, pogled je fenomenalan, obavezno obidji sledeci put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Svaka cast tebi.....ali i motoru....izgleda da si ubo pravi "All in one" .... koliko vidim tjeras ga po drumu ali i po travi a jos ti (rekao bih) sluzi i kao stativ za aparat...budi zadovoljan sa tim sto imas jer ocigledno "ispunjava" sve tvoje zelje.... :)

Jos jednom,svaka cast!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

da li si probao malo kinezom po makadamo i ako jesi kako se ponasao

 

Naravno

Dobar deo moje ukupno predjene kilometraze cine voznje izvan asfalta po zemlji, pesku, makadamu, travi itd.

Motor je dosta visok, relativno lagan (~130kg)  i ima sirok hod kormana tako da je njim dosta lako upravljati u svim uslovima. Bar se tako meni cini jer ja sam visok 186cm i tezak 93 kg pa mi nije problem obuzdati ovakvo motorce  ;)

Ono sto mu jedino fali je  bar jos koja konjska snaga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Nije mi dugo trebalo da ponovo vozim predivnim sremackim putevima. Vratio sam se u Slankamen ali ovaj put resen da vozim gore brdom uz Dunav do Krcedina. Put nije asfaltni vec kombinacija zemlje i sljake u duzini od par kilometara. Meni to naravno nije smetalo  ;D

Nailazim na spomenik podignut 1892. u cast pobede Austro-Ugarske nad Turskom u bitci kod Slankamena 1691.

U povratku pravim pauzu na mom omiljenom brdu kod Beske iznad autoputa.

Jos jedan odlicno iskoriscen dan  ;)

 

PS

Ponestaje mi u Vojvodini brda za penjanje. Jos mi je ostao Vrsacki breg pa se selim malo juznije od Save i Dunava.

post-1350-12879028341489_thumb.jpg

post-1350-12879028342343_thumb.jpg

post-1350-12879028342871_thumb.jpg

post-1350-12879028343376_thumb.jpg

post-1350-12879028343894_thumb.jpg

post-1350-12879028344408_thumb.jpg

post-1350-12879028344956_thumb.jpg

post-1350-12879028345508_thumb.jpg

post-1350-12879028346024_thumb.jpg

post-1350-12879028346544_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja