Jump to content

Moto Zajednica

Paaadovi kod O km/h !!!!

Recommended Posts

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Varaždin

Sve ovo događa se uglavnom na parkiralištima, benzinskim pumpama, pred kućnim pragom i sl.Mnogo sam puta pročitao: "i onda mi se motor bez ikakvog razloga izvrnuo na bok(uglavnom lijevi), a dao bih se okladiti da sam spustio nogicu". Šteta beznačajna, polupan pokazivač smjera, oguljen CB, uteg upravljača , savinuta ručica kvačila ili kočnice i to je sve. Ali, zato jako boli udarac u ponos! I meni se dogodilo nekoliko puta: jednom pri povratku s posla ,pred kućom, motor je jednostavno legao na lijevi bok, gotovo da i nije dodirnuo asfalt, drugi put na benzinskoj u Gračacu, na neravnom asfaltu moja lijeva noga jednostavno je otišla "prenisko" i više ga nisam mogao zadržati i zadnji put u Pirenejima, na putu za Portugal, kada mi se, također "bez razloga" izvrnuo na lijevi bok, a dao bih se (ponovo) okladiti da sam spustio nogicu. Ova dva posljednja slučaja bila su sa suvozačicom(mojom suprugom) i na ful natovarenom motoru. Molim za komentar sve koji imaju ista ili slična iskustva budući da često vjerujemo da je za naše greške "kriv netko drugi",a možda je problem u nogici? ;D ??? Pozdrav iz VŽ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

i onda mi se motor bez ikakvog razloga izvrnuo na bok(uglavnom lijevi),

 

Nije bez razloga, nego zbog gravitacije!  ;D

 

crash-padovi su preventiva za nasu glupost, a bogami i stede novac...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Cuprija

Parkirao sam motor da bi otvorio kapiju i onako u zurbi nisam ni primetio da nisam lepo spustio nozicu.Motor je pao ali na moju srecu stete nije bilo jer je putanja betona bila uzdignuta tako da su kriticne tacke ostale u vazhu.Od tada vucem komplex da po 3 puta proveravam nozicu i tek onda se odmaknem od motora.A kada hocu da budem 100 posto siguran dignem ga srednje nozice ili kako se vec zovu i onda uzivam:-) ;D..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Prošle godine, na nekom od skupova... Ulazim u kamp, polako se vrtim u krug tražeći nekog poznatog. Zastanem na livadici i gledam okolo. Odlučim da krenem, i pritom ne primetim da mi je prednji točak u rupi/kolotragu u blatu. Tek što sam počeo da otpuštam kvačilo (kuplung, spojnicu :P) motor kreće da se naginje na desno i ispada... Helena i ja ostajemo na nogama, a motor među istima na zemlji, u blatu. Šteta nikakva, malo smo se smejali i to je to... odmah je pritrčao najbliži bajker i pomogao nam da dignemo Terenu :)

 

Problem, dakle, nije bio u nogici ovom prilikom, već u fokusiranju vozača na nešto drugo što nije upravljanje motorom. Tražio sam ekipu, nisam gledao gde sam stao i šta je ispred mene...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco & APN 6

Prvi put sam se u prilično pijanom stanju naslonio na motor sa pogrešne strane i prevrnuo se (polomljena ručica kočnice).

Drugi put sam u dvorištu sedao na natovaren motor, izgubio ravnotežu i završio u živoj ogradi.

Treći put brzina skoro 0km7h, stajem na raskrsnici gde treba da skrenem desno, u jednom trenutku moj prednji točak ode u gde je njemu drago, a ja završim na boku, gledajući ofarbanu slivnu rešetku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Kada sam jurio da kupim motor po oglasima u italiji najmanje 80% motora nije bilo havarisano vec su samo imali pad sa tih 0 Km/h. Jesenas sam na semaforu jedva zadrzao motor jer sam zaboravio da spustim nogu kada sam se zaustavio na crveno, bilo me blam od onog vozaca koji je stajao u traci pored pa nisam smeo ni da pogledam sa strane, sreca te mi nije pao motor a malo je falilo ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Sto je motor visi, veca je i vjerovatnoca da pasti prilkom manevrisanja u mjestu...pogotovo ako sjedimo tako da tek vrhovima prstiju dodirujemo tlo!

Meni se sto puta desilo da tako padnem  u mjestu....

Citao sam u jednom broju Moto pulsa da je uredniku tako pao motor na parkingu,pa kad je poslije toga hteo da zakoci na raskrsnici,ostala mu rucica kocnice u ruci ....zato poslije takvih padova obavezno provjeriti rucice da su mozda napukle jer aluminijum je jako krt i lako se desi da rucica pukne bas kad najvise treba jer se tad i instiktivno najjace stiska...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Meni je ljosnuo ali samo mojom krivicom i gore pomenute gravitacije. Naime, parkiram se ja ispred SKC-a i pošto je bila nizbrdica ostavim motor u prvoj(što inače nikad ne radim) kao da ne bi krenuo. Vraćam se sa svirke i onako šmekerski stanem pored motora, gurnem ključ, dam kontakt i pritisnem dugme za verglanje i samo sam video motor jedno metar ispred mene ne podu. Šta ću podignem ga i polako nazad kući. Od štete samo malo oguljen tegić leve ručke i ništa više

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5511 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Desavalo se bas kao po pravilu u mestu. Zato sam na ovom motoru odmah kupio crash-bar. Otplati se za jedno preturanje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

 To padanje u mestu me je zamalo kostalo polomljenog skocnog zgloba...

Zakacila mi se pertla oko fazastera (naravno leva noga!!!) i vec sam poceo da naginjem motor da izbacim copavu ( koju sam samo malo uspeo da pipnem!) i pljassssss!!!! ...200 i kusur kila na mene!! :P

 Posledice po motor nikakve...po mene, pa prosle su posle 2-3 nedelje! Sve me je bolelo... :-\ :-\

Zato, ako vozite u patikama, uvucite pertle.... :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Prvi put sam se u prilično pijanom stanju naslonio na motor sa pogrešne strane i prevrnuo se (polomljena ručica kočnice).

Drugi put sam u dvorištu sedao na natovaren motor, izgubio ravnotežu i završio u živoj ogradi.

Treći put brzina skoro 0km7h, stajem na raskrsnici gde treba da skrenem desno, u jednom trenutku moj prednji točak ode u gde je njemu drago, a ja završim na boku, gledajući ofarbanu slivnu rešetku.

burazeru ti si mnogo sigurniji dok vozis nego dok stojis u mestu ;D

Moj prvi put je bio davno jos u 4.osnovne...Seo sam na calovu cbr1000f,toliko sam voleo motore da mi je bilo dovoljno da sedim na njoj,ali je jednom samo malo krenula na stranu i tu vise pomoci nije bilo ,ja mali a nju zovu "krmaca"....zavrsili smo oboje na zemlji samo je moja noga ostala ispod nje pa sam vristao da neko dodje da skine sotonu sa mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

      Najbezazleniji pad ali izaziva toliko sramote da bi se odmah najradije zakopao u zemlju . Obicno nema fizickih povreda , medjutim bajkerski ego je srozan . Jedino gore od pada u mestu motora je rusenje odnosno domino efekat vise motora . Ne znam postoji li veci blam .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Tri puta sam ga izvrnuo na levu stranu i to sva tri puta u dvoristu. Smotam volan u levo, dodajem malo gasa, motor krece,  oduzimam gas i TRASSSS. Posle ukapiram da se motor pobode kada oduzmem gas, malo neravnog terena i to je to. Kras barovi su odradili svoje ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12277 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

I ja overio jednom levu jednom desnu stranu i obećavam da više neću ;D

 

A nemam one cevuljage - za kresanje, tako da je farba malo oguljena...srećom nije mnogo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia leonardo 250

Ahahaha sad sam se setio mog blama, vozio sam tomos automatik i prelazim preko pesackog ostrva na sred puta i zaustavljam se da vidim idu li kola i krenem da spustam nogu kad zakacile mi se farmerice za fuzaster i onako nemocno padnem zajedno sa njim ;D mislim da su mi svi koji su me videli vristali od smeha. Nikada to necu zaboraviti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ha ha ,,ja pao ispred kapije,stizem sa puta iz bgd a,stajem ispred kapije da je otkljucam,i onako zamisljen zaboravim da spustim noge,a ukopaosam makinu u mestu,sam sam se izvrnuo na bok,u to vreme sam vozio xt500,joj razbio sam se ko siroce,22h,sva sreca nigde nikog da me vidi,a isto tako zakljucam ispred kuce nocu leti u dvoristu teneru sa katancem za zadnji disk,krenem 5cm motor se u momentu ukopao u mestu,samo sam se srucio ,,prosuh se po dvoristu ko kanta vode...bilo je ono kao,,,sta bi ovo,,,e onda dizi teneru,pa se setim,,,uh jeb......sva sreca nista se nije ostetilo,,

a dobra fora za zakljucavanje,sam da ne zaboravis ujutro,,kao moj kolega djavo...shejtan  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

god 2008, vozio sam rolere i motor istovremeno, bio na adi... (pegaso, nekih 210 kila tezak)

 

stao u mestu i da sidjem sa motora i sklizne mi jedna noga

 

steta je bila - malo izguljen teg volana, i od tada nije palio lampicu za gorivo

 

naravoucenije, kad vozite rolere i motor istovremeno, prvo spustite copavu kod parkiranja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Pa imao sam ih vise, tj bas dosta  ;D zadnji je bio kad sam krenuo da oteram gsxr u Paracin da ga preuzme novi vlasnik. Sednem na motor upalim ga i setim se da sam zaboravio mobilni i ja da ga vratim na copavu ali brc, ja sam je zatvorio i pljas na beton,   oguljena plastika sto pokriva dekli,zmigavac i naprso rep

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Silazim sa trotoara prednjim tockom i hocu da propustim kola koja idu ulicom. Promasim nogom trotoar i zagazim u prazno na kolovoz. Svalim se ko krme a motor se svali preko noge. Steta nikakva, noga plava. Bruka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja