Jump to content

Moto Zajednica

IZRADA NALEPNICA ZA MOTOCIKLE

Recommended Posts

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

EYVxR_dscf6268d.jpg

 

evo jednog skutera pre lakiranja... ovo je prijatelju radjeno sutra ga lakira pa cu okaciti i lakirano..

Fowm3_dscf3764g.jpg

-izvinjavam se za velicinu pokushavam da smanjim fotke za brzi upload.

 

Da se ne bi neko uvredio ili me pogresho razumeo, ovo sam okacio samo kao primer bez ikakvih loshih namera, ok!?

Nije namenjeno prodaji !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Cuprija

Zasto? meni je a verujem i drugima u koristi  da znamo sto vise ljudi koji rade taj posao a ko ce gde da radi je subjektivna stvar ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Ne bih sad, na prvi post sam docekan fino tako da, biznis ostavljamo drugom. Evo skontao sam za fotke. Ovo je malo redji motor, meni prelep..Ima dva komada u NS-u, jedna je Rothmans druga HRC ( ova) restarirao drugar, ja pomogo moj deo), ovo se teze radi jer se oklop uklapa na ram ( sve je farbano i radjeno shablon folijom) Ovo je pre lakiranja, nazalost bio je sajam u NS-u, pa je motor otishao pre nego shto sam stigao da ga slikam..

yOrQy_hondavfr10006painted002.jpg

 

Fredi Spenser..mnogo pre Rosija... ;)

 

ovo je bio orginalan izgled

I5ggK_cbrvf1000r067mala.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Pecinci
  • Motocikl: Aprilia atlantic 125

evo malo i seoskog nalepnicara dexter-a!!! ima decko kater u ruci ali nemoze nista da sece dok lepinjicu nepojede vrucu  ;D  :D  ;D

post-883-12879080618588_thumb.jpg

post-883-1287908061998_thumb.jpg

post-883-12879080620588_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

Na poslednjoj fotki se vidi Monster logo, koji bih ja rado na svoj motor.

 

E, sad - problem je u tome sto je meni rezervoar na jednom mestu malo ulubljen, pa bih ja to da maskiram nalepnicom. U smislu - da prelepim to mesto, pa da se ne vidi da je ulubljenje, nego da nalepnica prati liniju (neulubljenog) rezervoara. Da li je ovo uopste izvodljivo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

izvinjavam se sto smaram pitanjima, ali moram jos da postavim:

 

 

a sta se desava ako prelepim tank pad preko ulubljenog dela rezervoara?

 

da li bi to pokrilo taj deo da se ne vidi ulubljenje ili je isti princip kao i za foliju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 592 postova
  • Lokacija: BEOGRAD-DORCOL
  • Motocikl: Stalno neki drugi :)

Tina care,pusti ih sta god da pricaju,extra radis sve pohvale. Pozdrav od  dorcolaca Urosa i Sinise

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

to Dex ! ;) Triglav je firma koja obecava , rade ljudi na marketingu...sad izlepimo bus za njih. Pravi majstor lepi i sa masnim prstima hehe

@ Njegova klinceza

mozesh mala udubljena pokriti, ali to nije dugotrajno, bolje preshmirglaj i pregituj, pa prelepi tank pad preko oshtecenog dela. Nalepnica bolje drzi ako je git prefarban, bilo kojojm bojom samo da pokrije git da ne bude "posan"..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: kovin

ljudi meni trebaju nalepnice neke da se urade! fale mi ova dva coska na prednjoj masci! ovde gde se vidi da ih ima nisu orginal i vidi se razlika u foliji! voleo bi da se javi neko ko bi to mogao da uradi! hvala

 

B5A0AC39-F601-904D-94CF-D61CAE684D4A_thumb.jpg

 

B21E6921-5402-754C-9046-0909585660A2_thumb.jpg

 

B3952D4C-CC89-A04A-B91F-37EB72DC7372_thumb.jpg

 

DB2D48FC-B3AA-D94C-9CF4-F8C35DEB7C4F_thumb.jpg

 

1930D2C5-9CE1-064E-A90E-EEE99728EF96_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Juce poslao Tini slike sa neta kakve nalepnice hocu,danas dosao i uzeo nalepnice,a cena jako smesna,sa obzirom koliko je nalepnica bilo(izlepih ceo motor za 400 din).

 

Sve pohvale za Tinu i sestru. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne vozi brze nego sto tvoj andjeo cuvar moze leteti., 113 postova
  • Lokacija: vs-ns
  • Motocikl: ,yamaha tzr 125

radimo i mi reklame atelje plus vrbas za vise info nazvati mozarta *tatu mog( na broj 0631199213 bice slike auta sto smo lepili i motora  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

Ajde malo da izvadimo temu

 

Koliko se obicno uzima za kvadrat secenja na kateru? Dakle ja da donesem foliju. U pitanju je reflektujuca.

 

Zvao sam Tinu danas i usi su me zabolele kada mi je rekla cenu. Neshto mi se tu definitivno ne uklapa o jeftinim nalepnicama kod nje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Ne ide to bash tako kao shto si rekao, koliko kvadrat!? 5 evra je secenje(prosek), negde 7 evra, a ako ima sitnog teksta do+ 5O% i to iz katera tebi u ruke.To pitash kad imash cd, vektorski crtez  i taj shto radi da stisne ENTER i da ti da pa ti vadi oci dalje. A shta cesh ti sa tim, bez prenosne folije . Ok ako su trake kao shto si trazio ali to kao kad bi pitao poshto kila odlivenog aluminijuma  i posle da ti neko odlije 120 grama.

Karikiram ali otprilike je tako. Mene su napushili kad sam ushao u raspravu o nalepnicama za kawasaki. Otkud firmopisac zna koje godishte i kakva nalepnica.  to mu mushterija kaze .... A gde da nadje to!? Neki od nas znaju i voze motore, ali ostali? Obicno se to onda  pretvori u vishe satnu potragu po netu skica i slika...a posle kad se uradi i ima se shema, dodje neko kao ti npr. i pita poshto kvadrat!? A za nov  suzuki  o,25 m2(mereno) = 350 evra set nalepnica i to ti daju u ruke! Castim pice i hranu ko to ulepi iz cuga, a da nikad nije drzao foliju u rukama.

Elem....600 do 1000 dinara izadje reflektujuca na trake od 5mm za ceo motor(3 ili 7 godina trajnosti) , a ako ti se isplati da idesh,pa  da kupujesh foliju ( bilo gde) + gorivo pa da donosish kod nekog ( bilo kog firmopisca) i posle da pitash koliko je kvadrat...

Nisam mislio da nikog uvredim ili omalovazim, posebno ne tebe Kanarinac, ali treba znati shta je sve potrebno da se uradi dobra nalepnica. Zato sam i rekao Farbachu da je retko dobar graficar i farbar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

Mislim da me nisi bas najbolje razumeo. Devojka trazi 3200 dinara za dva kvadrata tj. 1600 dinara za kvadrat. Vektore ima tj nije trebala da crta nista pa da izvlaci. Foliju sam kupio i to bi dobila. U ovu cenu nije uracunto leplenje to sam siguran. Znaci ja sam trazio da mi se isece folija, posle cemo sami da se jebavamo sa leplenjem. Znaci nisam trazio sitna slova. Nisam pitao posto je priprema plus secenje, nego samo secenje. Nije ovo prvi put da tako lupi cene. Samo mi je cudno sto je secenje kod Tine za istu stvar nekad 300 kinti, nekad 2000, a nekad 3200!

 

Nikakv komplikovan crtez, nego naj obicnije trakice. Znam i da se noz trosi vise, ako nije za tu foliju namenjen, ali ne mozes ti da naplatis cenu tog noza za dva kvadrata...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Onda ok, nisi ni ti sve odmah napisao.  ;)

Ja sam uopsteno rekao problematiku vezanu za izradu natpisa na motoru. Stvarno nekad ne mozesh da naplatish ni trud, ni rad, pogotovu kad su ti pola "mushterija"  drugari koje ne mozesh da odbijesh kao shto je to slucaj kod mene. Naveo sam cene gore, to je neki prosek u Srbiji .Od Valjeva, Nisha, pa sve do Subotice, e sad ima ko radi skuplje , verovatno i kvalitetnije..u to se ne bih meshao. Inace za motore i vozila se koristi cast(livena) folija koja je skuplja od obicne folije. To ako uzimash foliju, a hocesh kvalitet, trazi onda u cast klasi.

Da ne tupim dalje o ovome, moz uz neko pivo, na nekom susretu da se ispricamo..pozz ljudi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Dragi moji, sečenje kod Tine nije za istu stvar 300 i 3000 dinara....ako dođeš kod mene i uradiš 20 nalepnica za 300 dinara (pod uslovom da imam u kompu to ili  nađem na netu, pripremu ne naplaćujem) i oblepiš ceo motor i sve to zauzme parčence folije nije isto što i 2m2 folije....a pogotovo reflektujuće, posle koje ja ovaj moj nožić mogu samo da bacim u đubre....sečenje trakica može da se ubraja u sitnije stvari kada lepo presložim i nakrcam u format za sečenje...zaista mi se ne isplati da to naplatim manje...

moje cene jesu često rečene otprilike...u zavisnosti koliko se iscimam oko nečega...(mislim na precrtavanje nalepnica sa motora) ali sam sigurna da je trebalo neke stvari koje sam radila da naplatim 3-5 puta skuplje i znam da se ne bi niko cimao za te pare toliko...moja omaška u računici...

pozdrav svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

Bas sam dobio informaciju da sa obicnim nozicem, mozes da iseces oko 50 kvadrata reflektujuce i to nekim kineskim. A taj kineski kosta 50 evra. U sv sl, zanimalo me kako se krecu cene inace, na sta sam dobio odgovor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Hmm…

Ja sam pravio te trakice za nekoliko svojih motora i evo mog iskustva:

 

Foliju uvek kupujem u sitotehnici na banovom brdu

Mislim da su pre bile skuplje nego sad

 

Uvek pravim od reflektujuce folije jer motor ima svetlo napred i nazad ali bocno nema pa smo nocu skoro neuocljivi sa strane

 

Kod Tine sam sekao mislim 3 puta do sad. Ista povrsina je bila u pitanju i bile su 3 razlicite cene.

 

Svaki put sam bio zadovoljan jer sam i dobio sta sam trazio, mada moram da priznam da je kod sitnijih nalepnica bilo komplikovano tj vrlo tesko odlepiti jer noz nije isao dovoljno duboko

 

Te reflektujuce folije valjda u sebi imaju aluminijuma i stakla i zato svi izbegavaju da ih seku a oni koju prihvate (i to svi sa mrkim pogledom) to da rade oni lupe cenu po usima valjda da naplate tupljenje noza (koji mora biti bas za tu foliju a retko ko ga ima pa im se standardni istupi visestruko brze nego kad bi sekli obicnu)

 

Prvi put se ne secam koliko sam platio,drugi put je bilo nesto ok ni skupo ni jeftino a treci put sam prvo nazvao telefonom da pitam za cenu i zacrvenele su mi se usi kad sam cuo.Rekoh ne isplati se trazim dalje ili da ni ne pravim, kad dan posle toga ortak me zove od njih sa slavije da me pita nesto i kaze evo nema one dve devojke pa mi nalepnice za rezervoar sece valjda njihov otac.

 

Ja rekoh aj kad si vec tu pitaj ga koja je cena za moje reflektujuce i dobih cenu 4 puta manju nego juce.

Otiso odmah covek mi iseko i to je to.prosao najejftinije do tad.

 

Valjda stariji gospodin ne ume da racuna dobro ili on jednostavno zna cene a od Tine sam dobio info sacekaj da izracuna cenu pa ce da mi javi (pomislih imam ukupno jedan kvadrat sta tu ima da se racuna??)

 

E pa valjda je racunala koliko da lupi po usima da im vise ne dolazimo sa tim tvrdim folijama jbg razumem neprofesionalno je da odbijes pa kad vec “moras” da radis nesto sto zelis onda bar dobro da to i naplatis-logicno

 

Juce sam pravio jos jedan set i ovaj put sam foliju isekao na istom mestu gde sam i kupio.

Bilo je vise od jednog kvadrata a platio sam 700din i noz je sekao toliko duboko da je prosekao kroz oba sloja.

Zadovoljan i sa cenom i sa secenjem pa cu tu i ubuduce seci.

 

Sto se tice Tine nemam ni jednu primedbu na rad jer se devojke stvarno trude i hoce da se cimaju da ti crtaju i da urade sve sto pozelis samo mi se nije svidelo to sto treba da gledam u pasulj da bi pogodio povoljan trenutak za secenje a da mi i usi ne budu isecene zajedno sa trakama

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja