Jump to content

Moto Zajednica

Moto elektrika i elektronika - pitanja i odgovori

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Pitanje za strucne. Zasto mi na TA 600 kad je hladnjikavo i kad dam npr. levi ili desni zmigavac, zmigavac samo jednom kratko se upali i ugasi pa posle nekoliko sekundi pocne normalno da radi. A kada je toplo tj. kada je temperatura 20+ stepeni radi skoro normalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

@ zoran032: Napon i sa svetlima treba da je bar 13.7-8V na vise od 2000 obrtaja.Ako je manji napon,praznice akumulator.

@ tiran1n: Verovatno imas neki prastari automat sa bimetalom pa je osetljiv na temperaturu okoline.Ugradi jedan elektronski,i resen problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Mozda hoce i to ako su mu prljavi izvodi.Ali,elektronski automati su bas jeftini(ovde kod nas ima za 350 din),i ako vec skines plastike,najbolje ti je da zamenis automat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: subotica

imam problem sa k1 600 ... kada ukljucim oborena swetla ili migavce ugasi mi se kontrolna tabla...probam:skinem dzekove sa sijalica upalim na prekidacu oboreno i cim prislonim dzek na sijalicu opet isto isto tako i sa migavcima ...sta to moze da bude?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: subotica

A da li ti svetla rade kada se ugasi tabla?Ili ne rade + i tabla se ugasi?

 

nerade mi swetla..znaci kada ih na prekidacu ukljucim u istoj sekundi se ugasi i tabla i swetla i upale se swa cetiri migavca i samo sijaju bez blinkanja...samo na poziciji tabla radi...isto tako i sa migavcima...cim ih ukljucim ugaci mi tablu i onako slabo blinkaju...kao da negde vuce struju...to mi se desilo kda sam tockario i malo sam ga grublje spustio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Mozda hoce i to ako su mu prljavi izvodi.Ali,elektronski automati su bas jeftini(ovde kod nas ima za 350 din),i ako vec skines plastike,najbolje ti je da zamenis automat.

 

Gde se tacno nalazi taj automat i kako treba otprilike da izgleda? I planiram uskoro da menjam zadnje zmigavce, zbogo bocnih kofera (fabricki su predugugi tj. samo levi), ali naravno promenucu oba, jel' ima nesto na sta bih trebao da obratim paznju, posto mi je prodavac rekao da to ima neke veze sa jacinama sijalica u zmigavcima, tj. pricao mi je dobrih 5 minuta, ali ga ja nisam nista uspeo skontati. Iskreno govoreci ja sam mislio da je to sve isto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Moj ti je savet da to oteraš kod nekog majstora, pa ako te interesuje (i on dozvoljava) gledaj šta radi i pitaj. Koliko vidim, nisi baš na "ti" sa strujom, i postoji mogućnost da napraviš relativno skupu štetu na motoru. Sa druge strane, to je najbolji način da se nešto nauči :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Automat se nalazi sa strane obrtomera,tacnije ispod obrtomera sa desne strane.Moze biti ili crna kocka sa dva izvoda,limeni valjak sa dva izvoda,crna kocka sa tri izvoda,sve zavisi od godista motora.Crne sa dva izvoda su vec elektronski automati,ali jako primitivni i umeju da zezaju.Na novijim modelima

je onaj sa tri izvoda sa boljom elektronikom,i oni obicno ne prave probleme.Ovo sto sam napisao se odnosi na TA modele.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Automat se nalazi sa strane obrtomera,tacnije ispod obrtomera sa desne strane.Moze biti ili crna kocka sa dva izvoda,limeni valjak sa dva izvoda,crna kocka sa tri izvoda,sve zavisi od godista motora.Crne sa dva izvoda su vec elektronski automati,ali jako primitivni i umeju da zezaju.Na novijim modelima

je onaj sa tri izvoda sa boljom elektronikom,i oni obicno ne prave probleme.Ovo sto sam napisao se odnosi na TA modele.

 

Hvala, sutra ce opet biti sarafanja. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

sta moze da bude sa mojom k1-com?

 

Liči mi da si negde u tabli ili oko nje izgubio masu? Pregledaj sve mase i šrafove koji ih drže.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Gun Hill
  • Motocikl: Keeway Superlight 150

Mislim da mi motor ne puni dobro.

Sta sve moze biti u kvaru?

Punjenje mu je na ler gasu oko 12.9V, na vecem gasu se nista ne menja, sa upaljenim xenonima padne na 12.6V.

 

Dva dana sam vozio sa slabim akumulatorom, barem sam ja mislio da je tako, sto uopste ne znaci da je tacno, jer ako ne puni, naravno da ce akumulator da oslabi ili skroz rikne.

Kupio sam nov akumulator, ali nisam primetio nista neobicno, niti koji kvar.

Juce sam ugadio xenon i posle 10ak min. rada u leru, akumulator je vec bio oslabljen. Danas sam ga opet proverio, nemajuci instrument, pustio sam ga da radi na ler gasu 10-15min. i posle toga je akumulator bio prazan. Misljenja sam da je sa xenonima sve Ok, jer smo radili po Arakisovim uputstvima i tu nema greske. :neznam:

 

Sta bi sve moglo da bude potencionalni kvar? :zbunjen: :zbunjen: :zbunjen:

Regler, magnet... nesto trece??? :stabre:

 

Hvala! :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Moraš da pozajmiš univerzalni instrument i da premeriš naizmenični napon koji dolazi iz alternatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Gun Hill
  • Motocikl: Keeway Superlight 150

To i mene brine.

Da li je crko sam od sebe, zato sto je sa posebnim geografskim poreklom iz Kine, ili ga je nesto bolelo pre toga, neki drugi moguci kvar?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Gun Hill
  • Motocikl: Keeway Superlight 150

Da li regler mora da bude vezan za masu (za ram motora) ili masu dobija preko konektora pa moze da bude zakacen i na neku plastiku?

 

Posto je moj bio zakacen na plastici, nije li to dovelo do njegovog kvara? Ili mozda neki drugi kvar: na akumulatoru, statoru, magnetu...? :zbunjen:

 

Gde mogu da kupim regler? :stabre:

 

 

Ima li Laboratorija neko resenje, regler... cika Arakise?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

jeste ali ako je na ramu malko bolje se hladi nego na plastici. a i ona 1 žička masenog voda ne deluje ubedljivo.

nek prespoji pa nek proba, iovako ga to ne košta ništa da proba.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja