Jump to content

Moto Zajednica

prva pomoc za 300 dinara

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova

Da vas  panduri  ne bi  cimali  kao sto su  poceli  zbog  krize  u  zemlji  pa sve zaustavljju i  jedva cekaju da  napune drzavnu kasu.U METROU  ima prva  pomoc malih  dimenzija za motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

   nisu valjda i to krenuli da zagledaju    ???

 

Moze da ti se zalomi ako je plavi cika lose raspolozen :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: TT600R

   nisu valjda i to krenuli da zagledaju    ???

 

Moze da ti se zalomi ako je plavi cika lose raspolozen :)

 

Ili ako se vozas kroz Kikindu posto kod nas sve traze uskoro i rezervni tocak cu morati na ledja da nosim.

 

Kazna 2000 DIN ko nema prvu pomoc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: atar Stare Pazove

Jel to neki novi zakon propisuje?  Znam da je samo obaveza motorcikliste da ima kacigu. Ja imam prvu pomoc za motorcikl ali je nikada ne nosim, nemam gde da je drzim, nemam kofer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Ako si polagao  A kategoriju  znao  bi da  je  obavezna prva  pomoc  ali je  niko  nikad  ne  nosi,ako  nemas  mesta  onda  u  neku  platnenu  torbicu  pa  ispod repa ili  sedista zavisi  gde  imas  iole  mesta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

.. e pa ako je tako, idem da je pazarim za koji dan . Hvala na info

 

p.s. jel treba da nosimo i rezervne sijalice  :D ..... ne ozbiljno  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

treba i  sijalice  ima  manja pakovanja ,nema  zezanja a i  sto da  ih cascavam  ko ih jebe za te  pare  cu ja da  pijem sa  zenom  pice  u  grckoj ,salim  se  trebaju i  sijalice  po  zakonu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: atar Stare Pazove

Ako si polagao  A kategoriju  znao  bi da  je  obavezna prva  pomoc  ali je  niko  nikad  ne  nosi,ako  nemas  mesta  onda  u  neku  platnenu  torbicu  pa  ispod repa ili  sedista zavisi  gde  imas  iole  mesta.

Ne, ja vozim moped (do 50 ccm). Da li i mi trebamo da imamo Prvu pomoc?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

Ko ima malo mozga u glavi nosice prvu pomoc radi sebe, a ne radi policije.

 

i ne od trista dinara . vec ce pogledati sta ima unutra  i dali je sterilno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ko ima malo mozga u glavi nosice prvu pomoc radi sebe, a ne radi policije.

 

i ne od trista dinara . vec ce pogledati sta ima unutra  i dali je sterilno.

 

Ja sam sebi ne mogu da dam prvu pomoc. Toliko o tome.

Prva pomoc se valjda zove jer pomaze pri redovnoj kontroli bezbednsti saobracaja. Opet, zarad naseg dobra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 903 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Prvu Pomoc za motore mozes kupiti na svakoj malo bolje opremljenoj benzinskoj stanici ( oko 400 din) i jako je bitno da u njoj ima sve sto je zakonom propisano tj. pise na spisku. Zakonom je obavezna za svako prevozno sredstvo koje spada u kategoriju Motocikli (preko 50cc) isto kao i prsluk i rezervne sijalice. Meni su pisali kaznu za PP prosle godine (2000 din, jos ih nisam prezalio) i od tada se ne odvajam od nje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 668 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

   nisu valjda i to krenuli da zagledaju    ???

 

Moze da ti se zalomi ako je plavi cika lose raspolozen :)

 

Ili ako se vozas kroz Kikindu posto kod nas sve traze uskoro i rezervni tocak cu morati na ledja da nosim.

 

Kazna 2000 DIN ko nema prvu pomoc

 

 

 

:o >:( pa to je max. bezobrazno ! Nema druge nego odoh da kupim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 951 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

jbg, ako se skrljam sam sebi ne pomazem, a padam u nesvest kad vidim krv tako da nema leba od mene nikako. jbo ih zakon, sta kazu za stendere da li i to treba da nosimo? ako pukne guma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: Vfr 750

sijalice nisu obavezne,evo sta kaze zakon

 

 

REZERVNE SIJALICE

 

U motornim vozilima, osim u motociklu, traktoru, trolejbusu za gradski saobraćaj i autobusu za gradski i prigradski sobraćaj moraju postojati, na vidnom mestu, rezervne sijalice najmanje za polovinu sijaličnih mesta udvojenih uredjaja za osvetljavanje puta i za davanje svetlosnih znakova i po jedna sijalica za neudvojena sijalična mesta za koja je moguća zamena samo sijalica

 

Da bi se odredio potreban broj rezervnih sijalica neophodno je utvrditi broj udvojenih i neudvojenih sijaličnih mesta.

Primer:

vozilo koje ima dva glavna fara (1 rezervna sijalica), dva prednja poziciona svetla (1), dva prednja pokazivača pravca (1), dva bočna pokazivača pravca (1), dva zadnja pokazivača pravca (1), dva zadnja poziciona svetla (1), jedno svetlo za vožnju unazad (1), svetlo zadnje registarske oznake (1), jedno svetlo za osvetljavanje “instrument table” (1) i jedno svetlo za unutrašnju rasvetu

 

 

 

prva pomoc je obavezna

 

 

OPREMA ZA PRUŽANJE PRVE POMOĆI

 

U motornim vozilima, osim u motociklima radne zapremine motora do 50 cm³, mora postojati, na vidnom mestu, oprema za pružanje prve pomoći (kutija prve pomoći) tako da je vozač može po potrebi, koristiti.

 

Oblik, mere i sadržaj kutije prve pomoći propisan je jugoslovenskim standardom JUS H.H2.800 iz 1968. godine. Ovim standardom određene su dve veličine kutije prve pomoćci: A – za putnička vozila (25cm x 12cm x 6cm) i kamione i B - za motocikle (12cm x 9cm x 5cm). Kutija mora da sadrži sledeće (u zagradi je dat broj komada kutije prve pomoći za motocikle):

 

- individualni prvi zavoj (12 cm x 5 m) sa jednim jastučetom (16 cm x 12 cm), broj komada 1 (-);

- individualni prvi zavoj (10 cm x 5 m) sa jednim jastučetom (12 cm x 10 cm), broj komada 1 (1);

- koliko zavoj (8 cm x 5 m), broj komada 2 (1);

- sterilna gaza po 1/4m pojedinačno pakovanje (80 cm x 25 cm), broj komada 2 (1);

- sterilna kompresa od gaze – pojedinačno pakovanje (20cm x 20cm), broj komada 5 (-)

- hanzaplast, tosamplast ili sl. (10cm x 8cm), broj komada 5 (2);

- lepljivi flaster (1cm h 1m), broj komada 2 (1);

- trouglasta marama veličine 100cm x 100cm x140cm i gustoće 20 x 19, broj komada 1 (1);

- igala sigurnica, broj komada 10 (3);

- nožić za brijanje sa jahačem za paranje odela, broj komada 1 (1);

- polovinilski rukavac, kesa (70cm x 40cm), broj komada 1 (1);

- spisak materijala i uputstvo za njegovo korišćenje izdato od JU crvenog krsta, broj komada 1 (1).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Prva pomoć definitivno potrebna u bilo kom prevoznom sretstvu ali pitanje je šta je to što može da ostane i koliko dugo sterilno u uslovima svakodnevne eksploatacije automobila ili motorcikla. Posebno ne u JUS H.H2.800 pakovanju (ono plavo ružno)  Ne daj bože da sam onomad moje previjao sa prvom pomoći koju sam imao u kolima! Takodje ne kupujte prvu pomoć na buvljacima, posebno ne za par stotina dinara (par evra).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 668 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Prva pomoć definitivno potrebna u bilo kom prevoznom sretstvu ali pitanje je šta je to što može da ostane i koliko dugo sterilno u uslovima svakodnevne eksploatacije automobila ili motorcikla. Posebno ne u JUS H.H2.800 pakovanju (ono plavo ružno)  Ne daj bože da sam onomad moje previjao sa prvom pomoći koju sam imao u kolima! Takodje ne kupujte prvu pomoć na buvljacima, posebno ne za par stotina dinara (par evra).

 

 

 

:D a ja danas trazio na bubanj potoku nisam nasao hebenu prvu pomoc  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Prva pomoć iz metroa ne može da mi stane pod sedište. Šta sad, da je nosim u džepu? Video sam Luisove prve pomoći, one su pljosnate, ako neko ima nek samo vidi jel to odgovara onome što naš zakon traži.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM SMR 690

cisto ako nekog zanima uzeo sam navedenu u subotu u pancevackom metrou i ima ih jos... 352din ako se malko spljeska knap staje pod sedishte mog xtx-a. izmericu dimenzije veceras pa cu postovati kolika je. btw jel legaln osve spakovati u kesicu i hermeticki zavariti i tako drzati :) ? manje mesta zauzima ? mogu i nalepnicu crvenog krsta da zalepim ako je potrebno :D ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja