Jump to content

Moto Zajednica

HITNO! Probusen rezervoar!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 thunderbolt

Silazim ja danas u garazu kad ono ispod motora ( Yamaha TDM '96 ) barica. Sagnem se pomirisem i zakljucim da je u pitanju benzin. Krenem da pratim trag benzina uz motor kuda se slivao i dodjem do rezervoara, ali posto nista nisam mogao da vidim resim da skinem tank. Pregledam ga i nadjem mesto gde pusta ali skoro i da se ne vidi pukotina, samo malo zadebljanje ( predposatvljam da je to prsnulo variocu kad je vario nosac za tank ). Kad sam pritisnuo noktom to mesto nastalo je s**nje, nokat propade i napravi se rupice velicine oko 2 sa 2mm.

Vidi se takodje da je to mesto malo korodiralo, sto me najvise i plasi  :-[

 

Ljudi pomagajte, sta mi je ciniti? Kod koga da nosim tank da mi to sredi i koliki je to stvarno problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 1995, Cagiva Mito 125 1992-na prodaju

Silazim ja danas u garazu kad ono ispod motora ( Yamaha TDM '96 ) barica. Sagnem se pomirisem i zakljucim da je u pitanju benzin. Krenem da pratim trag benzina uz motor kuda se slivao i dodjem do rezervoara, ali posto nista nisam mogao da vidim resim da skinem tank. Pregledam ga i nadjem mesto gde pusta ali skoro i da se ne vidi pukotina, samo malo zadebljanje ( predposatvljam da je to prsnulo variocu kad je vario nosac za tank ). Kad sam pritisnuo noktom to mesto nastalo je s**nje, nokat propade i napravi se rupice velicine oko 2 sa 2mm.

Vidi se takodje da je to mesto malo korodiralo, sto me najvise i plasi  :-[

 

Ljudi pomagajte, sta mi je ciniti? Kod koga da nosim tank da mi to sredi i koliki je to stvarno problem?

 

Imao sam isti problem sa mojim GSX-R. Samo istoci sav benzin iz rezervoara, ostavi ga da se osushi, ismirglaj taj deo i na njega stavi takozvani "tecni metal".

Njega mozes naci u svakoj bolje opremljenoj prodavnici boja i lakova. Pakovanje odprilike izgleda ovako (ovako je izgledalo moje)

 

372_Purec026_tn.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: St.Pazova

Istresi benzin, dobro provetri nezatvaraj cep. Varijanta sledeca:

dobro  osmirglaj to mesto velikom lemilicom grej tuda okolo rupe,predhodno pripremi u malu soljicu kiseline sa malo parceta kalaja da

obogati kiselinu. Istrljaj sa njom po mestu gde si brusio. Prisloni parce bakarnog tanjeg lima i lemilicom nanosi polako kalaj.

Sve dok ne popunis prazninu oko lima. Nema da curi nikad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2876 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Kinezjama je u pravu, to je najblolji nacin. Mada, meni je tecni metal drzao nekoliko godina, a samo sam ga "pljusnuo".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 thunderbolt

Hvala kinez i na savetu i na ponudi, stvarno znaci kad ima ljudi koji bi ti pomogli!

Pogledacu jos sutra sta bih mogao sam da uradim, a ako budem imao nekih problema pozvacu te pa cemo se dogovoriti da to uradimo zajedno...

 

Hvala jos jednom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2304 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Ja sam stavio tecni metal i drzi super. Samo dobro ocisti i skini farbu malo sire od naprsline da bi lepo  uhvatio tecni metal.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Obavezno uzeti brend tecni metal (ovaj bison je odlican). Jednom sam uzeo neki no name krsh, gorko sam zazalio bacenih para i vremena!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

bizon resio problem na rezervoaru auta. Isprazni rezervoar, ošmirglaj deo u veličini bar 3x3 cm veće, nanesi tečni metal i ostavi da se suši najmanje 24 časa dok se ne stvrdne. kituj i farbaj i sve ok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 thunderbolt

Malopre sam hteo da isprazinim rezervoar, ali nisam uspeo do kraja, jos uvek se cuje da ima benzina unutra, predpostavljam da je to rezerva...probao sam cak da ga okrenem i naopako pa da izadje na otvor gde sipam benzin ali nista...Kako to malo sto je ostalo da izbacim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Malopre sam hteo da isprazinim rezervoar, ali nisam uspeo do kraja, jos uvek se cuje da ima benzina unutra, predpostavljam da je to rezerva...probao sam cak da ga okrenem i naopako pa da izadje na otvor gde sipam benzin ali nista...Kako to malo sto je ostalo da izbacim?

 

Skini slavinu rezervoara i istresi ostatak goriva, a onda ostavi rezervoar da se izluftira, tj. da ostatak goriva ispari. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: St.Pazova

Da bi sve pokupio gorivo potreban ti je sundjer. Uzmes zicu malo deblju i savij oko sundjera i gurni urupu

i pokupices ostalo. ujedno mozda i koje trunje ako ga ima. A IMA GA. NIJE NAM BENZIN BOG ZNA STA.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja