Jump to content

Moto Zajednica

"Cenovnik policijskih kazni" :)..

Recommended Posts

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

brate, niko zivi nece da te zaustavlja za obilazenje kolone, provlacenje

 

 

mozda ako vozis skuter

 

inace mene niko i ne gleda dok ne stanem na semaforu, tad me zaustavljaju svi redom, dotrce ispred mene da ne mogu da odem...

 

to su rutinske kontrole, znaju oni da niko ne moze da te zaustavi u pokretu, samo kad stojis u velikoj guzvi ili na semaforu ili ako si parkiran

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Uf uf, ja imam cini mi se podosta kazni koje sam pokupio u maloletnickom dobu :D nadam se da ce zastareti. LM, jedna koje se bas bojim je prekoracenje brzine. Radi se o prekoracenju za 32kmh u naseljenom mestu (ogranicenje 50, ja isao 82), on mi rece nema zabrane nece biti tako nesto nego kao 4-5000 dinsa kazna. Sta vi procenjujete? To mi je prvo prekoracenje brzine, nikad ranije nisam dobio takvu kaznu, jel postoji nacin da se izvucem i bez uslovne?? Jer ako dobijem uslov pa me uvate s prekoracenjem moracu onda da bezim, a to je zadnje u zivotu sto bi radio na motorciklu :(

 

E da jos nesto, jel mogu negde da proverim koliko kazni imam napisano, tj. od kojih da ocekujem poziv za sud, koje nisu zastarele, znaci one aktivne jos sto su ostale? moze li se to u supu ili kako vec?

 

alo bre sto ste pice, znam da znate sve :D :D :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

što se tiče prekršajnih prijava mogu da se provere u timočkoj 14 za teritoriju beograda. odštampaju na papiru šta sve ima za od prijava i kazni.

 

ovo verovatno postoji i za ostale opštine samo treba da se raspitate gde je ta centrala da je tako nazovem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: CBR 900 RR Fireblade

Neko je pitao za sijalice i prvu pomoc, pa da odgovorim po mojim saznanjima.

 

Za automobil si u obavezi da imas pola od ukupnog broja sijalica, znaci od svake sorte po jednu. :)

 

Za motor koliko mi se cini nema takva obaveza, znaci kazna za to ne postoji, ali moras da budes osvetljen, samo sto ne moze niko da ti pise kaznu jer nemas rezervnu sijalicu.

 

Za prvu pomoc je kazna 2000 din.

 

Prva pomoc kosta oko 1000 din znaci nema smisla platiti kaznu nikako, odesh i kupis prvu pomoc i cooliras. :)

 

Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Banja Luka // \\ Herceg Novi
  • Motocikl: Cagiva Mito 125

Kako jebeno da mi naplati prvu pomoc kad ne moze da udje u moj 'gepek' ;D

Prvi put cujem za ovo, znaci vozio sam RS125 dugo i stalno me murija smarala al nikad mi nisu trazili prvu pomoc!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

A gdje treba da se drzi prva pomoc? Mislim, kako je to zakonski rjeseno / predvidjeno?

Da je zalijepim na auspuh? ::)

 

Lako je ako te to pita pandur nna motocciklu, samo kazes: "molim vas pokazite mi na Vasem motoru"!

;-)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Neko je pitao za sijalice i prvu pomoc, pa da odgovorim po mojim saznanjima.

 

Za automobil si u obavezi da imas pola od ukupnog broja sijalica, znaci od svake sorte po jednu. :)

 

Za motor koliko mi se cini nema takva obaveza, znaci kazna za to ne postoji, ali moras da budes osvetljen, samo sto ne moze niko da ti pise kaznu jer nemas rezervnu sijalicu.

 

Za prvu pomoc je kazna 2000 din.

 

Prva pomoc kosta oko 1000 din znaci nema smisla platiti kaznu nikako, odesh i kupis prvu pomoc i cooliras. :)

 

Pozzz

prva pomoc za motor kosta 400din,i obavezan si da je imas,takodje i sijalice si duzan da imas,to sto do sad nisu trazili je nesto drugo, dali tolerancija prema motoristima,ili nebriga neznam,al je po zakonu tako.inace ima pravo i da ti otvori prvu pomoc i da ti trazi da imas tacan broj zavoja,zihenadli,itd itd,ako nemas sve na broju po jus u,,,ko da je nemas,..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

A gdje treba da se drzi prva pomoc? Mislim, kako je to zakonski rjeseno / predvidjeno?

Da je zalijepim na auspuh? ::)

 

Lako je ako te to pita pandur nna motocciklu, samo kazes: "molim vas pokazite mi na Vasem motoru"!

;-)

 

 

pravilno je

 

"Pokazi Mi na tvom motoru!"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

A gdje treba da se drzi prva pomoc? Mislim, kako je to zakonski rjeseno / predvidjeno?

Da je zalijepim na auspuh? ::)

 

Lako je ako te to pita pandur nna motocciklu, samo kazes: "molim vas pokazite mi na Vasem motoru"!

;-)

 

 

pravilno je

 

"Pokazi Mi na tvom motoru!"

 

Izvrsno!

 

Svaka čast, ovo je dobra ilustracija stava koji, po mom mišljenju, dovodi do glupih situacija. Često je kod nas sa ovih predela prisutno to stavljanje sebe iznad ostalih... a onda je normalno da druga strana reaguje istom merom, a onda bude kako bude.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

I marsovac ti otvori njegov kofer i pokaze ti i sta onda? cutis i platis kaznu

jbt on je sluzbeno lice valjda mora da ima prvu pomoc da ako treba nekom pomogne dok ne dodje hitna pomoc

tj jel ste vi sigurni da je oni ne nose?

A gdje treba da se drzi prva pomoc? Mislim, kako je to zakonski rjeseno / predvidjeno?

Da je zalijepim na auspuh? ::)

 

Lako je ako te to pita pandur nna motocciklu, samo kazes: "molim vas pokazite mi na Vasem motoru"!

;-)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: CBR 900 RR Fireblade
U motornim vozilima, osim u motociklima radne zapremine motora do 50 cm³, mora postojati, na vidnom mestu, oprema za pružanje prve pomoći (kutija prve pomoći) tako da je vozač može po potrebi, koristiti.

 

Oblik, mere i sadržaj kutije prve pomoći propisan je jugoslovenskim standardom JUS H.H2.800 iz 1968. godine. Ovim standardom određene su dve veličine kutije prve pomoćci: A – za putnička vozila (25cm x 12cm x 6cm) i kamione i B - za motocikle (12cm x 9cm x 5cm). Kutija mora da sadrži sledeće (u zagradi je dat broj komada kutije prve pomoći za motocikle):

 

- individualni prvi zavoj (12 cm x 5 m) sa jednim jastučetom (16 cm x 12 cm), broj komada 1 (-);

- individualni prvi zavoj (10 cm x 5 m) sa jednim jastučetom (12 cm x 10 cm), broj komada 1 (1);

- koliko zavoj (8 cm x 5 m), broj komada 2 (1);

- sterilna gaza po 1/4m pojedinačno pakovanje (80 cm x 25 cm), broj komada 2 (1);

- sterilna kompresa od gaze – pojedinačno pakovanje (20cm x 20cm), broj komada 5 (-)

- hanzaplast, tosamplast ili sl. (10cm x 8cm), broj komada 5 (2);

- lepljivi flaster (1cm h 1m), broj komada 2 (1);

- trouglasta marama veličine 100cm x 100cm x140cm i gustoće 20 x 19, broj komada 1 (1);

- igala sigurnica, broj komada 10 (3);

- nožić za brijanje sa jahačem za paranje odela, broj komada 1 (1);

- polovinilski rukavac, kesa (70cm x 40cm), broj komada 1 (1);

- spisak materijala i uputstvo za njegovo korišćenje izdato od JU crvenog krsta, broj komada 1 (1).

 

 

 

Izdvojeno za motore šta nam treba:

 

- individualni prvi zavoj (10 cm x 5 m) sa jednim jastučetom (12 cm x 10 cm), broj komada 1;

- koliko zavoj (8 cm x 5 m), broj komada 1;

- sterilna gaza po 1/4m pojedinačno pakovanje (80 cm x 25 cm), broj komada 1;

- hanzaplast, tosamplast ili sl. (10cm x 8cm), broj komada 2;

- lepljivi flaster (1cm h 1m), broj komada 1;

- trouglasta marama veličine 100cm x 100cm x140cm i gustoće 20 x 19, broj komada 1;

- igala sigurnica, broj komada 3;

- nožić za brijanje sa jahačem za paranje odela, broj komada 1;

- polovinilski rukavac, kesa (70cm x 40cm), broj komada 1;

- spisak materijala i uputstvo za njegovo korišćenje izdato od JU crvenog krsta, broj komada 1.

 

Sijalice NISU obavezna rezevrna oprema na motoru. 100%!

Probacu da nadjem gde sam to procitao, ali se jasno secam da nisu obavezna oprema.

 

Pokusacu da nadjem uredbu ili zakon kako se vec zove o tome gde sam to procitao ali sigurno nisu obavezne. :)

 

Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: CBR 900 RR Fireblade

Kao sto rekoh... :) :) :)

 

7. Rezervne sijalice

 

U motornim vozilima, osim u motociklu, traktoru, trolejbusu za gradski saobraćaj i autobusu za gradski i prigradski sobraćaj moraju postojati, na vidnom mestu, rezervne sijalice najmanje za polovinu sijaličnih mesta udvojenih uredjaja za osvetljavanje puta i za davanje svetlosnih znakova i po jedna sijalica za neudvojena sijalična mesta za koja je mogućna zamena samo sijalica.

 

Da bi se odredio potreban broj rezervnih sijalica neophodno je utvrditi broj udvojenih i neudvojenih sijaličnih mesta. Primer: vozilo koje ima dva glavna fara (1 rezervna sijalica), dva prednja poziciona svetla (1), dva prednja pokazivača pravca (1), dva bočna pokazivača pravca (1), dva zadnja pokazivača pravca (1), dva zadnja poziciona svetla (1), jedno svetlo za vožnju unazad (1), svetlo zadnje registarske oznake (1), jedno svetlo za osvetljavanje “nstrument table” (1) i jedno svetlo za unutrašnju rasvetu

 

Izvor:

http://www.mup.sr.gov.yu/domino/mup.nsf/P24OVozila

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: atar Stare Pazove

prva pomoc za motor kosta 400din,i obavezan si da je imas,

ok, to je pravilo za motocikle. Da li to pravilo vazi i za mopede? (do 50 ccm)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: CBR 900 RR Fireblade

@Marisav

 

Samo da si procitao moj post iznad bilo bi ti jasno. Ali evo da ponovim jos jednom:

 

U motornim vozilima, osim u motociklima radne zapremine motora do 50 cm³, mora postojati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

A šta je vidno mesto na motoru? Dal ću možda prvu pomoć da lepim selotejpom na vetrobran? Ako je u koferu, nije na vidnom mestu. Na mojim bmwovima prva pomoć stoji ispod sedišta u zasebnom odeljku. A što se tiče prve pomoći kod marsovaca, njima, kao i ostalim policajcima je zabranjeno da pružaju prvu pomoć već samo obaveštavaju hitnu pomoć. Verovatno zbog toga i ne nose ni prvu ni drugu pomoć ni sijalice ni trouglove ni sajle i ne moraju da pale svetla i ne moraju ništa da rade. Aman ljudi, to je policija. Čitajte, može im se sve što zamisle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Borova glava-Barski most

A šta je vidno mesto na motoru? Dal ću možda prvu pomoć da lepim selotejpom na vetrobran? Ako je u koferu, nije na vidnom mestu. Na mojim bmwovima prva pomoć stoji ispod sedišta u zasebnom odeljku. A što se tiče prve pomoći kod marsovaca, njima, kao i ostalim policajcima je zabranjeno da pružaju prvu pomoć već samo obaveštavaju hitnu pomoć. Verovatno zbog toga i ne nose ni prvu ni drugu pomoć ni sijalice ni trouglove ni sajle i ne moraju da pale svetla i ne moraju ništa da rade. Aman ljudi, to je policija. Čitajte, može im se sve što zamisle.

 

samo da prvo kazem da ne zelim da ulazim u neke diskusije, samo cu da odgovorim na ovaj post i da ne bi offovali nek se na njemu zavrsi.

 

ne znam kako je u vasim mestima ali kod nas je obavezno u sluzbenom i privatnom vozilu da se veze pojas jer konstantno staresine kontrolisu policiju. kazna za ne vezivanje pojasa je 1000 dinara po ZOOBS-u+ kazna po zakonu o policiji "narusavanje ugleda sluzbe" pa koliko staresina proceni da treba da kazni on te kazni a to je otprilike  tri puta vise nego po ZOOBS-u

 

naravno tu su i drugi prekrsaji i koliko sam primetio vazi samo za saobracajce

 

ne daj boze da staresina vidi da je neko parkirao svoje vozilo gde je zabranjeno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR

zlatar jesi ti cika policajac?  ???     ;D

Izgleda da jeste i to na onom delu puta kojim prolazim veoma,veoma cesto i gde murija nije bas blagonaklona prema vozacima, inace  ima i nepismenih ili polupismenih koji neznaju ni saobracajne znakove.ali ima jedan dobar cika policaj koji me je nekoliko puta pustio i jednom se ponudio da pomogne pa mu se ovom prilikom zahvaljujem.Cika je veoma debeo i ruzan ali je stvarno dobar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Prosle nedelje sam platio kaznu od proslog leta za neposedovanje A kategorije. Bese oko 7000 i nesto.

Inace to se desilo proslog leta par dana posle vracanja L tablice i par dana pre polaganja. Zaustave me, pokazem sve papire bla bla, inace imam SVE kategorije B,C,D,E...nisam djilkosh niti neki nezreli klinja, a ni ne vozim besan motor vec 125cc za po gradu. Profesionalac sam i ipak su me poslali na sud. Cak nisu hteli da uzmu PO 2000din...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja