Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko kacige

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav,

Treba mi pomoc oko kacige, trenutno se dvoumim izmedju full face i modular.

Od full face modela sam nasao: AGV K3, HJC i71

Od modularnih: LS2 Advant X, Scorpion EXO-TECH EVO PRO

Gledam da bude dobra i u gradu i na otvorenom putu.

Motor kawasaki versys 650

Svaki savet je dobrodosao, ako imate nesto drugo da je bolje u tom cenovnom rangu slobodno predlozite.

Hvala!

Promenio član p0cket_AA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Ronchi dei Legionari Italia
  • Motocikl: Benelli TRK 702 X

Imam Hjc i71 i zadovoljan sam al opet zavisi od glave do glave ne legne svakom isto kaciga , moje misljenje samo full face ko nije glavom udarao u beton ne zna sta znaci , probao sam Schuberth i Scorpion al nije za moju kockastu  glavu 🤣🤣🤣

U svakom slucaju probaj pa sta ti najbolje lezi 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 389 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom DL650

imam ls2, caberg i hjc. hjc bas tu i71. kvalitet stepenica iznad u odnosu na ls2, isto tako kvalitet je stepenica iznad u odnosu na skuplji caberg. to je moje iskustvo

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Imam LS2 Advant X. Ja sam prezadovoljan jer mogu da je otvorim, a vratim vizir dok vozim nižim brzinama.

Sigurno da je bučnija od full face, ali spreman sam na to ako imam mogućnost opuštenije vožnje po gradu na velikum vrućinama.

Drugar je ove godine kupio HJC F100, nisam je probao, ali deluje odlično. Dosta je lakša od prethodnog modela i100. Možda i bolja od LS2 Advant X. Tako da uzmi i nju u razmatranje, ako već nisi nešto kupio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: V-Strom 1000 XT

Imam modularnu kacigu HJC,i meni je super,. Velika preglednost, dobro dihta, ne magli.,a nedavno sam i suprugi kupio istu novu i HJC...,ipak, bar ja mislim, meni odgovara kad stanem na semafor, ili bilo gdje, ili ako je velika vrućina, podignem vizir,i divota...jedino preporuka, na koju se god odlučiš, kacigu moraš probati...recimo, moja žena je isprobala 99 %,marki, veličina i samo joj HJC odgovara na glavu...

HJC.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Pozdrav, planiram da uzmem Ninja 500 2026 i potrebna mi je kaciga.
Malo sam gledao i došao sam negde u izbor neku od ovih kaciga

Scorpion EXO-491
LS2 Storm II FF800
AGV K1 S

 

Pored svega oboga jako mi je bitno da naočare lepo ležu u kacigu jer ih nosim i od nekakvog su metala kao mesing baš su mekane i dešavalo mi je se par puta da ih kući ukrivim, optičar ih je ispravio kako je mogao i kada ih nosim u istoj liniji stoje ali sam baš ukrivio ručke sada je dosta bolje pa ne bih da ih ukrivim čim ih stavim...

 

Takodje su fotohromatske pa ne znam kako bi to sad funkcionisalo da li vizir ili sunčane naočare koje dolaze uz neku od kaciga blokira UV tako da naočare ne tamne ili kako?

 

Kako sam istraživao koliko vidim AGV su dosta bezbednije ali sve tri imaju ECE 22.06 standard. 
Scorpion i AGV su na Sharp testu ali LS2 nije. I imaju ocenu 3/5 i 5/5

Nije mi veliki budžet pa sam se odabrao za neke od ovih, vidim da je AGV za nekih 100e skuplja od ove dve ali je bilo i kada je bio na popustu u sličnoj ceni...

Vidim da Scorpion dolazi sa KwikFit za naočare ali AGV nema ništa specijalno za naočare pa ne znam kako bi to sve išlo...LS2 dolazi sa  PinLock. Većina njih imaju Anti fog visor ali ne znam da li je on dobar da mi naočare ne magle? I LS2 i Scorpion dolaze sa sunčanim naočarama.

U izbor može doći i neka druga ako neko može da preporuči.

Hvala

Promenio član Eagle1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja