Pretraga zajednice
Prikazani rezultati za tagove 'ls2'.
Pronađeno: 4 rezultata
-
Pozdrav, planiram da uzmem Ninja 500 2026 i potrebna mi je kaciga. Malo sam gledao i došao sam negde u izbor neku od ovih kaciga Scorpion EXO-491 LS2 Storm II FF800 AGV K1 S Pored svega oboga jako mi je bitno da naočare lepo ležu u kacigu jer ih nosim i od nekakvog su metala kao mesing baš su mekane i dešavalo mi je se par puta da ih kući ukrivim, optičar ih je ispravio kako je mogao i kada ih nosim u istoj liniji stoje ali sam baš ukrivio ručke sada je dosta bolje pa ne bih da ih ukrivim čim ih stavim... Takodje su fotohromatske pa ne znam kako bi to sad funkcionisalo da li vizir ili sunčane naočare koje dolaze uz neku od kaciga blokira UV tako da naočare ne tamne ili kako? Kako sam istraživao koliko vidim AGV su dosta bezbednije ali sve tri imaju ECE 22.06 standard. Scorpion i AGV su na Sharp testu ali LS2 nije. I imaju ocenu 3/5 i 5/5 Nije mi veliki budžet pa sam se odabrao za neke od ovih, vidim da je AGV za nekih 100e skuplja od ove dve ali je bilo i kada je bio na popustu u sličnoj ceni... Vidim da Scorpion dolazi sa KwikFit za naočare ali AGV nema ništa specijalno za naočare pa ne znam kako bi to sve išlo...LS2 dolazi sa PinLock. Većina njih imaju Anti fog visor ali ne znam da li je on dobar da mi naočare ne magle? I LS2 i Scorpion dolaze sa sunčanim naočarama. U izbor može doći i neka druga ako neko može da preporuči. Hvala
-
Pozdrav, Treba mi pomoc oko kacige, trenutno se dvoumim izmedju full face i modular. Od full face modela sam nasao: AGV K3, HJC i71 Od modularnih: LS2 Advant X, Scorpion EXO-TECH EVO PRO Gledam da bude dobra i u gradu i na otvorenom putu. Motor kawasaki versys 650 Svaki savet je dobrodosao, ako imate nesto drugo da je bolje u tom cenovnom rangu slobodno predlozite. Hvala!
-
Ćao svima, kako bi došlo do mog zvaničnog predstavljanja potrebno je da kupim opremu i motocikl. Te zato otvaram ovu temu kako bi mi pomogla u odabiru opreme iskustvima starijih. Naime ideja mi je da kupim Kawasaki 250R kao svoj prvi motocikl, sa kojim planiram medjugradsko zujanje i duža putovanja. Još uvek ne mogu da kupim motocikl ali nadam se da će se promeniti taj status do maja ove godine. Došlo je do toga da sam u dilemi koju kacigu kupiti. Bio sam kod jednog čoveka u BG koji ima radnju polovne moto opreme i tamo sam svašta isprobao. Kako mi S veličina odgovara, probao sam skoro sve kacige u toj veličini i samo mi je jedna odgovarala onako stvarno kao salivena, ni da stiska glavu toliko da počne da boli ni da je labava, baš mi je nekako taman. U pitanju je Arai RX7 Corsair, cena je 100e jer je polovna naravno ali je skoro kao nova jer rade svi lufteri, ima sve plastikice, odličan vizir. Malo sam istražio oko te kacige i skontao da je ona nekad bila izuzetno skupa i premium kaciga. Najviše mi se sviđa to što mi jako lepo leži na glavi i što se oseti neki kvalitet izrade čak i pri dizanju vizira(nisam poznavalac moto sveta). Budžet mi je oko 200e za kacigu i razmišljam da li da kupim Arai polovnu ili novu npr. LS2 do 200e. Kakvi su vaši saveti po tom pitanju? Nisam poznavalac ali mi se čini da je Arai i posle toliko godina sigurnija/kvalitetnija kaciga od današnjih low ili mid budget brendova poput LS2
