Jump to content

Moto Zajednica

alnaser vrti u praznom hodu, imali mu spasa :(

Recommended Posts

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: GSXR K5

Kreno ja spremati motor za sezonu i aj reko posto je slabo okreto alnaser a akumulator je nov uzet pre 2-3 meseca posumljo sam da su lose cetkice i izvadim ja njega otorim pogledam cetkice ko nove vratim sve kako je bilo, kad ono vrti alnaser kao da nije uzubcio prazan hod a pre toga sve radilo normalno, zvao ja nekog majstora kaze to je bendix otiso u masini , al nikad nije ni preskakalo nista sve do sad perfekno radilo, dali je moguce da se samo nesto otkacilo ili spalo nista alnaser nije ni skrunio niti je ista bilo neobicno, kako sam skino tako i vratio.

Majstoru je sad frka puna garaza motora nema mesta za moj i kaze da ja narucim bendix koji je okvirno 170e i da mu donesem tako s motorom, a sta ako nije to problem?? majstor nece ni da otvara  masinu nema vremena sumlja na to i sta sad ja njemu da pametujem. u pitanju je kawasaki ZXR 400 1991, preceslo sam ceo onaj user manual nista tamo nema da pi pomogne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Jesi siguran da si baš sve vratio kako je trebalo? Da  li si skidao špulnu pa je možda okrenuo naopako i naopako vratio kontakte?  Oće i bendix da se uzjebe al ređe. Ajde prvo proveri to što si skidao da ne bacaš pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

mali je npovezan kvar sa onim sto ti se desavalo . kao prvo kad majstor ima guzvu ides kod drugog neguraj se jer obicno oni tad isfuserusu. drugo neidi kod majstora koji tvrdi nesto sto nije pogledo .

to sto je tesko vrteo moze biti do cetkica i do akumulatora a moze da i da je imao opterecenje na bendiksu a sve to moze da se ispita. to sto je sad bendiks mrtav pa neizbacuje moze biti posledica da nisi povezao neku zicu ili da si je otkacio na drugom kraju negde (recimo akumulatoru ) pa nebi bilo lose da pogledas jos jednom sve veze . ako si otvarao alnaser dali sve vratio na svoje mesto kako je bilo da nisi okrenuo neku viljusku naopcke pa da nemoze sad kad izbacuje bendiks da dosegne. to sto nije preskakao bendiks neznaci da je dobar on razlicito moze da crekne recimo kad zalepi nevrati nazad pa vrti i kad je mor upaljen. po meni ti treba da odes kod drugog majstora da lepo otvori i vidi sta je tu crklo tacno .

ps. dali skidao alnser kad si gledao cetkice ili si ih gledao bez skidanja istog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Dobanovci

mali je npovezan kvar sa onim sto ti se desavalo . kao prvo kad majstor ima guzvu ides kod drugog neguraj se jer obicno oni tad isfuserusu. drugo neidi kod majstora koji tvrdi nesto sto nije pogledo .

to sto je tesko vrteo moze biti do cetkica i do akumulatora a moze da i da je imao opterecenje na bendiksu a sve to moze da se ispita. to sto je sad bendiks mrtav pa neizbacuje moze biti posledica da nisi povezao neku zicu ili da si je otkacio na drugom kraju negde (recimo akumulatoru ) pa nebi bilo lose da pogledas jos jednom sve veze . ako si otvarao alnaser dali sve vratio na svoje mesto kako je bilo da nisi okrenuo neku viljusku naopcke pa da nemoze sad kad izbacuje bendiks da dosegne. to sto nije preskakao bendiks neznaci da je dobar on razlicito moze da crekne recimo kad zalepi nevrati nazad pa vrti i kad je mor upaljen. po meni ti treba da odes kod drugog majstora da lepo otvori i vidi sta je tu crklo tacno .

ps. dali skidao alnser kad si gledao cetkice ili si ih gledao bez skidanja istog.

Ovaj alnaser nema klasican bendix vec se to na ovom i vecini motora zove Frajlauf i stoji u masini alnaser ima samo jednu izlaznu osovinu koja je stalno uzubljena u frajlauf i kada se zaalnasuje tada frajlauf uradi svoj deo posla i prihvati tj spoji alnaser sa osovinom koja je spojena sa radilicom. ili si pobrkao kleme ili ti je crko frajlauf !    ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

on napisa bendiks a ja neznam svaki tip motora kakva su mu resenja pa sam napisao o klasicnom  ;D . mogao bi malo detaljnije napisati sta si skidao i sta si cackao ti po njemu , ja sam prosle godine se zajebavao na mom kinezu kad sam nesto radio sa zubcanikom a drugi mi ima klasican sa bendiksom .

a i taj ti je majsto kad ti rekao da trazis deo koji ni nema na motoru  ;D ;D ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 756 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Kada ponovo skines alnaser pogledaj onaj zupcanik u koji se uzubljuje alnaser. To ti je frajlauf ( bendiks po automobilski) i srafcigerom ili necim slicnim probaj da ga okrenes. Kad je dobar na jednu stranu se slobodno vrti  a na drugu ( u smeru okretanja motora) koci . Probaj da li ima lufta , ne sme mnogo da se klati jer biksnom lezi na osovini. Verovatno alnaser nije dobro spakovan pa okrece kontra. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: GSXR K5

ja i matori smo skidali alnaser i otvarali mozda nismo dobro spakovali pa okrece kontra ali sad cu ga ja direkno prikljuciti na jednu stranu na akumulator pa onda obrnuti kleme pa opet ali taj zupcanik sto ga alnaser okrece na jednu stranu okrece se normalno(prazno ne okrece nista) a na drugu stranu nesto tesko tvrdo nemogu prstom da okrenem kroz tu rupu de alnaser ide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2848 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Tako i treba. Radi, recimo, kao gedora, na jednu stranu okrene, na drugu mora da proklizava. 99% ti anlaser vrti u kontru, na onu stranu na koji frajlauf i treba da proklizava. Anlaser mora da se okrece na onu stranu na koju ti NE MOZES da ga okrenes kroz rupu. Samo tako ga spakuj i upalice ti motor bez majstora :D, tj ti i otac cete biti majstori :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

Necu puno da pametujem  ;D  nadji majsora koji ce da ti otvori masinu.... crkao ti je "frajlauf" a anlaser nemozes da sastavis pogresno. Na puno ZXR-ovima crkava. U vecini slucajeva po neki put provrti u prazno pa onda sve cesce i cesce a desi se i da crkne iznenada....zato mi nase palimo na gurku  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: GSXR K5

alnaser je "sigurno" dobro skolopljen a magnet nisam nista ni diro, a da stavljam alknaser na obrnuto + i -  mozda nesto srklja. nabudzicu neke nosace na prikolici za motor utovarim ga pa u onaj servis u NS kod culeta sad od nedelje, nadam se da otvaranje masine i "frajlauf" ne kostaju ko pola motora, cuo sam da je "frajlauf" za neku apriliju bio 170e jel ima ko predstavu koliko ce mi uzeti za otvaranje masine da ubace to onako okvirno?

hvala na komentarima, kvar je ustanopvljen samo jos da majstor odradi poso :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Na kraju anlasera ide mali lancanik, koji je lancem uparen sa velikim lancanikom 'frajlauf'-a (bendiksa) (mislim da je ovakvo tehnicko resenje na tvom motoru). Da li si dobro vratio taj mali lancanik na osovinu anlasera? Meni se jednom desilo da nisam mogao ga vratim i morao sam da skidam dekli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Dobanovci

alnaser je "sigurno" dobro skolopljen a magnet nisam nista ni diro, a da stavljam alknaser na obrnuto + i -  mozda nesto srklja. nabudzicu neke nosace na prikolici za motor utovarim ga pa u onaj servis u NS kod culeta sad od nedelje, nadam se da otvaranje masine i "frajlauf" ne kostaju ko pola motora, cuo sam da je "frajlauf" za neku apriliju bio 170e jel ima ko predstavu koliko ce mi uzeti za otvaranje masine da ubace to onako okvirno?

hvala na komentarima, kvar je ustanopvljen samo jos da majstor odradi poso :)

[/quote ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Ja sam pre 2-3 dana narucio kod Bere frajlauf za moju yamahu i cena je 80e (nov).

Kod Rodica je 88e ali se ceka 1,5meseci minimum.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: GSXR K5

ma zastarela tema resio sam problem otero kod jednog majstora on valda otvaro onaj mali dekl tu nesto namestio mislim da mi uzo 10-20e gotovo za sat vremena bilo.... pomislio sam da cu otvarati masinu da je nesto unutra otislo ( kao sto su mi neki majstori pricali)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja