Jump to content

Moto Zajednica

AGV KACIGA -ISKUSTVA

Recommended Posts

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Zanimaju me AGV kacige ,da li je imao neko iskustva sa njima ,kakvog su kvaliteta ,pustaju li vazduh pri vecim brzinama.Zanima me brend generalno i ako neko moze da mi preporuci konkretan model posto imam ponudu nekih interesantnih modela od 10000-20000 hiljada po jesenjem kursu eura ::) ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Moja je AGV kaciga,ne znam koji model ali je ista kao Ribolovceva.U markosu placena 12500 hiljada.Moje misljenje,ne vredi te pare.Magli,nema mogucnost kacenja pin-locka,ventilacija ne bas najbolja...

Acina lazer,(ili kako se vec pise),od 60 evra cini mi se na popustu iz luisa je mrak za AGV!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Moja je AGV kaciga,ne znam koji model ali je ista kao Ribolovceva.U markosu placena 12500 hiljada.Moje misljenje,ne vredi te pare.Magli,nema mogucnost kacenja pin-locka,ventilacija ne bas najbolja...

Acina lazer,(ili kako se vec pise),od 60 evra cini mi se na popustu iz luisa je mrak za AGV!

 

 

 

 

 

Ma ove su neke jeftine varijante mislio sam za svaki dan ,po gradu pa i ako padne bas me briga al da nije krs od kacige.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Ja imam AGV GP1...nisam nesto zadovoljan,mada posle jet kacige,ova je milina...magli vizir non-stop..vise mi se isplati da ga skinem,provetravanja kol`ko hoces :) sto je dobro leti :),bucna je dosta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Za po gradu nije losa,stim sto ce ti sigurno magliti vizir uvek kada te negde uhvati kisica,ako je napolju hladnije,ako je vizir malo prljaviji...Moja preporuka iz luisa narci neku lazer kao sto je Aca uradio,ustedec a uzeces bolju kacigu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ja imam AGV GP1...nisam nesto zadovoljan,mada posle jet kacige,ova je milina...magli vizir non-stop..vise mi se isplati da ga skinem,provetravanja kol`ko hoces :) sto je dobro leti :),bucna je dosta...

 

 

 

 

Takva je i ova mojka Dainesse a platio sam je 200 evroa ,obicna krsina .Planiran nekog Shuberta  za put ali mi treba i jedna za svaki dan pa sam mislio AGV.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ako ces za svaki dan varijantu uzmi nesto od Sharkove S serije, jeftiniji AGV je sra*e. Ja ima Gp Pro, i veoma je dobra kaciga, ali i kosta!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Dainese je kupio AGV i izasle su nove serije kojih jos uvek nema kod nas. Ja sam narucio AGV K4 kacigu. Za nekih 15tak dana cu je probati pa cu reci vise.

Mislim da ce biti vise od dobre. A probao sam na Dorcolu kacigu i nije mi maglila ni S4

post-4280-12879019013468_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja sam pre par godina imao GP1 i totalni je krsh od kacige. Imao sam prilike da probam jos neki model i po meni samo vrhunske AGV kacige nisu lose, sve jeftino je smece koje ne bi nosio ni deo motociklista da nije Rossija.

U tom cenovnom rangu ima mnogo boljih kaciga koje ne moraju da budu za samo po gradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Moja je AGV kaciga,ne znam koji model ali je ista kao Ribolovceva.U markosu placena 12500 hiljada.Moje misljenje,ne vredi te pare.Magli,nema mogucnost kacenja pin-locka,ventilacija ne bas najbolja...

Acina lazer,(ili kako se vec pise),od 60 evra cini mi se na popustu iz luisa je mrak za AGV!

Tacno tako .Radi se inace o K- seriji koja stvarno ne vredi 12500 din. osim sto mi je kalupom

pasovala.Sve AGV kacige lepo izgledaju u zavrsnoj obradi ali verujem da samo skuplji modeli

imaju dobra tehnicka resenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Kad se vec pominje moja kaciga da je i ja preporucim. U pitanju je lazer vertigo, placena je 70e u louisu na popustu i vredi svaku paru, pa i vise od toga. Ja sam prezadovoljan, ako je meni dobra za putovanja, bice i tebi dobra za po gradu sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Pa naravno da hoce, on i inace putuje po gradu ;D, salim se ljudi. Mislim da su te AGV kacige dosta dobro uradjene ali bez nekog posebnog zalaganja. Na primer, gledao sam je kod mog drugara i veoma mi se dopala, medjutim, otvori za provetravanje su jako mali i jos jedna zamerka...Ispupcenje na samom viziru, za podizanje vizira, je takodje jako malo tako da je nemoguce ili skoro nemoguce podici vizir sa rukavicama na rukama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

AGV GP-1, moja prva ''ozbiljna'' kaciga, sad takvu nosi moja gospodža. Jeftina gradska kaciga, koja dihtuje taman toliko da ne ulete vrapci unutra. Do 200km/h podnošljiva, preko ne ide (elektronski ograničena :D ) Za jako mali upgrade u kinti mogu mlooooogo bolje kacige da se uzmu. Lazer npr. Pa onda FM-Radikal (Rajko KG). Definitivno, u nižem cenovnom rangu, nemojte se baktati sa AGV-om (kao ni sa Cabergom), ne vredi te pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 477 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GS 1150

Ja imam Agv, jeftinija varijanta, platio nesto malo vise od 100 ev. Koliko para toliko i muzike. Trenutno sam u fazi trazenja druge. Nije losa na semaforu u leru, a za drugo potrazio bih bolju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: PG / MNE

Izbjegni AGV ako ikako mozes, imam GP1, kupljenu proshlog ljeta (140e) samo sto lijepo izgleda, inace nikako dihtuje, magli i bucna je, ali sve to i nekako, najgore od svega je sto je pocela da se cijepa i raspada, los kvalitet materijala, sta li vec...

Sad sam u potrazi za novom, ovog puta kupujem Shoei, nikad vise AGV.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja imam MDS to je ustvari AGV-ova kaciga kupio u Markosu.Platio sam 11000 i nije lose.Tj nisam nosio neke extra kacige tako da ne znam ali sasvim je dobra posto retko prelazim 100 km/h

Isti moj slucaj. Identicno.Samo sto sam ja moju platio 8500

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: NOVI SAD
  • Motocikl: trenutno bez

Ja sam mojom imam, u principu, pozitivna iskustva: kupljana u Markosu, oko 200 eur, dva otvora za ventilaciju-sa moducnoscu zatvaranja, ne magli, u principu skroz ok. Jedina zamerka se odnosi na to da ipak po hladnijem vremenu i vecoj brzini ne dihtuje bas skroz ni sa zatvrorenom ventilacijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

ja sam probao Stealth, S4 i Ti Tech... samo Ti Tech mogu da drzhim na glavi preko 2 minuta da ne boli bash dosta :).. i na S4 ima previshe plastike iznutra kod usta.. osecam se kao da se ljubim sa kacigom... nisam vozio ni jednu od njih pa ne znam dal' su buchne ali ova Ti Tech deluje jako kvalitetno... stim shto mi je ruzhna pa je nisam kupio... bila je oko 24.000 din

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova

Ju sto ispljuvaste agv  >:(

Odlicna marka, i neces pogresiti ako kupis... 8)

 

Ja sam mojom imam, u principu, pozitivna iskustva: kupljana u Markosu, oko 200 eur, dva otvora za ventilaciju-sa moducnoscu zatvaranja, ne magli, u principu skroz ok. Jedina zamerka se odnosi na to da ipak po hladnijem vremenu i vecoj brzini ne dihtuje bas skroz ni sa zatvrorenom ventilacijom.

 

+1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Negotin

inace nikako dihtuje, magli i bucna je, ali sve to i nekako, najgore od svega je sto je pocela da se cijepa i raspada, los kvalitet materijala, sta li vec...

Sad sam u potrazi za novom, ovog puta kupujem Shoei, nikad vise AGV.

 

  Za jeftinije modele se slazem u potpunosti,materijal se posle jedne sezone raspada.  >:( >:(>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

To jeste da ne dihtuje ekstra ali koliko para toliko muzike.Ali zato ne magli i ne umara mnogo-tj nije mnogo teska

Ne znam koji model imas,i kog cenovnog ranga,ova moja od 12500 magli itekako.Mozda tebi i ne magli zato sto i ne dihtuje ekstra kako sam kazes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Bandit'S

Ja imam AGV S-4 kacigu kupljenu u Mrkosu na sniženju koje ja mislim da još uvek važi. Puna cena kacige je 299e, a na sniženju je bila oko 16.000 hiljada. Što se tiče vizira nikad ne magli jer je nečim "obrađena" sa unutrašnje strane i ne može da se izgrebe sa spoljne. Vizir i cela kaciga tako dobro dihtuju da po gradu mora da se vozi sa otvorenim ili odškrinutim vizirom da bi se čulo šta se dešava u saobraćaju (kad je zatvoren vizir kao ništa drugo ne čujem osim sopstvenih misli što meni u gradskoj vožnji smeta). Tamni vizir nema anti fog zaštitu i ima običaj da magli, a košta koliko i neka lošija kaciga (za tu kacigu je bio 5.500 dinara) i kod prvog sumraka se više ništa ne vidi kroz njega tako da ga ne preporučujem. Sama kaciga je napravljena od neke vrste karbona presvučenog kevlerom što samo po sebi govori o kvalitetu, a težina cele kacige je oko 1240g tako da može da se nosi celog dana i da ne zamara vozača. Jedino je pitanje kako bi tebi stojala na glavi, ali ja sam oduševljen i ne bi je menjao za nijednu drugu.Lepo kažu naši ljudi "koliko para toliko i muzike"

post-5042-12879019408512_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Konstatacija  nism dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari i sada se potvrdila.Svi koji se zale na model GP1 moraju da znaju da su kupili naj jeftiniju AGV kacigu i da je ona namenjena za voznju skutera i manjih motora sa naravno sa malim brzinam ,kao i za suvozace.Ljudi pa vi odvajate ozbiljne pare za kupovinu masina a za opremu bi da odvojite sto je moguce manje kesa ,a to ne ide.Ja vozim GSXR 1000 K7 I imam savrsenu kacigu TI tech  i veoma sam zadovoljan.Svima bi preporucio AGV jer ih sampioni nose.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Napravio bih poredjenje AGV sa nekom slicnom markom npr. Nolan. Kod Nolana ni najjeftiniji model nije toliko los kao kod AGV.

Npr. Nolan N61 i AGV K2 su slicna cenovna kategorija a u kvalitetu je razlika ogromna u korist Nolana. To ne znaci da su skuplji modeli AGV losi, naprotiv.

Dalje, tu imamo niz drugih proizvodjaca koji za istu cenu nude dosta vise, npr. HJC, Lazer...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja