Jump to content

Moto Zajednica

Polaganje za A1

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR

Pozdrav,

Zanima me do kada moze da se prijavi polaganje za A1 kategoriju s obzirom da je kraj avgusta?, Koliko kosta obuka/polaganje ( posedujem B,C ) i sta mi je sve potrebno od dokumentacije?

Ako je neko skoro polagao u Nis-u

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1282 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Kako misliš do kad? U smislu - zima će i to? Nema takvih ograničenja, sve zavisi od vremenskih uslova.

 

Za cene se raspitaj u nekoj školi. Ako imaš uz B i AM, imaš polaganje testa, 7 časova praktične obuke i polaganje vožnje. Ako nemaš AM, imaš 7 časova teorijske nastave, polaganje testa, 20 časova praktične obuke i polaganje vožnje. Od toga zavisi i cena i razlikuje se drastično.

 

Od dokumentacije - lična karta i lekarsko uverenje.

 

Ako imaš dovoljno godina, idi na višu kategoriju slobodno…

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 96 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT-07 , super soco ts1200r

Imas na sajtu svake auto skole sta ti treba za svaku kategoriju i koliko novca..Ako imas AM uz taj B onda ce biti znatno manje casova.

Nemoj da vadis lekarsko dok ne polozis teoriju jer ono vazi 6 meseci, a na teorijski ispit se ceka mesec dana... Za upisivanje u skolu ti ne treba nista osim licne karte i novca..

Kad polozis teoriju onda izvadi lekarsko da bi mogao da ides na prakticne casove...

Sto se tice vremena nisi zakasnio, mozes ti da upises kad oces ali je pitanje da li ce instruktori hteti da te poducavaju kad bude hladno vreme i 'sneg'...Ja kad sam upisivala 2019te sam se upisala u septembru (prvog) i izvadila sam odmah lekarski, zakazala test i polozila mozda 3 oktobra...Potom su me zvali iz autoskole i rekli da mogu da odvozim par casova ali da necemo stici da izadjemo na ispit verovatno jer ce biti hladno kad dodje dotle pa da je najbolje da sacekam prolece za obuku da mi sve to bude sveze - tj da nemam pauzu izmedju casova...Rekoh ok ima smisla (hladno vreme etc) , prolece je doslo i korona i to je odlozeno opet. Propao mi je lekarski, a onda mi je propao i teorijski ispit posto on vazi godinu dana...Ispit se polaze obicno pocetkom meseca - u mojoj skoli su imali dva termina sa SUP'om i to je bilo uglavnom u tih prvih nedelju dana meseca...U zavisnosti od tvoje dozvole obuka ce ti trajati minimum mesec dana..U svakom slucaju pogledaj koju skolu zelis i raspitaj se kod njih sta i kako, i da li zele/mogu da drze obuku u oktobru/novembru

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1152 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
Pre 1 sat, Bole37 je napisao:

Sto polazes za a1?Polozi za A brate...

Položiš za punu A, dobiješ gratis A1 i A2! :D

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Kao neko ko je polagao dva puta u godinu dana mogu samo da podržim ostale i iz iskustva ti kazem,polazi za full A!!! Nemoj da se zeznes kao ja. Sve ostalo ce ti se samo objasniti kad odes u auto skolu.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500
Pre 23 sati, SRBSOFER je napisao:

Pozdrav,

Zanima me do kada moze da se prijavi polaganje za A1 kategoriju s obzirom da je kraj avgusta?

Do 28. Septembra

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR

Hvala svima na odgovorima, moracu otici do auto skole posto na sajtu nemaju nikakve detalje... 

 

Vasa.93

Bole37

Alexandra995

VladoGrcic

Nemam AM, tako da bi prema informacijama sa sajta za A1 imao 7 casa teorije i uz to 20 casova voznje... 

Imam dovoljno godina s obzirom da sam 98', ako nije drasticna razlika u ceni mozda upisem A, ali bih ostao na A1 zbog nemirne ruke na gasu barem jos neko vreme...  a i ako polozim za A znam da cu u kratko vreme kupiti ozbiljniju masinu :D

 

PetraBG

Hvala na detaljnom odgovoru, videcu ako je moguce da to resim do kraja godine da i meni ne bi ostalo za sledecu, raspitacu se i u obliznjim gradovima pa mozda negde budem i uspeo do kraja sezone.

 

Matorkonj

Hvala, Videcu kakvi su sa rokovima. Listao sam internet i kao da je od auto skole do auto skole drugacije

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 96 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT-07 , super soco ts1200r
1 minute ago, SRBSOFER said:

Hvala svima na odgovorima, moracu otici do auto skole posto na sajtu nemaju nikakve detalje... 

 

Vasa.93

Bole37

Alexandra995

VladoGrcic

Nemam AM, tako da bi prema informacijama sa sajta za A1 imao 7 casa teorije i uz to 20 casova voznje... 

Imam dovoljno godina s obzirom da sam 98', ako nije drasticna razlika u ceni mozda upisem A, ali bih ostao na A1 zbog nemirne ruke na gasu barem jos neko vreme...  a i ako polozim za A znam da cu u kratko vreme kupiti ozbiljniju masinu :D

 

PetraBG

Hvala na detaljnom odgovoru, videcu ako je moguce da to resim do kraja godine da i meni ne bi ostalo za sledecu, raspitacu se i u obliznjim gradovima pa mozda negde budem i uspeo do kraja sezone.

 

Matorkonj

Hvala, Videcu kakvi su sa rokovima. Listao sam internet i kao da je od auto skole do auto skole drugacije

 

 

Bolje onda upisi za punu A da se ne bi cimao posle za sve ostalo..Ako imas para i vremena. Ti uzmi manji motor ako zelis kad polozis..Ucice te na velikom motoru pa mozes i da osetis da li ti lezi ili ne... Ovako ako polozis za A1 polagaces na manjem motoru (verovatno skuteru) i onda kad budes hteo da predjes na vece moraces sve iz pocetka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 450 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -

Petra je u pravu. Polaži ti odmah za punu A i uzmi manji motor ako smatraš da si nemiran (mada sam tvoj stav je već zreliji od mnogih koji idu po sistemu ma neću ja to brzo).

Manja kategorija te neće baš puno usporiti ako se već odlučiš da pređeš na nešto jače.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja