Jump to content

Moto Zajednica

Skuter je poceo da trosi ulje

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova

Pozdrav bajkeri i bajkerke,

 

Imam pitanje oko skkutera, u pitanju je Gilera Fuoco. Skuter trosi sve vise i vise ulja. Iz razgovora sa jednim deckom koji se razume koji ga je pogledao sam razumeo da je glava motora spremna za obradu, da treba da se zamene klipovi, karike i dihtunzi. Da li se obicno radi jos nesto tj. da li jos nesto moze da prouzrokuje taj problem. Koliko bi kostale ruke kod nekog pouzdanog i dobrog majstora za sve to. Izvinite ako je pitanje glupo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 507 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda VFR800 FI

A koliko ti ulja trosina 1000 km ili od zamene do zamene, na koliko se vec menja ulje kod njega.

Promenio član JoeD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
6 hours ago, JoeD said:

A koliko ti ulja trosina 1000 km ili od zamene do zamene, na koliko se vec menja ulje kod njega.

@JoeD Pa sigurno mi potrosi 1l, mozda i sve koliko se sipa u njega

 

@Krokodilo Hvala na slikama procedure. Gledao sam i dosta na internetu video snimaka, ali se nikad ne bih usudio sam da cackam i kada bih nabavio alat. Koliko kostaju ruke za sve to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4674 postova
@JoeD Pa sigurno mi potrosi 1l, mozda i sve koliko se sipa u njega
 
@Krokodilo Hvala na slikama procedure. Gledao sam i dosta na internetu video snimaka, ali se nikad ne bih usudio sam da cackam i kada bih nabavio alat. Koliko kostaju ruke za sve to?
Ево колега Сателис нека каже, мада ја би растурио комплет и урадио претрес. Сигурно није само до гумице вентила, има ту оштечења.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

@Krokodilo Verujem da ima jos nesto, star je 12 godina, ne znam kako je odrzavan pre mene (za neke stvari sam otkrio da je bilo dosta krpljenja umesto realne popravke, verovatno pred prodaju) i presao je 55 000km.

Sta si sve ti radio na ovim slikama?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4674 postova
@Krokodilo Verujem da ima jos nesto, star je 12 godina, ne znam kako je odrzavan pre mene (za neke stvari sam otkrio da je bilo dosta krpljenja umesto realne popravke, verovatno pred prodaju) i presao je 55 000km.
Sta si sve ti radio na ovim slikama?
 
Комлетни ремонт, Скарабео 300. Практично потрошени агрегат као твој са ко зна колико хиљада километара. Промењено све, остали стари само блокови, намотаји, магнет, бендекс, алансер и глава(гола). Агрегат је радио бучно и трошио уље, али не као твој. Сваки зазор је био вечи од дозвољеног. Шасиски веома сачуван али извожен, човек сваки тречи дан иде за Београд, Солун.......једноставно много путује. Одржавали смо га гушчим уљем али и 20 - 50 га је држао тих само првих 5 минута. Чак је на вручине и палио лампицу за уље у леру.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

@Krokodilo Koliko su izlasli selovi za sve to? Verovatno su moji skuplji ali cisto me zanima. I sta mislis koji je range koliko se uzima za ruke za tako nesto? Izmedju 200 i 400e ili vise? Hvala puno na brzim odgovorima 😀

Meni agregat radi sasvim lepo, lepo se cuje i lepo radi

Promenio član Cop32132

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4674 postova
@Krokodilo Koliko su izlasli selovi za sve to? Verovatno su moji skuplji ali cisto me zanima. I sta mislis koji je range koliko se uzima za ruke za tako nesto? Izmedju 200 i 400e ili vise? Hvala puno na brzim odgovorima
Meni agregat radi sasvim lepo, lepo se cuje i lepo radi
Твој је 500 ваљда, радна рука је минимум 200 плус обрада главе, сицеви, воѓице, набијање лежечих, гарнитура дихтунга, увати 300€.Делове не бих коментарисао.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9185 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

 

Tako je, rad ide od 200€ pa na više kad se vadi i radi agregat.

Juče sam uzeo delove za jednu 500-ku (Malaguti Spidermax) koja je dva puta oterana u crveno.

Došlo je do mešanja, antifriz je gurnuo u motor.

 

Za sada od delova sigurno sledi:

- dih cilindra

- dih glave

- gumice brezona

- gumice ventila

- dih poklopca ventila

- dih spanera lanca

- pumpa vode

- dih desne dekle agregata

- ulje 4 L + 2 filtera

- nafta za ispitanje

- klineri i benzin za pranje

- antifriz i d. voda

- hidro test cil i glave, ako prodje ide obrada...ako ima naprslinu tražiće se drugi deo

- ostala stanja videće se po rasklapanju

 

To je za sad sigurno sta treba, motor nije trošio ulje nit je imao stranih zvukova.

Delovi nabrojani nisu ispod 200€ + obrada + ruke..... min 500,600€ spremiti.

Zašto kažem minimum, zato što lako može otići jos koja stotka € na delove.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

@Krokodilo Hvala na pomoci i sto si prizvao @Satelis 😀

 

@Satelis Hvala puno na detaljnom odgovoru, car si. Realno je za racunati da je jos nesto otislo sigurno tako da bez 700e nema sanse. Jos jednom hvala. Ako se odlucim na taj poduhvat, a ne za prodaju verovatno bih tebe kontaktirao (svi u forumu samo reci hvale za tebe imaju)

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9185 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pošto ti poprilično trosi ulja, lako se može desiti da je pukla karika. 

Što dalje povlači za sobom moguća ostecenja na klipu/cilindru = trebaće još para.

To su sve nagadjanja, dok se ne rasturi, premeri, sagleda....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja