Jump to content

Moto Zajednica

Radar i motori

Recommended Posts

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda Hornet 600

Ljudi, jel zna neko da da tačan odgovor na pitanje da li radar može izmeriti brzinu motora, i kako funkcionišu stvari ukoliko se ne zaustavim? Hvala.

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Moze lako da izmeri, ali ono posle toga je diskutabilno. U vecini slucajeva ne zele da zaustave, ako i pokusaju, slabo sta cine ako neko kidne. Da zele, lako bi to resili blokadom puta nekoliko stotina metara dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda Hornet 600

Nešto se priča kao mora pogoditi far da bi mogao izmeriti brzinu što je malo teže kod nekih motora ili tablicu ali pošto meri sa prednje strane ništa od table :-D

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda Hornet 600

I to je tačno, kacigu uvek nosim. Ali me zanima da li je konkretno neko imao iskustva sa radarom na motoru?

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS, Versys 1000, GSA, ZX-6R, Aprilija Caponord,Africa Twin, Super Tenera XTZ 750

Moze. Dva puta su me i zaustavili. Jednom na izlazu iz Sarajeva, tad su mi samo saopstili brzinu (malo preko ogranicenja  :) ) i rekli vozi dalje, pazljivo

Drugi put u Rumuniji, napisali neki papir kao kazna ali bez placanja i pustili me

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Sad pitao patrolu policije doduše pješadince ne saobraćajce i kažu da ne može radar "okinuti" na motor zbog tablice koju motor nema naprijed. Kako oni meni rekoše tako sad ja vama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda Hornet 600

Meni je saobraćajac jednom prilikom rekao citiram: ako si previše prekoračio bolje da se ne zaustavljaš neće juriti ako su kolima. :-)

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Meri radar brzinu svih vozila bez problema, i nema veze sa tablicom, farom, cd-om :-) ili bilo cim. U pitanju je frontalna povrsina koja reflektuje talase.

Druga je stvar sto novi radari snimaju/fotografisu frontalnu povrsinu vozila gde je i tablica pa se takav materijal koristi kao sredstvo u prekrsajnom postupku.

 

Bilo je vec price o tome, o zaustavljanju, bezanju, pisanju prijava itd. Ko ne zna sta je ispravno ponasanje u saobracaju neka se ponovo vrati u skolu i neka ponovo prodje saobracajnu obuku, u cilju opstanka iste individue a i svih ostalih kao kolateralne stete.

Stalno se ponavljaju ovakva pitanja koja nicemu ne doprinose osim srozavanju i nipodostavanju onoga sto je jedino definisano kao ispravno. Bez namere ulaska u polemiku odnosa o sobracajnim sluzbenim licima, a i to je vec druga tema a i oni su ogledalo nas samih.

Promovisite ispravno ponasanje, jer jedino tako ce nam biti bolje.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda Hornet 600

S poštovanjem druže, nisam pokrenuo temu radi opravdavanja bilo kakvih prekršaja, interesovalo me da li meri motore zbog raznih priča koje kruže. Svako vozi onako kako misli da treba a tu je policija i zakon da sankcionišu.

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Izruži nas čovjek ni krive ni dužne. Ja neznam ko ovdje promoviše divljačko ili ne profesionalno ponašanje u saobraćaju. :tras2: :tras2: :tras2:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Braćo, radari (ne mislim na fiksne kamere postavljene na saobraćajnicama, već na radare koje koriste patrole saobraćajne policije) snimaju samo sa prednje strane. Nije moguća identifikacija vozača, jer nema snimka tablice. To nije teško izmeniti, ukoliko mi postanemo mnogo bahati. Za sada se snima u dolasku, ali je moguće i u odlasku (sve zavisi od nas i od odluke nadležnih). Ukoliko vozimo malo preko ograničenja, sigurno se neće odlučiti na ovaj korak. Najveća opasnost su nam policajci na motorima, koji su zaduženi SAMO za nas. Većina njih i sami imaju privatno motore, tako da se u normalnom razgovoru mogu rešiti svi problemi.

Niko od nas se potpuno ne pridržava propisa, ali ako je u granicama normale, nema brige!

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

I još da dodam: Procena kako će se snimati brzina i preduzimanje mera da bi se smanjio broj nezgoda, zavisi isključivo od statistike. Što nas manje nastrada i što manje nas učestvuje u saobraćajkama (daće Bog da nas u toj statistici i nema) biće blaže i ređe represivne mere. U suprotnom - zna se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Moze radar da ti meri brzinu ! Pre par godina sam imao problem sa km satom ( iskrivila se plasticna kazaljka i cesala o staklo ). Vidim patrolu sa radarom, stanem izlozim im moj problem i zamolim ih da mi mere brzinu na taj nacin sto cu ja voziti 50 ( po mom satu ) a oni da vide koliko stvarno idem. Oni mi rekli gde je merno mesto ( tu treba da idem 50 ?), ja se udaljim, sacekam da nema drugih vozila i oni mi izmere brzinu. Potom smo to uradili jos dva puta ( za 80 i 100 km/h ). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...u NSu na Bulevaru EU postave radar i pored njega stoji čika milicajac na motoru, pa brale ti beži ako ti je do bežanja (o'š, pobeći ćeš - da ne kažem šta...).

Ko što je neko napisao, ako si u granicama normale +- 10kmh neće te dirati, ali na 100kmh+ po gradu bolje spremi makaze da ti iseku dozvolu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 2004

Ako znas da vozis...mogu imati sta god hoce.. Pobeci ces im. Mislim da nemaju sanse sa njihovim masinama da vas prestignu. Izuzev Hayabuse..ali i ona ima mane koje ce dobar vozac iskoristiti u svoju korist. Inace mislim i da ne bi imali prava da te jure nekom ogromnom brzinom ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Draganici, Raška
  • Motocikl: BMW R 850 R

Da, mogu da mere brzinu motora, dva puta su me zaustavljali zbog prekoracenja. Prvi put u mom kraju, prekoracenje je bilo 20+ i kad sam stao prepoznali me , klimnuli glavom da vozim dalje. Drugi put u Ljigu , kad su me zaustavljali...jednostavno sam dao po gasu i kidnuo. Uradio sam to jer sam im bio kivan. Za +10 nedavno za volanom kola odrali me na istom mestu. Nije mi stigla nikakva prijava za motor ni posle godinu dana. Jedino mi je zena gundjala iza glave sve do Rudnika gde sam stao i castio je kafom da bi prestala.

  • Haha 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Najzad jedan od pravih odgovora. Hvala druže. Znači nema prijave, lepo meni reče onaj pandur ;-) ako mnogo preteraš gas ne može on okrenuti Punto za tobom :-D

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

Drago mi je da si konačno dobio odgovor koji ti je trebao...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja