Jump to content

Moto Zajednica

Skuter keeway kit na 70cc ?

Recommended Posts

  • U prolazu, 27 postova

Pozz ljudi..Imam Keeway hurricana od 50cc, i nedavno sam stavio komplet sve novo, da mu malo povecam snagu - elem, stavljen nov kit od 70cc cilindar, klip, glava, stavljena nova radilica, novi lezajevi, novi semerinzi...Skuter pali na prvu i lepo vuce...Ovih dana prelazim na karburator od 17.5( sa rucnim saugom) umesto originalnog 12..Sve to fercera kako treba za sada...E sad, ne razumem se mnogo oko kvacila, variomata i tih stvari pa mi treba savet sta menjati oko toga da bih dobio jos malo na pocetnom ubrzanju? Krajnja brzina mi nije toliko bitna, on vec ide preko 60km/h tako da mi je to vise nego dovoljno, samo bih malo bolji start, da mi ne trube na semaforu kad krecem...Unutra je trenutno sve na standardnu( fabricke postvke) od rolnica, velike opruge kvacila, malih opruga i sl..Pa dajta predlog koje rolnice da uzmem, od koliko gr. i u skladu s njima koju veliku oprugu i koje male opruge? Takodje ako imate jos neki predlog sta unaprediti, pisite..Auspuh je neki zamenski za keeway, protocni, nije ogirinalni,i koliko znam mislim da nije rezonantni, placen 10.000 din na kp( ako je to od neke vaznosti) Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Mustang XRS 4T 125cc

70cc je malo... Moraš ubaciti 100cc ako hoćeš snagu od motora kojj kreće od 50cc... Koja ti je dimenzija kaiša? Prenos ti igra ključnu ulogu, dzaba i snaga i sve ako je prenos loš... Ne postoji zlatna formula za rolnice ili opruge kvačila ili centralnu oprugu, to je nešto što mora da se eksperimentiše. Ali radio sam te stvari, i 70cc je ništa, treba ti 100cc, i glava koja je za 80cc, od 100cc sigurno da ima ali ja je nisam imao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1987 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Štelovanje prenosa je velika igranka.Na jednom dobiješ na drugom gubiš.Treba imati dosta rolnica različitih težina,raznih oprugica,centr. opruga,i probavati,dok se ne dobije približno šta se hoće.Za sve treba vremena i para,i na kraju ipak ostaje doza nezadovoljstva dobijenog.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4655 postova

70 је сасвим довољно, иначе Кивеј у добром стању вуче и иде баш као што описујеш. Са китом без 90, што кажемо ми "не правам муабет".

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova

Pre svega hvala na odgovorima...Da se ispravim - skuter ne koristim za trkanje i "odmeravanje" na semaforu, vec da mi zavrsi sitan posao po gradu kad ne moram da palim auto..Zato i kazem da mi konacna brzina uooste nije bitna, zato sto po gradu ja ionako ne smem da ga zaletim vise od 50, da ne bih nekog poljubio otpozadi ako izleti a ja sa kineskim kocnicama, tako da mi je to vise nego ok, mada kao sto rekoh ide on i sada preko 65, za mene viiise nego dovoljno..samo mi fali malo tog odaziva boljeg na gas kad krecem, da malo bolje cimne i to je to, ne trazim i ne ocekujem nikakve sportske performanse 😁

Kad kazete kakav je prenos jel mislite na kais ili nesto drugo? U principu tu je sve fabricki i nista nije budzeno, to bih tek sad ja sada nesto probao da na namunjim jos malo..Pa ajd dajte neki predlog odakle krenuti, od koliko gr. da probam rolnice koje boje oprugu, i male oprugice, dal menjati i kais? dakle racunajte da krajnja brzina nije tolko bitna, vec pocetno ubrzanje...hvala jos

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Mustang XRS 4T 125cc

Ne može ti niko stručno reći, osim ako ga ne usere da ti potrefi 😂 Jer zavisi recimo dosta toga i od same tvoje kilaže. Nije isto kada ga vozi neko sa 95kg ili sa 75kg... Karburatir nema potrebe da menjaš, kupi set dizni pa se sa tim igraj... Veći karburator ništa spec neće dati jer rupa je rupa, istog promera :) Ja znam da kada sam bio na 70cc i prešao na 100cc da sam osetio ozbiljnu razliku što je i logično. Ali i glavu treba promeniti na 80-100cc, isti kurec samo obrušenija, ali daje prostor za bolju eksploziju... Uzmi eto srednju tvrdoću i srednje opruge i malih oprugica... Rolnice mogu biti dobre i od 6.5 grama i od 8, i sve izmedju toga. Ja bih probao sa 7gr... Isto tako, sat na motoru hoće da slaže, pa izmeri sa GPS na telefonu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4655 postova
Pre svega hvala na odgovorima...Da se ispravim - skuter ne koristim za trkanje i "odmeravanje" na semaforu, vec da mi zavrsi sitan posao po gradu kad ne moram da palim auto..Zato i kazem da mi konacna brzina uooste nije bitna, zato sto po gradu ja ionako ne smem da ga zaletim vise od 50, da ne bih nekog poljubio otpozadi ako izleti a ja sa kineskim kocnicama, tako da mi je to vise nego ok, mada kao sto rekoh ide on i sada preko 65, za mene viiise nego dovoljno..samo mi fali malo tog odaziva boljeg na gas kad krecem, da malo bolje cimne i to je to, ne trazim i ne ocekujem nikakve sportske performanse
Kad kazete kakav je prenos jel mislite na kais ili nesto drugo? U principu tu je sve fabricki i nista nije budzeno, to bih tek sad ja sada nesto probao da na namunjim jos malo..Pa ajd dajte neki predlog odakle krenuti, od koliko gr. da probam rolnice koje boje oprugu, i male oprugice, dal menjati i kais? dakle racunajte da krajnja brzina nije tolko bitna, vec pocetno ubrzanje...hvala jos
Кад кажем ја, пренос, мислим на све што је испод страничне декле. Пре свега, понашање са снагом испод дупета је у глави а не у снази, па глава одлучује како и колико одврчеш гас. Среџен пренос има и старт и крајну брзину, а користиш шта ти треба. Доминација старта или крајње брзине је само нијанса. Кит на скутеру страда ако је пренос непрописан, непотребни обртај га само уништава. Просто речено, како дижеш кубикажу опада обртај. Буди прецизан и постави конкретно питање шта те интересује, овако изгледа да спроводиш brainstorming, а то нервира.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2547 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Budženje 2T skutera je igranka bez granica.

Možeš da ubodeš kombinaciju brzo, ako imaš iskustva oko toga ili da igranka potraje.

Bezbroj puta rasturanja prenosa, kvačila, zamena dizni ...

Nema univerzalne formule već se igraš sa delovima pa dok ne ubodeš.

Bitno je da imaš i dobar rezonantni auspuh koji je bitna stavka.

Treba tu živaca i vremena.

Ako kreneš u ovu avanturu srećno ti bilo :aha:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4655 postova

И око брзине, за 65 не треба ти кит уопште. Кивеј иде 75 само са добрим издувом.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja