Jump to content

Moto Zajednica

AFRIKA - Kupus, luka i kancelarija.......

Recommended Posts

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Zdravo prijatelji BJB,

 

prosao Dakar, prosla nervoza, a meni je ovde u Africi vec 9 meseci..........pa mi se nesto prijeo kuvani kupus.

Rekoh sam sebi, pa skuvaj ...........i imaces.

 

Tako i bi, kupim ja jagnjeceg vrata, svinjskih rebarca i kupus, dodam sve moguce zacine (koji meni gode) + 1 ljuta papricica sveza i .......................skuvam kupus. Ovde je sada malo toplije...........oko 34 stepena i dosta vlazno, ali zato u stanu klima radi.

Evo rezultata..........

p2py8_kupus55359797vz9.jpg

dok se krckao na sporetu...

yvKau_kupus35295911ie9.jpg

 

A evo kako ga sa uzivanjem "tamanim".....

aiFNA_kupus25264708oj4.jpg

YPFLw_kupus15234218br5.jpg

 

Mnogo mi je prijalo..............normalno nisam mogao da pojedem celu serpu (ni blizu) pa sam sutradan podelio kupus sa vlasnikom firme u kojoj radim Moma, njegova cerka Mima i njen prijatelj Dragan............"utamanili" smo ga ki "patche glistu".....

 

Sutradan smo nastavili normalno posao pre svega, evo par slika kako se u nasoj maloj luci tovari brod.....

ip7sJ_utovarbroda55766165kg9.jpg

LqKs0_utovarbroda25705488st1.jpg

 

pored broda ceka barza sa sljunkom da bude istovarena........

Fkmh4_utovarbroda15677348pv8.jpg

 

Tako smo dosli i do nedelje .........pa sam prosetao do jednog restorana na obali "Sunset Beach", rekoh da podelim i to sa vama......

vsUL6_010220097846500247bu3.jpg

aLdFj_010220097786474634vt8.jpg

WbESk_010220097776460138zp3.jpg

ptp87_010220097756439819tt0.jpg

AoiiI_010220097746420068po4.jpg

 

Zatim je ponovo dosao ponedeljak i moj posao je nastavljen izmedju ostalog i u mojoj kancelariji, da podelim i to sa vama..........

 

4s0Wg_270120097696519926ow1.jpg

e3Mhu_270120097706535039jg2.jpg

G5fku_270120097716552252dp7.jpg

 

I to bi bilo to.............

 

Nesto me "zasvrbeo" kompjuter pa sam morao da vam se javim, kazu mi da je lose vreme u Beogradu............ja vam na ovaj nacin saljem malo toplote iz Gabona.

 

Pozdrav svima.......

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Kupus deluje na slikama "maestralno"...U beogradu nije bash tako loshe vreme za ovo doba godine, 13 stepeni i kishica...

 

A na toj vrucini mozes i da ga za chas ukiselish pa da smotash neku sarmu ?

 

;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

pa mogao si i plazu da slikas kad su tu i neke ribice jebes palme ;D ;D ;D

 

Istina je da sam na brzaka slikao par slika telefonom Nokia N95 8GB, dok sam cekao gazdu da dodjen da rucamo zajedno...........zato nisam ni isao na plazu......................bice i toga neki drugi put............obecavam.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

adj za kupus manje vise snacicemo se.  ;)  al hvala ti ko bratu za to malo sunca sto nam posla...ovde se jedva prezivljava bez vozikanja pa meni bar ovo dodje ko melem na ranu kad vidim da bar ti mozes da ga vozis kako treba  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

pa mogao si i plazu da slikas kad su tu i neke ribice jebes palme ;D ;D ;D

 

Istina je da sam na brzaka slikao par slika telefonom Nokia N95 8GB, dok sam cekao gazdu da dodjen da rucamo zajedno...........zato nisam ni isao na plazu......................bice i toga neki drugi put............obecavam.

 

 

Ovaj, mislim...dobro - kupus je OK i ja ga obozavam....ali sta se jede po kafanama u Africi, recimo na toj plazi ?

 

;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

E dobra ti fora za taj kupus...ja zivim "ovde" a nisam ga jeo sto godina.... odmah ogladni' kad vidjeh te tvoje slike :) ...idem da budim zenu da sprema kupus odma' :)

Jedino ti fali "glineni"(zemljani...ili kako god ga zovu) lonac pa da ugodjaj bude potpun :)

 

Salji jos malo tih "toplih slika" ubi nas ova zima....razvukla se ove godine bas....kao da ne mari za ovo "globalno otopljavanje" :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

E dobra ti fora za taj kupus...ja zivim "ovde" a nisam ga jeo sto godina.... odmah ogladni' kad vidjeh te tvoje slike :) ...idem da budim zenu da sprema kupus odma' :)

Jedino ti fali "glineni"(zemljani...ili kako god ga zovu) lonac pa da ugodjaj bude potpun :)

 

Salji jos malo tih "toplih slika" ubi nas ova zima....razvukla se ove godine bas....kao da ne mari za ovo "globalno otopljavanje" :)

 

 

Zemljani cup je naravno najbolji, ali nikad nisam cuo da se sladak kupus kuva u njemu. Obicno se na vasarima i svadbama kuva kiseo "svadbarski" u tim gromnim zemljanim cupovima, sa vishe vrsta mesa.

 

EDIT:

Zaboravi da napisem, ja imam gomilu razlicitih zemljanih sudova koje koristim skoro uvek u rerni, cak i jedan mini-lonac (kopija ovog velikog sa slike) - custom made za moju rernu (ulazi na po milimetar u rernu. Sve ove sudove napravio je moj prijatelj Mileta Lazic iz sela Zlakusa kod Uzica, majstor nad majstorima - nikad mi ni jedan sud koji je napravi nije curio ili napukao.

 

Evo je i jedna slicica iz Guche, od prosle godine:

post-621-12879018876546_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

pa mogao si i plazu da slikas kad su tu i neke ribice jebes palme ;D ;D ;D

 

Istina je da sam na brzaka slikao par slika telefonom Nokia N95 8GB, dok sam cekao gazdu da dodjen da rucamo zajedno...........zato nisam ni isao na plazu......................bice i toga neki drugi put............obecavam.

 

 

Ovaj, mislim...dobro - kupus je OK i ja ga obozavam....ali sta se jede po kafanama u Africi, recimo na toj plazi ?

 

;)

 

 

 

Ovde su restorani podeljeni u dve kategorije, oni koji nude evropska jela.........i oni koji nude africka jela. Pod africkim jelima podrazumevamo ......ajmo sada redom......krokodil (najbolji je rep, ostali delovi su previse masni), pengolen 404.jpg koji je jako ukusan, piton qGFQ8_images0913457lc5.jpg(odlican sa braon sosom, koji ovde zovu cokolada), pile u sosu Njambue i jos drugih jela .........majmun (mada je redak i vrlo neukusan, bar za mene), jedna vrsta stonoga, termiti..........to bi bilo to .........sto se tice africkog jelovnika.

Ima ukusnih stvari..........ima i drugih.........koje to nisu.

 

Pozdrav,

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

pa mogao si i plazu da slikas kad su tu i neke ribice jebes palme ;D ;D ;D

 

Istina je da sam na brzaka slikao par slika telefonom Nokia N95 8GB, dok sam cekao gazdu da dodjen da rucamo zajedno...........zato nisam ni isao na plazu......................bice i toga neki drugi put............obecavam.

 

 

Ovaj, mislim...dobro - kupus je OK i ja ga obozavam....ali sta se jede po kafanama u Africi, recimo na toj plazi ?

 

;)

 

 

 

Ovde su restorani podeljeni u dve kategorije, oni koji nude evropska jela.........i oni koji nude africka jela. Pod africkim jelima podrazumevamo ......ajmo sada redom......krokodil (najbolji je rep, ostali delovi su previse masni), pengolen 404.jpg koji je jako ukusan, piton Jj44t_images0913457lc5.jpg(odlican sa braon sosom, koji ovde zovu cokolada), pile u sosu Njambue i jos drugih jela .........majmun (mada je redak i vrlo neukusan, bar za mene), jedna vrsta stonoga, termiti..........to bi bilo to .........sto se tice africkog jelovnika.

Ima ukusnih stvari..........ima i drugih.........koje to nisu.

 

Pozdrav,

 

 

Daj neku sliku pripremljenih Africkih specijaliteta...ove su mi prilicno "zivahne"...

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

A taman sam pomislio da sam svasta jeo.

 

Od svega nabrojanog nisam jeo Pitona, Termite i Majmune al budi siguran da cu kad tad to jesti......

 

Jer moje pravilo u nepoznatom  restoranu uvek jedi ono sto nisi jeo ili ono sto je kod kuce nemoguca misija za spremanje i naravno jedite deco sve sto pliva, hoda, gmize, leti....ma sve je za jelo zar ne Marokance ?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Eh, Pero..........ma obicna sveza svinjska rebarca, nazalost ovde nema ona nasa dimljena rebarca............ma od cega sit od toga i debeo.....

 

Glavno je da je mene minula zelja ........... ponovicemo nesto slicno u nekoj kafani u Cacku tokom maja meseca, ako se slazes..........

 

Pozdrav svima.........u Cacku (posebno mi pozdravi gospodina  Leku sa porodicom)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja