Jump to content

Moto Zajednica

Kako ocitati gresku Honda CBR 929 RR

Recommended Posts

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda CBR 929 RR

Kako ocitati gresku Honda CBR 929 RR ,

 

Danas se javio jedan mali problem , motor se vozio sve normalno , dosao kuci parkirao 20 min kaasnije , upalim on spusti obrtaje ugasi se , opet ponovim , dodam malo gasa kad upalim , 2 -3 x malko jaci gas u mestu , stabilizuje obrtaje . 

 

Dok sam vozio primetio sam na nekom obrtaju otp 3500-4000rpm da se upali crvena lampica i motor kao da dobije zvuk rezanja "kao karbovi kad nalivaju" samo ne puca iz auspuha .

 

Nema blinkanja greske , ali sam negde nacuo da navodno moze bakarnom zicom da se prespoji neki dzek ispod sedista i onda pokaze gresku .

 

Ja sumnjam na exup ventil tj klapnu , ali dok ne ocitam gresku ne bi nista dirao .

 

Svaka pomoc je dobro dosla .

 

Hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6473 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako znaš koji je džek, prespoj ga. Bez kontakta. Kada okreneš ključ, bez paljenja..posmatraj šta radi FI lampica. Ako se upali i ostane upaljena..onda je sve ok. 

Ako počne da žmirka, moraš da obratiš pažnju kako to radi. 

Npr.....blink, blink, blink....greška broj 3 (ne znam dal postoji, čisto primer)

Onda recimo...bliiiiiink (malo duže ostane upaljeno)..pa, blink, blink...to je 12.

Znači duže zadržavanje 10, kratko 1...

Onda nađeš za tvoj model šta koji broj znači i to će ti reći (otprilike) gde je problem.

Može da bude i više grešaka, koje se prikazuju jedna za drugom...ali ide i pauza između brojanja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 812 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
Pre 1 sat, pronto je napisao:

Ako znaš koji je džek, prespoj ga. Bez kontakta. Kada okreneš ključ, bez paljenja..posmatraj šta radi FI lampica. Ako se upali i ostane upaljena..onda je sve ok. 

Ako počne da žmirka, moraš da obratiš pažnju kako to radi. 

Npr.....blink, blink, blink....greška broj 3 (ne znam dal postoji, čisto primer)

Onda recimo...bliiiiiink (malo duže ostane upaljeno)..pa, blink, blink...to je 12.

Znači duže zadržavanje 10, kratko 1...

Onda nađeš za tvoj model šta koji broj znači i to će ti reći (otprilike) gde je problem.

Može da bude i više grešaka, koje se prikazuju jedna za drugom...ali ide i pauza između brojanja. 

Sve navedeno poslusaj i uradi tako ALI PRVO pronadji u manualu gde i koji dzek - Honda to lepo navede i objasni u sitna crevca. Ja imam manual za VFR a verovatno se razlikuju. Bukvalno uzmes jednu spajalicu ili parce zice i kratko spojis - kod mene je dzek sa vise kontakata i navedeno je koji od njih se spajaju !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda CBR 929 RR
On 7/8/2024 at 10:13 AM, Grnca said:

Sve navedeno poslusaj i uradi tako ALI PRVO pronadji u manualu gde i koji dzek - Honda to lepo navede i objasni u sitna crevca. Ja imam manual za VFR a verovatno se razlikuju. Bukvalno uzmes jednu spajalicu ili parce zice i kratko spojis - kod mene je dzek sa vise kontakata i navedeno je koji od njih se spajaju !!!

To sam trazio po netu , ali nigde , svi kazu da blinka odma greska , tabelu sa kodovima imam msm br blinkanja. 

 

Nego sutredan kad sam upalio motor sve normalno radi , al sam se setio drugar je na TDM 900 pre 15 tak dana slican problem imao , kad se motor ohladio dobro od tad do danas sve normalno .

 

Pricao sam sa par ljudi iz servisa , kazu hoce da zabrljavi neki senzor ili nesto , od vrucine i toplote agregata . Desava se ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja