Jump to content

Moto Zajednica

Most slobode 12.6.'24.

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5903 postova
21 minutes ago, joker-ns said:

Realnije mi je da je u datom momentu pokušao da prodje izmedju dvoje kola, a da se prolaz suzio.

U tom slucaju ispada da je momak u kolima krenuo da se prestrojava na kola u drugoj traci. Nije nemoguce ali nije ni bas realno.

 

Kako god dalja polemika je besmislena

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1223 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Do kraja .... da li se zna ko je poginuli motoraš? Ako je istina da je imao 64 godine i da je iz grada neko ga je sigurno znao. 

O tome kako je poginuo možete da raspravljate do sudnjeg dana, ko gasira moje iskustvo kaže da mu možete do sudnjeg dana tupiti neće vas poslušati.

Na mostu se činjenica vozi različito ali je zakon isti. Ono što primećujem je da se zadnjih godina u novom sadu vozi katastrofalno.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 280 postova
  • Lokacija: Beograd - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. XL600V) + skuter PCX150
6 hours ago, dvlns said:

Nije cik cal u tome je fora. Aj zamisli ovu situaciji, krece levom trakom puni gas i u levoj vidi auto ali ne vidi da je ispred njega y desnoj auto  zbog polozaja na motoru ili bilo koji drugi razlog krece u desnu a tamo momak sa c2 i to je to. Vrlo moguc scenario a tako sam i cuo

Po slikama sudar je bio u levoj traci, tu su svi delovi, a i motor i kola su pod tim putanjama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2041 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Vozac automobila sta god da je radio ,nije kriv.Motociklista je udario od pozadi duplo vecom brzinom i od ogranicenja i zdrave pameti.Zao mi ga je,ali....

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 367 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9
12 hours ago, cezarpa said:

Vozac automobila sta god da je radio ,nije kriv.Motociklista je udario od pozadi duplo vecom brzinom i od ogranicenja i zdrave pameti.Zao mi ga je,ali....

izgleda da neko zna i bez vestaka🤪

ili mozda lupeta🤪

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1704 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 17 minuta, ske je napisao:

izgleda da neko zna i bez vestaka🤪

ili mozda lupeta🤪

 

Ako je "navrnuo" na 10-12,000 obrtaja (kako reče jedan svedok, član ovde), ako je u pitanju bio ZX10R (kako na osnovu fotografija reče drugi član) i znamo da je na mostu ograničenje 80, onda je "duplo veća brzina od ograničenja" prilično bezbedna procena.

Mislim, ako je ostao u prvoj.

 

Ili svi lupetaju?

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 367 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

ma nemam pojma, nego  mnogo je nepoznanica a mi olako donosimo sud, previse smo pametni,cini mi se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 925 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Ipak postoje neoborive činjenice kao recimo da je motocikl udario u automobil sa zadnje strane i da je od siline udara nabio gepek do prednjih sedišta. Može neko da veštači ili "lupeta" koliko god hoće ali vozača motocikla ne može opravdati nikako sviđalo se to nekom ili ne.

Sent from my M2006C3MII using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 801 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
On 15. 6. 2024. at 11:48, joker-ns je napisao:

Onaj deo gde se ne razumem sa pojedinim je da je isključivo njegova greška.

 

Kako očekuješ da bude greška početnika. Ako je vozač automobila pod pretpostavkom pogledao u retrovizor, sačekao sekund dve i ponovo na blic pogledao i prestrojio se, motorista je za te dve sekunde već bio iza njega. Bez obzira ko je motorista i ko je vozač, po zakonima fizike vozač automobila pod broj jedan ne očekuje da će imati vozilo koje se kreće velikom brzinom, pod dva ukoliko je guzva ne može na retrovizoru da dobaci više od dva vozila jer mu ometaju vidik i pod tri prilikom prestrojavanja i da nije bilo nikog u tom momentu usled veće brzine i 120 je dovoljno, da se motorista stvorio njemu u neposrednoj blizini.

Koliko god vozač bio iskusan i dobro vozio, što bi neki rekli peglao krivine. Skidam kapu takvim ljudima, ja to ne bih nikad radio prvenstveno jer volim sebe više nego druge, kratko i jasno. Kamenčići na putu, psi lutalice, divljač, rupa, kolotrazi itd itd... U Rumuniji još pogotovo ima dosta zaprežnih vozila uletiš u nepreglednu krivinu izađeš iz krivine kad ono zaprega ili traktor i da si Rosi iskustvo tu više ne pomaže. Svaka čast za takvu vožnju al ja to nit bih pratio nit bih želeo da pratim.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1127 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

A ako uopšte nije pogledao u retrovizor? A ako je gledao u telefon? Je l' onda opet nema ama baš nikakve 'podeljene krivice'?

 

Sve u svemu, baš, baš je neukusno raspravljati o mogućim i nemogućim scenarijima u temi koja se nalazi u crnoj hronici i pruža info da je čovek izgubio život u saobraćaju... predlažem da se ova tema očisti i zaključa a da ovu besmislenu diskusiju prebacimo negde. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -
pre 21 minuta, PremieRacing je napisao:

A ako uopšte nije pogledao u retrovizor? A ako je gledao u telefon? Je l' onda opet nema ama baš nikakve 'podeljene krivice'?

Ima. Ali je to samo nagađanje. Za to da je brzina kojom se motorista kretao u trenutku udara bila debelo prevelika postoje veoma ubjedljivi dokazi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Triumph Tiger 1200 Explorer XC
Pre 1 sat, Zarkela je napisao:

Kako očekuješ da bude greška početnika. Ako je vozač automobila pod pretpostavkom pogledao u retrovizor, sačekao sekund dve i ponovo na blic pogledao i prestrojio se, motorista je za te dve sekunde već bio iza njega. Bez obzira ko je motorista i ko je vozač, po zakonima fizike vozač automobila pod broj jedan ne očekuje da će imati vozilo koje se kreće velikom brzinom, pod dva ukoliko je guzva ne može na retrovizoru da dobaci više od dva vozila jer mu ometaju vidik i pod tri prilikom prestrojavanja i da nije bilo nikog u tom momentu usled veće brzine i 120 je dovoljno, da se motorista stvorio njemu u neposrednoj blizini.

Koliko god vozač bio iskusan i dobro vozio, što bi neki rekli peglao krivine. Skidam kapu takvim ljudima, ja to ne bih nikad radio prvenstveno jer volim sebe više nego druge, kratko i jasno. Kamenčići na putu, psi lutalice, divljač, rupa, kolotrazi itd itd... U Rumuniji još pogotovo ima dosta zaprežnih vozila uletiš u nepreglednu krivinu izađeš iz krivine kad ono zaprega ili traktor i da si Rosi iskustvo tu više ne pomaže. Svaka čast za takvu vožnju al ja to nit bih pratio nit bih želeo da pratim.

Nisam rekao da je ničija greška, već mi smeta što na moto forumu, bez proverenih informacija optužujemo kolegu.

Svi smo se složili da je prebrzo vozio i da je zbog toga glavom platio.

Imao onih koji znaju da je razvukao 12.000 obrtaja, vozio R motor u sred špica kao vele slalom između auta pri brziini preko 200km/h.

Nisam pročitao kojom se brzinom kretao automobil?

Obzirom da je početnik, možda je vozio 40km/h, možda uplašio se zvuka motora, možda je strahom počeo da bega u levu traku u toj brzini.

 

Pod svim tim možda, možda je razlikom brzina vozila bila prevelika, možda je strahom mladog vozača učinio pokret vozila koje motocikli nije mogao da predvidi i nije mogao da izbegne kontakt.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1127 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly
On 6/16/2024 at 3:11 AM, dvlns said:

Nije cik cak u tome je fora. Aj zamisli ovu situaciju, krece levom trakom puni gas i u levoj vidi auto.../...krece u desnu a tamo momak sa c2 i to je to. Vrlo moguc scenario a tako sam i cuo.

Izgleda da je tačno. 99%. C2 je bio, ostao i udaren je u srednjoj traci tako što je motor obilazio auto u levoj traci sa desne strane...

 

Promenio član PremieRacing

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 925 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Prvo što je trebalo vozač motocikla da predvidi je da ide duplo više od ostalih učesnika...

Sent from my M2006C3MII using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 280 postova
  • Lokacija: Beograd - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. XL600V) + skuter PCX150
23 minutes ago, joker-ns said:

možda je razlikom brzina vozila bila prevelika

Ovo uopste nije mozda, fizicki je nemoguce tako sabiti auto a da nije velika razlika u brzini. I to razlika od 100kmh+ minimum, ma ni to nije realno ustvari, pre je 120-150kmh+ razlika... 

Promenio član Blackened

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2876 postova
Pre 2 sati, Interceptor BP je napisao:

Ipak postoje neoborive činjenice kao recimo da je motocikl udario u automobil sa zadnje strane i da je od siline udara nabio gepek do prednjih sedišta. Može neko da veštači ili "lupeta" koliko god hoće ali vozača motocikla ne može opravdati nikako sviđalo se to nekom ili ne.

Sent from my M2006C3MII using Tapatalk
 

ako je udario toklom silom to znači da je bio jako blizu auta što podrazumeva da je vozač auta MORAO da ga vidi osim ako nije gledao koju sekunu ranije što isto znači i da vozač auta deli krivicu za udes.

Juže sam pokušao pri 60 na sat da vidim da li ima neki trag koćenja i nisam ništa video.

Na mostu moto put počinje posle 100 metara od početka mosta a tu automobili odma daju po gasu iako je još uvek grad i 50  i voze 80 a većina i nastavi tako a jedno 20% ide levom odko 90-100 km.Ja kad idem skuterom idem 60-65 desnom i masovno hoće da me gaze ako idem uz desnu ivicu i prolaze mi 30 cm od noge.Od onda idem samo sredinom ali uz strah jer se svi zaleću na mene .

Jedva čekam da razrađujem sledeću 50 ccm pa da vozim po 25 na sat uz most sredinom trake i da napravim kolonu od 3 km pa ko ih hebe .

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: BMW F800GS

Hajde malo obnova gradiva iz skole ili prosto guglanje fizike i koliko se predje m u sekundi u odredjenoj brzini... nije mi jasno kako neko moze i dalje da tvrdi da je MORAO da ga vidi. I da ga je video, nije mogao da proceni brzinu kretanja i u svakom slucaju nije duzan da se sklanja budali koja je razvukla masinu... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5903 postova

Koji moj sad pokusavamo da opravdamo nesto neodbranjivo. Da je raskrsnica pa da polemismo da li je momak uradio nesto pogresno. Ides iza ti gledas ispred i ti kontrolises situaciju ispred. Ovo pise covek koji je pre mesec dana na stazi u Slovackoj stigao na kocenju coveka i pao. Moja krivica milion posto i ni sekunda nisam pomislio da je on debil ili kriv jer me zatvorio. Ja sam u obavezi da kontrolisem situaciju ispred.

 

Nije staza ali nije ni raskrsnica, nije parkiran auto i po svemu sudeci auto nije menjao traku. Sta i da je video da ide kako da se ponasa? Krene desno a ovaj sa motorom krenuo isto desno, krene levo ovaj krenuo levo, uspori ovaj ga stize jedino da na C2 ukljuci vorp i ubrza za pola sekunde do 250

 

Nije pljuvanje ali sutra ce se neko od nas/vas naci u kolima u slicnoj situaciji pa me bas zanima sta je ispravno

Promenio član dvlns
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1353 postova
  • Lokacija: BGD

Sad kad je proslo par dana, i kad uzmemo sve rasplozive cinjenice ali i pretpostavke koje imamo...Meni se cini da je on od semafora krenuo da zavrce gas u levoj traci i da je dostigao nekih 160 km/h, leva traka je ocigledno bila prazna inace ne bi verovatno ni zavrtao...Tu se klinac iz desne trake sa Citroenom naglo prestrojava u levu traku jer ga ne vidi i motociklista nalece na njega u tom momentu. Verovatno nije stigao ni da zakoci a mozda ni da oduzme gas...

 

E sad moze tu biti detalja. Da je klinac namerno zakocio jer nije hteo da da se skloni pa se ovaj zakucao, da je kuckao i gledao u telefon pa nije ni primetio, da nije dao migavac pre nego sto je zapoceo radnju preticanja odnosno prestrojavanja, da je motoristi pozlilo, da je neko mozda bio pod nekim dejstvom necega itd itd. Al to verovatno necemo saznati. 

Promenio član Pingvin37
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja