Jump to content

Moto Zajednica

Popusti na benzinskim pumpama

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2183 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ako ima ista ili slična tema, molim administraciju da spoji ili prebaci gde treba...hvala.

Ranije sam imao na Petrol pumpi karticu za bodove, koju sam vratio kada je bila korona, jer su ukinuli popuste. Davno, pre toga, i na OMV pumpi...

Kako se situacija stabilizovala, kakva su vaša iskustva, gde uzeti karticu (i zašto), kakvi su bonusi (jeftinije gorivo, ili nešto drugo), ili uzeti kod svih ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 866 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Ja koristim NIS / Gasprom "Sa nama na putu", razloga je više - mogu da platim aplikacijom direktno na točilici, sva goriva na našim pumpama su svakako iz NIS rafinerije i pumpe su na sve strane, poene koje skupljam mogu da potrošim na kupovinu bilo čega pa i goriva, i sa svojom potrošnjom se nakupi tu vremenom i ceo rezervoar... Ranije, dok su se poeni skupljali u procentima po litri, znao sam godišnje da skupim i dva besplatna rezervoara (auto 66l), sada sa fiksnim iznosom po litri goriva i zavisno od razreda i nije neka cifra, ali nakupi se ponovo...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Drag Star XVS250

U sub sam sipao na Luk pumpi ,ispade da sam imao 10din po litru popusta I dobio 170 bonova. Mada ne znam za sta su bonovi

IMG_1192.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

NIS/Gazprom, na obična goriva 2-3 boda na aplikaciji, koji su ekvivalent dinarima i kad nakupiš možeš za iznos bodova da kupiš nešto ili da sipaš gorivo. Ja trenutno imam za jedan dooobar rezervoar na Hondi pa ćemo to iskoristiti uskoro.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk





  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2183 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Poslušao sam savet kolega @QmBGD i @Gordak985. Skinuo aplikaciju sa plej stora, aktivirao, na pumpi sipao za 5.000 din i dobio 50 poena. E sad, kolika je vrednost jednog poena ? Ne snalazim se još u app... Npr, koliko poena treba za litar benzina / dizela /tng ?

 

Screenshot_20240610_154842_SNNP.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Royal Enfield SM 650

Trenutno je najpovoljnije preko Lukoil app.

Do kraja juna imas 10 din umanjenja po litri za Ecto goriva + regularno dobijes 4 boda po litri na app (1bod = 1 din) koje kasnije mozes da potrosis za gorivo.

Inace regularno ide 3 din umanjena + 4 boda na app - svede se na 7 din manje po litri (Ovo je samo za Ecto skuplja goriva)

Za regularna goriva ide 2 din umanjenja odmah + 2 boda.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Nisam nekoliko godina trošio Lukoil, bilo je ok ranije.

PSA - premijum goriva se ne isplate. Gotovo.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7129 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
20 minutes ago, munje said:

Trenutno je najpovoljnije preko Lukoil app.

Do kraja juna imas 10 din umanjenja po litri za Ecto goriva + regularno dobijes 4 boda po litri na app (1bod = 1 din) koje kasnije mozes da potrosis za gorivo.

Inace regularno ide 3 din umanjena + 4 boda na app - svede se na 7 din manje po litri (Ovo je samo za Ecto skuplja goriva)

Za regularna goriva ide 2 din umanjenja odmah + 2 boda.

Ima i popust 6 dinara kada se plaća preko Intesine kartice.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2183 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

A da li imamo neka ograničenja, ako uzmemo više kartica, za više različitih pumpi ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 866 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Nema ograničenja, ali najisplativije da se sipa na jednoj pumpi, da se skupi što veći bonus kroz potrošnju...

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1714 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
3 hours ago, Blaza said:

A da li imamo neka ograničenja, ako uzmemo više kartica, za više različitih pumpi ?

Kao što već napisa kolega, nema naravno. Možeš da ih imaš koliko želiš. Imao sam ih prilično, međutim sada uglavnom sve ide preko aplikacija. I ova OMV što imam će uskoro biti prošlost, jer prelazim na OMV aplikaciju.

 

Hteo bih samo da se osvrnem na popuste (poene). Na stranu ko koje gorivo preferira i gde ga sipa... Osim zbog goriva, OMV još volim što vikendom (petak, subota, nedelja) daju popust od 10 dinara po litri za premium goriva, i po tvojoj želji odmah za ostvareni popust (za sva goriva) i umanjuju račun. Kod svih ostalih skupljaš poene, a kada poželih da ih iskoristiš, na karticu ti ne unesu i poene koje bi trebalo da zaradiš upravo prilikom tog sipanja.

 

20240610_221320.thumb.jpg.6986667a6dd354acb3586ee205fed194.jpg 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3174 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
Pre 6 sati, Blaza je napisao:

Poslušao sam savet kolega @QmBGD i @Gordak985. Skinuo aplikaciju sa plej stora, aktivirao, na pumpi sipao za 5.000 din i dobio 50 poena. E sad, kolika je vrednost jednog poena ? Ne snalazim se još u app... Npr, koliko poena treba za litar benzina / dizela /tng ?

 

Screenshot_20240610_154842_SNNP.jpg

Imaš i akcije, uglavnom kafa bude jeftinija. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
6 minutes ago, yogibear said:

Kod svih ostalih skupljaš poene, a kada poželih da ih iskoristiš, na karticu ti ne unesu i poene koje bi trebalo da zaradiš upravo prilikom tog sipanja.

Dakle, kad koristiš nakupljene poene, sipaš minimalnu količinu, da minimalno propadne od nepripisanih poena a da već nakupljeno pokrije iznos. 🙃

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1714 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

@rast Recimo... :) 

 

Zato i kažem, na OMV-u ili skupljaš poene koje kasnije možeš da iskoristiš za šta god. Ili te baš briga za poene i tražiš trenutno umanjenje za ostvareni popust, kraj. :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2183 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre sat vremena, yogibear je napisao:

Na stranu ko koje gorivo preferira i gde ga sipa...

Meni je, do sada, bilo sasvim svejedno gde da sipam. Sada, sa app si (sam) vezan za neku pumpu, kao ugovorom za telefon...

Pre sat vremena, yogibear je napisao:

OMV još volim što vikendom (petak, subota, nedelja) daju popust od 10 dinara po litri za premium goriva,

Ovo nisam znao, a verujem da i druge pumpe imaju neke akcije, pa makar i za kafu, što reče @mrle.

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 501 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx, Honda Magna vf 750C

Ne opterećujem se takvim zaluđivanjima. Aplikacije, bodovi, smešni popusti, akcije . . . . Jebo takav život. Kad ima - ima, kad nema - biće. 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1281 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Pa dobro sad, ne mora sve da se banalizuje. Nije u pitanju samo ušteda, jer tu ima i drugih dobrih strana.

 

Aplikaciju koristim zbog brzog plaćanja bez odlaska na kasu. Stanem, očitam QR kod, natočim, dok se vratim u auto ili na motor plaćanje prođe, palim i krećem.

 

Prostije i brže od toga ne može (dobro, naravno da može :D), i ako pritom dobijem i neki popust za sve to (što je sasvim i logično da dobijem jer se sam pozlužujem kompletno), to je win-win situacija. Uštedeo sam najpre vreme…

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom DL650

Lukoil takodje ima popust na placanje karticama banke Intesa. Bila je jos jedna pumpa sa istim popustom, ali se sada ne mogu sjetiti koja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1335 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 6 sati, Best je napisao:

Ne opterećujem se takvim zaluđivanjima. Aplikacije, bodovi, smešni popusti, akcije . . . . Jebo takav život. Kad ima - ima, kad nema - biće. 

I kod mene ista prica, za mene je to sve klasicno sendvicarenje jer se  prodajes za  kojekakve trgovacke poene i dajes glas njima.

 

Sipam gde hocu i kad hocu, ne gledam dal je neka akcija u pitanju ili ne.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2183 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Zato smo i različiti...😀

Nije loše da imamo sve na jednom mestu . Zdrava diskusija je uvek dobrodošla !

Ja sam do sada uvek sipao u kola za par crvenih (dva auta), a u motor uvek do čepa, i to je uglavnom sve sitno. Neko ko sipa u auto svaki put pun rezervoar (ja samo u Bosni :)), ili u kamion, ima dobrih popusta.

Pa čak i ovo plaćanje qr kodom, nisam još probao, nije loša stvar.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 501 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx, Honda Magna vf 750C

Mene to sve potseća na ono ,, da nisi pušio 30 godina i ostavljao na stranu to što si potrošio na cigare, mogao si sada voziti neki dobar auto'' - a ono i taj što nije pušač isti klošar bez auta kao i ovaj što puši. 😁

Nemam ništa protiv akcijaša, neka svako ima svoje zanimacije i male radosti.

Promenio član Best

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1335 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 26 minuta, Best je napisao:

i taj što nije pušač isti klošar bez auta kao i ovaj što puši. 😁

Ja bato ...

Nit pusim nit pijem a gle sta vozim.

 

Nemam ni ja nista protiv akcijasa, mene nervira kad udjem da platim gorivo i kupim svecice a onda cekam ovog ispred mene 15 minuta da se odluci dal će makijato ili nes jer je on, eto, sakupio poene pa da se casti.

 

 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2478 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: AfricaRD07 KAD TAD OPET
15 hours ago, Gordak985 said:

PSA - premijum goriva se ne isplate. Gotovo.

Mozda se ne isplate na lukoilu, mada se tamo isplati sipati samo ako zelis da unakazis svoje vozilo, tamo ni za kosilicu vise ne uzimamo gorivo. Ali premium goriva se isplate i itekako se oseti razlika, npr kad sam vozio auto na gas, svaki majstor mi je rekao da sipam nisovu benzin stotku kako bi sacuvao rezervoar i sam motor, jer se ne vozi na benzin cesto. Posle smo cale i ja poceli i u motore, skutere da sipamo, mogu ti reci da 100ka u mom bevu evidentno lepse radi motor, mirniji rad, bolje povlaci, caletu ako sipa bilo koje drugo gorivo nece skut da ide. A za pun rezervoar u skuteru od 1300din, razlika mi nije neka ni ne sipam cesto, tako da samo 100ku nisovu tocim. Znaci nije mi do potrosnje dal smanjuje ili ne, nego do samog produzavanja trajanja veka motora. U kola cale sipa nisovu stotku a ja sipam dizel uvek skuplji, uz ove kartice popuste trte mrte, kad oduzmu, izadje me premium gorivo u ceni obicnog. 

 

Tu sad mogu one price da idu pa da al ta masina je pravljena za max 98 benzin i da 100 oktana nema smisla svakako bla bla. Ne bi proizvodili takvo gorivo da nema smisla. 

 

Inace imate i preko Lidl plus aplikacije, kad odete u ponude partnera, pa OMW i dobijete popust po litri za premium goriva, ima i za obicna al to je dva dinara

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja