Jump to content

Moto Zajednica

7. Moto GP, Mugello, Italija 2024

Recommended Posts

  • Ne silazi, 1112 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600
pre 31 minuta, severian je napisao:

Oćeš i ti u pivo?

Hoću. Ja ću pivo svakako da popijem.:D

 

Po tom scenariju vidim da će u ekipi da nastane pokret otpora iz patriotskih razloga, ima da mu povlače sauh na pravcima.:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 565 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Ako mogu da dodam;

"Drži prijatelje blizu a neprijatelje još bliže."

Po tome Dukati uzima Markeza da bi ga direktno sprečio da uzme titulu. Misteriozni kvarovi, tehnički problemi...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12114 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Martin je u Apriliji, Bastijanini potpisao za Tech3... 99.9% je Markez u Ducatiju. Konkurencije nema.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5337 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Prijetio bi on njima qrac da nije to što jeste. Svjesni su da je lik  koji je za 23 sekunde brzi od najbrzeg sledećeg na istom motoru na ovoj stazi...pitaju šefa a gume ove i prosle godine a on kaže: "Front is the same, the rear 95% the same. Edge is a small difference. 0.2 a lap"

Znači 0.8 s otprilike brzu od prdka po krugu na istom motoru

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8231 postova
pre 12 minuta, lalajko je napisao:

Martin je u Apriliji, Bastijanini potpisao za Tech3... 99.9% je Markez u Ducatiju. Konkurencije nema.

Pokušavam da im kažem, ali neće ljudi da razumeju 😛

 

Nema stepena sloboda za drugo razrešenje, jedino tango oko ugovora mora da se odigra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1112 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Jel ima nešto u italijanskoj štampi na tu temu? Oni bi na dupe progovorili?

 

Ili smo samo na forumskim spekulacijama?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5394 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Kao i obično, menadžerija Ducati tima, a i ostalih su se ponijele kao posljednje džukele. Kako odjebaše Martina. Ovo bi sutra uradili i Peku, nisu baš neki rodoljupci, pokazali su to više od nekoliko puta.

Markez, hrabro, ako dobije to fabričko mjesto, onda više izgovora nema. Tu samo titula dolazi u obzir, ako mu ko stane na put, ima da ih obara kao kegle. Ovako je zavukao kardan od FAP-a Martinu i dooobro ga isturirao.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6428 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran
Pre 1 sat, Due je napisao:

Jel ima nešto u italijanskoj štampi na tu temu? Oni bi na dupe progovorili?

 

Ili smo samo na forumskim spekulacijama?

 

 

Sve važnije italijanske novine imaju vest od juče, da je Marquez novi kompanjon Peku. Pominje se i to da se čeka "ozvaničenje"...ali to je ono kao...rešena stvar.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1112 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

E onda je to rešena stvar. Organizovaću neko vino za @Severian kad već ne pije pivo.:D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2309 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar
2 hours ago, mixa said:

Kao i obično, menadžerija Ducati tima, a i ostalih su se ponijele kao posljednje džukele. Kako odjebaše Martina. Ovo bi sutra uradili i Peku, nisu baš neki rodoljupci, pokazali su to više od nekoliko puta.

 

Meni je na neku ruku ovo normalno. Zaboravljamo da je ovo biznis. Nisu ga hteli, a hteli su ga ako ne predje MM. Svaki dan gledam ovo u svojoj kompaniji.

Sa druge strane Martin je ovo odigrao lose, ono kada cimas ribu 100 puta a ne javlja ti se. Na kraju je napljujes sto nije korektna a ustvari menadzer treba da ti sugerise da vrv od ovoga nece biti nista, jer da hoce potpisali bi odavno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint Pulser 125. MTS 1260 Enduro.

Stvar je u tome što mi ovo sve navijački gledamo i mnogi smatraju da je šef ekipe vrh hijerarhije. A u stvari fabrike osnivaju sportske timove i ulažu milione samo zbog marketinga. Kad tamo neki komercijalista izračuna da im se to ne isplati, oni ga isto tako lako i ugase, bez obzira da li je bio konkurentan, primer Suzukija. 

Neki čelni ljudi u Ducatiju/Audiju su lako izračunali da će mnogo više prodati panigalea sa br 93,nego sa br89. I tu je priča završena, može Martin da uzme titulu sa 100 poena razlike, to ništa ne bi promenilo. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12114 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
pre 29 minuta, ARES je napisao:

Meni je na neku ruku ovo normalno. Zaboravljamo da je ovo biznis. Nisu ga hteli, a hteli su ga ako ne predje MM. Svaki dan gledam ovo u svojoj kompaniji.

Sa druge strane Martin je ovo odigrao lose, ono kada cimas ribu 100 puta a ne javlja ti se. Na kraju je napljujes sto nije korektna a ustvari menadzer treba da ti sugerise da vrv od ovoga nece biti nista, jer da hoce potpisali bi odavno.

 

Plus joj pretis da ces izaci sa drugom ukoliko ona odmah ne pristane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Ninja 250r '08

Zao mi je samo Martina jer sumnjam da ce biti konkurentan sa Apriliom kao sad sa Dukatijem. Ako ne uzme ove sezone titulu mislim da ce morati da ceka promenu pravila

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2309 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar
7 minutes ago, Mali Ika said:

Zao mi je samo Martina jer sumnjam da ce biti konkurentan sa Apriliom kao sad sa Dukatijem. Ako ne uzme ove sezone titulu mislim da ce morati da ceka promenu pravila

Nikad se ne zna. I Dukati je vaskrsao posle godina tavorenja i inovacija.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5337 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Aprilia će već sad da proradi kad raulu daju model 24 a to je uskoro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 795 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Stvar je u tome što mi ovo sve navijački gledamo i mnogi smatraju da je šef ekipe vrh hijerarhije. A u stvari fabrike osnivaju sportske timove i ulažu milione samo zbog marketinga. Kad tamo neki komercijalista izračuna da im se to ne isplati, oni ga isto tako lako i ugase, bez obzira da li je bio konkurentan, primer Suzukija. 
Neki čelni ljudi u Ducatiju/Audiju su lako izračunali da će mnogo više prodati panigalea sa br 93,nego sa br89. I tu je priča završena, može Martin da uzme titulu sa 100 poena razlike, to ništa ne bi promenilo. 
Ako se setite 2013te, prve ruki sezone u hondi, na prvoj trci u kataru 3ći, na 2goj u americi prvi, posle nemačke i izbijanja na prvu poziciju honda je sve podredila Markezu. Ako se obistini da MM dodje u crveni tim bojim se da Peka čeka ista sudbina. Peko je kao Lorenco, vozi ko po šinama, ako mu je sve potaman. Markezova vožnja je atraktivna, riskantna, sa mnogo duela i bez kompromisa, zato ga publika više voli. Doduše Peko je ove godine imao više duela nego cele prošle sezone. Ako Markez u prvih 4-5 trka bude debelo ispred Peka ovaj će da prodje ko Beštija. I ko što reče kolega gore, ništa se tu ne pitaju italijani, dukati je švapski, a njih interesuju samo novci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5337 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow
pre 7 minuta, stilgar je napisao:

Markezova vožnja je atraktivna, riskantna

To je prošlost, dukati se ne baca kao honda, djeluje izuzetno upeglano

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 795 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
To je prošlost, dukati se ne baca kao honda, djeluje izuzetno upeglano
MM je prva sezona na ducatiju, 7ma trka. Ako potpiše za crvene i umeša prste u razvoj modela za 2025tu, tj. da ga prilagodi sebi ko zna. Vuk dlaku menja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5394 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

A zašto da podrede Markezu, da bi uzeli titulu, koju evo uzimaju i ovako? A da pritom, opet zavise samo od njega. Čovjek sastavljen kao lego, bez daljnjeg vozi za sve pare, ali da s enjemu podređuju, bilo bi malo suludo, čak i za Ducati.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 795 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
A zašto da podrede Markezu, da bi uzeli titulu, koju evo uzimaju i ovako? A da pritom, opet zavise samo od njega. Čovjek sastavljen kao lego, bez daljnjeg vozi za sve pare, ali da s enjemu podređuju, bilo bi malo suludo, čak i za Ducati.
Ducati ima 2 titule sa Pekom i jednu davnu sa Stonerom. Markez je sa svojih 6 doneo hondi takvu dominaciju da su ostali mogli samo da maštaju. Što ducati ne bi hteo isto to, a znaju kakav kalibar je MM. Jes da je ko lego al drži se po meni još 4-5 sezona sigurno i bar još 2 titule i to ako ga ne puste da se umeša u razvoj i prilagodjavanje. Ako sam u pravu ducatiju neće trebati 8 motora na gridu, biće dovoljne 2 fabričke i 2 satelitske mašine prošlogodišnji modeli. Znaš li kolko to pojeftinjuje trke za fabriku, a biće i tad i šampionski tim, šampionski vozač i kao konstruktori. To ujedno oslobadja 2 ekipe da udje još neki proizvodjač i poveća interesovanje za motogp. Videćemo uostalom šta se kuva kad izadje zvanično saopštenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2309 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar
37 minutes ago, BRACO said:

To je prošlost, dukati se ne baca kao honda, djeluje izuzetno upeglano

Elektronika, aero, holeshot, sve proizvodi koji ne dozvoljavaju da talenat iskoci.

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja