Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Virago XV250 nema iskru na svećici prvog cilindra

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

Dakle priča ide ovako, jedno veče na poslu posle celodnevne kiše (motor stajao napolju, pokriven prekrivkom koja nije propustila vodu), upalim motor da krenem kući, on radio minut dva i to ne kako treba i ugasi se sam od sebe, posle par neuspelih pokušaja startovanja, pomislih da nije nešto sa dovodom goriva, dam gas do kraja i startujem, on upali, da veću turažu upali sam od sebe svetla, i ugasi se posle tridesetak sekundi, i nema struje, bukvalno ništa...

Zovnem buraza, natovarim na prikolicu i odvezem kući...

Sutra krenem redom po servisnom uputstvu koje sam našao ovde na forumu, crkao glavni osigurač (zamenjen), crkle prednja i zadnja sijalica svetala (zamenjene) , crkle indikator sijalice za svetla i neutralni položaj menjača (još ih nisam našao pa još nisu zamenjene), krenem da verglam, i neće da sastavi... skinem crevo sa pumpe za gorivo nakačim drugo i zaverglam, baca gorivo lepo, skinem  svećice sa zadnjeg i prednjeg cilindra i ustanovim da na prednjem cilindru nemam iskru na svećici! Stavim svećicu na drugi cilindar i svećica dobra, skinem kapu svećice i isto dobra... Naravno pomislim bobina, pazarim polovu bobinu (doduše sa XV535 al otpori odgovaraju), postavim je krenem da verglam i opet ništa, naravno prvo mi je na pamet palo da sam baksuz uzeo nesipravnu bobinu, međutim dođe mi iz dupeta u glavu da postavim bobinu na kablove bobine drugog cilindra i ustanovim da obe bobine rade (i moja stara i sa XV535 bacaju iskru na svećicu)...

Sad kontam da je crkao ili pikap ili CDI (valjda tako zovu onaj kompjuterčić što kontroliše paljenje)!

Moje pitanje jeste ako crkne pikap, jel može da se desi da baca iskru samo na drugi cilindar ili mi je otišao CDI?

Nadjoh neki na kupujem prodajem, čini mi se da je neki kinez al prodavac piše da je za Viraga, ako znate bolji izvor za nabavku tog kompjuterčića, molio bih da me uputite!

Hvala unapred

Promenio član vlajkoral

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Tebi je izgleda crkao regler, probio pa ti se pojavilo vise od 20V u instalaciji. 

Zato su ti pocrkale sijalice i na kraju i CDI. 

Znaci, prvo zameni regler pa na dalje... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Moj regler je očigledno neka budževina:

IMG_20240525_063145481.thumb.jpg.d09a9bcfdfe3b13a6b01d2ff7f661d77.jpg

 

Nadjoh na netu ovako nešto:

RMS-246030092.png.cd3a3a0c36d93d0be84c0e0a069e8b7a.png

naslov mu je "Regler Yamaha Majesty 125-150-180cc", raspored pinova izgleda isti kao kod mene... e sad meni logika kaže da je kod reglera bitno da li je za 12V i da li je za 4T ili 2T mašine! Da li je regleru zaista bitno koliko kubika ima moj motocikl?

Promenio član vlajkoral

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1691 postova
  • Motocikl: /

Ma zajebi te sa Aliexpressa, stavio ja jednom takav, probio posle 5min rada...

Izradjuju ovde kod nas zamenske Zika i Joska, javice se sigurno neko ko ima njihov kontakt tel.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Sasvim dovoljno... ako nisi vratio ove dve zice direktno na kleme akumulatora... 

 

IMG_20240525_133300.thumb.jpg.f99b282007afd6bb523eeff742e6483b.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2404 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Nije niko rekao da si kreten. Čovek pokušava da ti pomogne. 

Najbolje da ti to odneseš u servis neki tebi najbliži... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja