Jump to content

Moto Zajednica

lampica za rezervu

Recommended Posts

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Na fzr nemam nikakav merac goriva sto je stvarno bezveze,na koji nacin bi mogla da se ubudzi neka lampica da samo zasvetli kad ostane odredjena kolicina goriva u rezervoaru,razmisljao sam da nekako ubudzim neki plovak od automobila ali neznam koliko bi to bilo funkcionalno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1123 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Ja imam APRILIA PEGASO 650 Trail ( 2006 godiste ) i na motoru nema pokaziivac nivoa goriva, ima samo lampicu koja se pali kad ostae 3 do 3,5 litara i u tom momentu se startuje na displeju kompjuter koji "odbrojava" koliko po trenutnoj potrosnji "ocekuje" da prejem kilometara.

 

Zakljucak mozda bi mogao da uzmes taj DAVAC iz rezervara jel on ima i signal za lampicvu. Verujem da to nije usamljeni slucaj.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

I na mom starom Keeway-u je bila ta lampica za rezervu, samo nije imao to odbrojavanje  ;D. Pa bi mogao da vidiš u nekom servisu za kineze da to nabaviš jer je verovatno jeftiniji nego aprilijin, a ja sa njim za godinu dana vožnje nisam imao problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12278 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Samo Bane kako se to ugrađuje u rezervoar? Bilo bi zgodno da to ubacim kod sebe na TA, pošto i on nema nikakvu indikaciju za rezervu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

E to stvarno ne znam, ali mislim da se šrafilo odozdo na rezervoar, valjda na onom mestu gde ide i slavina ta gorivo, ali sa druge strane i išla je samo jedna žičica. Eto toliko se sećam, ali treba okrenuti Keeway servis i pitati ih kako to izgleda i kako radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Ja na mom sprint challengeru nemam nikakvu indikaciju niti merac al mislim da moze nesto npr onaj merac za juga da se uzme samo ona sklopka i da se stavim manji neki plavak i preko toga da radi vredi pokustai jer on na bubnj potoku kosta oko 200 din al me zanima kako sa strujom jer na njemu ne sme biti jaka struja zbog kontakta ipak to stoji u rezervoaru sa gorivom. Al siguran sam da ima bolje resenje ja sam to na ctx-u imao to je u sklopu sa slavinicom za gorivo stim sti iz te slavine izlaze i tri zice al pojma nemam gde to moze da se nabavi.

Srecno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Da napomenem da je moj motor bio Keeway exceed, ako neko bude zvao da traži baš za taj model jer izgleda da ovi drugi nemaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Za struju ne bi trebalo da bude problema jer plovak prekida masu. Samo ga treba izolovati od rezervoara da se ne poveže sa masom rezervoara. Ja bi volo da imam lampičicu jer je to luksuzno rešeNJe. Ovako imam slavinu rezerve i providan filter za gorivo pa mal, mal bacim oko na nj da vidim jel počo da se suši  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

Pa ja predpostavljam da ima neka slavina sa meracem goriva, ja imam slavinu za rezevu ali bih vise voleo da imam merac goriva da znam na cemu sam... Tako da ako neko nadje neko resenje nek napise obavezno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

koliko sam ja upucen da obicno modeli koji nemaju lampicu oni imaju slavinicu....jednostavno vozis na ON dok ne stane onda prebacis na rezervu i znas da treb da ides na prvu pumpu. Jbg mozda ti je jednostavnije da samo stavis salvinicu sa dva sita ...ukoliko je vec nemas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

koliko sam ja upucen da obicno modeli koji nemaju lampicu oni imaju slavinicu....jednostavno vozis na ON dok ne stane onda prebacis na rezervu i znas da treb da ides na prvu pumpu. Jbg mozda ti je jednostavnije da samo stavis salvinicu sa dva sita ...ukoliko je vec nemas

 

Na bivsem suzukiju je bila i slavina sa on/off ali je imao i lampicu koja se palila odprilike kad ostane u rezervoaru oko 5 litra tako da sam uvek mogao da znam koliko imam jos goriva kad mi se upali lampica,a ovako moram stalno da otvaram rezervoar da gledam koliko imam goriva,mislim da je bezveze, navikao sam se da kad upali lampicu tad idem na pumpu, al sam ga oduzio  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

koliko sam ja upucen da obicno modeli koji nemaju lampicu oni imaju slavinicu....jednostavno vozis na ON dok ne stane onda prebacis na rezervu i znas da treba da ides na prvu pumpu.

 

Baš tako (KLEmentina) i znam da je ostalo oko 2 litra goriva  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja