Jump to content

Moto Zajednica

Izbor kacige za Turing motor

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova


Pozdrav Motoraši nov sam u moto svetu, nedavno sam uzeo svojeg ljubimca Kavasaki Versys 650 pa nemogu da se odlučim za kacigu koju da uzmem, budžet mi je od 200 do 300€.
Nije mi tolko bitna cena kolko mi je bitna sigurnost same kacige
I naravno da ima dobru zaštitu od buke, dobru ventilaciju, vizir za sunce, zaštitu od zamaglivanja.
 
Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400
2 minutes ago, MilosGlavcic said:


I naravno da ima dobru zaštitu od buke, 
 
 

standardna prica ...hocu sto bucniji auspuh a sto tisu kacigu :)

ko ce nama udovoljiti 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 425 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
11 minutes ago, MilosGlavcic said:

I naravno da ima dobru zaštitu od buke, dobru ventilaciju

To svi trazimo,ali to dvoje retko ide zajedno u tom cenovnom rangu

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom DL650
18 minutes ago, MilosGlavcic said:


Pozdrav Motoraši nov sam u moto svetu, nedavno sam uzeo svojeg ljubimca Kavasaki Versys 650 pa nemogu da se odlučim za kacigu koju da uzmem, budžet mi je od 200 do 300€.
Nije mi tolko bitna cena kolko mi je bitna sigurnost same kacige
I naravno da ima dobru zaštitu od buke, dobru ventilaciju, vizir za sunce, zaštitu od zamaglivanja.
 
Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
 
 

ja sam nedavno uzeo HJC i71 u L velicini jer je oblik prosto kao izliven za moj oblik glave. inace mi vise XL odgovaraju, ali oblik ove mi je toliko odgovarao da stanem i u L. tiha je dosta, za moje poimanje, samo kad otvoris ventilaciju postaje toliko bucna da je meni voznja bez cepova nemoguca. sto opet govori da je ventilacija dobra. novi je model od prosle godine pa samim tim ima ovaj visi standard testiranja ec22.06. takodje uz nju ide i pinlock. teska je 1700g i malo je je**da ubaciti komunikaciju jer su mjesta ostavili dovoljno samo za njihove predvidjene komunikacije. vozio sam i po najvecim pljuskovima, nije nikada propustila vodu. eto, ne znam sta jos da pomenem. nadam se da je od neke pomoci

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
standardna prica ...hocu sto bucniji auspuh a sto tisu kacigu
ko ce nama udovoljiti 
Hahaha Naravno.
Ali Bučan auspuh je i dobar da te ostali učesnici u saobraćaju primete.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 465 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Montiraš komunikaciju i slušaš šta god hoćeš.Bitno da je kaciga komotna i u nekom normalnom kvalitetu, i da po mogućnosti ne propušta vodu i ne kondezuje.Nešto od ovog ponekad neće funkcionisati, ali nismo pič..ce.Kaciga u cenovnom rangu do 300 Evra ima more.Bitno je probati je onako kako će se koristiti.Ako je top fit bez komunikacije, nemora da znači da će biti i sa njom.Itd...   

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova





ja sam nedavno uzeo HJC i71 u L velicini jer je oblik prosto kao izliven za moj oblik glave. inace mi vise XL odgovaraju, ali oblik ove mi je toliko odgovarao da stanem i u L. tiha je dosta, za moje poimanje, samo kad otvoris ventilaciju postaje toliko bucna da je meni voznja bez cepova nemoguca. sto opet govori da je ventilacija dobra. novi je model od prosle godine pa samim tim ima ovaj visi standard testiranja ec22.06. takodje uz nju ide i pinlock. teska je 1700g i malo je je**da ubaciti komunikaciju jer su mjesta ostavili dovoljno samo za njihove predvidjene komunikacije. vozio sam i po najvecim pljuskovima, nije nikada propustila vodu. eto, ne znam sta jos da pomenem. nadam se da je od neke pomoci


Danas i juče sam gledao kacige po Beogradu od raznih proizvodjača obišao sam sve prodavnice ostalo je još RST da pogledam u Moto Maniji, i meni nevezano za predlog najbolje za sad leži HJC i to baš taj i71, e sad pogledaću opet šta imaju još od HJC.
I RST je ostalo da vidim pa ću da se odlučim.
Hoću od HJC jos jednom da uporedim c70, i70, i71.
Svakako hvala.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom DL650
2 hours ago, MilosGlavcic said:




 

 


Danas i juče sam gledao kacige po Beogradu od raznih proizvodjača obišao sam sve prodavnice ostalo je još RST da pogledam u Moto Maniji, i meni nevezano za predlog najbolje za sad leži HJC i to baš taj i71, e sad pogledaću opet šta imaju još od HJC.
I RST je ostalo da vidim pa ću da se odlučim.
Hoću od HJC jos jednom da uporedim c70, i70, i71.
Svakako hvala.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока


 

 

e pa drago mi je da je tako. nema na cemu. i71 je veliki pomak u odnosu na i70, tu ne bih razmisljao. jedino ako naletis na neki mega popust jer je i70 ostalo par komada i nema ga vise u nabavci, pa kao dace ti u pola cijene, onda bih eventualno uzeo. u suprotnom mislim da se ne isplati pored i71. ajde ziv bio i u zdravlju vozio

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 417 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

Ja gledam sličan cenovni rang, suzio sam na i71, Exo 520 Air i D Skwal 3, tim redom. Mislim da su najozbiljnije kacige za te pare + su dobri uvoznici kod nas, ima lepo da se proba.

 

Ako mi nekim čudom nijedna ne bude odgovarala, onda baš ne znam šta bih :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja