Jump to content

Moto Zajednica

Polozaj tablice na repu?!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

mene su 2x zaustavljali marsovci bas zbog tablice a jos se i vidi lepo (doduse ne bas ono Bg i prva dva broja ali se vidi ako se malo sagnes)

i ja im reko da nemam fabricki nosac i da treba da budu srecni sto sam i ovo napravio da stavim uopste tablicu i on mi samo odgovori da vidim bar malo da savijem na dole, kazem ok i nastavljam dalje, ali uvek kaciga i vozac i suvozac i regularna papirologija

ali mislim da ako bas hoce onda ce te cimati za svaku sitnicu pa cak i ubedjivati kako je drugi far za kratko svetlo  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Umka
  • Motocikl: Yamaha R1 - 2005

Ma ja kad njima stanem, kaciga na glavi, registrovan motor i sve ostalo, on je srecan sto sam stao i zabole ga gde je tablica...

 

;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

tebi se vidi pola tablice

mene su 2x zaustavljali marsovci bas zbog tablice a jos se i vidi lepo (doduse ne bas ono Bg i prva dva broja ali se vidi ako se malo sagnes)

i ja im reko da nemam fabricki nosac i da treba da budu srecni sto sam i ovo napravio da stavim uopste tablicu i on mi samo odgovori da vidim bar malo da savijem na dole, kazem ok i nastavljam dalje, ali uvek kaciga i vozac i suvozac i regularna papirologija

ali mislim da ako bas hoce onda ce te cimati za svaku sitnicu pa cak i ubedjivati kako je drugi far za kratko svetlo  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

  ljudi samo da se nadovezem       

  kako reaguju na brisanje brojeva ili neke nalepnice preko tablica  pošto na stromu nemam gde da je zavucem ....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

  ljudi samo da se nadovezem         

  kako reaguju na brisanje brojeva ili neke nalepnice preko tablica  pošto na stromu nemam gde da je zavucem ....

 

 

ako već planiraš nekog da ubiješ sa svog motora, ili da opljačkaš banku, ili nešto slično, što se uopšte opterećuješ da sakriješ pojedine brojeve ili celu tablicu, jednostavno je skini.. ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

  ma daj  čemu tolika averzija kada neko pomene skrivanje tabblice, odma prorade predrasude da je to neko ko krši zakon i ruši ugled motorista u Srbiji... iste predrasude koje ima i većina ljudi prema na motoristima

Konkretno sam pitao zbog provlačenja pored rampe na Adi i na auto-putu ...............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

i kod nas tolerisu....ako te ne uhvate  ;D

 

i kod vas u zakonu se spominje vidljivost table od oko 20 metara(stavka je osvjetljenje  ne polozaj)

moju mogu da osvetljavam i reflektorima ali se ne vidi dok ga ne dignem na prednji ;)

 

Imam ja jednog drugara koji ima tablicu na istom mestu ko ti... Nije ga mrzelo pa je sproveo struju dotle i ono malo svetlo ... i tkao osvetlio tablicu ... ona se naravno i dalje ne vidi dok ne zavuchesh glavu dole...ali obasjava je ta lampica...i par puta kad su ga panduri zaustavljali...i pitali za tablicu...on je mrtav ladan odgovorio da je fabrichki tablica tu stavljena pa zar ne vidite da ima i svetlo :P I pushtali su ga...

 

Dodji u Mladenovac sa takvom pricom o fabrickom mestu za tablicu. Dobijes srafciger i klesta da skines tablicu i da je postavis gde joj je mesto,tek onda mozes da ides. Tamo uBG-u milicija nije zaludna kao po manjim mestima i nema mnogo vremena da se zajebava sa tako sitnim stvarima. To se onda tumaci kao retard policajac,a nisu ni malo mutavi.

Jedino resenje je da napravis nosac tablice na preklop,pa po volji imas tablicu ili je nemas.  Uzgred, i ja bih voleo to resenje. Ako ima neko ko to pravi neka se javi na PP !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

  ljudi samo da se nadovezem         

  kako reaguju na brisanje brojeva ili neke nalepnice preko tablica  pošto na stromu nemam gde da je zavucem ....

 

 

ako već planiraš nekog da ubiješ sa svog motora, ili da opljačkaš banku, ili nešto slično, što se uopšte opterećuješ da sakriješ pojedine brojeve ili celu tablicu, jednostavno je skini.. ::)

 

He, he, he...to su te srpske "krimi wannabe" batice..."šmekeri" u pokušaju. U normalnim zemljama takve prvo pošalju na posmatranje pa ako su stvarno nenormalni odrede im lečenje a ako nisu, odvale ih takvom kaznom da im nikad u životu ne padne takvo nešto na pamet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

  ma daj  čemu tolika averzija kada neko pomene skrivanje tabblice, odma prorade predrasude da je to neko ko krši zakon i ruši ugled motorista u Srbiji... iste predrasude koje ima i većina ljudi prema na motoristima

Konkretno sam pitao zbog provlačenja pored rampe na Adi i na auto-putu ...............

 

Zasto bi je sakrivao ako si legalac??

Mislim /\ gluposti...  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

 

 

He, he, he...to su te srpske "krimi wannabe" batice..."šmekeri" u pokušaju. U normalnim zemljama takve prvo pošalju na posmatranje pa ako su stvarno nenormalni odrede im lečenje a ako nisu, odvale ih takvom kaznom da im nikad u životu ne padne takvo nešto na pamet

 

šta tebe muči druže ???   

kakve su ti ovo izjave ???   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

Ako vec sakrivas tablicu (a ne sakrivas je bez razloga), sta onda ima da stajes kada pokusaju da te zaustave??!! Po cemu ce to da te identifikuju i kazne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Aprilia Caponord

Meni ovde nista nije jasno. Izgibosmo sa pricom kako smo ugrozeni na putu, kako nas svi drnadaju od vozaca automobila, traktorista, taxista, policije a opet sad pitanje kako sakriti tablicu. Ko bre skida ili krije tablicu za legalne radnje? Il' vozis brzo mimo propisa ( pa posle kuku majko u crnoj hronici ) il ne znam sta drugo radis ali legalno sigurno nije. Pa si onda kao kul frajer, ne j...s nikog, ko bre tebi da kaze da mora da stavis tablicu a ako vec moras gde da je metnes.

 

Malo pre procitah post momka kome su nemci na auto putu ponudili pomoc, negde oko Lapova, pa me bas zdravo zanima dal su imali tablice ili su ih posakrivali.

 

Nigde mi sa ovakvom "kulturom" necemo dogurati, sapatnici moji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

  evo ovako kao što sam i rekao u ranijoj poruci    često prolazim pored rampe na Adi a tamo ima kamera i neću da mi se svakodnevni prolasci obiju od glavu kada mi na kraju godine pošalju račun na kućnu adresu a drugi razlog su naplatne rampe i to su jedini  razlozi ... ja niti imam motor koji moze da jurca a niti imam želju, pitao sam kako reaguju jel se uredno zaustavljam na njihov znak i baš zbog toga se i cimam ako nešto uradim sa tablicom iz gore pomenutih razloga kako će oni reagovati ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

   evo ovako kao što sam i rekao u ranijoj poruci    često prolazim pored rampe na Adi a tamo ima kamera i neću da mi se svakodnevni prolasci obiju od glavu kada mi na kraju godine pošalju račun na kućnu adresu a drugi razlog su naplatne rampe i to su jedini  razlozi ... ja niti imam motor koji moze da jurca a niti imam želju, pitao sam kako reaguju jel se uredno zaustavljam na njihov znak i baš zbog toga se i cimam ako nešto uradim sa tablicom iz gore pomenutih razloga kako će oni reagovati ...

 

Pa provlacenje pored rampe je isto krsenje zakona  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Koliko sam ja upucen,po novom zakonu ce se sankcionisati tablica koja nije na vidljivom polozaju,tj. na nosacu,i koja nije propisno osvetljena.A sto se skrivanja tice,najbolje resenje je onaj preklopni "see you or not"  ;D mehanizam.Uvek ti tablica uredno stoji,osim u "odredjenim" prilikama.I po meni je svugde,osim na R motorima (jer je nosac tablice nesto najruznije kod njih,pogotovu kod novijih),glupo sakrivati tablicu...Mislim,ako ces da pravis neku stetu,onda za to moze da posluzi i "divljak",jer ni oni nemaju tablicu,tj. "ne vidi se"  ;)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Zem00n

Po meni: "skrivanje" tablice nije uvek vezano za nelegalne radnje vec se mozhe posmatrati i kao estetski faktor! Uklanjanjem delova koji znatno shtrche van kontura motora dobija se kompaktnost, celokupnost itd... Upravo iz tog razloga ljudi nesvesno zamenjuju fabrichke migavce za one manje upadljive. ::)

Pogledajte slike motora bez i sa nosachem, uporedite izgled jednog i drugog ali bez onog "e ovaj bez tablice je sigurno neki terorista, ne poshtuje ni sebe ni druge, ma sigurno je josh i celav al se ne vidi od kacige", a josh ako vozi i rasnu plavushu onda je ono "ma ja bi njega u zatvor poslao bez da pitam uopshte......."! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 520 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Ja nisam  ,, umetnicka dusa,,  ;D  tako da mi stoji tablica na fabricki predvidjenom mestu za nju.Ovako znam da me nece policija cimati tako da mogu u potpunosti da uzivam u voznji...sto da placam kazne ako ne moram.I stvarno ne razumem sto je toliki problem drzati tablicu na normalnom mestu ako si regularan  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova

Ljudi, lepo je (po nekoliko puta) covek napisao. Valjalo bi da se ne vidi broj u nekim situacijama kao sto su ulazak na Adu ili naplatna rampa na autoputu (dok se ne izborimo za nizu tarifu za motore).

I sta je tu toliko strasno? Zato, ako neko zna da li  negde moze da se nabavi taj preklopni mehanizam za tablicu, neka kaze. Kome to ne treba, jednostavno nece stavljati na svoj motor, i stvar resena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

Ljudi, lepo je (po nekoliko puta) covek napisao. Valjalo bi da se ne vidi broj u nekim situacijama kao sto su ulazak na Adu ili naplatna rampa na autoputu (dok se ne izborimo za nizu tarifu za motore).

I sta je tu toliko strasno? Zato, ako neko zna da li  negde moze da se nabavi taj preklopni mehanizam za tablicu, neka kaze. Kome to ne treba, jednostavno nece stavljati na svoj motor, i stvar resena.

 

a krenuo sam da ludim lagano .... 

druze imaš pivo od mene prvom prilikom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

Uopšte mi nije jasno zašto je nekome potrebno da za svoj sitniji ili krupniji kriminal traži odobravanje okolne mase. Il si frajer pa skini tablicu il nisi. Šta sada, jel treba nekog da tešimo što bi da bude mangup i da se vozi Adom a nema da plati?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

"e ovaj bez tablice je sigurno neki terorista, ne poshtuje ni sebe ni druge, ma sigurno je josh i celav al se ne vidi od kacige", a josh ako vozi i rasnu plavushu onda je ono "ma ja bi njega u zatvor poslao bez da pitam uopshte......."! :D

 

 

xexexe

 

6415_1086345452666_1647308579_300652_7571368_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

Uopšte mi nije jasno zašto je nekome potrebno da za svoj sitniji ili krupniji kriminal traži odobravanje okolne mase. Il si frajer pa skini tablicu il nisi. Šta sada, jel treba nekog da tešimo što bi da bude mangup i da se vozi Adom a nema da plati?

 

taj prekrsaj je u rangu onoga, pozoves lift i pobegnes...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja