Jump to content

Moto Zajednica

Skrivanje tablice ispod repa: kamikaza u najavi?

Recommended Posts

  • Drug član, 1287 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
Pre 10 sati, zika56 je napisao:

Ja sam skoro svakodnevno po Nišu (na dva točka), poznajem mnogo motorista (među njima i one koji voze GS) i zaista ne viđam tako često motore sa prekrivenom tablicama, a ne sećam se da sam video nekog GS-a tako "opremljenog".

Vozači GS-a (bar kod nas) su uglavnom ljudi u ozbiljnijim godinama, pa mi nešto nije baš verovatno da oni najviše divljaju.

 

Ti u godinama obično voze i GS-ove u godinama. Ovi sa sajlama su sa svežim motorima iz salona. Češće mladi preduzetnici. Verujem da se sa takvima prosto ne družiš, pa ih verovatno zato ni ne viđaš. Uostalom priča i nije bazirana na Niš, već više na putu. Lokalci uvek znaju gde je zamka, pa tu ne treba sajla, ali kad se izađe iz svog sela, to je već druga priča. Npr. pre desetak dana vraćao sam se iz Grčke, stao na pumpi mislim u Makedoniji, pored GS-a sa BG tablicama. Sa sajlom…

 

Takođe, definitivno nije samo GS u priči. Drugi imaju druge metode sa istim efektom, ali prosto najviše bode oči novi GS sa isto tako novom sajlom.

 

Mislim, okej, mogu samo da serendam, svako nek radi kako misli. Ostaje samo ona inicijalna dilema - da li su oni koji su spremni da se ogluše o pravna načela, podjednako spremni da se ogluše i o moralna načela. Mnogi kažu da ne, da postoji jasna granica i da imaju kontrolu, mada mislim da psihologija ima neke malo drugačije zaključke.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 1102 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702
Pre 11 sati, Sharky - Alex je napisao:

Juce na cukarici, cetiri GS-a, sve u fulu sa koferima, dvoje imaju izolir preko brojeva na tablici, vidi se da su iz Bg-a, treci nema tablicu, cetvrti jedini regularnu tablicu.

 

Da li se tablice kriju zbog brze voznje ili zbog ne registrovanih motora nemam pojma ali se ponekad osecam kao budala sto postujem pravila (ok prekoracim ponekad malo brzinu ali u granicama normale i torelancije)

Tablice se prekrivaju barem kod ljudi koje ja znam, a nekad i kod mene, zbog jebenih radara!!  Ja sam platio kaznu, i svi me zajebavali, vozio sam 56km/h oni stavili radar, ja pojma nisam imao, i stavili 40km/h ograničenje..,kao škola u blizini, škola preko mosta 150 metara odatle, stavili je da uzimaju pare!! A stavili ga na izlazu iz krivine iz kontra smjera, ljudi nema šanse da uspore, već imaju par tužbi, neće ljudi da plate kaznu!! Karanovac je u pitanju, potez Banja Luka prema Jajcu taman prije početka kanjona!!  Ja kao usporio po PS-u naseljeno mjesto, magistralni put.. ajd rekoh neće me kazniti za tih 6 km/h prekoračenja,i ako me nafataju mobilni radari. Ali avaj stavili stub tj. fiksni sa sa 40km/h ograničenjem!! Pu bando lopovska!! Imam sliku za uspomenu!!  I uplatnicu!! 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
6 minutes ago, vasa.93 said:

....

Ostaje samo ona inicijalna dilema - da li su oni koji su spremni da se ogluše o pravna načela, podjednako spremni da se ogluše i o moralna načela. Mnogi kažu da ne, da postoji jasna granica i da imaju kontrolu, mada mislim da psihologija ima neke malo drugačije zaključke.

Upravo je ovo najbitnije.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2213 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ja kada bih stavio sajlu preko tablice na ER5, plavci bi me tukli za primer... :)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 362 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS

Eve ga jedan.

Na koksu ali zato u majici kratkih rukava.

Bez dozvole, 3 x preko ograničenja, ali zato tablica pod repom.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1200 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Ja kada bih stavio sajlu preko tablice na ER5, plavci bi me tukli za primer...
Ti stavi fluo trakicu, to sam video sad za vikend da furaju, i to baš Veliki GS.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500, zzr1100

Ja sam za nalepnice, katance ili šta već a i za brzu vožnju(ko sme i ume, ko se boji polako) čitam komentare kako su svi za ograničenja, polako i savesno voze kritikuju druge ali još nisam video da neko vozi po propisima i ograničenjima, svako je od nas bar jednom obišao kolonu auta i stao ispred zato...

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
4 minutes ago, Plavšić said:

Ja sam za nalepnice, katance ili šta već a i za brzu vožnju(ko sme i ume, ko se boji polako) čitam komentare kako su svi za ograničenja, polako i savesno voze kritikuju druge ali još nisam video da neko vozi po propisima i ograničenjima, svako je od nas bar jednom obišao kolonu auta i stao ispred zato...

Prijatelju, imaš ti prava da sa svojim životom radiš šta god hoćeš, ali nemaš  ni najmanje prava da svojim ponašanjem ugrožavaš druge.

To što smeš i umeš sačuvaj za sebe, ili pokaži na mestu gde se takva znanja i " muda" pokazuju.

Većinu učesnika u saobraćaju tvoje znanje i hrabrost uopšte ne interesuju, a takvo ponašanje ih uglavnom iritira i primorava da voze pod tenzijom.

A što se tiče lanaca, katanaca, nalepnica, ....., da se ja pitam taj bi "heroj" ostao i bez motora i bez dozvole na duži period.

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 968 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
pre 14 minuta, Plavšić je napisao:

Ja sam za nalepnice, katance ili šta već a i za brzu vožnju(ko sme i ume, ko se boji polako) čitam komentare kako su svi za ograničenja, polako i savesno voze kritikuju druge ali još nisam video da neko vozi po propisima i ograničenjima, svako je od nas bar jednom obišao kolonu auta i stao ispred zato...

Eh vracam se iz Bele Crkve, isli smo nas trojica 110 km/h, prvo sam se prepao jer sam se zamislio. Osisali nas jedno 7-8 r motora hiljadarke, kao da smo stojali. Nekom tablica vidljiva, nekom pod rep, nekom prekrivena. Al njih radar ili patrola ne bi zaustavio to sigurno. Kad je tako mnogo motora vise bih ja naderao sa mojih 110. Ne opravdavam al da voze, voze. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500, zzr1100
Upravo sada, zika56 je napisao:

Prijatelju, imaš ti prava da sa svojim životom radiš šta god hoćeš, ali nemaš  ni najmanje prava da svojim ponašanjem ugrožavaš druge.

To što smeš i umeš sačuvaj za sebe, ili pokaži na mestu gde se takva znanja i " muda" pokazuju.

Većinu učesnika u saobraćaju tvoje znanje i hrabrost uopšte ne interesuju, a takvo ponašanje ih uglavnom iritira i primorava da voze pod tenzijom.

A što se tiče lanaca, katanaca, nalepnica, ....., da se ja pitam taj bi "heroj" ostao i bez motora i bez dozvole na duži period.

Mani me tih priča pošteni, što imaš motor, da bi vozio 50?

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500, zzr1100
pre 3 minuta, Zarkela je napisao:

Eh vracam se iz Bele Crkve, isli smo nas trojica 110 km/h, prvo sam se prepao jer sam se zamislio. Osisali nas jedno 7-8 r motora hiljadarke, kao da smo stojali. Nekom tablica vidljiva, nekom pod rep, nekom prekrivena. Al njih radar ili patrola ne bi zaustavio to sigurno. Kad je tako mnogo motora vise bih ja naderao sa mojih 110. Ne opravdavam al da voze, voze. 

Neka voze ljudi, ne kritikujem nikog voze kako vole a to ne znači da i ja tako vozim samo nemam ništa protiv 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500, zzr1100

Više me brinu alkoholisani vozači(auto) znam gomilu njih koji svakodnevno voze pijani i nikako da ih uhvate a ja da popijem i sednem kakve sam srece odmaj bi najebo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500, zzr1100
pre 12 minuta, zika56 je napisao:

Prijatelju, imaš ti prava da sa svojim životom radiš šta god hoćeš, ali nemaš  ni najmanje prava da svojim ponašanjem ugrožavaš druge.

To što smeš i umeš sačuvaj za sebe, ili pokaži na mestu gde se takva znanja i " muda" pokazuju.

Većinu učesnika u saobraćaju tvoje znanje i hrabrost uopšte ne interesuju, a takvo ponašanje ih uglavnom iritira i primorava da voze pod tenzijom.

A što se tiče lanaca, katanaca, nalepnica, ....., da se ja pitam taj bi "heroj" ostao i bez motora i bez dozvole na duži period.

Ličiš mi na "lojalnog" građanina, odanog...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
2 minutes ago, Plavšić said:

Mani me tih priča pošteni, što imaš motor, da bi vozio 50?

Zbog čega imam motor i koliko i kako ću da ga vozim ne određuješ mi ti, nego ja, stim što sam ja spreman i da snosim posledice za ono što radim.

Što se poštenja tiče očigledno je da oko toga imamo potpuno suprotne stavove, pa je glupo da počinjemo priču o tome.

Ja sam lepo rekao da imaš pravo da sa svojim životom radiš šta god hoćeš, ali nemaš prava da ugrožavaš druge.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500, zzr1100
pre 1 minut, zika56 je napisao:

Zbog čega imam motor i koliko i kako ću da ga vozim ne određuješ mi ti, nego ja, stim što sam ja spreman i da snosim posledice za ono što radim.

Što se poštenja tiče očigledno je da oko toga imamo potpuno suprotne stavove, pa je glupo da počinjemo priču o tome.

Ja sam lepo rekao da imaš pravo da sa svojim životom radiš šta god hoćeš, ali nemaš prava da ugrožavaš druge.

Aha ne voliš da ti neko određuje pa što ti drugima određuješ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500, zzr1100
pre 4 minuta, zika56 je napisao:

Zbog čega imam motor i koliko i kako ću da ga vozim ne određuješ mi ti, nego ja, stim što sam ja spreman i da snosim posledice za ono što radim.

Što se poštenja tiče očigledno je da oko toga imamo potpuno suprotne stavove, pa je glupo da počinjemo priču o tome.

Ja sam lepo rekao da imaš pravo da sa svojim životom radiš šta god hoćeš, ali nemaš prava da ugrožavaš druge.

Nikog ja ne ugrožavam, ni vožnjom ni mišljenjem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1838 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 54 minuta, Plavšić je napisao:

Ja sam za nalepnice, katance ili šta već a i za brzu vožnju(ko sme i ume, ko se boji polako)

 

Ja sam za ponovno uvođenje verbalnog delikta.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500, zzr1100

Činjenica je da u ovoj državi zakon nije isti za sve, neko može da vozi neregistrovan auto cele godine, da ne poštuje ograničenja, da ne odgovara krivicno za počinjeno pa ti to počne smetati i pitaš se kako to i sad neko sakrije tablicu i odmah ga napadaju i kritikuju pa nece Pera ili Žika da plati kaznu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500, zzr1100
pre 2 minuta, zaludan je napisao:

 

Ja sam za ponovno uvođenje verbalnog delikta.

Uvedeno je u praksi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4110 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

Frende ti imaš totalno iskrivljenu percepciju odgovornosti prema drugim ljudima i njihovim životima.
Što prije postaneš svjestan svoje nesvjesti tim bolje po nas a i po tebe.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 362 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
Pre 1 sat, Plavšić je napisao:

Ličiš mi na "lojalnog" građanina, odanog...

Ti ličiš na vaspitanog čoveka, otesanog.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500, zzr1100
pre 1 minut, ironhorse je napisao:

Ti ličiš na vaspitanog čoveka, otesanog.

Samo kad si ti čestit

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja