Jump to content

Moto Zajednica

Gde naći kacigu za glavate? :)

Recommended Posts

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Mustang 125cc

Pomagajte da nađem kacigu! 😅

 

Trenutno imam Nox flip-up, piše da je XXL (64-65cm). Skoro da mi je dobra, jedino što osećam pritisak napred i nakon nošenja mi ostane crvena fleka na čelu (i to ne na sredini već malo sa leve strane).

 

Zašto sam je kupio? Jbg, počeli časovi u auto školi, oni mi rekli da moram da koristim njihovu zbog komunikacije, dali mi XXL, ja je jedva nabio na glavu, nisam mogao ni retrovizor da vidim, i onda na brzinu kupim ovu pre narednog časa. Glup sam, znam.

 

Glava mi je... pa, velika :). Izmerio sam obim 64cm i imam izdužen (jajasti?) oblik. Ova Nox kaciga koju trenutno imam je bila bukvalno jedina u Motoland prodavnici koja mi je iole odgovarala. Pre neki dan sam u Barel shopu probao Schuberth XXXL i jedva sam uspeo da uvučem prst između čela i kacige (ali sam uspeo, za razliku od ove Nox koju sad nosim, gde ni nokat ne može da prođe). Možda bih i kupio ovu Schuberth, ali košta 91000, pa sam u fazonu da ću pre da trpim malo pritiska na čelu...

 

Da li neko ima savet gde naći kacigu za glavonju, a da ne košta kao polovan skuter? 🤣 Do nekih 400 EUR bi bilo savršeno.

20240407_193811.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Kapedunum
  • Motocikl: Voge 525 DSX + (još uvek) FZ6 S2

Samo pise da imaju takve kalupe, moje iskustvo da sam valiant nosio najvecu mogucu i celo crveno... Probao HJC rpha70 XL i legla ko dupe na nošu. Imam i MT atom, odgovara mi takodje. Jajasta mi glava ali ls2 nikako..

Sent from my CPH2305 using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 257 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

Nezahvalno je na osnovu jednog modela donositi zaključke jer većina proizvođača ne radi samo jedne kalupe.

 

Konkretno LS2 Valiant (II u ovom slučaju), je deklarirana kao intermediate ali ova recenzija (lik je srednje ovalan i glavat) kaže da je ipak više okrugla, jer ga je žuljala. Svakako triba probat kacigu, pogotovo šta je veći broj u igri.
 

WWW.WEBBIKEWORLD.COM

The LS2 Valiant II modular helmet is the top offering from this street rider focused brand. Check out our review, including key specs and pics.


Prilikom sužavanja odabira kacige polazim od specifikacije proizvođača do recenzije korisnika.

Na revzilli ima filter po kalupu pa može poslužit kao orijentir.

 

WWW.REVZILLA.COM

 

 

LS2 uistinu ima uglavnom ovalne kalupe, većinom intermediate, manje long oval - a poneki (kao Valiant) više round.
Imao sam/imam FF Rookie i jeticu Bobber, prva je bila intermediate a druga long oval, medium size. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja