Jump to content

Moto Zajednica

Šta kupiti? ADV/Touring

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC750x

Pozdrav svima!

 

Trenutno sam vlasnik Honde NC750x. S obzirom da sam ~190cm, vremenom sam stekao utisak da mi je NC "knap", a i svakako hteo bih malo vise "avanture". Tako da NC-a prodajem, a trenutno razmisljam o cetiri opcije:

- Multistrada 950 2016. godiste

- Multistrada 2012. godiste

- Tracer 900 2018+ godiste

- F800 GS 2013+ godiste


Kod BMW-a mi se jako svidja taj adventure stil. Tracer je sigurica, ali ne vidim posebno dobre na oglasima. Al' ne lezi vraze - multistrada me privlaci od kako sam je prvi put video jos pre desetak godina, medjutim citam o nepouzdanosti i popravkama. Voleo bih da cujem i misljenje iskusnijih kolega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC750x
A Tenere 700?

Ja sam 191 i odgovara mi visina

Sent from my M2101K6G using Tapatalk


Isto. Na oglasima je samo jedna od 9500. Ja gledam nesto oko 8000

A i 75ks mi nije znacajna razlika u odnosu na 54 koje imam na NC-u. Mozda gresim

Sent from my SM-F936B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 300 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Ako planiras neki offroad F800GS je najbolja opcija od navedenih. Tracer i Multistrada su motori za asfalt koji mogu i blazi offroad ali svakako nisu tome namenjeni. 

 

Tenere 700 obicna bi trebala da upada u budzet i ona je sto kazu best of both worlds. 

 

Ja sam ljubitelj Triumph-a pa bih licno uzeo Tiger 800XC (2015+). Trenutno vozim Tiger 800 (roady) i licno sam bas zadovoljan. Za sada sam u fazonu da ga zamenim za noviji 800XC (ili 900 ako se odlucim za nov motor) kad za to dodje vreme. 

 

Sto se konja tice, po meni licno 75KS je sasvim dovoljno. Zavisi opet cemu ce ti motor prvenstveno sluziti. Ako nisi trkac ili neko ko planira dugacke ture autoputevima sa suvozacem i gomilom prtljaga to je i vise nego dovoljno.

 

Promenio član DeusExMachina
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 484 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Bas sam listao oglase ovih par dana i tu do nekih 9-10k dominiraju r1200gs, Afrika, Tracer i Multistrada. 

Smatram da im predjeni kilometri nisu problem pod uslovom da su pravi i da je motor odrzavan. 

Do 2019. su se jos proizvodili kvalitetni motori da traju, nisam nesto preterano odusevljen kvalitetom novih motora. Svuda se stedi u proizvodnji, a i proizvodnje preseljene u Indiju, Kinu, na Tajland itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja