Jump to content

Moto Zajednica

Sredstvo protiv maglenja vizira

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

Kupio sam jos prosle godine PROCYCLE sredstvo protiv maglenja vizira. Ali ga jos nisam koristio, jer mi je kaciga bila nova i na viziru je fabricki postojao neki sloj koji je jedno vreme dobor radio, ali vremenom se izgleda potrosi.

 

Pa me intersuje dal je neko koristio i ako jesto kako se koristi.

Unapred zahvalan.

 

Evo i link

http://www.louis.de/_1076841692fcc6bfc37081f1d800323189/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=335&wgr=429&list_total=12&anzeige=0&artnr_gr=10004930

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Ne znam za taj tvoj al sam kotistio obicno neko sredstvo iz lav auta oko 400 din. to je za stakla u kolima i pishe da nije preporucljivo udisati narednih 60 min. to je noko madjarsko i stvarno je vrh a to iz louisa bi trebalo da je 10x bolje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ja sam uzeo neki anti-fog sprej u metrou, 150-200din, radi posao i u kolima i na kacigi.

Jedina mana je jak miris, pa je najbolje da odstoji dan pre voznje.

Naprskao sam pre mesec-dva, jos uvek ne magli (istina nisam puno ni vozio za to vreme).

 

Ovo sto sam uzeo se koristi tako sto se naprska, i onda obrise npr. papirnom maramicom dok ne bude suvo staklo/vizir.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: VFR 800

Imam i ja taj anti fog iz metroa i jeste, stvarno radi posao u autu! Na njemu pise da drzi oko 2 nedelje i stvarno je tako, bar na autu! Ali mu je jedina mana sto posle staklo ostaje nekako masno, o jadu sam se zabavio dok nisam ocistio skroz staklo! Ne smeta to ali ostaju muzge kad se brise staklo. Mozda sam ja naneo mnogo spreja pa zato j...em li ga!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: smederevo
  • Motocikl: Fz1

Kupio sam jos prosle godine PROCYCLE sredstvo protiv maglenja vizira. Ali ga jos nisam koristio, jer mi je kaciga bila nova i na viziru je fabricki postojao neki sloj koji je jedno vreme dobor radio, ali vremenom se izgleda potrosi.

 

Pa me intersuje dal je neko koristio i ako jesto kako se koristi.

Unapred zahvalan.

 

Evo i link

http://www.louis.de/_1076841692fcc6bfc37081f1d800323189/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=335&wgr=429&list_total=12&anzeige=0&artnr_gr=10004930

imam i ja anti fog iz luisa extra je naprskas ostavis 3 minuta obrises da bu sve suvo  mali savet ja to brisem krpicom koja je namenjena brisanju tft ekrana super obrise ne grebe vizir ne bih ti savetovao magicnu krpu ako je nov vizir

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Imas li neku sliku toga?

Nemam, nije bio preterano bitan momenat u zivotu koji bih zeleo da zabelezim na taj nacin. ;D

 

Crvena limenka, pise anti-fog, velikim slovima, 200ml valjda.

 

@bobang, nisi ti obavio proceduru kako valja. Naprskas, sacekas minut, i brises dok ne bude skroz suvo staklo/vizir. Onda nema problema.

 

Na viziru traje duze nego u kolima, u kolima traje do mesec dana, ali ne ispod deklarisane 2 nedelje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

E hvala svima na savetima. Izvinte nisam bio kraj kompa za vikend pa tek sad citam.

Slika ima na linku.

 

Zasto ne magicna krpa? Ja njom stalno brisem vizir, jel gresim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3166 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Imam i ja taj anti fog iz metroa i jeste, stvarno radi posao u autu! Na njemu pise da drzi oko 2 nedelje i stvarno je tako, bar na autu! Ali mu je jedina mana sto posle staklo ostaje nekako masno, o jadu sam se zabavio dok nisam ocistio skroz staklo!

 

Ja sam za auto kupio u AP Sportu neko skupo antifog sranje, bilo je prosle godine oko 500 din. Radi posao u pocetku, ali posle par prskanja, staklo je toliko masno i zamuljano da sam iz nekoliko puta cistio stakla da bi ih vratio u normalno stanje.

 

Na kacigi imam pinlock i do sada je bilo relativno dobro. Zna nekad da zamagli, ali nemem pojma zasto, desava mi se da zamagli i izmedju dva vizira. I to u 5 % slucajeva kada vozim po hladnom vremenu. Probacu da rastavim, sve ocistim i svaki deo posepno naprskam i sprejem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Aman ljudi nije bitno kako ga brishete samo ono naprskash uzes krpicu i brishes dok skoro ne postane suvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: smederevo
  • Motocikl: Fz1

E hvala svima na savetima. Izvinte nisam bio kraj kompa za vikend pa tek sad citam.

Slika ima na linku.

 

Zasto ne magicna krpa? Ja njom stalno brisem vizir, jel gresim?

pa kako da ti objasnim kada sam kupio kacigu isprskam ja vizir sacekam 3 min kada sam obrisao magicnom krpom SKROZ DA BUDE SUVO nekako nije vise bio onaj sjaj vizira kao da ga je izgrebao po celoj duzini nije to tako strasno ali izgledao je kao vec nosen vizir nekoliko godina i brisan milion puta narucio sam drugi i sada to radim kao sto sam i objasnio gore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Pitajte BusMan-a on ima iskustava sa tim sta se radi kada ti u topao autobus udje odjednom 100 ladnih ljudi koji iz sebe duvaju topao vazduh :D

 

Ukljuci ventilator :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja