Jump to content

Moto Zajednica

Kinezi VS Japanci & ostatak sveta

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 358 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
pre 13 minuta, Motorcyclist je napisao:

Koliko kostaju ti isti motori u Japanu?

Moze li neko da nadje i konvertuje u evre?

Dobra ideja, ali nisam siguran da su tamo povoljni za naše uslove jer su jako platežno sposobno društvo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1149 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 3 minuta, slobasuper9 je napisao:

Ja znam da je u Kini Hayabusa duplo skuplja neko god nas. Kupio Kinez kod mene Busu pa mi rekao.

Eto, što Kinez nije uzeo domaće, nego...? Ok, sama ću da izađem. 😂

Promenio član Alexandra995
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 10
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3423 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Što li Nemci ne kupuju domaća električna vozila, nego većinom kineski BYD? Svako lud na svoj način.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3423 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 8 minuta, Paljevina je napisao:

Naravno da je test los kad su kineski motori u pitanju...

Nisam ja baš tako ostrašćen, a pojedinačne primere, i loše i dobre možeš naći na sve strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2849 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
10 minutes ago, boza_kg said:

Što li Nemci ne kupuju domaća električna vozila, nego većinom kineski BYD? Svako lud na svoj način.

BYD pravi i Mercedesu i svima. 

😉

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3423 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa to ti kažem. Idi ljudi logikom, kao i ja - kad već onako već kupuješ kinesku tehnologiju, sirovine i proizvodnju, što ne bi onda kupio i komplet kineski proizvod? Kvalitet je isti ili sličan, a jeftiniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3423 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Moj pojedinačni primerak Kymca, nije imao takve opiljke na prvom servisu. A ima običan žičani filter ulja, nije čak ni papirni. I šta sad?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3423 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Mnogi ne znaju, Tajvan je bio decenijama pod japanskom okupacijom. Preneli japanci su tu dosta i od radne etike, a i krv se malo promešala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4728 postova

Кимко није Кина. Има кинеза кад испустиш уље оно као ново, има их који га поцрне на исти интервал у километрима. Има везе и штелка, и корпа са ламелама, имате ламеле од материјала који веома прља уље. Кад промените ламеле од другог прозвоџача, таквог прљања уља нема. Има доста фактора, али као што Европејац извади шпон то ни код Јапанца ни код Кинеза нема.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2849 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
2 minutes ago, Paljevina said:

 

A eto, interesatno da se taj isti CF Moto provlaci svuda, pa i po ovom forumu najvise, kao najkvalitetniji kinez. 😅

Meni nije nikad tako delovao, ali je verovatno najviše poznat kinez. 

Postajem fan Zontesa i Kovea 😄

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3423 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Meni Zontes najviše ostavlja utisak kao prava marka. Ima lepu podršku, fan sajtove koji se bave tuningom, popravkama... Ima dokumentacije, servisnih uputstava, kataloga delova po Netu... Baš liči na premium brend.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4728 postova
Ja znam da je u Kini Hayabusa duplo skuplja neko god nas. Kupio Kinez kod mene Busu pa mi rekao.
До пред много година у Јапану највеча кубикажа за моторцикл је била 400 кубика. 750 је могао да вози само онај који положи специјалну категорију испита у коме је било доста "пилотског", а 1000ка није постојала како опција на Јапанско тржиште, само у Европу и Америку. То је било решење из области безбедности, претпостављам да и ово са Хајабусом је у Кину неки слични фазон али у демократским духом. Желиш да се фраеришеш, плати друже.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3423 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ne znamo mi mnogo o dalekom istoku, niti razumemo tu kulturu i uređenje. U Kini čak mislim da motori nisu bili dozvoljeni zakonom, ali su se svakako tolerisali i masovno vozili. Nije bilo ni registracije ni tehničkog pregleda... I onda, pre neku godinu, je država rešila da uvede red - svi su morali da se registruju i legalizuju u kratkom roku. I sve je platila državna uprava.

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4728 postova
Prosle godine mi na 2 razlicita primerka istog modela pukne kajs i ostavi me u sred vukojebine. Vozen normalno, po terenima za koje se i reklamira. Proslog vikenda, osetim opet kajs da smrdi, na novom kvadu, starom mesec dana. 
 
Hteo sam da kupim, pisao sam gore. Ali je stvarno kinesko djubre. Da kosta upola onoga sto ga prodaju nasi dileri, uzeo bi ga odmah, ali ovako, zdrav razum mi prosto ne dopusta da me osisaju kao ovcu za 6000-7000 eura...
 
Opet ona prica s Pedom odozgo... Sve to ima svoju namenu i logiku, dok kosta neke odredjene novce... Kad krene da upada u cenovni rang s ostalim proizvodjacima, ocekuje se i slican kvalitet. 
 
@Krokodilo, i dalje su im svi motori limitirani na maksimalnih 180 km/h, kompjuterski su svi ograniceni. Drugaru iz Irana stizu iz nekog razloga dosta motora pravljenih za japansko trziste, pa onda imaju muku sa skidanjem tih blokada. 
Хвала на инфо, нисам знао, а то је баш мера која плаче за ове просторе где свакакви идиоти имају преко 100 коња испод дупета, па још бело испод носа и свашта

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3423 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Za one koje vuku koreni da voze po njivi, ima bolje vozilo, a bude i korisno. Kaki bre kvadovi!

imt-593.2di.jpg

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 2
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4728 postova
Za one koje vuku koreni da voze po njivi, ima bolje vozilo, a bude i korisno. Kaki bre kvadovi!
imt-593.2di.jpg
Да али са АТVом си "латентни сељак", а овако деклариран

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 GT, Super Soco TC
2 hours ago, Motorcyclist said:

Koliko kostaju ti isti motori u Japanu?

Moze li neko da nadje i konvertuje u evre?

Evo, nije me mrzelo da pogledam na sajtu Yamahe u Japanu (ovo su preporučene cene, sa uključenim PDV od 10%, mada možda neki dileri daju i dodatne popuste). Evo, za dva popularna modela: 

MT-07 ABS: 880.000 jena, tj. 5.450 EUR

TRACER 9 GT ABS: 1.496.000 jena, tj. 9.260 EUR

 

Kod nas, sa trenutno aktuelnim popustom (nisam siguran da sam svuda našao naš tačan ekvivalent, ali eto tu je negde):

MT-07 A + 35KW: 7.990 EUR

TRACER 9 GT: 15.490 EUR

 

Dakle, kod nas Yamaha košta oko 50% više nego u Japanu. Meni je to nekako logično. 

 

Inače Yamaha ima iste cene u celoj Evropi, skoro da uopšte nema razlike, sem kada su sajmovi (oni daju veće popuste). 

 

Ne dopada mi se samo što imamo i iste cene delova, što mislim da uopšte ne odgovara našoj kupovnoj moći i trebalo bi korigovati. 

Promenio član MrD
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 358 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
Pre 2 sati, slobasuper9 je napisao:

Ja znam da je u Kini Hayabusa duplo skuplja neko god nas. Kupio Kinez kod mene Busu pa mi rekao.

Srpski kinezi voze motore???

 

Ja to kad bi video bilo bi mi iznenađenje ravno onome kad smo u osnovnoj školi išli na ekskurziju u Novi Sad, pa kad je nas 200 đaka vikalo u čudu na sav glas "vidi ono, baba vozi biciklu".

 

Jebiga, u Užicu bicikle voze samo najjači, nismo nikad videli ništa slično babi na biciklu.

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4728 postova

На овим просторима је проблем и ЕКСКЛУЗИВА увоза, обично овде вечином увозе преко некога у Грчку, Бугарску или слично па тај неко диктира цену и тако.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 932 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Eto, što Kinez nije uzeo domaće, nego...? Ok, sama ću da izađem. 
Еуро сумар
G.CO

★★★★★ "Ovo je najbolje iskustvo koje sam doživeo u jednoj radnji, usluga je izuzetna, a obrada dokumenata veoma brza. Bio sam samo jednom u njihovoj radnji, sva dalja komunikacija se odvijala putem interneta:1. Slobodan je izuzetan menadžer, počevši od narudžbine motocikla, uvek strpljivo odgovara na sva moja pitanja.2. Imaju profesionalce za transport motocikala, bez obzira gde živite, mogu direktno dostaviti motocikl na vašu adresu uz pomoć specijalizovanog prevoza motocikala.3. Za ljubitelja motocikala, imati sreću da kupi motocikl u ovoj radnji, zaista je sreća.4. Kao Kinez koji se nastanio u Srbiji, ovo iskustvo kupovine, zajedno s jednostavnim procesom kupovine, čini me veoma ponosnim.(这是我体验过最棒的一家店,服务非常好,办理文件非常快。我只是去了一次他们的店,其他沟通完全都在互联网上进行:1. Slobodan是个优秀的业务经理,从我订购摩托车开始,每当我有任何问题时他都会耐心的给我解答。2. 他们有专业的摩托车运送人员,不管住在哪里,可以直接送车上门,专业的摩托车运输车。3. 对于一个爱摩托车的人,能幸运的在这家店购买摩托车,真是我的幸运。4. 作为一个定居在塞尔维亚的中国人,这样的购物体验,与方便的购买流程,让我感到非常荣幸。)"

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1727 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT
pre 51 minuta, MrD je napisao:

Evo, nije me mrzelo da pogledam na sajtu Yamahe u Japanu (ovo su preporučene cene, sa uključenim PDV od 10%, mada možda neki dileri daju i dodatne popuste). Evo, za dva popularna modela: 

MT-07 ABS: 880.000 jena, tj. 5.450 EUR

TRACER 9 GT ABS: 1.496.000 jena, tj. 9.260 EUR

 

Kod nas, sa trenutno aktuelnim popustom (nisam siguran da sam svuda našao naš tačan ekvivalent, ali eto tu je negde):

MT-07 A + 35KW: 7.990 EUR

TRACER 9 GT: 15.490 EUR

ovo mi je donekle i logicno, na njihove cene dodas transport, carinu, porez, pa zastupnik 2-3 ruka i dobijemo cenu kod nas.

Nije mi logicno da npr fiat 500L koji se pravi kod nas bude jeftiniji u nemackoj nego kod nas, ili npr imlekovi, starkovi… proizvodi jeftiniji u CG, MK… nego kod nas

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1134 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600
pre 14 minuta, Sharky - Alex je napisao:

Nije mi logicno da npr fiat 500L koji se pravi kod nas bude jeftiniji u nemackoj nego kod nas, ili npr imlekovi, starkovi…

Bolji nam je standard nego kod njih. Logično je.

  • Haha 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja