Jump to content

Moto Zajednica

Voge 900DSX

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Voge 900 DSX

Kod mene isto trza gas u 1,2 brzini do nekih 2.500 obrtaja. Pogotovo u Sport modu se oseti trzanje. Mislim da se to manje dešava u Road modu i generalno je mnogo manje nego prvih dana korišenja motora. Samo ću produžetak vizira da montiram jer se oseti vazduh u predelu glave. Ostalo je sve ok, više nego zadovoljan sa motorom.

 

Pozdrav svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Opusti malo ruku i nemoj ga muciti sa ispod 3000 obrtaja :lol2:a kad bas mora onda sa kvacilom.

“ride by wire” dosta brze reaguje i osetljiviji je od klasicne sajle, jos pogotovu ako si pre njega vozio motor sa karburatorom, ali brzo se stekne osecaj i udje u fazon

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd,Borča
  • Motocikl: Bmw F650gs, Voge ds900x

Nije poenta u trzanju gasa rukom da je nemirna ruka , nego motor trza na konstantnom gasu . Kao da ima promaseno paljenje , neravnomerno sagorevanje ...nesto . I bar kod mene , kreces da dodajes gas on ekstra lagano dodaje pa onda u jednom delu kao da je kriva gasa naglo raste i onda povuce dobro. Ili da objasnim drugacije , ti dodajes gas on jako malo ubacuje goriva i tako do nekog trenutka a onda krene rapidno da ubacuje. Kao da gas nije linearan nego eksponencijalano raste. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 446 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -

Pošto se dešava kod dosta ljudi, vjerovatno je do mape. Lako se riješi softverskim apdejtom, samo je pitanje kad će to biti.

CF je imao sličan problem na 800MT, uradili apdejt i riješili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 446 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -

Kolege koji imaju problem sa trzanjem: probajte na prvom paljenju da ostavite motor da odradi na leru minut ili dva, pa vidite da li će biti razlike.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7134 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

To je do mape ubrzigavanja. Verovatno će je prepeglati uskoro jer je to sada puno lakše nego na starijim motociklima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4729 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Trzanje na niskim obrtajima (uglavnom do 4.000 obrtaja) je na većini dvocilindraša (osim na Yamahi) zbog EURO5 normi. Rade jako siromašno na niskim obrtajima.

 

Iz istog razloga se ne sme stavljati kompletan novi izduvni sistem (tipa Akrapovič, SC Project) bez učitavanja nove mape jer će da brzo pogore izduvni ventili.

 

900DSX greje u gradu u 1. i 2. brzini i to je prosto tako, mislim da nema veze sa rashladnom tečnosti. Uglavnom sam primetio da leva noga više trpi grejanje od desne. 

 

Što se tiče podešavanja farova, nisam uspeo sa kratkim odvijačem, jer je kratak :) 

 

Sasvim solidan 900DSX, ali ni reč o tome da je adventure, preteško je to za bilo kakva off osim makadama i letnjih puteva. Doduše, poterao sam ga na onoj njihovoh off road stazi, ali ako ti padne 2 puta na nekom off, na trećem padu bih počeo da plačem i ostavio biih ga i otišao kući.

 

900DSX je više sport - turing, položaj sedenja me podseća na Tracer 9. Lepo se vozi pri većim brzinama, sluša lepo u krivinama, odlično koči, nije velik potrošač. Još samo da se dokaže u eksploataciji, mada Loncin (Voge) lepo radi te agregate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4729 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 1 minut, admiki je napisao:

Iskreno, malo ljudi uopšte i vozi neki pravi offroad.

Ja lično bih uzeo za makadama.

Za makadam, letnje puteve, nasipe, blage uzbrdice i nizbrdice, sasvim okej, Masa solidno izbalansirana, nije mučenje ni sa suvozačem kad treba da se manevriše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 446 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -

Da me nisu istraumirali ovi što pričaju kako to ništa ne valja, tačno bih zapucao za Magadan dok još ima makadama do tamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Peugeot Elyseo, Yamaha Super Tenere
On 16. 4. 2024. at 22:40, TAZZ je napisao:

Trebam i ja da podesim far na dole...
Treba da re-rutiram izduv da bude kao na V-Strom DL1000A, niže cca 30cm recimo...
Da mogu da stavim bočne kufere LS2 38L...
Sreća pa imam drugara koji radi opremu pa uzeo na 6 rata i dođe me onda da ne osetim...
Treba višlji vizir...
To je to ja mislim

Sent from VOGE DS900X using ChinaTech
 

 

Kontakt te osobe?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 1092 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702
Pre 15 sati, Jovan Ristic je napisao:

Trzanje na niskim obrtajima (uglavnom do 4.000 obrtaja) je na većini dvocilindraša (osim na Yamahi) zbog EURO5 normi. Rade jako siromašno na niskim obrtajima.

Isto i na Benelliju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1100 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Gotov prvi servis ...
Iskreno jnasam zadovoljan...
12900 košta...
Filter ulja 1200rsd
3L ulja kažu Ipone R4000 15W50 po 1450rsd
Usluga servisa 7350...

Posmatrali lanac kao i proverili motor...
Pošto sam žurio, nisu uradili update software za promenu modova vožnje "on the go"...
Nije meni toliko to bitno, pošto mahom vozim samo u Road.

Dogovor pao da se kad abudem imao vremena se zaletim da uz sok uradimo update...

Uglavili me preko reda nekako...
Ono tipa dođi, doteraj motor u 10h, pa do 14-15 će biti gotov...
Tako i bilo ...

Sent from VOGE DS900X using ChinaTech

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd,Borča
  • Motocikl: Bmw F650gs, Voge ds900x

Pa jel tolika guzva ili treba ulje 3 sata da se cedi 😂😂😂? Jel treba unapred da se zakazuje i koliko ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 772 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83
pre 1 minut, tufi979 je napisao:

Pa jel tolika guzva ili treba ulje 3 sata da se cedi 😂😂😂? Jel treba unapred da se zakazuje i koliko ? 

A kako da uzmu 7 soma za 20 mnuta posla?

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Beograd

Usluga ruku je bas skupa, radni sat im je 130 eura pa gde to ima ( kao da su vrhunski hirurzi )...posto realno to sto su radili je bilo potrebno max 30 minuta. a naplatili 65 eura Ali jbg, dok je u garanciji tako je...nadam se da nece nesto da vrdaju ako nesto zakaze u garantnom roku, posto su mnogi skloni tome...da iskomplikuju max da coveku na kraju pripadne muka i da ode sam da to popravi. Van garancije kad sami menjamo bilo bi nakih 40 eura uracunata i 2  piva za mene i kuma...😂

Promenio član Grofbg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1201 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R 1200 R
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Voge DSX 900, 2024. godište, Touring, vozilo prešlo 1100 km, Beograd. Cena 9.000 € - Motori -...

 

 

Čiji li je ovaj ?

Kome je dosadio posle 1100km ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd,Borča
  • Motocikl: Bmw F650gs, Voge ds900x

Ma to je onaj registrovani mozda sa testa prosle nedelje je taj sa testa imao 830km tako da se uklapa kilometraza 😏

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 446 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -

Ima smisla, ali zašto ga prodaju?

Jel to ne očekuju nove probne vožnje?

Nego, neko je stavio kufere, a neće da se hvali, izgleda da se boji da će morati da časti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Beograd

Nije to taj sa probne voznje ...ja sam ga danas vozio ima na satu oko 1600 km. Moji utisci o motoru su sasvim ok da kazem 8/10... lepo se vozi ima i vise nego dovoljno snage i obrtnog momenta,kočnice ... ABS odlično radi. Zameke-nedostaci po meni su... zastita od vetra je slaba ja sam 192/100, treba produzeni vizir, dole po nogama hmm...bas greje i to neko trzanje pri laksem dodavanju i oduzimanju gasa u 1-2 brzini na recimo nekih 2500 baš cimne...moram sa kvacilom da ga smirujem. Ne znam šta to moze da bude...🤔

Ali i pored toga ću nadam se sutra pridruziti kolegama koji su se učlanili u ergelu zvanu Voge 900 . Ne znam koliko dana traje procedura preuzimanja nakon uplate...kakva su iskustva kolega...?

Promenio član Grofbg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd,Borča
  • Motocikl: Bmw F650gs, Voge ds900x

Ja sam preuzeo isti dan samo ako zavrsis tablicu . Sad je haos u bg ljermontova je zatvorena i bela kuca takodje i svi su u sivu 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1100 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW
Pa jel tolika guzva ili treba ulje 3 sata da se cedi ? Jel treba unapred da se zakazuje i koliko ? 
Završili oni brzo...
Nisu imali slobodne termine ...
Dovezao motor u 10...
U 14 me zvali da je gotovo...
Mogao sam tako, ili 8. Maja da mi zalažu, što nije bila opcija... A servis im traje oko pola sata, sat...

A koliko košta, u to ne ulazim, jer ne volim da meni ulaze u moju cenu usluge kada fakturišem.

Ako je mnogo nekome 8000 za uslugu servisa, onda ne znam što taj isti kupi motor od 1.200.000rsd. kupite polovno i radite sami za 5000 i tři piva i dve pljeskavice... I to je solucija... Ja sam odlučio da se ne prlja, i da pijem kafu ili tako nešto dok se radi servis i da se ne prljam...

Sent from VOGE DS900X using ChinaTech

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja